*

Αποστολέας Θέμα: Μισθοδοσία ΑΜΩ  (Αναγνώστηκε 41771 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Μισθοδοσία ΑΜΩ
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 23, 2010, 09:52:08 μμ »
Παράθεση
Δηλαδη αν παμε μειωμενου θα παιρνουμε μισθο αναπληρωτη κανονικο?Αυτο αλλαζει πολυ τον τροπο που θα δηλωσουμε!

Όχι. Θα παίρνεις ότι λέει ο τύπος (άν ισχύει τελικά), δηλαδή

Τελικός μισθός = (ώρες / 21) * Μισθό αναπληρωτή©

π.χ.

Αν είσαι ΑΜΩ με 10 ώρες τότε θα πέρνεις (10/21)*1200

Δηλαδή περίπου στα 600€

Αν είσαι ΑΜΩ με 5 ώρες τότε θα πέρνεις (5/21)*1200

Δηλαδή περίπου στα 300€



Κι εγώ κάπως έτσι το υπολογίζω
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μισθοδοσία ΑΜΩ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:15:50 »

Αποσυνδεδεμένος christinabibika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΑΜΩ
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 23, 2010, 10:08:33 μμ »
Ναι οντως ετσι που το θετετε δεν εχει νοημα να παρουν μειωμενου αν τον πληρωνουν κανονικα.Απο τις πολλες πληροφοριες σαλεψε και το μυαλο μας!!

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΑΜΩ
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 23, 2010, 10:40:04 μμ »
...ελεος ρε παιδια...τοσο μεγαλη ειναι η απελπησια σας πια????
και απο προηγουμενο μηνυμα σου:
καλα συναδελφοι πλακα μου κανετε?σκεφτεστε να δηλωσετε ολη την ελλαδα για ψιχουλα χρηματα και για μορια 0,κατι??αληθεια εξηγηστε μου το σκεπτικο σας...πιστευετε αξιζει???μπορει να το σκεφτομαι εγω λαθος...τι να πω???εγω παρολο μου ειμαι με 15,5μορια γεγονος που σημαινει πως η επιλογη μιας και μονο περιφερειας ειναι δικοπο μαχαιρι , μαλλον μοναχα αυτη θα δηλωσω...εσεις πως το σκεφτεστε και θα δηλωσετε και αλλου???

προφανως εχεις καποια οικονομικη ανεση και μιλας ετσι,διοτι αν ησουν στη φαση να μην εχεις δουλεια και να βρισκεσαι στην απεξω θα εκανες οτιδηποτε αρκει να βγαλεις τουλαχιστον τα βασικα και να κατοχυρωσεις το επιδομα ανεργιας το καλοκαιρι.
επιπλεον ειναι ενα διλημμα που δεν καλεισαι πραγματικα να αντιμετωπισεις διοτι με 15,5 μορια ισως να μη σε καλεσουν καν για ωρομισθια.
κατ αρχην καλο θα ειναι να σκεφτεσαι και μετα να επιτηθεσαι...με 15,5 σε καλουν ωρομισθιο αλλα προφανως εσενα δεν εχουν καλεσει για αυτο το λες...αλλα και παλι δεν ειμαι εδω για να ανταγωνιστω τα μορια σου και ουτε με ενδιαφερει αν εχεις και ποσα εχεις γιατι αυτα τα πραγματα και αυτη η ατοπη επιθεση σου δεν με ενδιαφερει...απλα σκεψου πως αυτο που λες περι των χρηματων ειναι χαζο...με 600 ευρω δεν θα μπορεις ουτε να φας αν εχεις να πληρωνεις νοικι,λογαριασμους και βασικα εξοδα...ναι οικονομικη ανεση εχω αλλα δεν θελω να επιβαρυνω τους γονεις μου να πληρωνουν το νοικι μου για να το παιζω καθηγητριουλα.οσο για το επιδομα να το χ1@#$σω αν οι γονεις μου καθε μηνα ειναι αναγκασμενοι να πληρωνουν 300 και 400 ισως και παραπανω...και παλι ζημιωμενη θα ειμαι...τωρα το τι θα κανει ο καθενας δικο του θεμα...στην ελλαδα ζουμε και εχουν δει πολλα τα ματια μου δεν θα με εκπληξει να δω ατομο να ξεσπιτωνεται για 300 ,400 ή 500 ευρω χωρις κανενα κερδος...

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΑΜΩ
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 23, 2010, 10:40:31 μμ »
εγ'ω πάντως 1400 παίρνω πριν τις περικοπές.
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μισθοδοσία ΑΜΩ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:15:50 »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Μισθοδοσία ΑΜΩ
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 23, 2010, 10:54:19 μμ »
εγ'ω πάντως 1400 παίρνω πριν τις περικοπές.

Έίναι άτοπο να λέει ο καθένας πόσα παίρνει. Το ποσό εξαρτάται από το ΜΚ, τι κρατήσεις για ΦΜΥ κάνει η κάθε Δ/νση, οικογενειακή κατάσταση, επίδομα προβληματικής περιοχής...
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος christinabibika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΑΜΩ
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:01:37 μμ »
...ελεος ρε παιδια...τοσο μεγαλη ειναι η απελπησια σας πια????
και απο προηγουμενο μηνυμα σου:
καλα συναδελφοι πλακα μου κανετε?σκεφτεστε να δηλωσετε ολη την ελλαδα για ψιχουλα χρηματα και για μορια 0,κατι??αληθεια εξηγηστε μου το σκεπτικο σας...πιστευετε αξιζει???μπορει να το σκεφτομαι εγω λαθος...τι να πω???εγω παρολο μου ειμαι με 15,5μορια γεγονος που σημαινει πως η επιλογη μιας και μονο περιφερειας ειναι δικοπο μαχαιρι , μαλλον μοναχα αυτη θα δηλωσω...εσεις πως το σκεφτεστε και θα δηλωσετε και αλλου???

προφανως εχεις καποια οικονομικη ανεση και μιλας ετσι,διοτι αν ησουν στη φαση να μην εχεις δουλεια και να βρισκεσαι στην απεξω θα εκανες οτιδηποτε αρκει να βγαλεις τουλαχιστον τα βασικα και να κατοχυρωσεις το επιδομα ανεργιας το καλοκαιρι.
επιπλεον ειναι ενα διλημμα που δεν καλεισαι πραγματικα να αντιμετωπισεις διοτι με 15,5 μορια ισως να μη σε καλεσουν καν για ωρομισθια.
κατ αρχην καλο θα ειναι να σκεφτεσαι και μετα να επιτηθεσαι...με 15,5 σε καλουν ωρομισθιο αλλα προφανως εσενα δεν εχουν καλεσει για αυτο το λες...αλλα και παλι δεν ειμαι εδω για να ανταγωνιστω τα μορια σου και ουτε με ενδιαφερει αν εχεις και ποσα εχεις γιατι αυτα τα πραγματα και αυτη η ατοπη επιθεση σου δεν με ενδιαφερει...απλα σκεψου πως αυτο που λες περι των χρηματων ειναι χαζο...με 600 ευρω δεν θα μπορεις ουτε να φας αν εχεις να πληρωνεις νοικι,λογαριασμους και βασικα εξοδα...ναι οικονομικη ανεση εχω αλλα δεν θελω να επιβαρυνω τους γονεις μου να πληρωνουν το νοικι μου για να το παιζω καθηγητριουλα.οσο για το επιδομα να το χ1@#$σω αν οι γονεις μου καθε μηνα ειναι αναγκασμενοι να πληρωνουν 300 και 400 ισως και παραπανω...και παλι ζημιωμενη θα ειμαι...τωρα το τι θα κανει ο καθενας δικο του θεμα...στην ελλαδα ζουμε και εχουν δει πολλα τα ματια μου δεν θα με εκπληξει να δω ατομο να ξεσπιτωνεται για 300 ,400 ή 500 ευρω χωρις κανενα κερδος...
Eιναι ασχημο να το θετεις ετσι γιατι ο καθενας το βλεπει πολυ διαφορετικα.Εγω εχω φιλη που ξεσπιτωθηκε κ τη συντηρουσαν οι δικοι της.Εχει ενα στοχο κ παλευει γι αυτον.Κ δε θα σταματησει γιατι το θελει πολυ.Το να λες οτι το παιζει καθηγητριουλα ειναι πολυ υποτιμητικο για ατομα που στερουνται πολλα κ αυτοι κ οι οικογενειες τους.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΑΜΩ
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:07:56 μμ »
μαααα δεν αντιλεγω ...και γω θα πηγαινα παντου αληθεια και μαλιστα και εγω φετος εκανα καθε μερα μεγαλη διαδρομη για να παω στο σχολειο οπου δουλευα ,αλλα με τα παλια δεδομενα...τωρα τα στοιχεια αλλαξαν ...οι προσληψεις θα γινονται μεσω ασεπ και τα μορια απο την προυπηρεσια ειναι ελαχιστα...μηπως εχω καταλαβα λαθος ή ακομα θα ισχυει το 24μηνο και 30μηνο ????

Αποσυνδεδεμένος christinabibika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΑΜΩ
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:14:18 μμ »
Οντως η προυπηρεσια υποβαθμιζεται αλλα αυτο σημαινει οτι μετα τη μεταβατικη θα ανταγωνιζομαστε το 0,,, οποτε καθε τι μετραει.Κ προσωπικα πιστευω οτι ασχετα με το αν φωναζουμε γιατι οντως ειναι αδικια, οι περισσοτεροι θα τρεχουμε κ για μισο μοριο παλι.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΑΜΩ
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:20:38 μμ »
μα δεν υποβαθμιζεται...καταργειται....αφου οι προσληψεις θα γινονται μοναχα μεσω του ασεπ....μηπως με εχει πειραξει η ζεστη ή τα χω καταλαβει εγω τοσοοοο λαθος????

Αποσυνδεδεμένος christinabibika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΑΜΩ
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:24:15 μμ »
Μετα τη μεταβατικη η προυπηρεσια μετραει αλλα πολυ λιγο.Θα υπολογιζεται με αλλους συντελεστες.

void

  • Επισκέπτης
Απ: Μισθοδοσία ΑΜΩ
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:37:34 μμ »
αν εχεις επιτυχια ασεπ καθε υπομοριοδοτηση απο προυπηρεσια θα συνεχισει να μετρα απο το 2012 και επειτα.
υπηρξα και αναπληρωτης και ωρομισθιος φιλη Βανια και εχω χρονια που προσδοκω... ανασταση νεκρων,οχι γιατι θελω να λογαριαζομαι καθηγητριουλης αλλα γιατι ειμαι καθηγητης.Το να κανω κρισεις για αλλους δεν το συνηθιζω.Απλα καλο ειναι να λαμβανουμε υπ'οψιν ολες τις παραμετρους πριν να βγαζουμε αφοριστικα συμπερασματα.Μακαρι να ειχα γονεις στην ηλικια που ειμαι για να με ξεβγαζουν απο τη δυσκολη θεση που μας εριξε η Διαμαντοπουλου και το συναφι της.Παντως και για να τελειωνουμε,οποιος μπει ψηλα στο νεο πινακα με τους παλιοτερους ασεπ και εχει ηδη προυπηρεσια θα παει οπου κι αν τον καλεσουν.Επιστροφη δεν υπαρχει,εκτος κι αν εισαι νεοτατος και μπορεις να φυγεις εξω ή να κανεις αλλη δουλεια.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΑΜΩ
« Απάντηση #25 στις: Ιούνιος 24, 2010, 04:11:04 μμ »
οκ συναδελφοι...ο καθενας τα σκεφτεται αλλιως...ελπιζω να παρουμε ολοι μας τις σωστες αποφασεις..εγω παντως μια φορα καραγκιοζης του κρατους δεν θα γινω να τρεχω στου διαολου τη μανα για κερδος 50ευρω...ελπιζω εσεις που μπορειτε να τα καταφερετε και αφου θελετε να χορεψετε το χορο του υπουργειου να το κανετε...μα και εσεις να μην το κανατε , θα βρεθουν αλλοι που θα βγουν προς αναζητηση του 0,.... μοριου....
καλη συνεχεια λοιπον!ο θεος ας μας φωτισει ολους μας γιατι το χει αναγκη αυτη η χωρα...!!!

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΑΜΩ
« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 24, 2010, 04:20:51 μμ »
Τα μεγαλυτερα γκαραγκιοζιλικια αεχισαν.Ειναι δυνατον να ειμαι 2 ωρες μακρια απο το σπιτι μου να πληρωνω 250 ενοικιο, λογαριασμουσ, βενζινη, φαγητο , κανα ποτο ( λεμε τωρα) και να πaiρνω 700 ευρω , τι θα μου μεινει; η ταλαιπωρια ; ή τα ψιχουλα που δινει για μορια και ολη αυτη η αναστατωση δε γινεται για καλο, στην αναμπουμπουλα χαιρεται ο λυκος , να δειτε ποσα πρασινα παιδακια θα σφηνωθουν , αντε να το ανακαλυψουμε μετα .ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΟΥΝ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΔΙΟΙΚΗΣΕΙ ΤΟ ΔΝΤ τουλαχιστον θα ξερω απο την αρχη τα σκ........α  που θα φαω στη μαπα.ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΟΥΝ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.Η ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΞΕΧΕΙΛΙΣΕ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2010, 04:25:02 μμ από billimember »

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Μισθοδοσία ΑΜΩ
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 24, 2010, 04:35:23 μμ »
τουλαχιστον να και ενας ανθρωπος που με καταλαβαινει...διοτι στο τελος θα πεισθω οτι μενω σε αλλο πλανητη και οτι θα πρεπει να πω και ευχαριστω για αυτο το μπαχαλο...εεεεε ρε μπου@#$λο που ειμαστε....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161772
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 463
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 328
Σύνολο: 328

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.