*

Ψηφοφορία

Πώς βρήκατε τη διαδικασία απογραφής;

Δύσκολη
9 (14.1%)
Εύκολη
22 (34.4%)
Εύκολη αλλά με κάποια προβλήματα
32 (50%)
Δεν γνωρίζω: Απογράφηκα μέσω τρίτων
1 (1.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 63

Αποστολέας Θέμα: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων  (Αναγνώστηκε 409826 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος why

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 508
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1484 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 05:40:30 μμ »
σας παρακαλω μηπως ξερει κανεις να μου απαντησει. ειμαι αναπληρωτρια προσπαθω να κανω απογραφη αλλα μου βγαζει οτι δινω λαθος κωδικους........  :o :'(  γραφω κανονικα το αφμ και αρ ειδ του ετους 2010..... γιατι μηπως εχει τελειωσει η ημερομηνια; ; ; ; ;  Σας παρακαλω οποιος ξερει ας μου απαντησει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:34:32 »

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1485 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 05:48:49 μμ »
σας παρακαλω μηπως ξερει κανεις να μου απαντησει. ειμαι αναπληρωτρια προσπαθω να κανω απογραφη αλλα μου βγαζει οτι δινω λαθος κωδικους........  :o :'(  γραφω κανονικα το αφμ και αρ ειδ του ετους 2010..... γιατι μηπως εχει τελειωσει η ημερομηνια; ; ; ; ;  Σας παρακαλω οποιος ξερει ας μου απαντησει

Και μένα μου το κανε πριν το καλοκαίρι που απογράφηκα ως αναπληρώτρια, και επειδή δεν λυνόταν με τίποτα το πρόβλημα αναγκάστηκα και έβγαλα κωδικούς TAXIS NET και μπήκα με αυτούς. Απλή διαδικασία: 1. εγγράφεσαι ηλεκτρονικά στη σελίδα του TAXIS NET, 2) εκτυπώνεις μια φόρμα με στοιχεία που σου βγάζει, 3) Πας στην εφορία και σου δίνουν κάποιους κωδικούς (εδώ είναι το μανίκι αν και εγώ μέσα σε 10 είχα ξεμπερδέψει). 4) Με αυτούς τους κωδικούς μπαίνεις και απογράφεσαι. Καλή επιτυχία!

Αποσυνδεδεμένος stroumfaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1486 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 05:50:01 μμ »
Η απογραφη ειναι μονο για τους μονιμους εκπαιδευτικους και οχι για τους αναπληρωτες!!

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1487 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 05:53:27 μμ »
και εγω αυτην την εντυπωση εχω.Περσι δε μας απογραψαν ως αναπληρωτες και καθως πηγα πισω στο τοπικ ειδα οτι η ανακοινωση ειναι μονο για τους νεοδιοριστους.Αν ειναι καινεις αλλος αναπληρωτης και ξερει κατι παραπανω ας μας το γραψει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:34:32 »

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1488 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 05:56:45 μμ »
Εμάς πέρυσι Δ' Αθήνας είχε έρθει mail απο τη διεύθυνση συγκεκριμένα για τους αναπληρωτές. Το έψαξα...το έψαξα....δεν βρήκα άκρη αν έπρεπε να απογραφώ ή όχι. Έτσι το κάναμε ούτως ή άλλως αρκετοί απο τη Δ για να τελειώνουμε. Βέβαια αν με ρωτάς....άχρηστο πήγε.

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1489 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 05:58:46 μμ »
Και μένα σήμερα στη Βμια Έβρου επέμειναν ότι αφορά μόνο αναπληρωτές

Αποσυνδεδεμένος zwh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1490 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 06:00:57 μμ »
Ουτε εμεις περυσι αναπληρωτες Β'Πειραια απογραφηκαμε
ΠΕ60.50

Αποσυνδεδεμένος why

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 508
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1491 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 06:12:50 μμ »
Η απογραφη ειναι μονο για τους μονιμους εκπαιδευτικους και οχι για τους αναπληρωτες!!

λαθος
απο φετος ειναι και για τους αναπληρωτες

Χριστινα Ευχαριστω!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1492 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 06:21:31 μμ »
Απάντηση προς ΟΛΟΥΣ:

η απογραφή αφορά ΚΑΙ τους αναπληρωτές ΚΑΙ τους ωρομίσθιους ΚΑΙ φυσικά τους μόνιμους. Απο 1/1/11 όλοι απογράφονται. Η δ' αθήνας καλώς ειχε προβεί σε απογραφή πέρισυ.
στην αρχική σελίδα της απογραφής , αριστερά μπορείτε να δείτε την εγκύκλιο με ημερομηνία 5/8/2011 που αναφέρει την όλη διαδικασια για όλους. Υπόψη ότι κοινοποίηση διορισμού, μετάθεσης, συνταξιοδότησης, τοποθέτησης αναπληρωτή κτλ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΓΚΥΡΗ αν δεν αναγράφει και τον αριθμό βεβαίωσης απογραφής και την ημερομηνία που αυτό έγινε...Επομένως, τρεχάτε ποδαράκια μου.

Η επικαιροποίηση γίνεται όποτεδήποτε αλλά ειδικά για τους μόνιμους πρέπει να γίνει πολύ σύντομα γιατί οι δδε έχουμε περιθώριο ως τις 27/9 να εγκρίνουμε τα στοιχεία που έχετε επικαιροποιήσει. Που σημαινει πως αν δεν το κάνετε θα αναγκαστούμε να επικαιροποιήσουμε τα απολύτως απαραίτητα ( αφμ,, επώνυμο και όνομα) και αυτο ίσως να ειναι πρόβλημα της μισθδοσίας για το μέλλον.
Ωστόσο, επειδή η μη απογραφή υπαλλήλου είναι πλέον πειθαρχικό παράπτωμα εμείς θα προχωρήσουμε σε έγκριση στοιχειων . Η επικαιροποίησή τους είναι αποκλειστική αρμοδιότητα των εκπ/κών.

Βασίλη, εσείς τι ακριβώς  θα κάνετε απο το σχολειο; Αν εννοείς να βοηθησεις τους συναδέλφους σου να επικαιροποιήσουν τα στοιχεία τους εχει καλώς,αλλιώς έγκριση κα ενημέρωση οφείλει να κάνει η δδε ή το γραφείο στο οποίο υπάγεστε.

αν κάποιος δεν μπορεί να μπει με αφμ και αριθμό ειδοποίησης έτους 2010 θα πρέπει
ή να χρησιμοποιήσει τους κωδικούς taxisnet (ΟΛΟΙ όσοι υπέβαλαν φορολογική δήλωση ηλεκτρονικά ή μέσω λογιστή έχουν τέτοιους κωδικούς )
ή να βγάλουν καινούριους με τη διαδικασία που περιγράφηκε σε προηγουμενο ποστ...

αυτά !! καλή συνέχεια!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Πε02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
  • Epic fail teacher
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1493 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 06:33:53 μμ »

Βασίλη, εσείς τι ακριβώς  θα κάνετε απο το σχολειο; Αν εννοείς να βοηθησεις τους συναδέλφους σου να επικαιροποιήσουν τα στοιχεία τους εχει καλώς,αλλιώς έγκριση κα ενημέρωση οφείλει να κάνει η δδε ή το γραφείο στο οποίο υπάγεστε.


Τσούκου , φρέσκο "φιρμάνι" 19/9 , να μαζέψουμε σε φάκελο  όλα τα στοιχεία των εκπαιδευτικών του σχολείου για να συγκριθούν με την απογραφή  , εδώ βέβαια υπεισέρχονται και προσωπικά δεδομένα ( πτυχία και βαθμοί ,εκκαθαριστικά εφορίας, οικογενειακή κατάσταση κ.λπ) , γι'αυτό ρωτάω , ο δ/ντης δεν ήξερε .... 
Δεν ελπίζω τίποτα ,δε φοβάμαι τίποτα, είμαι εκπαιδευτικός...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1494 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 06:41:10 μμ »
αυτό πάντως απο επίσημο έγγραφο είτε του υπουργειου οικονιμικών ούτε αυτού της ηλεκτρονικής διακυβέρνησης δεν προκύπτει..
όλα τα στοιχεία ( πρέπει να ) υπάρχουν στους φακέλους των εκπ/κών.... προφανώς το εν λόγω είναι πρωτοβουλία της δδε σας... οπότε...πάσο!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος teogan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1495 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 06:47:34 μμ »
Εγώ προσωπικά έχω επικαιροποιήσει όλα τα στοιχεία μου της απογραφής, χρησιμοποιώντας τους κωδικούς του taxisnet.

Όμως η σύζυγός μου (νεοδιόριστη) δεν μπορεί να συνδεθεί με τον ΑΦΜ της και τον αρ.ειδ/σης του 2010 (της βγάζει ότι είναι λάθος ο κωδικός), και φυσικά δεν μπορεί να πάρει δικούς της κωδικούς taxisnet, αφού υποβάλλουμε κοινή φορολογική δήλωση.

Από τη δ/ση της είπαν ότι την έχουν απογράψει ως προς τα βασικά στοιχεία. Ως προς τα υπόλοιπα όμως, τι να κάνουμε;;;;

Απάντηση προς ΟΛΟΥΣ:

η απογραφή αφορά ΚΑΙ τους αναπληρωτές ΚΑΙ τους ωρομίσθιους ΚΑΙ φυσικά τους μόνιμους. Απο 1/1/11 όλοι απογράφονται. Η δ' αθήνας καλώς ειχε προβεί σε απογραφή πέρισυ.
στην αρχική σελίδα της απογραφής , αριστερά μπορείτε να δείτε την εγκύκλιο με ημερομηνία 5/8/2011 που αναφέρει την όλη διαδικασια για όλους. Υπόψη ότι κοινοποίηση διορισμού, μετάθεσης, συνταξιοδότησης, τοποθέτησης αναπληρωτή κτλ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΓΚΥΡΗ αν δεν αναγράφει και τον αριθμό βεβαίωσης απογραφής και την ημερομηνία που αυτό έγινε...Επομένως, τρεχάτε ποδαράκια μου.

Η επικαιροποίηση γίνεται όποτεδήποτε αλλά ειδικά για τους μόνιμους πρέπει να γίνει πολύ σύντομα γιατί οι δδε έχουμε περιθώριο ως τις 27/9 να εγκρίνουμε τα στοιχεία που έχετε επικαιροποιήσει. Που σημαινει πως αν δεν το κάνετε θα αναγκαστούμε να επικαιροποιήσουμε τα απολύτως απαραίτητα ( αφμ,, επώνυμο και όνομα) και αυτο ίσως να ειναι πρόβλημα της μισθδοσίας για το μέλλον.
Ωστόσο, επειδή η μη απογραφή υπαλλήλου είναι πλέον πειθαρχικό παράπτωμα εμείς θα προχωρήσουμε σε έγκριση στοιχειων . Η επικαιροποίησή τους είναι αποκλειστική αρμοδιότητα των εκπ/κών.

Βασίλη, εσείς τι ακριβώς  θα κάνετε απο το σχολειο; Αν εννοείς να βοηθησεις τους συναδέλφους σου να επικαιροποιήσουν τα στοιχεία τους εχει καλώς,αλλιώς έγκριση κα ενημέρωση οφείλει να κάνει η δδε ή το γραφείο στο οποίο υπάγεστε.

αν κάποιος δεν μπορεί να μπει με αφμ και αριθμό ειδοποίησης έτους 2010 θα πρέπει
ή να χρησιμοποιήσει τους κωδικούς taxisnet (ΟΛΟΙ όσοι υπέβαλαν φορολογική δήλωση ηλεκτρονικά ή μέσω λογιστή έχουν τέτοιους κωδικούς )
ή να βγάλουν καινούριους με τη διαδικασία που περιγράφηκε σε προηγουμενο ποστ...

αυτά !! καλή συνέχεια!!

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Πε02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
  • Epic fail teacher
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1496 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 06:48:39 μμ »
αυτό πάντως απο επίσημο έγγραφο είτε του υπουργειου οικονιμικών ούτε αυτού της ηλεκτρονικής διακυβέρνησης δεν προκύπτει..
όλα τα στοιχεία ( πρέπει να ) υπάρχουν στους φακέλους των εκπ/κών.... προφανώς το εν λόγω είναι πρωτοβουλία της δδε σας... οπότε...πάσο!!

Aκριβώς, άχρηστη γραφειοκρατία, άμα τους π##$$ω θα φταίω;, το είπαμε και στον δ/ντη , δεν κάνουμε τίποτα πριν δούμε ανακοινοποίηση στο ορθόν
Δεν ελπίζω τίποτα ,δε φοβάμαι τίποτα, είμαι εκπαιδευτικός...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1497 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 06:53:12 μμ »
 ;D ;D ;D 
πολύ φοβάμαι ότι ώσπου να έρθει -αν έρθει - η ανακοινοποίηση θα έχει λήξει η προθεσμία ενημέρωσης απο τις δδε και τότε ίσως να έχετε θέμα με τη μισθοδοσία σας...
δε βαριέσαι μωρε΄.. μια ψυχή που ναι να βγει , ας βγει....βοηθήστε τους γιατί δεν είναι κι εύκολο και οι φάκελοι ενίοτε δεν περιέχουν όλα τα στοιχεία.. και οι δουλειές είναι πάααααααααααρα πολλές αυτή την εποχή στις δδε...
 :P :P
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159754
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 448
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 332
Σύνολο: 339

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.