*

Αποστολέας Θέμα: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011  (Αναγνώστηκε 246315 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xleo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #616 στις: Αύγουστος 04, 2010, 08:59:12 μμ »
νομιζω οτι ειναι 64 οσες και οι θεσεισ.ακουσατε μηπως παρει και αλλους?ο μπρατης ζητησε και αλλες θεσεις. βεβαια απιθανο μου φαινεται αλλα ποτε δεν ξερεις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:52:55 »

Αποσυνδεδεμένος aifos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #617 στις: Αύγουστος 04, 2010, 09:35:46 μμ »
Τα άτομα ειδικών κατηγοριών δεν είναι σίγουρο ότι θα διοριστούν από τους πίνακες ειδικών κατηγοριών. Αν προηγηθούν οι προσλήψεις σας τότε πιθανότατα κάποια άτομα να απορροφηθούν από τους δικούς σας πίνακες (ενιαίο, ασεπ κτλ). Δεν είναι εύκολο να βρεις ποιά είναι τα άτομα που έχουν κάνει αίτηση για μόνιμο διορισμό στις ειδικές κατηγορίες, αφού οι κατηγορίες για μόνιμο διορισμό δεν είναι οι ίδιες με τις ειδικές κατηγορίες που προηγούνται στους πίνακες αναπληρωτών. Για παράδειγμα αν έχει κάποιος 67% αναπηρία και 12 μήνες προυπηρεσία μπορεί να κάνει αίτηση για μόνιμο διορισμό. Κάποιος που έχει σκλήρυνση κατά πλάκας και δεν έχει 67% αναπηρία (ίσως έχει λιγότερο) προηγείται στους πίνακες αναπληρωτών αλλά δεν μπορεί να κάνει αίτηση για μόνιμο διορισμό σαν ειδική κατηγορία. Είναι όμως στον ενιαίο πίνακα και μπορεί να διοριστεί από εκεί. Ο μόνος τρόπος για να δεις ποιά άτομα έχουν κάνει αίτηση για μόνιμο διορισμό στην ειδική κατηγορία είναι να περιμένεις να βγουν οι πίνακές τους.

Αποσυνδεδεμένος markela

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #618 στις: Αύγουστος 04, 2010, 10:39:26 μμ »
εγω που κοιταξα τους πινακες αναπληρωτων,  βρηκα 29  και οχι 64.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ  ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΝΙΚΑΣ  ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΟΛΥ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΝΑ ΜΗ ΔΕΙΛΙΑΖΕΙΣ , ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΕΣΑΙ.

Αποσυνδεδεμένος maritinaki_zan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #619 στις: Αύγουστος 04, 2010, 11:24:53 μμ »
Συγχαρητήρια σε όλους όσους διορίζονται και καλή τοποθέτηση...... Είμαι πάρα πολύ προβληματισμένη φέτος με τις περιοχές που έχουν δώσει για τους νηπιαγωγούς.... Δεν ξέρω τι να κάνω.... Ακόμα δεν έχω κάνει αίτηση.... Μόνο μία ή δύο περιοχές από όλες αυτές ίσως με βολεύουν περισσότερο, αλλά δεν είναι καθόλου σίγουρο αν θα περάσω εκεί.... Είμαι περίπου στους 50 πρώτους του ΑΣΕΠ, αλλά προηγείται το 24μηνο και το 40%, επομένως έχω λίγες πιθανότητες να περάσω εκεί που θα ήθελα .... Αν το ρισκάρω, χάνω τον διορισμό μου για φέτος....και του χρόνου κανείς δεν μου εγγυάται τι θα γίνει, ή αν η περιοχή που θέλω θα έχει κενό.....  :(  >:(  :o  Να το ρισκάρω??? Εσείς τι περιοχές δηλώσατε??? Ξέρω πχ. πως η Κρήτη έχει τα περισσότερα κενά, θα πάρει τους περισσότερους, και δίνει πολλά μόρια, αλλά εμένα δεν με βολεύει...πρέπει οπωσδήποτε να ξεσπιτωθώ.....  >:(  :(  Όλα του γάμου δύσκολα....Μα να μην βάλουν καθόλου ηπειρωτική Ελλάδα φέτος??? Ούτε Αττική,ούτε Πελοπόννησο, ούτε Αιτωλοακαρνανία κλπ. Μόνο νησιά και μακριά???  >:(  Καλή τοποθέτηση σε όλους!!!!!!!!!!!!!!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:52:55 »

Αποσυνδεδεμένος filiopets

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #620 στις: Αύγουστος 04, 2010, 11:25:09 μμ »
εγω που κοιταξα τους πινακες αναπληρωτων,  βρηκα 29  και οχι 64.

Το ίδιο και εγώ. Φαίνονται 29 άτομα. Πως προκύπτει το 64;

Αποσυνδεδεμένος stroumfaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #621 στις: Αύγουστος 04, 2010, 11:41:46 μμ »
Συγχαρητήρια σε όλους όσους διορίζονται και καλή τοποθέτηση...... Είμαι πάρα πολύ προβληματισμένη φέτος με τις περιοχές που έχουν δώσει για τους νηπιαγωγούς.... Δεν ξέρω τι να κάνω.... Ακόμα δεν έχω κάνει αίτηση.... Μόνο μία ή δύο περιοχές από όλες αυτές ίσως με βολεύουν περισσότερο, αλλά δεν είναι καθόλου σίγουρο αν θα περάσω εκεί.... Είμαι περίπου στους 50 πρώτους του ΑΣΕΠ, αλλά προηγείται το 24μηνο και το 40%, επομένως έχω λίγες πιθανότητες να περάσω εκεί που θα ήθελα .... Αν το ρισκάρω, χάνω τον διορισμό μου για φέτος....και του χρόνου κανείς δεν μου εγγυάται τι θα γίνει, ή αν η περιοχή που θέλω θα έχει κενό.....  :(  >:(  :o  Να το ρισκάρω??? Εσείς τι περιοχές δηλώσατε??? Ξέρω πχ. πως η Κρήτη έχει τα περισσότερα κενά, θα πάρει τους περισσότερους, και δίνει πολλά μόρια, αλλά εμένα δεν με βολεύει...πρέπει οπωσδήποτε να ξεσπιτωθώ.....  >:(  :(  Όλα του γάμου δύσκολα....Μα να μην βάλουν καθόλου ηπειρωτική Ελλάδα φέτος??? Ούτε Αττική,ούτε Πελοπόννησο, ούτε Αιτωλοακαρνανία κλπ. Μόνο νησιά και μακριά???  >:(  Καλή τοποθέτηση σε όλους!!!!!!!!!!!!!!!!  :)
Ειναι κριμα και αδικο για οσους δεν διοριζονται και οσους ειχαν το δικαιωμα να διοριστουν να τα παραθετεις ολα αυτα....και ειναι η 2η φορα μεσα στη μερα που δειχνεις τον προβληματισμο σου!!!!Σκεψου ολους αυτους που δεν καταφεραν να διοριστουν και αυτους που πηγαν φετος αναπληρωτες και δεν θα πανε!Και αν εισαι δυσαρεστημενη με τις περιοχες μην πας πουθενα μεινε στο σπιτι σου με την οικογενεια σου και διακυνδυνευσε να πας του χρονου...Δεν εισαι η μονη στην Ελλαδα που θα ξεσπιτωθεις τοσες χιλιαδες ατομα ξεσπιτωνονται...Αν δεν θελεις δωσε την ευκαιρια σε καποιον αλλο να διοριστει!!

Αποσυνδεδεμένος aifos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #622 στις: Αύγουστος 04, 2010, 11:48:05 μμ »
Οι ειδικές κατηγορίες που προηγούνται στους πίνακες αναπληρωτών είναι: σκλήρυνση κατά πλάκας, πολύτεκνοι εξ ιδίας οικογενείας, όσοι πάσχουν από ομόζυγη μεσογειακή αναιμία και δρεπανο-μικροδρεπανοκυτταρική αναιμία.
    

Οι ειδικές κατηγορίες που έχουν δικαίωμα να κάνουν αίτηση για μόνιμο διορισμό ως ειδική κατηγορία είναι:  

Γονείς περισσότερων των τριών τέκνων ( όχι πολύτεκνοι εξ ιδίας οικογενείας αφού υπάρχουν ειδικές κατηγορίες πολυτέκνων με 3 τέκνα),

Με ποσοστό μόνιμης αναπηρίας 67% και άνω, που συμπληρώνουν τουλάχιστον δώδεκα (12)μήνες πραγματικής προϋπηρεσίας (όσοι πάσχουν από σκλήρυνση κατά πλάκας, ομόζυγη μεσογειακή αναιμία και δρεπανο-μικροδρεπανοκυτταρική αναιμία δεν σημαίνει ότι έχουν και 67% αναπηρία),  

Γονείς τέκνων με ποσοστό μόνιμης αναπηρίας 67% και άνω, που συμπληρώνουν τουλάχιστον δώδεκα (12) μήνες πραγματικής προϋπηρεσίας (έχουν δικαίωμα μόνιμου διορισμού αλλά δεν περιλαμβάνονται στις ειδικές κατηγορίες που προηγούνται στους πίνακες αναπληρωτών)

 Ιδιωτικοί εκπαιδευτικοί που έχουν υπηρετήσει επί έξι σχολικά έτη με δεκαοκτάωρη εβδομαδιαία διδασκαλία για κάθε σχολικό έτος κτλ

Τα άτομα που έχουν κάνει αίτηση για μόνιμο διορισμό με τις ειδικές κατηγορίες μπορεί να είναι 29 μπορεί λιγότερα αλλά μπορεί να είναι και πολύ περισσότερα. Όμως οι πίνακες κατάταξής τους δεν έχουν βγει ακόμα. Οπότε η εγκύκλιος διορισμού τους πιθανόν να αργήσει να βγει.
Δεν ξέρετε λοιπόν ποιες προσλήψεις θα προηγηθούν.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2010, 12:21:22 πμ από aifos »

Αποσυνδεδεμένος filiopets

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #623 στις: Αύγουστος 05, 2010, 12:04:45 πμ »
Οι ειδικές κατηγορίες που προηγούνται στους πίνακες αναπληρωτών είναι: σκλήρυνση κατά πλάκας, πολύτεκνοι εξ ιδίας οικογενείας, όσοι πάσχουν από ομόζυγη μεσογειακή αναιμία και δρεπανο-μικροδρεπανοκυτταρική αναιμία.
     

Οι ειδικές κατηγορίες που έχουν δικαίωμα να κάνουν αίτηση για μόνιμο διορισμό ως ειδική κατηγορία είναι: 

Γονείς περισσότερων των τριών τέκνων ( όχι πολύτεκνοι εξ ιδίας οικογενείας αφού υπάρχουν ειδικές κατηγορίες πολυτέκνων με 3 τέκνα),

Με ποσοστό μόνιμης αναπηρίας 67% και άνω, που συμπληρώνουν τουλάχιστον δώδεκα (12)μήνες πραγματικής προϋπηρεσίας (όσοι πάσχουν από σκλήρυνση κατά πλάκας, ομόζυγη μεσογειακή αναιμία και δρεπανο-μικροδρεπανοκυτταρική αναιμία δεν σημαίνει ότι έχουν και 67% αναπηρία), 

Γονείς τέκνων με ποσοστό μόνιμης αναπηρίας 67% και άνω, που συμπληρώνουν τουλάχιστον δώδεκα (12) μήνες πραγματικής προϋπηρεσίας (έχουν δικαίωμα μόνιμου διορισμού αλλά δεν περιλαμβάνονται στις ειδικές κατηγορίες που προηγούνται στους πίνακες αναπληρωτών)

 Ιδιωτικοί εκπαιδευτικοί που έχουν υπηρετήσει επί έξι σχολικά έτη με δεκαοκτάωρη εβδομαδιαία διδασκαλία για κάθε σχολικό έτος κτλ

Τα άτομα που έχουν κάνει αίτηση για μόνιμο διορισμό με τις ειδικές κατηγορίες μπορεί να είναι 29 μπορεί λιγότερα αλλά μπορεί (για να χαρείτε και λίγο) να είναι και πολύ περισσότερα. Όμως οι πίνακες κατάταξής τους δεν έχουν βγει ακόμα. Οπότε η εγκύκλιος διορισμού τους πιθανόν να αργήσει να βγει.
Δεν ξέρετε λοιπόν ποιες προσλήψεις θα προηγηθούν.

Aυτό το "για να χαρείτε λίγο" δε μου άρεσε καθόλου. Δε στεναχωριέμαι επειδή θα διοριστούν κάποιοι συνάδελφοι, αλλά γιατί δεν διορίζομαι και εγώ.Το περιμένω 18 ολόκληρα χρόνια, και το πάλεψα όσο δεν μπορείς να φανταστείς.Τώρα θα περιμένω 1 χρόνο ακόμα. Σαν και μένα θα υπάρχουν πολλοί βέβαια, αλλά σε παρακαλώ ειρωνίες και άλλα τέτοια ξινά καλό είναι να αποφεύγονται. Ας επικεντρωθούμε  στην αλληλοενημέρωση και στην ψυχολογική υποστήριξη μεταξύ μας. Μακριά οι κακίες και οι ειρωνίες από μας. Βαλλόμαστε από παντού και οι καιροί είναι δύσκολοι.

Αποσυνδεδεμένος aifos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #624 στις: Αύγουστος 05, 2010, 12:20:34 πμ »
Δεν είχα ειρωνική διάθεση και θα αφαιρέσω το σχόλιο για να μην έχουμε άλλες παρεξηγήσεις.
Το αφαίρεσα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2010, 12:22:24 πμ από aifos »

Αποσυνδεδεμένος farmak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #625 στις: Αύγουστος 05, 2010, 02:00:22 πμ »
156-19=137 ,  137-6=131

331+131+6=468σειρά και οχι 474!!!

Πραγματικά δεν μπορώ να σου το κάνω πιο λιανά.
οι 156 ΑΣΕΠΙΤΕΣ διορίζονται ως εξής.
19 που πέρσι δεν είχαν υποβάλει αίτηση διορισμού με α/α στον πίνακα εως το 330.
και 137 με τους α/α από 331 και εξής.
ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ αυτους που στον πίνακα του ΑΣΕΠ βρίσκονται μεταξύ 331 και 468 να διορίζονται και από τον ΕΝΙΑΙΟ, που έχει προτεραιότητα στους διορισμούς έναντι του ΑΣΕΠ. Επομένως διορίζονται από τον ΕΝΙΑΙΟ και φεύγουν, ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ απο τον πίνακα του ΑΣΕΠ.
Αυτοί είναι 6. Επειδή όμως από τον πίνακα του ΑΣΕΠ αυτοί που θα διοριστούν βάσει της εγκυκλίου πρέπει να είναι 156 ΚΑΙ ΟΧΙ 150, αναγκαστικά διορίζονται 6 άτομα που είναι με α/α από 469 και κάτω.
Αν μπορεί κάποιος/α συνάδελφος να βοηθήσει τον/την P.A θα το εκτιμούσα. Αυτά.

ώρα για διακοπές. Τα ξαναλέμε...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2010, 02:09:43 πμ από farmak »

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #626 στις: Αύγουστος 05, 2010, 08:10:26 πμ »
Η διαμαντοπούλου στο Mega,σε λίγο.
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος eam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #627 στις: Αύγουστος 05, 2010, 08:31:32 πμ »
Μα όλα τα ξέρει πια αυτό το κορίτσι...Για την Δεη και τον ανασχηματισμό θα μας πει...και μετά δεν θα προλαβαίνουν για ερωτήσεις!

Αποσυνδεδεμένος eam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #628 στις: Αύγουστος 05, 2010, 08:44:23 πμ »
Έχει και όραμα,θα  αρχίσω να πετάω αυγα στην τηλεόραση....

Αποσυνδεδεμένος Φινιώ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #629 στις: Αύγουστος 05, 2010, 09:21:16 πμ »
Σα να είπε ότι θα παρει αρκετούς αναπληρωτές, έτσι είπε ή εγω δεν κατάλαβα καλά;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161413
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 555
Σύνολο: 564

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.