*

Αποστολέας Θέμα: εκκλησιαστικα γυμνασια-λυκεια...δεν καταλαβα...  (Αναγνώστηκε 34906 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anniegr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Απ: εκκλησιαστικα γυμνασια-λυκεια...δεν καταλαβα...
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 26, 2010, 07:02:56 μμ »
χαχα...διαβασα καπου πως τα εκκλησσιαστικα πλεον δεχοντα και κοριτσια....χαζη η απορια μου το ξερω απλα την εξεφρασα....
σορρυυυυ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: εκκλησιαστικα γυμνασια-λυκεια...δεν καταλαβα...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:44:43 »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: εκκλησιαστικα γυμνασια-λυκεια...δεν καταλαβα...
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 26, 2010, 07:20:17 μμ »
χαχα...διαβασα καπου πως τα εκκλησσιαστικα πλεον δεχοντα και κοριτσια....χαζη η απορια μου το ξερω απλα την εξεφρασα....
σορρυυυυ

Νομίζω πως δεν είναι αυτό το κύριο θέμα, αν δέχονται πλεόν κορίτσια, που νομίζω πως δεν ισχύει... Απλά, Η Αθωνιάδα είναι στο Άγιο Όρος!
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: εκκλησιαστικα γυμνασια-λυκεια...δεν καταλαβα...
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 26, 2010, 07:56:53 μμ »
εκπαιδευτικοί μπορεί να είναι όλοι ανεξαρτήτως φύλου, εκτός από την αθωνιάδα, που είναι στο άγιο όρος και φυσικά δεν μπαίνουν γυναίκες.
οι μαθητές είναι μόνο αρσενικού φύλου. κάνουν το πρόγραμμα που έχουν όλα τα σχολεία και επιπλέον κάποια θεολογικά μαθήματα.  νομίζω ότι μόνο η πάτμος βρίσκεται απόμερα αλλά έχει τα μόρια δυσπρόσιτου.

το θέμα είναι πώς θα γίνει και δεν θα αλλάξουν τη σειρά των υποψηφίων στον πίνακα?  γιατί φυσικό είναι να προτιμάς να πας σε ένα τέτοιο σχολείο, αφού τα περισσότερα βρίσκονται σε πρωτεύουσες νομών και δεν χρειάζεται να τρέχεις σε απομακρυσμένα χωριά. επίσης για αυτόν που κυνηγάει τα μόρια των δυσπρόσιτων, δεν έχεις να φοβηθείς αν θα χάσεις τα δισπρόσιτα μόρια αν δηλώσεις πάτμο ή αθωνιάδα για τους άντρες.

Αποσυνδεδεμένος soyunarumbera

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: εκκλησιαστικα γυμνασια-λυκεια...δεν καταλαβα...
« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 28, 2010, 12:55:32 μμ »
παιδιά βρηκε κανεις συστατική???
ειναι σχετικά ευκολο να την παρεις η μονο μεσω γνωστού???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: εκκλησιαστικα γυμνασια-λυκεια...δεν καταλαβα...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:44:43 »

Αποσυνδεδεμένος marianiux

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: εκκλησιαστικα γυμνασια-λυκεια...δεν καταλαβα...
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 28, 2010, 01:09:34 μμ »
Eγώ είμαι γεωπόνος, ξέρει κανείς τι μαθήματα διδάσκονται στα εκκλησιαστικά λύκεια; Δηλαδή εννοώ υπάρχουν και τεχνικές ειδικότητες ή μόνο γενικής παιδείας.
Εγώ πως ξέρω αν θα μπορώ να τα κάνω λόγω της ειδικοτητάς μου;
Μπορείς να φροντίσεις τους κήπους του σχολείου

Αποσυνδεδεμένος nena8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: εκκλησιαστικα γυμνασια-λυκεια...δεν καταλαβα...
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 28, 2010, 01:58:00 μμ »
παιδιά βρηκε κανεις συστατική???
ειναι σχετικά ευκολο να την παρεις η μονο μεσω γνωστού???

Λογικα δεν νομιζω να εχει προβλημα ο παππας της ενοριας σου ή ο Μητροπολιτης της περιοχης σου αν εξηγησεις το λογο που θες το χαρτι.
''Es tan corto el amor, y es tan largo el olvido.Porque en noches como ésta la tuve entre mis brazos,mi alma no se contenta con haberla perdido.Aunque éste sea el último dolor que ella me causa,y éstos sean los últimos versos que yo le escribo.''
P.Neruda

Αποσυνδεδεμένος belas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: εκκλησιαστικα γυμνασια-λυκεια...δεν καταλαβα...
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 28, 2010, 02:56:38 μμ »
καλα δεν ντρέπονται έχεις επιτυχία  ΑΣΕΠ και πρέπει να γλείφεις τους τραγοπαπάδες.... ΝΤΡΟΠΗ. δεν το κατάλαβα αυτό γιατί ανακατεύεται η εκκλησία,πάλι ΒΥΣΜΑΤΑ....

Δεν έχω και πολύ ιδέα αλλά κάποια πράγματα μου φαίνονται αυτονόητα:

1ον: Το ότι έχουμε επιτυχία ΑΣΕΠ μας καθιστά ικανούς να διδάξουμε σε εκκλησιαστικό σχολείο; Φαντάζομαι ότι ο χώρος έχει τις ιδιαιτερότητες του καθόσον σε αυτόν φοιτούν ως επί το πλείστον μελλοντικοί κληρικοί (από ότι έχω ακούσει δηλαδή).

2ον: Μήπως δεν χρειάζεται να γλείψουμε κανέναν; Μήπως αν είχαμε έστω και μια στοιχειώδη σχέση με τον εκκλησιαστικό χώρο (και πιστεύω ότι αυτόν τον σκοπό έχει και η συστατική επιστολή) θα είχαμε την άνεση να πάμε στον Μητροπολίτη (ο οποίος δεν θα μας έβλεπε και για πρώτη φορά) και θα μας την έδινε; Έχω ακούσει και περιπτώσεις που πήγαν απλά στον Μητροπολίτη και τους την έδωσε.

3ον: Μου φαίνεται λίγο παράλογο να λέμε "τι ανακατεύεται η εκκλησία στον χώρο της εκκλησιαστικής εκπαίδευσης"  :P. (Μήπως είναι ο χώρος της; ) Τι θα γίνονταν άραγε αν το αφήνανε το θέμα απλά σε μια επιλογή από τον πίνακα; Εγώ μπορεί να είμαι όχι μόνο τελείως άσχετος αλλά και άθεος. Αυτό δεν θα δημιουργούσε συγκρούσεις; Θα ένιωθα άνετα σε έναν τέτοιο χώρο; Εξάλλου η φετινή εγκύκλιος περιορίζει τις μεγάλες ανατροπές στην σειρά. Αν κάποιος δεν επιλεγεί θα πρέπει να το δικαιολογήσουν συγκεκριμένα.

4ον: Νομίζω ότι το να εκφραζόμαστε απαξιωτικά (μάλλον υβριστικά θα ήταν η πιο κατάλληλη λέξη) για οποιοδήποτε δεν μας τιμά. Συγκεκριμένα όμως: Μήπως με την έκφραση "τραγοπ..." δείχνω ότι δεν σέβομαι αυτό που έχει διαλέξει να γίνει το παιδί αυτό στο οποίο θα καλεσθώ ίσως να διδάξω; Νομίζω ότι χρησιμοποιώντας μια τέτοια έκφραση δείχνω ότι μάλλον δεν κάνω για τον συγκεκριμένο χώρο.

Όπως είπα και παραπάνω: δεν έχω και πολύ ιδέα από αυτά απλά έγραψα κάποιες σκέψεις πάνω στο θέμα προσπαθώντας να είμαι αντικειμενικός....


Υ.Σ. Η αναφορά σε αυτά που είπε ο ΦΩΤΩ έγινε απλά επειδή θεώρησα ότι είπε σε δύο σειρές αυτά που σκέφτονται οι περισσότεροι στο φόρουμ του συγκεκριμένου θέματος.

Επίσης από ότι γνωρίζω η Αθωνιάδα Σχολή βρίσκεται στο Άγιο Όρος που είναι άβατο για τις γυναίκες, οπότε δεν τίθεται θέμα γυναίκας εκπαιδευτικού σε αυτήν.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 28, 2010, 03:11:22 μμ από sportis »

Αποσυνδεδεμένος belas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: εκκλησιαστικα γυμνασια-λυκεια...δεν καταλαβα...
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 28, 2010, 03:09:25 μμ »
.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: εκκλησιαστικα γυμνασια-λυκεια...δεν καταλαβα...
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 28, 2010, 03:11:02 μμ »
καλα δεν ντρέπονται έχεις επιτυχία  ΑΣΕΠ και πρέπει να γλείφεις τους τραγοπαπάδες.... ΝΤΡΟΠΗ. δεν το κατάλαβα αυτό γιατί ανακατεύεται η εκκλησία,πάλι ΒΥΣΜΑΤΑ....

Δεν έχω και πολύ ιδέα αλλά κάποια πράγματα μου φαίνονται αυτονόητα:

1ον: Το ότι έχουμε επιτυχία ΑΣΕΠ μας καθιστά ικανούς να διδάξουμε σε εκκλησιαστικό σχολείο; Φαντάζομαι ότι ο χώρος έχει τις ιδιαιτερότητες του καθόσον σε αυτόν φοιτούν ως επί το πλείστον μελλοντικοί κληρικοί (από ότι έχω ακούσει δηλαδή).

2ον: Μήπως δεν χρειάζεται να γλείψουμε κανέναν; Αν είχαμε έστω και μια στοιχειώδη σχέση με τον εκκλησιαστικό χώρο (και πιστεύω ότι αυτόν τον σκοπό έχει και η συστατική επιστολή) θα πηγαίναμε πολύ άνετα στον Μητροπολίτη (ο οποίος δεν θα μας έβλεπε και για πρώτη φορά) και θα μας την έδινε. Έχω ακούσει και περιπτώσεις που πήγαν απλά στον Μητροπολίτη και τους την έδωσε.

το οτι ειμαι χριστιανος ορθοδοξος, πιστευω, ειμαι μελος της εκκλησιας δεν σημαινει απαραιτητα οτι εχω επαφες με τον καθε μητροπολιτη κ ιερεα. παω στην εκκλησια για την πιστη μου και οχι για τον ιερεα ή τον μητροπολιτη

3ον: Μου φαίνεται λίγο παράλογο να λέμε "τι ανακατεύεται η εκκλησία στον χώρο της εκκλησιαστικής εκπαίδευσης:P. (Μήπως είναι ο χώρος της; ) Τι θα γίνονταν άραγε αν το αφήνανε το θέμα απλά σε μια επιλογή από τον πίνακα; Εγώ μπορεί να είμαι όχι μόνο τελείως άσχετος αλλά και άθεος. Αυτό δεν θα δημιουργούσε συγκρούσεις; Θα ένιωθα άνετα σε έναν τέτοιο χώρο; Εξάλλου η φετινή εγκύκλιος περιορίζει τις μεγάλες ανατροπές στην σειρά. Αν κάποιος δεν επιλεγεί θα πρέπει να το δικαιολογήσουν συγκεκριμένα.

εαν ημουν αθεος, δεν θα δεχομουν να διδαξω σε εκκλησιαστικο λυκειο. το οτι ειμαι  ασχετος τι εχει να κανει με την δουλεια μου? αγγλικα θα παω να διδαξω οχι θρησκευτικα. καλος πρεπει να ειμαι στο γνωστικο μου αντικειμενο. τα υπολοιπα ειναι απλως αυτονοητα. οπως κ στον οποιοδηποτε εργασιακο χωρο οφειλω να ειμαι ευπρεπης κ με σεβαστους τροπους, ετσι κ εκει.
κ επιπλεον κ τα εκκλησιαστικα σχολειο, δημοσια σχολεια ειναι. γιατι να υπαρχει αυτος ο διαφορετικος τροπος προσληψης? οποιος θελει να τα δηλωσει ας το δηλωνει. οποιος ερχεται σε αντιθεση με τα πιστευω του δεν θα τα δηλωνε!


4ον: Νομίζω ότι το να εκφραζόμαστε άσχημα για οποιοδήποτε δεν μας τιμά. Συγκεκριμένα όμως: Μήπως με την έκφραση "τραγοπ..." δείχνω ότι δεν σέβομαι αυτό που έχει διαλέξει να γίνει το παιδί αυτό στο οποίο θα καλεσθώ ίσως να διδάξω; Δεν νομίζω.... Αντιθέτως, χρησιμοποιώντας μια τέτοια έκφραση δείχνω ότι μάλλον δεν κάνω για τον συγκεκριμένο χώρο.

Όπως είπα και παραπάνω: δεν έχω και πολύ ιδέα από αυτά απλά έγραψα κάποιες σκέψεις πάνω στο θέμα προσπαθώντας να είμαι αντικειμενικός....


και παλι καλα που βαλανε κ τον ορο οτι πρεπει να δικαιολογουν την απορριψη ενος υποψηφιου, διαφορετικα τπτ δεν θα αλλαξε στον τροπο προσληψης.




Αποσυνδεδεμένος ΦΩΤΩ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
    • Προφίλ
Απ: εκκλησιαστικα γυμνασια-λυκεια...δεν καταλαβα...
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 28, 2010, 03:15:39 μμ »
sports ξέρεις τι σημαίνει να προσπαθείς να μπείς ΣΙΒΙΤΑΝΙΔΕΙΟ   με μεταπτυχιακό και να βλέπεις άλλους με μέσο εκκλησιαστικό να διορίζονται  χωρίς να τρέχουν στις επαρχίες; ξερεις τι σημαίνει να διαβάζεις 10 ωρες την ημέρα για ασεπ να περνάς και να σου ζητούν συστατική επιστολή;δηλ μέσο. Επέτρεψε μου να εκφράζομαι ,όπως θέλω, γιατι όταν εγω  δεν δούλευα για να δια βάσω για ασεπ δεν με βοήθησε καμία εκκλησια. όπως πολλούς εδω μέσα που είναι επιτυχόντες ΑΣΕΠ.ΕΛΕΟΣ

Αποσυνδεδεμένος belas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: εκκλησιαστικα γυμνασια-λυκεια...δεν καταλαβα...
« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 28, 2010, 03:22:40 μμ »
καλα δεν ντρέπονται έχεις επιτυχία  ΑΣΕΠ και πρέπει να γλείφεις τους τραγοπαπάδες.... ΝΤΡΟΠΗ. δεν το κατάλαβα αυτό γιατί ανακατεύεται η εκκλησία,πάλι ΒΥΣΜΑΤΑ....

Δεν έχω και πολύ ιδέα αλλά κάποια πράγματα μου φαίνονται αυτονόητα:

1ον: Το ότι έχουμε επιτυχία ΑΣΕΠ μας καθιστά ικανούς να διδάξουμε σε εκκλησιαστικό σχολείο; Φαντάζομαι ότι ο χώρος έχει τις ιδιαιτερότητες του καθόσον σε αυτόν φοιτούν ως επί το πλείστον μελλοντικοί κληρικοί (από ότι έχω ακούσει δηλαδή).

2ον: Μήπως δεν χρειάζεται να γλείψουμε κανέναν; Αν είχαμε έστω και μια στοιχειώδη σχέση με τον εκκλησιαστικό χώρο (και πιστεύω ότι αυτόν τον σκοπό έχει και η συστατική επιστολή) θα πηγαίναμε πολύ άνετα στον Μητροπολίτη (ο οποίος δεν θα μας έβλεπε και για πρώτη φορά) και θα μας την έδινε. Έχω ακούσει και περιπτώσεις που πήγαν απλά στον Μητροπολίτη και τους την έδωσε.

το οτι ειμαι χριστιανος ορθοδοξος, πιστευω, ειμαι μελος της εκκλησιας δεν σημαινει απαραιτητα οτι εχω επαφες με τον καθε μητροπολιτη κ ιερεα. παω στην εκκλησια για την πιστη μου και οχι για τον ιερεα ή τον μητροπολιτη

ΕΠΑΦΕς ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΕΒΛΕΠΕ Ο ΠΑΠΠΑΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΟΥ = ΔΕΝ ΘΑ ΗΣΟΥΝ ΑΓΝΩΣΤΟΣ (συγνώμη που γράφω κεφαλαία. Δεν φωνάζω. Απλά για να ξεχωρίσουν το κάνω) = ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΕΙ ΣΤΟΝ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗ

3ον: Μου φαίνεται λίγο παράλογο να λέμε "τι ανακατεύεται η εκκλησία στον χώρο της εκκλησιαστικής εκπαίδευσης:P. (Μήπως είναι ο χώρος της; ) Τι θα γίνονταν άραγε αν το αφήνανε το θέμα απλά σε μια επιλογή από τον πίνακα; Εγώ μπορεί να είμαι όχι μόνο τελείως άσχετος αλλά και άθεος. Αυτό δεν θα δημιουργούσε συγκρούσεις; Θα ένιωθα άνετα σε έναν τέτοιο χώρο; Εξάλλου η φετινή εγκύκλιος περιορίζει τις μεγάλες ανατροπές στην σειρά. Αν κάποιος δεν επιλεγεί θα πρέπει να το δικαιολογήσουν συγκεκριμένα.

εαν ημουν αθεος, δεν θα δεχομουν να διδαξω σε εκκλησιαστικο λυκειο. το οτι ειμαι  ασχετος τι εχει να κανει με την δουλεια μου? αγγλικα θα παω να διδαξω οχι θρησκευτικα. καλος πρεπει να ειμαι στο γνωστικο μου αντικειμενο. τα υπολοιπα ειναι απλως αυτονοητα. οπως κ στον οποιοδηποτε εργασιακο χωρο οφειλω να ειμαι ευπρεπης κ με σεβαστους τροπους, ετσι κ εκει.
κ επιπλεον κ τα εκκλησιαστικα σχολειο, δημοσια σχολεια ειναι. γιατι να υπαρχει αυτος ο διαφορετικος τροπος προσληψης? οποιος θελει να τα δηλωσει ας το δηλωνει. οποιος ερχεται σε αντιθεση με τα πιστευω του δεν θα τα δηλωνε!


ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΣ ΕΣΥ. ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ. ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ....  

4ον: Νομίζω ότι το να εκφραζόμαστε άσχημα για οποιοδήποτε δεν μας τιμά. Συγκεκριμένα όμως: Μήπως με την έκφραση "τραγοπ..." δείχνω ότι δεν σέβομαι αυτό που έχει διαλέξει να γίνει το παιδί αυτό στο οποίο θα καλεσθώ ίσως να διδάξω; Δεν νομίζω.... Αντιθέτως, χρησιμοποιώντας μια τέτοια έκφραση δείχνω ότι μάλλον δεν κάνω για τον συγκεκριμένο χώρο.

Όπως είπα και παραπάνω: δεν έχω και πολύ ιδέα από αυτά απλά έγραψα κάποιες σκέψεις πάνω στο θέμα προσπαθώντας να είμαι αντικειμενικός....


και παλι καλα που βαλανε κ τον ορο οτι πρεπει να δικαιολογουν την απορριψη ενος υποψηφιου, διαφορετικα τπτ δεν θα αλλαξε στον τροπο προσληψης.

ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΑΝ ΠΑΛΙΑ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ;


Αποσυνδεδεμένος ΦΩΤΩ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
    • Προφίλ
Απ: εκκλησιαστικα γυμνασια-λυκεια...δεν καταλαβα...
« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 28, 2010, 03:31:54 μμ »
ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΑΝΑΤΡΟΠΕς ......έμπαιναν άτομα με μοναδικό κριτήριο την γνωριμία με εκκλησία η με διευθυντη ΣΙΒΙΤΑΝΙΔΕΙΟΥ  ΚΟΝΤ.....

Αποσυνδεδεμένος ΦΩΤΩ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
    • Προφίλ
Απ: εκκλησιαστικα γυμνασια-λυκεια...δεν καταλαβα...
« Απάντηση #54 στις: Ιούνιος 28, 2010, 03:37:32 μμ »
ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΑΝΑΤΡΟΠΕς ......έμπαιναν άτομα με μοναδικό κριτήριο την γνωριμία με εκκλησία η με διευθυντη ΣΙΒΙΤΑΝΙΔΕΙΟΥ  ΚΟΝΤ.....
Αν καθίσω και σας γράψω τις παρανομίες των εκκλησιαστικών στο τρόπο πρόσληψης θα τα χάσετε ,εχω ασχοληθει διεξοδικά ,γιατι έβλεπα  να διορίζοντα αναξια 'ατομα σε γνωστικό  αντικέιμενο με μοναδικό κριτήριο  τη χριστιανική τους ιδιότητα, άσχετα αν δεν είχαν τα τυπικά προσόντα, προυπηρεσία, μεταπτυχιακα, γλωσσες , βαθμό πτυχίου, επιτυχία ΑΣΕΠ. μπαχαλο......

Αποσυνδεδεμένος belas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: εκκλησιαστικα γυμνασια-λυκεια...δεν καταλαβα...
« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 28, 2010, 03:37:57 μμ »
sports ξέρεις τι σημαίνει να προσπαθείς να μπείς ΣΙΒΙΤΑΝΙΔΕΙΟ   με μεταπτυχιακό και να βλέπεις άλλους με μέσο εκκλησιαστικό να διορίζονται  χωρίς να τρέχουν στις επαρχίες; ξερεις τι σημαίνει να διαβάζεις 10 ωρες την ημέρα για ασεπ να περνάς και να σου ζητούν συστατική επιστολή;δηλ μέσο. Επέτρεψε μου να εκφράζομαι ,όπως θέλω, γιατι όταν εγω  δεν δούλευα για να δια βάσω για ασεπ δεν με βοήθησε καμία εκκλησια. όπως πολλούς εδω μέσα που είναι επιτυχόντες ΑΣΕΠ.ΕΛΕΟΣ

Ξέρω ότι μιλάει η αγανάκτηση σου και όχι εσύ... οπότε δεν το σχολιάζω άλλο.

Εξάλλουν αν είχες διαβάσει στο τέλος όσον είπα έγραψα ότι απλά πήρα αυτά που είπες εσύ επειδή εκφράζουν αυτά που έγραψαν όλοι μέχρι τώρα σε δύο σειρές. Δεν είχα σκοπό να απευθυνθώ προσωπικά.

 





 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159507
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 265
Σύνολο: 283

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.