*

Αποστολέας Θέμα: Συνηθίζεται αυτό σε φροντιστήρια ???  (Αναγνώστηκε 5621 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hope_x

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Συνηθίζεται αυτό σε φροντιστήρια ???
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 04, 2010, 01:59:09 μμ »
τι αλλο θα μας ζητησουν πια;;
αφου λες πως αναφερονταν υποτιμητικα στους "ιδιαιτερακηδες' προφανως ολα αυτα τα ζητα ως αποδειξη πως εκανες ιδιαιτερα οντως και δεν τον κοροιδευεις. υπερβολικο-για να μην πω υποπτο(=να δει ποιοι μαζευουν πελατεια)να ζητα ονοματα καθηγητων σχολειου που συνεργαστηκες! προσωπικα δεν εχω συνεργαστει ποτε με κανεναν και δε εχω ακουσει και ποτε κανεναν να συνεργαστηκε..ισως φταιει πως ζω αθηνα..τελοσπαντων..
θα σου πω τι θα εκανα αν μου τυχαινει κατι τετοιο με δεδομενο πως θα ηθελα να συνεργαστω ακομη με το συγκεκριμενο φροντ αλλα να διατηρησω και την αξιοπρεπεια μου ταυτοχρονα...
θα επικοινωνουσα λεγοντας πως θα φερω δειγματα των σημειωσεων μου απο ολα τα μαθηματα που εχω δουλεψει. δειγματα ομως πχ μια ενοτητα και 1 τεστ. αυτα θα μπορουσαν να τα κρατησουν. θα τους πηγαινα και ενα ολοκληρομενο πακετο σημειωσεων με τα ολα του αλλα φυσικα δε θα το αφηνα να το κρατησουν αλλα μονο να το δουν εκει. ουπευθυνος και εμπειρος φιλολογος θα μπορει να κρινει αμεσως κατα ποσο ειναι καλες ή οχι.
λιστες με σχολεια και ονοματα καθηγητων θα τονιζα πως δε θα παω για ιδεολογικους λογους (δηλ για να μην εκθεσεις προσωπα και σχολεια μιας και βρισκεσαι επαρχια και αυτο ειναι πολυ ευκολο)
οσο για την περιγραφη των βαθμων δε τρεχει τιποτα να την κανεις βεβαια περιττη η ...εγγραφη δηλωση, μια κουβεντα κατα τη συνεντευξη θα ηταν αρκετη..

με 2 λογια με τουπε σου φερθηκαν με τουπε να τους φερθεις...ή θα σε περασουν για ψωναρα και δε θα σε παρουν οποτε τι ειχες τι εχασες ή θα τους φανεις ανθρωπος με αυτογνωσια και αυτοπεποιθηση  ικανος να τα βγαλει περα με εφηβους! και θα σε κρατησουν..
γιατι πιστευω αν τους κανεις τα παραλογα χωρις διαμαρτυρια απλως θα παρουν το μηνυμα πως θα σε κανουν ο,τι θελουν..οποτε και παλι μπορει να σε προσλαβουν αλλα το θεμα ειναι με τι συνθηκες...
και στην τελικη επειδη εξω απο το χωρο πολλα τραγουδια λεμε εμεις...το ζητημα ειναι τι εισαι διατεθιμενη να δεχθεις για μια κακοπληρωμενη δουλεια σε φροντ...(και οχι στη νασα!) ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συνηθίζεται αυτό σε φροντιστήρια ???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:04:54 »

Αποσυνδεδεμένος pd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Συνηθίζεται αυτό σε φροντιστήρια ???
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 04, 2010, 02:43:11 μμ »
το ολο θεμα ειναι η επιλογη που θα κανεις η' δεχεσαι την επιθετικη του συμπεριφορα και εισαι προετοιμασμενη να κανεις πολυ αγγαροδουλεια οπως φαινεται  η΄αδιαφορεις και ξεκινας παλι τα ιδιαιτερα χωρις κανενα στο κεφαλι σου.
Οταν πηρα πτυχιο το 1993 συνεβη ακριβως το ιδιο ,δουλεψα για 1 χρονο μονο ,δεν αντεξα τα χαμηλα ημερομισθια . Ποτε δεν το μετανιωσα που εκανα ιδιαιτερα .. μονη μου ειχα παντα επιτυχιες και καλα χρηματα...

Αποσυνδεδεμένος spoudi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συνηθίζεται αυτό σε φροντιστήρια ???
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 04, 2010, 04:22:30 μμ »
hope x αυτό ακριβώς σκεφτόμουν να κάνω.

 Προτιμώ να επιδιώξω αυτή τη συνάντηση - αλλά με όρους αξιοπρέπειας - προκειμένου να δω μέχρι που είναι ικανός να το τραβήξει.
 Υποψιάζομαι ότι θα το τραβήξει...Απλά θέλω να βεβαιωθώ ή να διαψευστώ. Απλή διαστροφή ή περιέργεια.
 Στην πραγματικότητα νομίζω δε θα άντεχα καν να εργαστώ στο "φροντιστήριο του big brother". Αλλά δε θέλω να του δώσω και τη χαρά ότι με τρόμαξε με το δήθεν απόλυτα οργανωμένο και πρότυπο εκπαιδευτικό φροντιστηριακό του σύστημα. 

Αποσυνδεδεμένος nena8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συνηθίζεται αυτό σε φροντιστήρια ???
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 04, 2010, 11:20:16 μμ »
Εγω την χεροτερη εμπειρια την εχω  απο φροντιστηριο της επαρχιας.Μετα απο 2 χρονια σε διαφορετικα φροντιστηρια της αθηνας μετακομισα επαρχια νομιζοντας οτι οι συνθηκες θα ηταν καλυτερες.ΛΑΘΟΣ! Η ιδιοκτητρια εχει 3 φροντιστηρια στις 3 ακρες του νησιου και προσλαμβανει  μονο καθηγητες που ειναι διατεθειμενοι να εργαστουν σε ολα.Στην αρχη δεν "φροντισε " να με ενημερωσει και απο εκει που εκανα μια αναπληρωση για μια που γεννησε, βρεθηκα να εχω 30 ωρες σε 3 διαφορετικα φροντιστηρια στα οποια αφου δεν εχω αυτοκινητο πηγαινω με το κτελ (μια ωρα αποσταση απο το σπιτι μου το καθε ενα) και μηδεν χρονος για ιδιαιτερα.Ο λογος ειναι οτι προτιμα να εχει στο ικα οσο το δυνατον λιγοτερους καθηγητες και ας τους πληρωνει τις εξτρα ωρες μαυρα. Γενικα απ'οτι μιλησα και με αλλες καθηγητριες της περιοχης, δυστυχως ισχυει  σε ολη την περιοχη αυτο το συστημα και  το θεωρουν φυσιολογικο.Καταλαβαινω τον τροπο σκεψης αλλα δεν ειδα πουθενα μεχρι φετος, 5 καθηγητες να καλυπτουν 3 φροντιστηρια και να δουλευουν εφτα και οχτω ωρες μεχρι και τα σαββατα!Ειναι η τελευταια χρονια που κανω κατι τετοιο αλλα απογοητευτηκα επειδη περιμενα πιο ανθρωπινες συνθηκες....
''Es tan corto el amor, y es tan largo el olvido.Porque en noches como ésta la tuve entre mis brazos,mi alma no se contenta con haberla perdido.Aunque éste sea el último dolor que ella me causa,y éstos sean los últimos versos que yo le escribo.''
P.Neruda

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162176
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 702
Σύνολο: 719

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.