*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων  (Αναγνώστηκε 86641 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Melissathi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #154 στις: Ιούνιος 27, 2010, 03:25:16 μμ »
Συνάδελφε, έχεις σκεφτεί την περίπτωση ΑΜΩ στην περιφέρειά σου το ενδεχόμενο π.χ. 6 ώρες πρωινό ωράριο,κλπ, + 6 απογευματινό πδσ,κλπ;Πόσο εύκολο θα είναι ν'αποφύγεις το κενό των ενδιάμεσων ωρών; (ακόμη και σ'αυτή την περίπτωση θα είναι στο ίδιο σχολείο;)Τι γίνεται τότε με τα ιδιαίτερα;(ανατρέπεται κάθε προγραμματισμός, άσε που πάντα υπάρχουν-πόσο μάλλον τώρα-οι καλοθελητές που καταγγέλλουν!!!!!!!!!!)
Όπως έγινε η κατάσταση, μόνο ΑΚΩ!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:26:18 »

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #155 στις: Ιούνιος 27, 2010, 03:33:08 μμ »
Συνάδελφοι, πιστεύω ότι δεν συμφέρει ΑΜΩ παντού.Σε καμία περίπτωση. Εχω 31 μόρια και θα το ρισκάρω πολύ φέτος. Ο λόγος? Αν πάω ΑΜΩ δεν φτάνουν τα λεφτά για τίποτε. Εάν πάω ΑΜΩ μόνο στην περιφέρειά μου, τα βγάζω από τα ιδιαίτερα τα υπόλοιπα.Ετσι δεν ξενιτεύομαι για ψίχουλα και δεν χάνω τον όποιο κύκλο διαθέτω στην πόλη μου για το εξτρα χαρτζηλίκι που είναι και μαύρο! (και μακάρι να μείνει έτσι αν σκεφτείτε το μισθό πείνας που θα πάιρνουν οι εκπαιδευτικοί στο εξής). Π.χ. Με ενδιαφέρει να μείνω στην περιφέρειά μου Άρτα. Θα δηλώσω Α Αρτας ακω, Β ακω, Γ ακω Δ ακω και κατευθείαν μετά Α αρτας ΑΜΩ, Β αμω, Γ αμω, Δ αμω. Τι λέτε? Μήπως σκέφτομαι λάθος????

Και προτιμάς την Δ΄ Αρτα απο την Α΄ πρεβέζης?? εκτος αν το κάνεις για τα μελλοντικά μορια του διορισμού
Μήπως να βάλεις πρώτα ολα τα κοντινά σου ΑΚΩ   και τελευταία  τα  ΑΜΩ??

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #156 στις: Ιούνιος 27, 2010, 03:49:02 μμ »
συναδελφοι οι ασαφειες που υπαρχουν ειναι απαραδεκτες.ας καθυστερησουμε να αιτηθουμε κι ας τους τρελλανουμε στα τηλεφωνα.ειδα μια διαμαρτυρια και στο τροκτικο.μια ερωτηση:αν γινουμε δεκτοι στο εκκλησιαστικο λυκειο που θελουτμε και μας απορριψουν μετα στη συνεντευξη τι γινεται οεο?χανουμε τη σειρα μας?
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος margar78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #157 στις: Ιούνιος 27, 2010, 04:32:52 μμ »
Τα παιδια που και περισυ το καλοκαιρι εβγαλαν εκτιμωμενο πινακα αναπληρωτων μηπως θα ειχαν την ευγενη καλοσυνη να μας προσφερουν την ανεκτιμητη βοηθεια τους και φετος΄΄μπας και μπορεσουμε να βγαλουμε κανενα συμπερασμα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:26:18 »

Αποσυνδεδεμένος ioulitsa26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #158 στις: Ιούνιος 27, 2010, 04:43:37 μμ »
μπορει καποιος να μου πει, που μπορω να διαβασω την εγκυκλιο?

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #159 στις: Ιούνιος 27, 2010, 04:46:29 μμ »
μπορει καποιος να μου πει, που μπορω να διαβασω την εγκυκλιο?

και στην ιστοσελίδα του ΥΠΕΠΘ και εδώ στο φόρουμ υπάρχει..Δες στην αρχική σελίδα ,στην κεντρική στήλη..
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος ioulitsa26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #160 στις: Ιούνιος 27, 2010, 04:51:52 μμ »
επειδη πρωτη φορα θα κανω αιτηση,θελω να ρωτησω κατι που μαλλον θα θεωρηθει χαζο.τι σημαινει αμω και ακω? ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #161 στις: Ιούνιος 27, 2010, 05:07:43 μμ »
επειδη πρωτη φορα θα κανω αιτηση,θελω να ρωτησω κατι που μαλλον θα θεωρηθει χαζο.τι σημαινει αμω και ακω? ??? ??? ???

ΑΜΩ : αναπληρωτής Μειωμένου Ωραρίου
ΑΚΩ: αναπληρωτής Κανονικού Ωραρίου

Ομως στην αιτηση θα δηλώσεις τις επιλογές σου με βάση το παραδειγμα που  αναφερεται στην εγκύκλιο..

"Κατά τη συμπλήρωση της αίτησης θα δηλώνεται η περιοχή πρόσληψης (με πλήρες ή/και με μειωμένο ωράριο) κατά σειρά προτεραιότητας (π.χ. για τον κλάδο ΠΕ06  …: 1η προτίμηση: Α-Β΄ Πειραιά, 2η προτίμηση: Σιβιτανίδειος Σχολή, 3η προτίμηση: Β-Β΄Πειραιά, 4η προτίμηση: Β-Α΄ Αθήνας_μειωμένο, 5η προτίμηση: Γεν. Εκκλ/κό Λύκειο-Γυμνάσιο Ξάνθης, 6η προτίμηση: Β-Γ΄ Βοιωτίας _μειωμένο κ.ο.κ.). Επομένως η αίτηση πρόσληψης θα είναι κοινή για τις περιοχές, τη Σιβιτανίδειο Σχολή και τα εκκλησιαστικά Λύκεια και Γυμνάσια, με πλήρες ή με μειωμένο ωράριο. "
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #162 στις: Ιούνιος 27, 2010, 06:00:32 μμ »
Κομφούζιο...Τρέλα..Πρώτη φορά στα χρονικά νιώθω ότι με ένα γ...ο λάθος σε μια αίτηση μπορεί να γ...ει η χρονιά μου..Εχετε δίκιο..Δεν είχα σκεφτεί το ενδεχόμενο να απασχολούμαι ΑΜΩ ΚΑΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑ..Ίσως ΑΚΩ στα κοντινά να είναι η επιλογή η σωστή..Και πάλι όμως..Ρε παιδιά..827 ευρό για να πας στου διαόλου τη μάνα????????

Αποσυνδεδεμένος Melissathi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #163 στις: Ιούνιος 27, 2010, 06:05:04 μμ »
Κομφούζιο...Τρέλα..Πρώτη φορά στα χρονικά νιώθω ότι με ένα γ...ο λάθος σε μια αίτηση μπορεί να γ...ει η χρονιά μου..Εχετε δίκιο..Δεν είχα σκεφτεί το ενδεχόμενο να απασχολούμαι ΑΜΩ ΚΑΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑ..Ίσως ΑΚΩ στα κοντινά να είναι η επιλογή η σωστή..Και πάλι όμως..Ρε παιδιά..827 ευρό για να πας στου διαόλου τη μάνα????????

ΑΚΩ!!!!!!ΚΑΙ ΚΟΝΤΙΝΟ!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Melissathi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #164 στις: Ιούνιος 27, 2010, 06:19:48 μμ »
Συνάδελφοι, πιστεύω ότι δεν συμφέρει ΑΜΩ παντού.Σε καμία περίπτωση. Εχω 31 μόρια και θα το ρισκάρω πολύ φέτος. Ο λόγος? Αν πάω ΑΜΩ δεν φτάνουν τα λεφτά για τίποτε. Εάν πάω ΑΜΩ μόνο στην περιφέρειά μου, τα βγάζω από τα ιδιαίτερα τα υπόλοιπα.Ετσι δεν ξενιτεύομαι για ψίχουλα και δεν χάνω τον όποιο κύκλο διαθέτω στην πόλη μου για το εξτρα χαρτζηλίκι που είναι και μαύρο! (και μακάρι να μείνει έτσι αν σκεφτείτε το μισθό πείνας που θα πάιρνουν οι εκπαιδευτικοί στο εξής). Π.χ. Με ενδιαφέρει να μείνω στην περιφέρειά μου Άρτα. Θα δηλώσω Α Αρτας ακω, Β ακω, Γ ακω Δ ακω και κατευθείαν μετά Α αρτας ΑΜΩ, Β αμω, Γ αμω, Δ αμω. Τι λέτε? Μήπως σκέφτομαι λάθος????
Αυτό για το  εξτρα χαρτζηλίκι που είναι και μαύρο! τι το 'θελες (αυτά διαβάζει η Δ.και θα τα κάνει σημαία ότι έχει δίκιο! :-X :-X :-X :-X

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #165 στις: Ιούνιος 28, 2010, 12:29:38 πμ »
Δε γ... η Δ. Αρκετά μας τα έπρηξε.Καλό καλοκαίρι σε όλους και καλή επιτυχία στις αιτήσεις- "Πύλη στο Ανεξήγητο"..Μόνο έτσι μπορεί κανείς να τις χαρακτηρίσει..

Αποσυνδεδεμένος kbazar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 329
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #166 στις: Ιούνιος 28, 2010, 08:30:49 πμ »
Συνάδελφοι, πιστεύω ότι δεν συμφέρει ΑΜΩ παντού.Σε καμία περίπτωση. Εχω 31 μόρια και θα το ρισκάρω πολύ φέτος. Ο λόγος? Αν πάω ΑΜΩ δεν φτάνουν τα λεφτά για τίποτε. Εάν πάω ΑΜΩ μόνο στην περιφέρειά μου, τα βγάζω από τα ιδιαίτερα τα υπόλοιπα.Ετσι δεν ξενιτεύομαι για ψίχουλα και δεν χάνω τον όποιο κύκλο διαθέτω στην πόλη μου για το εξτρα χαρτζηλίκι που είναι και μαύρο! (και μακάρι να μείνει έτσι αν σκεφτείτε το μισθό πείνας που θα πάιρνουν οι εκπαιδευτικοί στο εξής). Π.χ. Με ενδιαφέρει να μείνω στην περιφέρειά μου Άρτα. Θα δηλώσω Α Αρτας ακω, Β ακω, Γ ακω Δ ακω και κατευθείαν μετά Α αρτας ΑΜΩ, Β αμω, Γ αμω, Δ αμω. Τι λέτε? Μήπως σκέφτομαι λάθος????
Αυτό για το  εξτρα χαρτζηλίκι που είναι και μαύρο! τι το 'θελες (αυτά διαβάζει η Δ.και θα τα κάνει σημαία ότι έχει δίκιο! :-X :-X :-X :-X
  Σιγά μην κάθεται να διαβάζει τι γράφουμε η διαμ.(Βλ. περιβόητη διαβούλευση.)

Αποσυνδεδεμένος mariagal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #167 στις: Ιούνιος 28, 2010, 09:46:05 πμ »
Συνάδελφοι, πιστεύω ότι δεν συμφέρει ΑΜΩ παντού.Σε καμία περίπτωση. Εχω 31 μόρια και θα το ρισκάρω πολύ φέτος. Ο λόγος? Αν πάω ΑΜΩ δεν φτάνουν τα λεφτά για τίποτε. Εάν πάω ΑΜΩ μόνο στην περιφέρειά μου, τα βγάζω από τα ιδιαίτερα τα υπόλοιπα.Ετσι δεν ξενιτεύομαι για ψίχουλα και δεν χάνω τον όποιο κύκλο διαθέτω στην πόλη μου για το εξτρα χαρτζηλίκι που είναι και μαύρο! (και μακάρι να μείνει έτσι αν σκεφτείτε το μισθό πείνας που θα πάιρνουν οι εκπαιδευτικοί στο εξής). Π.χ. Με ενδιαφέρει να μείνω στην περιφέρειά μου Άρτα. Θα δηλώσω Α Αρτας ακω, Β ακω, Γ ακω Δ ακω και κατευθείαν μετά Α αρτας ΑΜΩ, Β αμω, Γ αμω, Δ αμω. Τι λέτε? Μήπως σκέφτομαι λάθος????

μια χαρα το σκεφτεσαι! εχω τα ιδια σχεδον μορια με σενα κ θα δηλωσω μονο 2 ακω....αντε πια με τις βλακειες τους!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 791
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 674
Σύνολο: 688

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.