*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους  (Αναγνώστηκε 88595 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #56 στις: Ιούνιος 24, 2010, 10:54:28 πμ »


    λοιπον πηρα στο υπουργειο και μου ειπαν οτι ειναι  και για εμασ το κουτακι
  και να το βαλουμε γιατι δεν ξερουν τι θα γινει...καταλαβαινετε....

τηλ 3443304 πολυ ευγενικη ....και οτι θα παρουν αναπληρωτεσ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:35:04 »

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #57 στις: Ιούνιος 24, 2010, 11:57:00 πμ »
μ αρεσει που δωσανε και συγκεκριμενα τηλεφωνα και το σηκώνει ο κάθε ασχετος  ,2 φορες προσπαθησα το τι ακουσα δεν λεγετε , να φανταστειτε στην δευτερη που το σήκωσε νομιζα οτι πηρα για να με προσλάβει καθαρίστρια στο σπίτι της χαρακτηριστικα μου ειπε :βαλτο εσύ και αν εχουμε αναγκες θα σε προσλάβουμε . βεβαίως δεν ήξερε να απαντησει πως θα ισχύσει αυτο για τους νηπιαγωγούς
το συμπερασμα κ απο τα δυο τηλεφωνα ειναι οτι ισχύει και στον δικο μας κλαδο και αγιος ο θεος και θαυμαστα τα εργα του.......
μαρακι

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #58 στις: Ιούνιος 24, 2010, 11:57:46 πμ »
Παιδιά πήγα σήμερα στο γραφείο πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης της περιοχή μου και έκανα την αίτηση για τους αναπληρωτές. Θα σας πω αυτά που μου είπαν στο γραφείο και το πως μου είπαν να συμπληρώσω την αίτηση. ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΗΡΑΝ ΤΗΛ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΥΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΑΝ ΘΑ ΙΣΧΥΣΕΙ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ. Την αίτηση μου είπαν να την συμπληρώσω ως εξής ή βάζεις πρώτα είκοσι περιοχές με πλήρες ωράριο και μετά άλλες είκοσι περιοχές με μειωμένο ωράριο που μπορεί αν θέλει κάποιος να είναι ίδιες με τις περιοχές πλήρους ωραρίου ή μπορείς αν θες να βάζεις τις περιοχές μεικτά δηλαδή για παράδειγμα βάζεις πρώτη περιοχή Α' Αθήνας πλήρες ωράριο δεύτερη Α' Αθήνας μειωμένο ωράριο κλπ. Επίσης αν και δεν ήταν η πρώτη φορά που έκανα τα χαρτιά μου, μου ζητήσαν το πρωτότυπο και φωτοτυπία απολυτηρίου λυκείου,την επικύρωσαν οι ίδιοι στο γραφείο. Μου είπαν ότι η εγκύκλιος ζητά το απολυτήριο από όλους. Αυτά από μένα καλή τοποθέτηση σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #59 στις: Ιούνιος 24, 2010, 12:07:18 μμ »
Το θέμα είναι συμφέρει τελικά να δηλώσουμε για αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου;
Εσείς τι λέτε να κάνετε; Ακούω γνώμες.
Εγώ ακόμα το σκέφτομαι, αν και μάλλον θα τα δηλώσω όλα για όλα.

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:35:04 »

Αποσυνδεδεμένος bk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #60 στις: Ιούνιος 24, 2010, 12:07:57 μμ »
Επίσης αν και δεν ήταν η πρώτη φορά που έκανα τα χαρτιά μου, μου ζητήσαν το πρωτότυπο και φωτοτυπία απολυτηρίου λυκείου,την επικύρωσαν οι ίδιοι στο γραφείο. Μου είπαν ότι η εγκύκλιος ζητά το απολυτήριο από όλους. Αυτά από μένα καλή τοποθέτηση σε όλους.
Ο Χριστος και η Παναγια..........

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #61 στις: Ιούνιος 24, 2010, 12:24:50 μμ »
Παιδιά πήγα σήμερα στο γραφείο πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης της περιοχή μου και έκανα την αίτηση για τους αναπληρωτές. Θα σας πω αυτά που μου είπαν στο γραφείο και το πως μου είπαν να συμπληρώσω την αίτηση. ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΗΡΑΝ ΤΗΛ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΥΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΑΝ ΘΑ ΙΣΧΥΣΕΙ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ. Την αίτηση μου είπαν να την συμπληρώσω ως εξής ή βάζεις πρώτα είκοσι περιοχές με πλήρες ωράριο και μετά άλλες είκοσι περιοχές με μειωμένο ωράριο που μπορεί αν θέλει κάποιος να είναι ίδιες με τις περιοχές πλήρους ωραρίου ή μπορείς αν θες να βάζεις τις περιοχές μεικτά δηλαδή για παράδειγμα βάζεις πρώτη περιοχή Α' Αθήνας πλήρες ωράριο δεύτερη Α' Αθήνας μειωμένο ωράριο κλπ. Επίσης αν και δεν ήταν η πρώτη φορά που έκανα τα χαρτιά μου, μου ζητήσαν το πρωτότυπο και φωτοτυπία απολυτηρίου λυκείου,την επικύρωσαν οι ίδιοι στο γραφείο. Μου είπαν ότι η εγκύκλιος ζητά το απολυτήριο από όλους. Αυτά από μένα καλή τοποθέτηση σε όλους.

απολυτήριο ζητανε μονο σ αυτους που πηραν το πτυχιο στο εξωτερικο το λεει η εγκυκλιος και δεν το ζητα απ ολους.
ο θεος κ η παναγια καιρος τωρα ειναι να ψαχνουμε και το απολυτηριο λυκείου
μαρακι

Αποσυνδεδεμένος sish

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #62 στις: Ιούνιος 24, 2010, 12:25:41 μμ »
Στην πρωτοβαθμια που κατεθεσα τα χαρτια μου, μου ειπαν πως το απολυτηριο λυκειου το ζητανε μονο σε οσους εχουν πτυχιο εξωτερικου και οτι οι ΑΜΩ ισχυουν και για εμας δυστυχως... αν δηλωσεις πληρες ωραριο μπορεις να βαλεις εικοσι περιοχες και αν δηλωσεις και ΑΜΩ μπορεις να βαλεις σαραντα!

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #63 στις: Ιούνιος 24, 2010, 12:32:18 μμ »
Για το απολυτήριο λυκείου αυτό τους είπα και εγώ ότι η εγκύκλιος το ζητά μόνο από αυτούς που έχουν πτυχίο εξωτερικού. Παρ' όλα αυτά στο γραφείο που έκανα εγώ την αίτηση επέμεναν και το ζητάγανε από όλους, είτε είχες κάνει τα χαρτιά σου και άλλες φορές είτε τα έκανες για πρώτη φορά.

Αποσυνδεδεμένος lastmoican

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #64 στις: Ιούνιος 24, 2010, 12:32:32 μμ »
Παράθεση
Το θέμα είναι συμφέρει τελικά να δηλώσουμε για αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου;
Εσείς τι λέτε να κάνετε; Ακούω γνώμες.
Εγώ ακόμα το σκέφτομαι, αν και μάλλον θα τα δηλώσω όλα για όλα.

Σκέφτομαι να μη δηλώσω μ.ω ,γιατί δεν ξέρω με ποια σειρά θα φύγουν οι μεν και οι δε(βέβαια ούτε το υπουργέιο ξέρει.....)Αυτό που με τρόμαξε αρχικά ήταν η ιδέα να μην πάρει κ.ω αλλά πιστεύω πως δε μπορεί να γίνει στη δική μας περίπτωση.!

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #65 στις: Ιούνιος 24, 2010, 12:37:38 μμ »
Τελικά ισχύει και για μας το ΑΜΩ!!! Όταν το συζητούσαμε χθες βράδυ κάποιοι αγανακτούσαν που το ανέφερα :(
Βέβαια από το υπουργείο δεν ήταν σίγουροι ότι θα ισχύσει αλλά ούτε και το απέκλυαν για φέτος. Προσωπική μου άποψη είναι ότι προετοιμάζουν το έδαφος για τις επόμενες χρονιές. Πάντως εγώ δεν δήλωσα περιοχές για ΑΜΩ μια και είμαι αρκετά ψηλά αλλά δεν μπορώ να προτείνω κάτι τέτοιο σε όποιον είναι στο όριο να τον προσλάβουν.Όσον αφορά το απολυτήριο Λυκείου "έλεος".Από τα γραφεία δεν ξέρουν να διαβάζουν εγκυκλίους; Καλή επιτυχία σε όλους όσους κατέθεσαν τα χαρτιά τους!

Αποσυνδεδεμένος lastmoican

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #66 στις: Ιούνιος 24, 2010, 12:40:48 μμ »
+++++

Αποσυνδεδεμένος bk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #67 στις: Ιούνιος 24, 2010, 01:18:30 μμ »
Τελικά ισχύει και για μας το ΑΜΩ!!! Όταν το συζητούσαμε χθες βράδυ κάποιοι αγανακτούσαν που το ανέφερα :(
Βέβαια από το υπουργείο δεν ήταν σίγουροι ότι θα ισχύσει αλλά ούτε και το απέκλυαν για φέτος. Προσωπική μου άποψη είναι ότι προετοιμάζουν το έδαφος για τις επόμενες χρονιές. Πάντως εγώ δεν δήλωσα περιοχές για ΑΜΩ μια και είμαι αρκετά ψηλά αλλά δεν μπορώ να προτείνω κάτι τέτοιο σε όποιον είναι στο όριο να τον προσλάβουν.Όσον αφορά το απολυτήριο Λυκείου "έλεος".Από τα γραφεία δεν ξέρουν να διαβάζουν εγκυκλίους; Καλή επιτυχία σε όλους όσους κατέθεσαν τα χαρτιά τους!
θα συμφωνησω κι εγω οτι θελουν να δουν τις προθεσεις μας.Παντως  κι εγω δεν δηλωνω ΑΜΩ.Εξαλλου δεν με συμφερει ουτε οικονομικα ουτε στη μοριοδοτηση

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #68 στις: Ιούνιος 24, 2010, 01:39:29 μμ »
Πραγματικά δεν ξερω τι να κάνω!Με περσινή θέση γύρω στο 750 στον πίνακα αναπληρωτών κινδυνεύω να βρεθώ απ’έξω αν δεν δηλώσω ΑΜΩ;
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος elenaV

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΑΜΕΙΒΟΝΤΑΙ..!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες μειωμενου ωραρίου για νηπιαγωγους
« Απάντηση #69 στις: Ιούνιος 24, 2010, 02:16:00 μμ »
Εγω εκανα τα χαρτια μου στην πρωτοβαθμια δ αθηνας.δεν δηλωσα αμω γιατι μου ειπαν οτι αν ανοιξουν θεσεισ και για πληρες και για μειωμενο ωραριο θα με καλεσουν για το μειωμενο..αλλωστε δεν συμφερει καθολου ουτε σε μορια ουτε σε χρηματα...βεβαια μου ειπαν οτι ειναι απιθανο να ισχυσει στον δικο μασ κλαδο..θα κλεισω με κατι αισιοδοξο...προσωπικη εκτιμηση παντα..θα παρει αναπληρωτες και μαλλιστα αρκετουσ!!!τα κενα ειναι πααααααααρα πολλα!!!καλη επιτυχια σε ολους!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161404
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 474
Σύνολο: 488

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.