*

Αποστολέας Θέμα: Ερωτηση για τον νεο πινακα διαμαντοπουλου  (Αναγνώστηκε 19146 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Ερωτηση για τον νεο πινακα διαμαντοπουλου
« Απάντηση #84 στις: Ιούνιος 13, 2010, 02:20:39 μμ »
θα έχεις κανονικά όλα τα μόρια και όχι τα μισά. θα μπαίνουμε ανάλογαμε τον βαθμό.
το ζήτημα είναι πως δε ξέρουμε που θα κυμανθούν οι επιτυχόντες του νέου ασεπ. κατά τ'  άλλα ευνοημένοι σχετικά είναι οι επιτυχόντες του 2007, εφόσον τότε υπήρξαν καλύτεροι βαθμοί σε σχέση με το 2009 (μιλάω για τους πε02).


 θα κρατάμε την καλύτερη βαθμολογία απ' ότι κατάλαβα, σωστά?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ερωτηση για τον νεο πινακα διαμαντοπουλου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:47:33 »

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Ερωτηση για τον νεο πινακα διαμαντοπουλου
« Απάντηση #85 στις: Ιούνιος 13, 2010, 03:23:08 μμ »
ναι...το 2007 μπήκαν καλυτεροι βαθμοί σε μας τους φιλολόγους...ευχαριστώ...και η προυπηρεσία του χρόνου και του παραχρόνου που θα μπεί; ??? ???

θα μπει στους νέους πίνακες του 2012, μετά δηλ από το νέο ασεπ. αφού βέβαια πολλαπλασιαστούν οι μήνες με τους κατάλληλους συντελεστές. δες το νομοσχέδιο στο www.ypepth.gr

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Ερωτηση για τον νεο πινακα διαμαντοπουλου
« Απάντηση #86 στις: Ιούνιος 13, 2010, 03:24:33 μμ »
θα έχεις κανονικά όλα τα μόρια και όχι τα μισά. θα μπαίνουμε ανάλογαμε τον βαθμό.
το ζήτημα είναι πως δε ξέρουμε που θα κυμανθούν οι επιτυχόντες του νέου ασεπ. κατά τ'  άλλα ευνοημένοι σχετικά είναι οι επιτυχόντες του 2007, εφόσον τότε υπήρξαν καλύτεροι βαθμοί σε σχέση με το 2009 (μιλάω για τους πε02).


 θα κρατάμε την καλύτερη βαθμολογία απ' ότι κατάλαβα, σωστά?

ναι!

Αποσυνδεδεμένος rouso

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ερωτηση για τον νεο πινακα διαμαντοπουλου
« Απάντηση #87 στις: Ιούνιος 13, 2010, 03:30:26 μμ »
Αν γράψεις το 2012 χειρότερα από το 2007 τι γίνεται;Ποιος βαθμός κατοχυρώνεται;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ερωτηση για τον νεο πινακα διαμαντοπουλου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:47:33 »

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Ερωτηση για τον νεο πινακα διαμαντοπουλου
« Απάντηση #88 στις: Ιούνιος 13, 2010, 03:37:52 μμ »
έλεος βρε παιδιά... μη κάνετε και τα εύκολα δύσκολα... είπαμε βαστάμε το καλύτερο βαθμό

Αποσυνδεδεμένος rouso

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ερωτηση για τον νεο πινακα διαμαντοπουλου
« Απάντηση #89 στις: Ιούνιος 13, 2010, 03:49:24 μμ »
Sorry, ατυχούλα...και σε ευχαριστώ πολύ!!!

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Ερωτηση για τον νεο πινακα διαμαντοπουλου
« Απάντηση #90 στις: Ιούνιος 13, 2010, 03:53:35 μμ »
Sorry, ατυχούλα...και σε ευχαριστώ πολύ!!!
΄

παρακαλώ  :-[

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ερωτηση για τον νεο πινακα διαμαντοπουλου
« Απάντηση #91 στις: Ιούνιος 13, 2010, 03:54:52 μμ »
To πιο τρελό και ανήκουστο σ'αυτή την ιστορία είναι πως άσχετα με τον πίνακα....στο θέμα των προσαυξήσεων η κυρία έχει εκμηδενίσει την προυπηρεσία μας!! Μας πετάει την καραμέλα της αξιοκρατίας του ΑΣΕΠ και του πόση σημασία δίνει στον ΑΣΕΠ και μετά δίνει μεγαλύτερη προσαύξηση στην ξένη γλώσσα από την προυπηρεσία που για πολλούς από μας (όχι για όλους) αποκτήθηκε μετά από επιτυχία σε ΑΣΕΠ! Και στα μεταπτυχιακά δίνει μεγαλύτερη προσαύξηση...και δεν θέλω να μπω τώρα στην κουβέντα του πόση σημασία θα πρεπε να έχουν τα μεταπτυχιακά για τον διορισμό...πλην ελαχίστων περιπτώσεων όπως τα μεταπτυχιακά στα παιδαγωγικά και στην διδακτική όλα τα υπόλοιπα δεν σε καθιστούν καλύτερο για να σταθείς στην τάξη...η τάξη είναι ΚΑΙ κατι άλλο πέρα από ακαδημαική γνώση...!
Για να μην πω για το γεγονός ότι δεν μπορούσαν όλοι οικονομικά να συνεχίσουν και να κάνουν μεταπτυχιακό και τώρα μάλιστα που τα μεταπτυχιακά πληρώνονται...ένα παραπάνω...!!!

Οπότε εμείς καθόμαστε και συζητάμε για το αν και πώς θα μπούμε στον πίνακα...;;; ??? ??? ???
Το τι θα γίνει αν μπούμε θα πρεπε να συζητάμε...κατ'εμε...μια τρύπα στο νερό!! Απαξίωσε η ηλίθια όλες τις προσπάθειές μας και τώρα εμείς ψάχνουμε να βρούμε πώς θα επιβιώσουμε καλύτερα μέσα σ'αυτήν την απαξίωση...;;;!! Να βγούμε στους δρόμους και να αντισταθούμε πρέπει!!
Εμάς δυστυχώς δεν μας έχει και τόση ανάγκη γι αυτό κουνιέται.....με τους μόνιμους όμως που αρνήθηκαν να συνεχίσουν την διόρθωση γραπτών των Πανελληνίων λόγω περικοπής στην αποζημίωσή τους αμέσως έκατσε και συζήτησε η παλιοξεφτιλισμένη!! Μην παίζετε το παιχνίδι της συνάδελφοι...ήδη όσες διαμαρτυρίες και γιουχαίσματα γίνανε όπου εμφανίστηκε είναι για καλό...μια ενδεχόμενη απομάκρυνσή της από την θέση μπορεί να μας βοηθήσει....!! Ξέρουμε όλοι πως οι προσλήψεις θα καθοριστούν με βάση τα γούστα του ΔΝΤ...αλλά οι όροι αυτού του άθλιου νομοσχεδίου με μια ενδεχόμενη αλλαγή Υπουργού είναι ακόμη υπό συζήτηση...πολλά νομοσχέδια έχουν ανατραπεί γιατί αυτά τα λαμόγια φοβούνται το πολιτικό κόστος...όχι γιατί τους παίρνει ο πόνος για μας....!! Ε...ας της δείξουμε πως το πολιτικό κόστος γι αυτήν άρχισε ήδη!!! Τότε ίσως κάτσει να συζητήσει και μ'εμάς κι όχι μόνο μ'αυτούς που τους έχει ανάγκη για να της διορθώνουν τα γραπτά!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Ερωτηση για τον νεο πινακα διαμαντοπουλου
« Απάντηση #92 στις: Ιούνιος 13, 2010, 04:11:36 μμ »
λωρα πιστεύω πως το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι η μείωση των προσλήψεων που επέβαλε το ΔΝΤ. αν γίνονταν διορισμοί όπως παλια θα είχαν ελπίδες να διοριστούν και αυτοί με προϋπ. και αυτοί με τον ασεπ. 

πρέπει οπωσδήποτε να ξεκουμπιστεί το ΔΝΤ και ας πτωχεύσει η Ελλάδα με όλα τα παρεπόμενα π.χ. ακριβά εισαγώμενα προϊόντα. θα υπάρξουν όμως και καλά π.χ. φτηνή εσωτερική αγορά, από τα ενοίκια μέχρι το γάλα, και περισσότερες προσλήψεις στο δημόσιο.
εγώ φοβάμαι μήπως μετά από κανα-δυο χρόνια μας πουν ότι παγώνουν οι προληψεις και στην εκπαιδευση. Τότε κλάφτα... γι΄αυτούς δεν είναι τίποτα... όπως τόσοι περίμεναν να διοριστούν τα επόμενα χρόνια στον ευρύτερο δημόσιο τομέα και τους ήρθε η κεραμμύδα. ..

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ερωτηση για τον νεο πινακα διαμαντοπουλου
« Απάντηση #93 στις: Ιούνιος 13, 2010, 04:22:37 μμ »
λωρα πιστεύω πως το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι η μείωση των προσλήψεων που επέβαλε το ΔΝΤ. αν γίνονταν διορισμοί όπως παλια θα είχαν ελπίδες να διοριστούν και αυτοί με προϋπ. και αυτοί με τον ασεπ. 

πρέπει οπωσδήποτε να ξεκουμπιστεί το ΔΝΤ και ας πτωχεύσει η Ελλάδα με όλα τα παρεπόμενα π.χ. ακριβά εισαγώμενα προϊόντα. θα υπάρξουν όμως και καλά π.χ. φτηνή εσωτερική αγορά, από τα ενοίκια μέχρι το γάλα, και περισσότερες προσλήψεις στο δημόσιο.
εγώ φοβάμαι μήπως μετά από κανα-δυο χρόνια μας πουν ότι παγώνουν οι προληψεις και στην εκπαιδευση. Τότε κλάφτα... γι΄αυτούς δεν είναι τίποτα... όπως τόσοι περίμεναν να διοριστούν τα επόμενα χρόνια στον ευρύτερο δημόσιο τομέα και τους ήρθε η κεραμμύδα. ..
Το ξέρω...κι εμένα περνάνε όλα αυτά απ'το μυαλό μου...αλλά εμείς δεν οφείλουμε να κάνουμε ό,τι μπορούμε και περνάει απ'το χέρ μας...;; Αμαχητί θα πέσουμε και θα αρκεστούμε στο να κλαιγόμαστε μετά...;; Αυτή είναι εμένα η ένστασή μου...και σας το λέω εγώ που έχω και μια καλύ εναλλάκτική λύση...όπως έχω ξαναπεί στο forum πλησιάζει η σειρά μου για αναπλήρωση στην Κύπρο και δεν με χαλάει καθόλου να πάω...!! Θα μπορούσα κάλλιστα να σκέφτομαι "βρε τι με νοιάζει εμένα...εγώ απ'την μιζέρια θα γλιτώσω!!' Αλλά δεν το ανέχομαι αυτό που κάνουν εδώ εις βάρος μας!! Αξίζει να προσπαθήσουμε τουλάχιστον!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Ερωτηση για τον νεο πινακα διαμαντοπουλου
« Απάντηση #94 στις: Ιούνιος 13, 2010, 04:29:22 μμ »
ούτε και στη κύπρο είναι όλα σίγουρα... αν γίνει κανένας πόλεμος με το ισραήλ, δε τη βλέπω καλά μετά τις φιλοισραηλινές κινήσεις της με τη νηοπομπή για τη γάζα... ;D

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ερωτηση για τον νεο πινακα διαμαντοπουλου
« Απάντηση #95 στις: Ιούνιος 13, 2010, 04:32:01 μμ »
Χα,χα,χα,χα!! Τι λέτε για τον Κρόνο; Και ο Άρης επίφοβος είναι...τον έχουν στο μάτι χρόνια τώρα!!!  ;D ;D ;D
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Ερωτηση για τον νεο πινακα διαμαντοπουλου
« Απάντηση #96 στις: Ιούνιος 13, 2010, 04:48:38 μμ »
να κάνουμε αγώνα αλλά όχι κοντόφθαλμα, για τα δικά του ο καθένας συμφεροντάκια... δηλ. μια απεργία για τις μειώσεις στους επιτηρητές, μια αγωγή των 24μηνιτών κτλ.

ας γίνουν βρε παιδιά μαζικές εκδηλώσεις διαμαρτυρίας για να φύγει το ΔΝΤ...

τώρα μεχρι και στα λεγόμενα δυσπρόσιτα και δυσπραγούντα νησιά οι άνθρωποι βγάζουν χιλιάδες μαύρα ευρουλάκια... είναι οι περισσότεροι βολεμένοι. ελπίζω όταν θα ξυπνήσουν να μην είναι ήδη αργά...


Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ερωτηση για τον νεο πινακα διαμαντοπουλου
« Απάντηση #97 στις: Ιούνιος 13, 2010, 04:59:24 μμ »
να κάνουμε αγώνα αλλά όχι κοντόφθαλμα, για τα δικά του ο καθένας συμφεροντάκια... δηλ. μια απεργία για τις μειώσεις στους επιτηρητές, μια αγωγή των 24μηνιτών κτλ.

ας γίνουν βρε παιδιά μαζικές εκδηλώσεις διαμαρτυρίας για να φύγει το ΔΝΤ...

τώρα μεχρι και στα λεγόμενα δυσπρόσιτα και δυσπραγούντα νησιά οι άνθρωποι βγάζουν χιλιάδες μαύρα ευρουλάκια... είναι οι περισσότεροι βολεμένοι. ελπίζω όταν θα ξυπνήσουν να μην είναι ήδη αργά...


Ακριβώς...το πρόβλημα είναι ευρύτερο απ'αυτό που εμείς ως μονάδες αντιλαμβανόμαστε και αφορά όλους μας και κυρίως για τα παιδιά που μεγαλώνουμε...έχετε σκεφτεί κάθε φορά που τυχόν πάτε να τους πληρώσετε ένα φροντιστήριο για ποιον λόγο να το κάνει αυτό κανείς πλέον...;;!! Τέλοσπάντων...δεν θέλω να παρεκλίνω απ'το θέμα...απλά ήθελα να εκφράσω την ένστασή μου!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 685
Σύνολο: 696

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.