*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους  (Αναγνώστηκε 88084 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xloi69

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #364 στις: Ιούνιος 30, 2010, 01:35:00 μμ »
 ΑΚ Νηπιαγωγός, σε ποιό γραφείο σου είπαν οτι οι νηπιαγωγοί εξαιρούνται απο τη δήλωση μειωμένου ωραρίου;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:26:08 »

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #365 στις: Ιούνιος 30, 2010, 01:40:12 μμ »
Μια φίλη μου που πήγε σήμερα στα Χανιά της είπαν το γνωστο: ότι δηλώνουμε και εμείς!
(εκείνη βέβαια δεν το δήλωσε) .
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #366 στις: Ιούνιος 30, 2010, 01:56:08 μμ »
:)ναι πραγματικά καιρός ήταν να μάθουμε και κάτι ενθαρρυντικό! Αυτό με το μειωμένο ωράριο μας είχε καταρρακώσει εντελώς!
Πάντως για να καλούν κόσμο να διορθώνει την αίτηση είναι σίγουρο οτι δεν ισχύει για εμάς! ουυφφφφφφ!!!!
ναι ουφφφφ αφού δεν ισχύει για σας αλλά για κάποιους άλλους συναδέλφους σας. ενωμένοι εκπαιδευτικοί ουφ!

υγ. εγώ πάντως χαίρομαι με τη χαρά σας (και όχι για την τύχη σας γατί όσο θα γυρνάτε τα νώτα σας στους "άλλους" τόσο θα εκτίθεστε σε κίνδυνο.)

1ο Τιποτα δεν ειναι εξακριβωμενο ακομη σχετικα με το τι ισχυει για μας!
2ο Στο συγκεκριμενο θεμα ανταλλασουμε αποψεις,ενημερωνομαστε και προσπαθουμε να σκεφτουμε πως θα αντιδρασουμε με τροπο ωστε να μην υπονομευθει ο κλαδος σε σχεση με το νεο δεδομενο αμω,οποτε δεν υπαρχει κατι μεμπτο αν επικρατησε ανακουφιση ως προς την αποφυγη της κακοτοπιας αμω.
3ο Δεν γυρναμε την πλατη στους αλλους γιατι δεν υπαρχουν αντιμαχομενα στατοπεδα,αυτο που κανουμε εινα στηριξη του κλαδου γιατι αν περιμενουμε απο αλλου θα περιμενουμε πολυ.
4ο Γνωριζουμε πολυ καλα ποσο επισφαλης ειναι η θεση μας,ειδικα με το θεμα του ωραριου μας,για το οποιο δεν εχω ακουσει πολλες/ους να εκφραζουν αποψη η εστω να αναρωτιουνται.
4ο Αν εχεις ιδεες και αποψεις σχετικα με την συσπειρωση ολων των Εκπ/τικων να τις καταθεσεις και εδω ειμαστε.
μήπως να κουρευτώ και γουλί που τόλμησα να σας απευθύνω το λόγο;::) (δεν θα μου στοιχίσει πολύ, είμαι και(ε)νοτόμος... 8))

υγ. πάντως αν καταφέρετε ούτε 1 νηπιαγωγός να μη δηλώσει αμω, προσωπικά σας υποκλίνομαι. (βάλτε να φαίνονται τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας σας και σε όσους δεν ψηφίζουν για να μην σας αλλοιώσουν το αποτέλεσμα.)

Αποσυνδεδεμένος ΑΚ Νηπιαγωγός

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #367 στις: Ιούνιος 30, 2010, 01:58:49 μμ »
Στην πρωτοβάθμια ανατολικής αττικής μου το είπαν. Τι να πω παιδιά, κάθε πρωτοβάθμια λέει τα δικά της. Το γεγονός δε, οτι ρώτησα αν θα πρέπει να απογραφούμε οι αναπληρωτές και πήρα ως απάντηση να μπαίνω στα forum για να μάθω, λέει πολλά..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:26:08 »

Αποσυνδεδεμένος Maro

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #368 στις: Ιούνιος 30, 2010, 02:03:25 μμ »
:)ναι πραγματικά καιρός ήταν να μάθουμε και κάτι ενθαρρυντικό! Αυτό με το μειωμένο ωράριο μας είχε καταρρακώσει εντελώς!
Πάντως για να καλούν κόσμο να διορθώνει την αίτηση είναι σίγουρο οτι δεν ισχύει για εμάς! ουυφφφφφφ!!!!
ναι ουφφφφ αφού δεν ισχύει για σας αλλά για κάποιους άλλους συναδέλφους σας. ενωμένοι εκπαιδευτικοί ουφ!

υγ. εγώ πάντως χαίρομαι με τη χαρά σας (και όχι για την τύχη σας γατί όσο θα γυρνάτε τα νώτα σας στους "άλλους" τόσο θα εκτίθεστε σε κίνδυνο.)
Για να τελειωνουμε με οτιδηποτε ειναι ασχετο με το θεμα, λεω οτι οποιαδηποτε αποψη ειναι ευπροσδεκτη αρκει να προαγει τη συζητηση και οχι να την αποπροσανατολιζει!

1ο Τιποτα δεν ειναι εξακριβωμενο ακομη σχετικα με το τι ισχυει για μας!
2ο Στο συγκεκριμενο θεμα ανταλλασουμε αποψεις,ενημερωνομαστε και προσπαθουμε να σκεφτουμε πως θα αντιδρασουμε με τροπο ωστε να μην υπονομευθει ο κλαδος σε σχεση με το νεο δεδομενο αμω,οποτε δεν υπαρχει κατι μεμπτο αν επικρατησε ανακουφιση ως προς την αποφυγη της κακοτοπιας αμω.
3ο Δεν γυρναμε την πλατη στους αλλους γιατι δεν υπαρχουν αντιμαχομενα στατοπεδα,αυτο που κανουμε εινα στηριξη του κλαδου γιατι αν περιμενουμε απο αλλου θα περιμενουμε πολυ.
4ο Γνωριζουμε πολυ καλα ποσο επισφαλης ειναι η θεση μας,ειδικα με το θεμα του ωραριου μας,για το οποιο δεν εχω ακουσει πολλες/ους να εκφραζουν αποψη η εστω να αναρωτιουνται.
4ο Αν εχεις ιδεες και αποψεις σχετικα με την συσπειρωση ολων των Εκπ/τικων να τις καταθεσεις και εδω ειμαστε.
μήπως να κουρευτώ και γουλί που τόλμησα να σας απευθύνω το λόγο;::) (δεν θα μου στοιχίσει πολύ, είμαι και(ε)νοτόμος... 8))

υγ. πάντως αν καταφέρετε ούτε 1 νηπιαγωγός να μη δηλώσει αμω, προσωπικά σας υποκλίνομαι. (βάλτε να φαίνονται τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας σας και σε όσους δεν ψηφίζουν για να μην σας αλλοιώσουν το αποτέλεσμα.)

Αποσυνδεδεμένος Maro

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #369 στις: Ιούνιος 30, 2010, 02:06:19 μμ »
Εισαγωγή παράθεσης
Παράθεση από: fivo στις Σήμερα στις 01:56:08
Παράθεση από: Maro στις Σήμερα στις 01:30:44
Παράθεση από: fivo στις Σήμερα στις 12:28:32
Παράθεση από: ΑΚ Νηπιαγωγός στις Σήμερα στις 12:14:49
ναι πραγματικά καιρός ήταν να μάθουμε και κάτι ενθαρρυντικό! Αυτό με το μειωμένο ωράριο μας είχε καταρρακώσει εντελώς!
Πάντως για να καλούν κόσμο να διορθώνει την αίτηση είναι σίγουρο οτι δεν ισχύει για εμάς! ουυφφφφφφ!!!!

ναι ουφφφφ αφού δεν ισχύει για σας αλλά για κάποιους άλλους συναδέλφους σας. ενωμένοι εκπαιδευτικοί ουφ!

υγ. εγώ πάντως χαίρομαι με τη χαρά σας (και όχι για την τύχη σας γατί όσο θα γυρνάτε τα νώτα σας στους "άλλους" τόσο θα εκτίθεστε σε κίνδυνο.)

Για να τελειωνουμε με οτιδηποτε ειναι ασχετο με το θεμα, λεω οτι οποιαδηποτε αποψη ειναι ευπροσδεκτη αρκει να προαγει τη συζητηση και οχι να την αποπροσανατολιζει!


Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #370 στις: Ιούνιος 30, 2010, 02:07:48 μμ »
Προς τι τέτοιο μένος συνάδελφοι της Β/θμιας;

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #371 στις: Ιούνιος 30, 2010, 02:12:24 μμ »
σημερα γνωστη μου ακουσε πωσ το παιδειασ και υγειασ ζητησε παραπανω πιστωσεισ διοτι υπαρχουν πολλεσ συνταξ.ακουσε κανεισ κατι ;;;

Αποσυνδεδεμένος ritsaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #372 στις: Ιούνιος 30, 2010, 02:12:58 μμ »
ρε παιδιά ακόμα αναρωστιέστε κατά ποσο ισχύει το αναπληρωτής μειωμένου ωραρίου για τους νηπιαγωγούς? Η εγκύκλιος το λέει ξεκάθαρα ότι μας αφορά...το αν θα εφαρμοστεί είναι άλλο πράγμα.. Σήμερα που έκανα την αίτηση, απο τις 4 καμία δε δήλωσε ΑΜΩ..Επίσης μου ειπαν ότι φεύγουν πολλά άτομα για συνταξιοδότηση και ότι θα χρειαστούν αν όχι περισσότερους, ίσους με πέρσι αναπληρωτές..καλά όχι ότι τις εμπιστεύομαι, αν δε το δώ με τα μάτια μου δε πιστεύω τίποτα!

Αποσυνδεδεμένος xloi69

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #373 στις: Ιούνιος 30, 2010, 03:01:41 μμ »
 ΑΚ Νηπιαγωγός, σε ποιό γραφείο ρώτησες και σε ποιά περιοχή Α ή Β' Ανατολική Αττική;

Αποσυνδεδεμένος ΑΚ Νηπιαγωγός

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #374 στις: Ιούνιος 30, 2010, 03:08:42 μμ »
Στη Β' συγκεκριμένα. Στο γραφείο που είναι δίπλα στη Νομαρχία.

Αποσυνδεδεμένος xloi69

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #375 στις: Ιούνιος 30, 2010, 03:28:32 μμ »
 ΑΚ Νηπιαγωγός, σκοπεύω να τηλεφωνήσω η ίδια αύριο, γι αυτό σε ρωτάω. Απλά απο Β' Ανατολική Αττική δεν ξέρω καθόλου όποτε αν μου έδινες τηλέφωνο, ή μου έλεγες συγκεκριμένα ποιό γραφείο είναι θα με βοηθούσες. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρον.

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #376 στις: Ιούνιος 30, 2010, 05:26:02 μμ »
Εισαγωγή παράθεσης
Παράθεση από: fivo στις Σήμερα στις 01:56:08
Παράθεση από: Maro στις Σήμερα στις 01:30:44
Παράθεση από: fivo στις Σήμερα στις 12:28:32
Παράθεση από: ΑΚ Νηπιαγωγός στις Σήμερα στις 12:14:49
ναι πραγματικά καιρός ήταν να μάθουμε και κάτι ενθαρρυντικό! Αυτό με το μειωμένο ωράριο μας είχε καταρρακώσει εντελώς!
Πάντως για να καλούν κόσμο να διορθώνει την αίτηση είναι σίγουρο οτι δεν ισχύει για εμάς! ουυφφφφφφ!!!!

ναι ουφφφφ αφού δεν ισχύει για σας αλλά για κάποιους άλλους συναδέλφους σας. ενωμένοι εκπαιδευτικοί ουφ!

υγ. εγώ πάντως χαίρομαι με τη χαρά σας (και όχι για την τύχη σας γατί όσο θα γυρνάτε τα νώτα σας στους "άλλους" τόσο θα εκτίθεστε σε κίνδυνο.)

Για να τελειωνουμε με οτιδηποτε ειναι ασχετο με το θεμα, λεω οτι οποιαδηποτε αποψη ειναι ευπροσδεκτη αρκει να προαγει τη συζητηση και οχι να την αποπροσανατολιζει!


γαβ :P
υγ. για να τελειώνουμε! ::)



Αποσυνδεδεμένος ΑΚ Νηπιαγωγός

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #377 στις: Ιούνιος 30, 2010, 06:50:51 μμ »
Xloi69, επειδή δεν μένω στην περιοχή αλλά κατέθεσα με μια φίλη τα χαρτιά, δεν ήξερα να σου πω ακριβώς. Το έψαξα όμως λιγάκι και βρήκα τα στοιχεία αν θες να ρωτήσεις να δούμε τί θα πουν και σε σένα. Θα τα βρεις εδώ http://1grpe-anatol.att.sch.gr/toc.htm

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159907
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 473
Σύνολο: 487

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.066 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.