*

Αποστολέας Θέμα: Στην Αίτηση βάζουμε και για Πρωτοβάθμια;  (Αναγνώστηκε 34106 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Στην Αίτηση βάζουμε και για Πρωτοβάθμια;
« Απάντηση #140 στις: Ιούλιος 02, 2010, 03:23:59 πμ »
Παιδιά δούλευα ως ωρομίσθια σε ολοήμερα δημοτικά. Μέχρι τώρα μου έχουν δώσει από την α/θμια μόνο βεβαίωση προυπηρεσίας. Μου είπαν ότι δεν έχουν πάρει ακόμη εντολή από το υπουργείο για να δώσουν βεβαίωση εργοδότη και τα ένσημα..Σημειωτέον ότι απολυθήκαμε 15/6...Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι τέτοιο; Να ανησυχώ? Τα χαρτιά αυτά τα χρειάζομαι για τον ΟΑΕΔ για να ξεκινήσει το επίδομα.Στον ΟΑΕΔ μου είχαν πει ότι δεν πειράζει, δεν τα χάνω τα χρήματα από το επίδομα αυτές τις μέρες μιας και είμαι άνεργη απλά θα αργήσω να πληρωθώ..Ισχύον όλα ατά ή είναι μπαρούφες????

Στον ΟΑΕΔ σου είπαν ότι δεν πειράζει γιατί γλυτώνουν χρήματα, τα οποία όμως χάνεις εσύ, κάθε μέρα μετά την έβδομη από την απόλυση σου. Να τους πιέσεις στην πρωτοβάθμια γιατί δε χρειάζεται καμιά εντολή από το υπουργείο για τη βεβαίωση και τα ένσημα. Αυτές είναι οι μπαρούφες.


Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Στην Αίτηση βάζουμε και για Πρωτοβάθμια;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:37:06 »

Αποσυνδεδεμένος anna4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Στην Αίτηση βάζουμε και για Πρωτοβάθμια;
« Απάντηση #141 στις: Ιούλιος 02, 2010, 07:09:52 πμ »
Παιδιά δούλευα ως ωρομίσθια σε ολοήμερα δημοτικά. Μέχρι τώρα μου έχουν δώσει από την α/θμια μόνο βεβαίωση προυπηρεσίας. Μου είπαν ότι δεν έχουν πάρει ακόμη εντολή από το υπουργείο για να δώσουν βεβαίωση εργοδότη και τα ένσημα..Σημειωτέον ότι απολυθήκαμε 15/6...Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι τέτοιο; Να ανησυχώ? Τα χαρτιά αυτά τα χρειάζομαι για τον ΟΑΕΔ για να ξεκινήσει το επίδομα.Στον ΟΑΕΔ μου είχαν πει ότι δεν πειράζει, δεν τα χάνω τα χρήματα από το επίδομα αυτές τις μέρες μιας και είμαι άνεργη απλά θα αργήσω να πληρωθώ..Ισχύον όλα ατά ή είναι μπαρούφες????

Έχω την εντύπωση ότι όσο καθυστερείς, μετά τις 22/6, να καταθέσεις την απόλυση στον ΟΑΕΔ, χάνεις ημέρες επιδότησης.

Αν δικαιούσαι επιδότηση, αυτή ξεκινάει το νωρίτερο μία εβδομάδα μετά την απόλυση σου,άρα πράγματι μετά τις 22/6 κάθε μέρα που περνάει χάνεις ημέρες επιδότησης.
Αν οι μέρες ασφάλισης αφορούν στους δύο τελευταίους μήνες αυτές δεν μετράνε για το τακτικό επίδομα....αλλά για το ειδικό βοήθημα σε περίπτωση που δε δικαοούσαι τακτική επιδότηση.

Όσο για την εντολή από το Υπουργείο είναι χαζομάρες αφού άλλες Δ/νσεις Πρωτοβάθμιας έχουν δώσει ήδη τα απαραίτητα χαρτιά

Αποσυνδεδεμένος augp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Στην Αίτηση βάζουμε και για Πρωτοβάθμια;
« Απάντηση #142 στις: Ιούλιος 02, 2010, 09:23:14 πμ »
Εγώ που είμαι από Ηράκλειο, την ώρα που η υπάλληλος μου περνούσε την αίτηση με ρώτησε αν θέλω να βάλω Α-βάθμια, την ρώτησα αν μπορώ και μου είπε ναι. Βέβαια υποθέτω ότι το είπε βιαστικά χωρίς να το σκεφτεί. Εγώ ας πούμε έχω δηλώσει μόνο Ηράκλειο, οπότε σύμφωνα με αυτά που διάβασα εδώ και αφού τα πιλοτικά προγράμματα για Πληροφορική στην Α-βάθμια είναι μόνο για Αθήνα και όχι π.χ Ηράκλειο τότε κάποιες επιλογές που έβαλα π.χ Α-Ηράκλειο, Α-Ηράκλειο μειωμένο δεν είναι "έγκυρες". Λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα και να θεωρηθεί άκυρη η αίτηση ή απλά θα αγνοηθούν οι επιλογές αυτές; Λόγω του ότι δουλεύω μου είναι δύσκολο να πάω στο γραφείο Β-βάθμιας που κατέθεσα την αίτηση για να το δω αυτό, σήμερα μάλιστα τελευταία μέρα που θα γίνεται χαμός. Εγώ νομίζω πως δεν θα υπάρχει πρόβλημα να το αφήσω ως έχει. Κανείς να με βοηθήσει;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Στην Αίτηση βάζουμε και για Πρωτοβάθμια;
« Απάντηση #143 στις: Ιούλιος 02, 2010, 10:07:14 πμ »
Παιδιά δούλευα ως ωρομίσθια σε ολοήμερα δημοτικά. Μέχρι τώρα μου έχουν δώσει από την α/θμια μόνο βεβαίωση προυπηρεσίας. Μου είπαν ότι δεν έχουν πάρει ακόμη εντολή από το υπουργείο για να δώσουν βεβαίωση εργοδότη και τα ένσημα..Σημειωτέον ότι απολυθήκαμε 15/6...Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι τέτοιο; Να ανησυχώ? Τα χαρτιά αυτά τα χρειάζομαι για τον ΟΑΕΔ για να ξεκινήσει το επίδομα.Στον ΟΑΕΔ μου είχαν πει ότι δεν πειράζει, δεν τα χάνω τα χρήματα από το επίδομα αυτές τις μέρες μιας και είμαι άνεργη απλά θα αργήσω να πληρωθώ..Ισχύον όλα ατά ή είναι μπαρούφες????

Έχω την εντύπωση ότι όσο καθυστερείς, μετά τις 22/6, να καταθέσεις την απόλυση στον ΟΑΕΔ, χάνεις ημέρες επιδότησης.

Όσο για την εντολή από το Υπουργείο είναι χαζομάρες αφού άλλες Δ/νσεις Πρωτοβάθμιας έχουν δώσει ήδη τα απαραίτητα χαρτιά
Στον ΟΑΕΔ της περιοχής μου τα ίδια λέγαν και εμένα (πριν από 2 χρόνια)

Κ όσον αφορα τη Α/Βάθμια της περιοχής μου. Τίποτα δεν μου έχουν στείλει ακόμα

Τώρα αν παραπληροφόρησα τη wildness. Σόρυ
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Στην Αίτηση βάζουμε και για Πρωτοβάθμια;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:37:06 »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Στην Αίτηση βάζουμε και για Πρωτοβάθμια;
« Απάντηση #144 στις: Ιούλιος 02, 2010, 10:14:52 πμ »
Εγώ που είμαι από Ηράκλειο, την ώρα που η υπάλληλος μου περνούσε την αίτηση με ρώτησε αν θέλω να βάλω Α-βάθμια, την ρώτησα αν μπορώ και μου είπε ναι. Βέβαια υποθέτω ότι το είπε βιαστικά χωρίς να το σκεφτεί. Εγώ ας πούμε έχω δηλώσει μόνο Ηράκλειο, οπότε σύμφωνα με αυτά που διάβασα εδώ και αφού τα πιλοτικά προγράμματα για Πληροφορική στην Α-βάθμια είναι μόνο για Αθήνα και όχι π.χ Ηράκλειο τότε κάποιες επιλογές που έβαλα π.χ Α-Ηράκλειο, Α-Ηράκλειο μειωμένο δεν είναι "έγκυρες". Λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα και να θεωρηθεί άκυρη η αίτηση ή απλά θα αγνοηθούν οι επιλογές αυτές; Λόγω του ότι δουλεύω μου είναι δύσκολο να πάω στο γραφείο Β-βάθμιας που κατέθεσα την αίτηση για να το δω αυτό, σήμερα μάλιστα τελευταία μέρα που θα γίνεται χαμός. Εγώ νομίζω πως δεν θα υπάρχει πρόβλημα να το αφήσω ως έχει. Κανείς να με βοηθήσει;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Εφόσον το σύστημα εμφάνιζε τις περιοχές αυτές κ εσυ τις επέλεξες κ όλας δεν μπορεί σε καμια περίπτωση να θεωτηθεί άκυρη η αίτηση σου

Ποιος το είπε ότι τα 800 πιλοτικά είναι μόνο για Αθήνα;;;;
http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artId=4577517
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος augp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Στην Αίτηση βάζουμε και για Πρωτοβάθμια;
« Απάντηση #145 στις: Ιούλιος 02, 2010, 01:46:25 μμ »
Την σχολική χρονιά που έληξε πριν μισό μήνα, ήμουν (από Νοέμβριο) ωρομίσθιος σε Ολοήμερο Δημοτικό. Χτες που κατάθεσα την αίτηση στο γραφείο Β-βάθμιας δεν τους έδωσα κάποιο αποδεικτικό για την παραπάνω προϋπηρεσία. Θα έπρεπε μήπως να πάρω κάποιο αποδεικτικό από την Α-Βάθμια για να το καταθέσω; Η' το σύστημα θα μου προσθέσει αυτόματα την προυπηρεσία αυτή; Είχα πάρει τηλ στην Β-βάθμια πριν πάω και μου είπαν ότι θα προστεθεί μόνο του, αλλά δεν τους είχα πει ότι η προϋπηρεσία αφορούσε ολοήμερο Δημοτικό (Α-Βάθμια) και όχι Γυμνάσια ή Λύκειο (Β-Βάθμια). 

Αποσυνδεδεμένος aroniotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: Στην Αίτηση βάζουμε και για Πρωτοβάθμια;
« Απάντηση #146 στις: Ιούλιος 02, 2010, 02:22:07 μμ »
Το σύστημα θα σου προσθέσει αυτόματα την προυπηρεσία αυτή
Proud creator of www.cretanbeaches.com

Όλες οι παραλίες της Κρήτης στην οθόνη σας

Αποσυνδεδεμένος vellisarios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Στην Αίτηση βάζουμε και για Πρωτοβάθμια;
« Απάντηση #147 στις: Ιούλιος 02, 2010, 08:17:10 μμ »
ΜΙΑ DΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ....Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΙΛΟΤΙΚΑ ΣΕ 8ΟΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΤΥΠΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΑ
ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΝΟΜΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ....ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ALFAVITA.ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΤΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ
ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟΥ ΜΗΔΕΝΙΚΗΣ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΤΟΥ ΠΕ19-20 ΚΑΙ
ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΝ ΠΕΡΙΣΥ Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΗΔΕΝΙΚΗΣ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ19-20 ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΑΣ.....

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Στην Αίτηση βάζουμε και για Πρωτοβάθμια;
« Απάντηση #148 στις: Ιούλιος 02, 2010, 08:48:04 μμ »
Το σύστημα θα σου προσθέσει αυτόματα την προυπηρεσία αυτή

Για να ακριβολογούμε, κάποιοι καταχωρούν κάθε χρόνο στο σύστημα όλες τις προϋπηρεσίες.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Στην Αίτηση βάζουμε και για Πρωτοβάθμια;
« Απάντηση #149 στις: Ιούλιος 03, 2010, 01:16:38 πμ »
ΜΙΑ DΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ....Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΙΛΟΤΙΚΑ ΣΕ 8ΟΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΤΥΠΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΑ
ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΝΟΜΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ....ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ALFAVITA.ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΤΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ
ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟΥ ΜΗΔΕΝΙΚΗΣ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΤΟΥ ΠΕ19-20 ΚΑΙ
ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΝ ΠΕΡΙΣΥ Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΗΔΕΝΙΚΗΣ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ19-20 ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΑΣ.....

Αφ΄ενός γράφουμε με πεζά. Αφ'ετέρου πέρισυ πήραν ελάχιστους αναπληρωτές. Οι μηδενικής προϋπηρεσίας δεν νομίζω ότι έχουν ελπίδες κλήσης. Ενδεχομένως σε κάποιες απομακρυσμένες περιοχές για ελάχιστες ώρες και χωρίς κάποιο ιδιαίτερο αντίκρυσμα
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Στην Αίτηση βάζουμε και για Πρωτοβάθμια;
« Απάντηση #150 στις: Ιούλιος 03, 2010, 04:02:15 μμ »
Πάντως 800 δημοτικά, σημαίνει 800 καθηγητές. Δε νομίζω ότι όλα τα κενά θα καλυφθούν από τους μόνιμους. Πιστεύω πως θα καλέσουν αρκετούς ακω (και όχι αμω, μιας και είναι 24 ώρες διδασκαλίας για το κάθε σχολείο). Εντελώς προσωπική εκτίμηση βέβαια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160938
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 593
Σύνολο: 619

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.