*

Αποστολέας Θέμα: Οι απορίες μαθήτριας που συμμετέχει στις Πανελλήνιες κ η απάντηση του Πανάρετου  (Αναγνώστηκε 5961 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Είναι άριστη μαθήτρια , δεν έκανε φροντιστήριο ούτε μια μέρα και υποψήφια για τα ΑΕΙ  . Μετά από τις αντιγραφές που  διαπιστώθηκαν στις Γενικές Εξετάσεις και όσα βλέπει  και ακούει απέστειλε  επιστολή της στον υφ. Παιδείας Γιάννη Πανάρετο διατυπώνοντας  σειρά αποριών , όπως  «είναι δυνατόν να πηγαίνουν όλοι στις τουαλέτες 3 και 4 φορές;».

Η απάντηση του υφ. Παιδείας ήταν άμεση:
«Ολα αυτά με απασχολούν. Και άλλα που υποπίπτουν στην αντίληψή μου στην τρίτη αυτή εμπλοκή μου με την αρμοδιότητα των εξετάσεων».

Απορίες μαθήτριας που συμμετέχει στις Γενικές Εξετάσεις

Είμαι άριστη μαθήτρια και διάβαζα επί δύο χρόνια 6 ώρες την ημέρα
Δεν έκανα φροντιστήριο ούτε μια μέρα Μόνο ο μπαμπάς μου με καθοδηγούσε δεν  με βοηθούσε στη Φυσική και τα Μαθηματικά
Θα πετύχω και ήδη στα πρώτα μαθήματα έχω γράψει πολύ καλά, και είμαι πολύ χαρούμενη
Παρόλα αυτά έχω μερικές απορίες, που εντάθηκαν μετά από τις αντιγραφές που  διαπιστώθηκαν και όσα βλέπω και ακούω
ΑΠΟΡΙΑ ΠΡΩΤΗ: Μα είναι δυνατόν να πηγαίνουν όλοι στις τουαλέτες 3 και 4
φορές.
ΑΠΟΡΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ο Διευθυντής στο εξεταστικό κέντρο μας είπε ότι έξω από την τουαλέτα θα υπάρχει επιτηρητής με ειδικό μηχάνημα που θα απενεργοποιεί τα κινητά και μας το έδειξε, κάτι τέτοιο δεν γινόταν. Που το ξέρω μα ακριβώς έξω από την τουαλέτα ο υπάλληλος του δήμου που κούρευε το γκαζόν μιλούσε άνετα με το κινητό του, όταν πήγα και εγώ στην τουαλέτα.
ΑΠΟΡΙΑ ΤΡΙΤΗ συνήθως επιτηρητές είναι καθηγητές που γνωρίζουν τα παιδιά, συνήθως επιτηρητές γίνονται όσους προτείνουν οι διευθυντές των εξεταστικών κέντρων ή .... Δεν θέλω να πω τίποτε. Δεν υπονοώ τίποτε. Γιατί ο διορισμός των επιτηρητών δεν γίνεται με κλήρωση και να είναι καθηγητές από άλλη περιοχή. Και αν αυτό δεν το θέλουν οι κύριοι καθηγητές μας για να πηγαίνουν μακριά από το σπίτι τους να μην γίνονται επιτηρητές για να παίρνουν 200 ΕΥΡΩ και εγώ να αμφιβάλω.
ΑΠΟΡΙΑ ΤΕΤΑΡΤΗ γιατί εμείς οι μαθητές να γράφουμε στο σχολείο μας. Η εξήγηση που δίνεται είναι για να μην αλλάζουμε σχολικό περιβάλλον και να νοιώθουμε άνετα. Γιατί δεν λέμε το ίδιο όταν πάμε και εξεταζόμαστε από εδώ και από εκεί για να πάρουμε το Lower. O μπαμπάς μου μου είπε ότι όταν έδινε εξετάσεις ενώ έμενε στο Παγκράτι πήγε και έδωσε εξετάσεις στο κολέγιο στο Ψυχικό που ήταν εξεταστικό κέντρο
ΑΠΟΡΙΑ ΠΕΜΠΤΗ γιατί ο καθένας στο γραπτό του γράφει ότι θέλει [σχολιάζει , αφήνει κενά, κάνει μουτζούρες σε συγκεκριμένα σημεία και… και…] και βέβαια αυτό δεν αποτελεί σημείο που παραβιάζει το αδιάβλητο για όποιον ίσως θέλει να κάνει κάτι εκ των υστέρων. Ο μπαμπάς μου μου είπε ότι όταν έδινε εξετάσεις στο κολέγιο Ψυχικού που ήταν εξεταστικό κέντρο και η παραμικρή μουτζούρα αποτελούσε θέμα για ακύρωση του γραπτού. Μου είπε ο μπαμπάς μου ότι προσπαθώντας να σβήσει ένα λάθος έγινε τρύπα στο φύλο και μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα κα δεί το 39 στην τριγωνομετρία αγωνιούσε μήπως και του μηδενίσουν το γραπτό. Ευτυχώς πέρασε ο μπαμπάς μου και έγινε επιστήμονας δάσκαλος σε δημόσιο πανεπιστήμιο και είμαστε όλοι καλά…
ΑΠΟΡΙΑ ΠΕΜΠΤΗ τι θα γίνει με αυτά τα θέματα πολλαπλών απαντήσεων, όπου το εξεταστικό κέντρο μετατρέπεται σε θέατρο παντομίμας και κανένας δεν μιλάει. Να μπει μάθημα στις γενικές εξετάσεις το κατ΄ επιλογή Θεατρολογία….

Αυτά έχω απορία μήπως με περάσει κάποιος άλλος που θα κάνει πράξη τις απορίες μου
Πάντως εγώ θα γράψω καλά και θα είμαι μέσα στους πρώτους που θα περάσουν στη σχολή που θέλω και θα τα καταφέρω.
Αλλά θα υπάρχουν κάποιοι που δεν θα περάσουν επειδή κάποιοι έξυπνοι έκαναν πράξη τις απορίες μου και εσείς του υπουργείου δεν κάνετε πιο αυστηρά τα πράγματα, όπως ήταν παλιά όπως μου είπε ο μπαμπάς μου που έγινε όπως και σεις επιστήμονας και δουλεύει στο πανεπιστήμιο και δεν έπαθε τίποτε με την αυστηρότητα και τυπικότητα που υπήρχε τότε.. εγώ πιστεύω ότι ο μπαμπάς μου και δίκιο έχει και βέβαια είναι σωστό ότι κάτι δεν πάει καλά τα α τελευταία χρόνια… επίσης θέλω να έχω την εντύπωση ότι και σεις κύριε υφυπουργέ τα ίδια πιστεύετε…. γι αυτό βάλατε και το σχόλιο στο blog σας… έτσι δεν είναι κύριε υφυπουργέ….
Εγώ πάντως θα πετύχω… ένοιωσα ανάγκη να τα γράψω αυτά σήμερα του Αγίου Πνεύματος που δεν γράφουμε εξετάσεις και κάνω ένα διάλειμμα .
…. Και τώρα πάω να αρχίσω την επανάληψη για την Τετάρτη γιατί θέλω να πετύχω με την αξία μου και θα το πετύχω εγώ και όλα τα παιδιά που σκεφτόμαστε έτσι.

http://www.esos.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=7866:o--------------&catid=224:2009-12-01-11-39-49&Itemid=803

Υ.Γ: "Ψώνησε από σβέρκο" η μαθήτρια με την απάντηση του Πανάρετου.  :-X  :-X
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Πω, πω αυτός ο "μπαμπάς της" την έπρηξε!!
Ο πανεπιστημιακός μπαμπάς της θα της μιλήσεις αργότερα για τον "φόνο", όταν και αν η "μπούλα του"
θέλει να γίνει επίσης πανεπιστημιακός...  :P
Θεέ μου,  υπάρχει ακόμη αυτό το πανάρχαιο είδος φυτού!  :o :o
Ανατρίχιασα...

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Πω, πω αυτός ο "μπαμπάς της" την έπρηξε!!
Ο πανεπιστημιακός μπαμπάς της θα της μιλήσεις αργότερα για τον "φόνο", όταν και αν η "μπούλα του"
θέλει να γίνει επίσης πανεπιστημιακός...  :P
Θεέ μου,  υπάρχει ακόμη αυτό το πανάρχαιο είδος φυτού!  :o :o
Ανατρίχιασα...

Και τα τα άλλα τέκνα των νεοελλήνων που επισκέφτονται δύο και τρεις φορές την τουαλέτα τους μπαμπάδες τους έχον πρότυπα.

Πάντως οι Ιταλοί είναι πιο προχωρημένοι. Πριν κανά δύο χρόνια αποκαλύφθηκε σκάνδαλο στις πανεταλικές όταν συγγενείς, ακόμα και γονείς δηλώθηκαν στις εξετάσεις για να βοηθήσουν τα παιδιά τους που καθόταν στο ίδιο χώρο! Αυτά μου είπε Ιταλός συνάδελφος στην Ανκόνα.

Αποσυνδεδεμένος RedCommon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Το κείμενο είναι εμετικο. Που σαι Ηρωδηηηηηηηη....
Περα από την πλάκα απο το κείμενο φαίνεται ότι για όλα φταίνε ΟΛΟΙ οι εκπαιδευτικοί ΟΛΟΙ.
Το ξερουμε οτι υπαρχουν και κακοι εκπαιδευτικοι, δεν ανακαλυψαμε χθες την Αμερικη αλλα αυτο διαφερει απο το νοημα οτι κοιταμε την τσεπη μας.
Στο δημοσιο σχολειο για καποιο ανεξηγητο λογο ο εκπαιδευτικος πρεπει να ειναι
1)Παιδαγωγος
2)Εκπαιδευτικος
3)Γιατρος
4)Ψυχολογος
5)Μπατσος
κτλ
ΕΛΕΟΣ.
Και ας απαντησουμε στις αποριες της μικρης
1)Οσες φορες θελει μπορει να παει, δεν ειμαστε στην κυστη κανενος. Αν με ρωταγε αν ειναι υποπτο; ΠΡΟΦΑΝΩΣ αλλα τι μπορει να κανει ο εκπαιδευτικος εκεινη τη στιγμη; Να του κρατησει τα @@ και να πει σφυρα αν θες να πας πραγματικα τουαλετα?
3)Οχι κοριτσακι μου 1000 παιρνουν ψεμματα σου ειπαν οι κωλοκαθηγητες σου
4)Δεν διαφωνω αλλα το κοριτσακι ζει στον κοσμο της. Κοριτσακι μου δεν βγαινει ενα προγραμμα με τις φαντασιωσεις του καθενος. Προφανως θα ηταν το καλυτερο να δινεςι σε αλλο σχολειο (οπως καποιοι απο εμας δωσαμε) αλλα αν θες να εισαι εκει πρεπει να ξυπνησεις απο τις 6. Αυτο φυσικα ισχυει μονο για τα αστικα κεντρα γιατι στην επαρχια αυτο ειναι απλα αδυνατο.
5)Η ανοησια εχει και ορια. (τα κενα συμπληρωνονται απο τους επιτηρητες στο τελος καθε εξετασης, να ειμαστε πιο προσεκτικοι την επομενη φορα που θα δωσουμε πανελληνιες)

Και κατι τελευταιο, η αρχη του αρθρου "δεν εχω παει φροντιστηριο"  φανερωνει πολλα πραγματα, αλλα αρκετη χολη εβγαλα σημερα, ας με συγχωρεσετε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Παράθεση
ΑΠΟΡΙΑ ΠΡΩΤΗ: Μα είναι δυνατόν να πηγαίνουν όλοι στις τουαλέτες 3 και 4
φορές.

Ναι είναι δυνατόν. Όπως και είναι δυνατόν μια "'άριστη" μαθήτρια να γενικεύει και να κατηγορεί ΟΛΟΥΣ.


Παράθεση
ΑΠΟΡΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ο Διευθυντής στο εξεταστικό κέντρο μας είπε ότι έξω από την τουαλέτα θα υπάρχει επιτηρητής με ειδικό μηχάνημα που θα απενεργοποιεί τα κινητά και μας το έδειξε, κάτι τέτοιο δεν γινόταν. Που το ξέρω μα ακριβώς έξω από την τουαλέτα ο υπάλληλος του δήμου που κούρευε το γκαζόν μιλούσε άνετα με το κινητό του, όταν πήγα και εγώ στην τουαλέτα.

Πιθανές απαντήσεις 1η) Σας είπε ψέματα (άλλωστε δεν είναι υποχρεωτικό να έχει τέτοιο μηχάνημα και μπλοφάρει)
2η) Το μηχάνημα το έβγαλαν από την πρίζα πριν πας εσύ στην τουαλέτα.
3η) Το μηχάνημα χάλασε....
4η) Το έκλεισε ο υπάλληλος του Δήμου για να πάρει τηλέφωνο.
5η) Ο υπάλληλος δεν μιλούσε μέσο του δυκτίου κινητής τηλεφωνίας αλλά μέσο ασύρματου διαδικτύου από μια διπλανή καφετέρια και χρησιμοποιώντας voip ή skype ή κάτι τέτοιο.
6η) το μηχάνημα είχε ακτίνα δράσης λίγα μέτρα.

Απορία δική μου, ο υπάλληλος κούρευε το γρασίδι με μηχανή ? και πως οι μαθητές γράφανε με τόση φασαρία. Και πως τον άφησαν οι αστυνομικοί μέσα στο σχολείο να κουρεύει νομίζω ότι απαγορεύεται.

Παράθεση
ΑΠΟΡΙΑ ΤΡΙΤΗ συνήθως επιτηρητές είναι καθηγητές που γνωρίζουν τα παιδιά, συνήθως επιτηρητές γίνονται όσους προτείνουν οι διευθυντές των εξεταστικών κέντρων ή .... Δεν θέλω να πω τίποτε. Δεν υπονοώ τίποτε. Γιατί ο διορισμός των επιτηρητών δεν γίνεται με κλήρωση και να είναι καθηγητές από άλλη περιοχή. Και αν αυτό δεν το θέλουν οι κύριοι καθηγητές μας για να πηγαίνουν μακριά από το σπίτι τους να μην γίνονται επιτηρητές για να παίρνουν 200 ΕΥΡΩ και εγώ να αμφιβάλω.

Ναι υπάρχει πιθανότητα να σε είχε μαθήτρια από το Γυμνάσιο ή κάποια προηγούμενη χρονιά που έτυχε να βρεθεί στο σχολείο σου και μετά από χρόνια να σε ξαναδεί στις πανελλαδικές.
Αλλά αφού δεν λες τίποτε και δεν υπονοείς δεν σου απαντάμε και εμείς.


Παράθεση
ΑΠΟΡΙΑ ΤΕΤΑΡΤΗ γιατί εμείς οι μαθητές να γράφουμε στο σχολείο μας. Η εξήγηση που δίνεται είναι για να μην αλλάζουμε σχολικό περιβάλλον και να νοιώθουμε άνετα. Γιατί δεν λέμε το ίδιο όταν πάμε και εξεταζόμαστε από εδώ και από εκεί για να πάρουμε το Lower. O μπαμπάς μου μου είπε ότι όταν έδινε εξετάσεις ενώ έμενε στο Παγκράτι πήγε και έδωσε εξετάσεις στο κολέγιο στο Ψυχικό που ήταν εξεταστικό κέντρο

Το lower σου είναι ιδιωτικό κομμάτι και μπορείς να πας να δώσεις και σε ξενοδοχείο.
Ήσουν τυχερή και το σχολείο σου είναι εξεταστικό κέντρο, του μπαμπά σου δεν ήταν και έπρεπε να πάει σε άλλο σχολείο στο οποίο οι μαθητές του έγραφαν εκεί.

Παράθεση
ΑΠΟΡΙΑ ΠΕΜΠΤΗ γιατί ο καθένας στο γραπτό του γράφει ότι θέλει [σχολιάζει , αφήνει κενά, κάνει μουτζούρες σε συγκεκριμένα σημεία και… και…] και βέβαια αυτό δεν αποτελεί σημείο που παραβιάζει το αδιάβλητο για όποιον ίσως θέλει να κάνει κάτι εκ των υστέρων. Ο μπαμπάς μου μου είπε ότι όταν έδινε εξετάσεις στο κολέγιο Ψυχικού που ήταν εξεταστικό κέντρο και η παραμικρή μουτζούρα αποτελούσε θέμα για ακύρωση του γραπτού. Μου είπε ο μπαμπάς μου ότι προσπαθώντας να σβήσει ένα λάθος έγινε τρύπα στο φύλο και μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα κα δεί το 39 στην τριγωνομετρία αγωνιούσε μήπως και του μηδενίσουν το γραπτό. Ευτυχώς πέρασε ο μπαμπάς μου και έγινε επιστήμονας δάσκαλος σε δημόσιο πανεπιστήμιο και είμαστε όλοι καλά…

Υπάρχει αυτό που λέμε ελευθερία. Μπορείς να γράψεις ότι θέλεις ΑΛΛΑ σε έχουν προειδοποιήσει ότι μπορεί να ΑΚΥΡΩΘΕΙΣ, είναι επιλογή σου.

Παράθεση
ΑΠΟΡΙΑ ΠΕΜΠΤΗ τι θα γίνει με αυτά τα θέματα πολλαπλών απαντήσεων, όπου το εξεταστικό κέντρο μετατρέπεται σε θέατρο παντομίμας και κανένας δεν μιλάει. Να μπει μάθημα στις γενικές εξετάσεις το κατ΄ επιλογή Θεατρολογία….

Επίσης να βάλουν μάθημα την ειρωνεία και την υπεροψία και την έπαρση γιατί είναι σίγουρο ότι θα βελτιωθεί ο μέσος όρος σου.

Καλή επιτυχία !

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 28, 2010, 01:04:13 πμ από kinegiros »

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Πέρα απ' την πλάκα πάντως... αυτό το θέμα με τις τουαλέτες είναι μία τραγελαφική κατάσταση όντως. Έχει βρεθεί κανένας σε εξεταστικό κέντρο που να έχει καταφέρει να αντιμετωπίσει αποτελεσματικά αυτό το πρόβλημα; κι αν ναι, πως;

Αποσυνδεδεμένος max

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
στην πόλη μου(ίσως δεν κάνει να πώ που) παιδιά μου λένε ότι γίνεται ένας ελαφρύς πανικός από αντιγραφή μέσα στην αίθουσα. αντιγράφουν από τον "μπροστινό" τους, γυρίζουν στον "πισινό "τους και άλλα ωραία...οι καθηγητές απλά τουυς αλλάζουν θέση!!!!(αναρωτιέμαι τι να κάνουν;;;να τους πάρουν την κόλλα;;;ε τουλαχιστον ρε παιδια να τους τρίξουν τα δόντια!!!!)....
και πόσο υποκριτικό είναι αυτό που άκουσα σήμερα!!!!!!πάνε λέει τουαλέτα με ανοιχτή πόρτα!!! τώρα πως μπορεί να γίνει αυτό δεν ξέρω.....παγκόσμια πρωτοτυπία!!!!

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Αντιγράφει ? απλά τον ακυρώνεις, έτσι απλά, φώναξε την επιτροπή και δήλωσε της να ακυρωθεί ο μαθητής αυτός γιαυτό τον λόγο. Τέλος.

Όσο αφορά την τουαλέτα, στο σχολείο που έκανα επιτήρηση είχαν βάλει μηχάνημα. Όπως και να έχει αν δεις και αργεί ζήτησε να ερευνηθεί ο μαθητής και η τουαλέτα, είναι δικαίωμα σου αν πιστεύεις ότι υπάρχει απατεωνιά.
Στην τελική ΕΜΕΙΣ οι επιτηρητές είμαστε ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ αν εμείς είμαστε ξεφτίλες, τότε θα μας ξεφτιλίζουν συνέχεια οι μαθητές και όλοι οι υπόλοιποι στην κοινωνία. ΑΥΣΤΗΡΟΤΗΤΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΣΤΟΛΕΣ. Άμα κόψεις έναν τότε να δεις πως θα τους πάει τους υπολοίπους.
 ΚΑΝΤΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΝΑΘΕΣΑΝ !
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 28, 2010, 01:45:02 μμ από kinegiros »

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
στην πόλη μου(ίσως δεν κάνει να πώ που) παιδιά μου λένε ότι γίνεται ένας ελαφρύς πανικός από αντιγραφή μέσα στην αίθουσα. αντιγράφουν από τον "μπροστινό" τους, γυρίζουν στον "πισινό "τους και άλλα ωραία...οι καθηγητές απλά τουυς αλλάζουν θέση!!!!(αναρωτιέμαι τι να κάνουν;;;να τους πάρουν την κόλλα;;;ε τουλαχιστον ρε παιδια να τους τρίξουν τα δόντια!!!!)....
και πόσο υποκριτικό είναι αυτό που άκουσα σήμερα!!!!!!πάνε λέει τουαλέτα με ανοιχτή πόρτα!!! τώρα πως μπορεί να γίνει αυτό δεν ξέρω.....παγκόσμια πρωτοτυπία!!!!


Απ' ότι βλέπω, οι περισσότεροι επιτηρητές, ειδικά στις επαρχιακές πόλεις, αισθάνονται πολύ αδύναμοι στο να μπορέσουν να "μηδενίσουν" κάποιο γραπτό!!! Δεν είναι μόνο η αδιαφορία, που και εγώ πιστεύω πως δεν είναι ο κανόνας.
Φοβούνται τις συνέπειες...
Αυτό συνάδελφοι είναι πολύ σοβαρό και πρέπει να ξεκαθαριστεί με ακρίβεια, πότε μηδενίζεται ένα γραπτό. Δεν είναι δυνατό, να ανεχόμαστε την επιβράβευση της λαμογιάς και του θράσους!! >:(

Αυτοί που φοβούνται, ας ζητούν γι' αυτό το λόγο απαλλαγή, τι να πω;

Με πρόλαβε ο Kinegiros...

Αποσυνδεδεμένος Martha72

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • THERE'S MORE TO DO
    • Προφίλ
Συμφωνώ απόλυτα!!! Αν κάνουμε όπως πρέπει τη δουλειά που μας ανέθεσαν, κανείς δε θα είχε να πει τίποτα. Σ' εμάς σημερα, ένας μαθητήςπροσπάθησε μία φορά να συννενοηθει με έναν άλλο για να βρει απαντήσεις.... του κάναμε μία παρατήρηση με πολύ έντονο ύφος. Όταν το ξαναέκανε, του αλλάξαμε θέση και καλέσαμε την επιτροπή.... Ξέρετε πώς χέστηκε μετά; Παναγία έκατσε! ( και βέβαια, έκατσε ως το τελευταίο λεπτό έτσι, για να μας τη...σπάσει, αλλά σιγά τα ωά!!! ). Εμείς κάναμε αυτο που έπρεπε και τουλάχιστον από όσο εξαρτιόταν από εμάς, η αξιοπιστία και το κύρος των εξετάσεων διαφυλάχθηκε και με το παραπάνω. Ε δεν είναι δα και τίποτα δυσκολο....από τους επιτηρητές εξαρτάται.Όσο για την τουαλέτα, ας ορίσουν στην τελική να επιτρέπεται μόνο άπαξ η επισκεψη εκεί. Οϋτως ή άλλως, οι γιατροί λένε πως η κύστη μπορει να παραμείνει γεμάτη ως δύο ωρες κατ ανώτατο όριο οπότε....καλυμμένοι ειμαστε ακόμα κι εκεί.
Με το μηχάνημα απενεργοποίησης κινητών γίνεται το εξής: α. δεν επαρκούν για όλα τα σχολέια όσα έχει στείλει το υπουργείο οπότε, δεν το έχουν όλες οι σχολικές μονάδες. β. το φορτίζεις αποβραδίς και το πρωί το θέτεις σε λειτουργία. Έχει εμβέλεια μέχρι και μισό χιλιόμετρο, ωστόσο αν αποφορτισθει και δίπλα να σαι παίρνεις τηλέφωνο άνετα. Επίσης, δεν έχει καμία επίπτωση στα  mp3 -mp4 που και πιο...αόρατα είναι και περισσότερα δεδομενα χωράνε....οποτε, ίσως πρέπει να αρχίσουμε και τη σωματική έρευνα, τι να πω;  
THOSE WHO DARE TO TEACH MUST NEVER CEASE TO LEARN

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Συμφωνώ απόλυτα!!! Αν κάνουμε όπως πρέπει τη δουλειά που μας ανέθεσαν, κανείς δε θα είχε να πει τίποτα. Σ' εμάς σημερα, ένας μαθητήςπροσπάθησε μία φορά να συννενοηθει με έναν άλλο για να βρει απαντήσεις.... του κάναμε μία παρατήρηση με πολύ έντονο ύφος. Όταν το ξαναέκανε, του αλλάξαμε θέση και καλέσαμε την επιτροπή.... Ξέρετε πώς χέστηκε μετά; Παναγία έκατσε! ( και βέβαια, έκατσε ως το τελευταίο λεπτό έτσι, για να μας τη...σπάσει, αλλά σιγά τα ωά!!! ). Εμείς κάναμε αυτο που έπρεπε και τουλάχιστον από όσο εξαρτιόταν από εμάς, η αξιοπιστία και το κύρος των εξετάσεων διαφυλάχθηκε και με το παραπάνω. Ε δεν είναι δα και τίποτα δυσκολο....από τους επιτηρητές εξαρτάται.Όσο για την τουαλέτα, ας ορίσουν στην τελική να επιτρέπεται μόνο άπαξ η επισκεψη εκεί. Οϋτως ή άλλως, οι γιατροί λένε πως η κύστη μπορει να παραμείνει γεμάτη ως δύο ωρες κατ ανώτατο όριο οπότε....καλυμμένοι ειμαστε ακόμα κι εκεί.
Με το μηχάνημα απενεργοποίησης κινητών γίνεται το εξής: α. δεν επαρκούν για όλα τα σχολέια όσα έχει στείλει το υπουργείο οπότε, δεν το έχουν όλες οι σχολικές μονάδες. β. το φορτίζεις αποβραδίς και το πρωί το θέτεις σε λειτουργία. Έχει εμβέλεια μέχρι και μισό χιλιόμετρο, ωστόσο αν αποφορτισθει και δίπλα να σαι παίρνεις τηλέφωνο άνετα. Επίσης, δεν έχει καμία επίπτωση στα  mp3 -mp4 που και πιο...αόρατα είναι και περισσότερα δεδομενα χωράνε....οποτε, ίσως πρέπει να αρχίσουμε και τη σωματική έρευνα, τι να πω;  


Δείτε κ την απάντηση 535 από εδώ: http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=17490.525#bot
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος Martha72

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • THERE'S MORE TO DO
    • Προφίλ
καλά, bikini, έχει όντως ξεφυγει η κατάσταση!!! Αλλά πάλι, προτιμώ να γίνω γραφική λόγω αυστηρότητας παρά γραφική λόγω...καφρίλας!!! :o :o
THOSE WHO DARE TO TEACH MUST NEVER CEASE TO LEARN

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159797
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 421
Σύνολο: 424

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.