*

Αποστολέας Θέμα: Πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπ. υποστήριξης για ένταξη μαθητών με αναπηρία ....κλπ  (Αναγνώστηκε 94812 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gogona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
πεστε τα παιδιά...εμένα χθες η υπεύθυνη του προγράμματος μου είπε οτι συνέχεια εγκρίνουν μισθοδοσίες πρωτοβάθμιας και τη δευτεροβάθμια την έχουν αφησει λίγο πίσω γιατί έχει κάποια προβλήματα!!!!!!!!!!!!! τί προβλήματα; είναι που δεν κατεβαίνει σε επίσχεση και η βθμια;! η ΟΛΜΕ πρέπει να πιεστεί μέσω των τοπικών ΕΛΜΕ λογικά....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
ευτυχως πηγα και δεν ειχα κανενα προβλημα...μαλιστα τελειωσα και μεσα σε 5 λεπτα...τελικα εχω καλα αντανακλαστικα!!! :)

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
παντα τελικα της Α/θμιας ηταν πιο μπροστα και στις διεκδικησεις και σε ολα απο την Β/μια .. κοιμουνται στην ΟΛΜΕ  , παντου μεσα οι ΠΕ70-60 και στα ΤΕΕ και στα ΕΕΕΚ....ΤΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟΥς ΑΛΛΟΥΣ?

μάλλον από την αγανάκτηση σου έβαλες και τα ΤΕΕ μέσα, θα μου επιτρέψεις να σε διορθώσω. Καμία σχέση τα ΤΕΕ με την Α/θμια.

Αποσυνδεδεμένος gflower

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Παιδια η κατασταση ειναι πολυ σοβαρη, αν δεν πληρωθουμε μεχρι τις γιορτες θα μιλαμε για καθυστερηση πανω απο 3 μηνες... πρεπει καπως να αντιδρασουμε επιτελους και εμεις της βθμιας!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Να φανταστειτε οτι στα σχολεια που ειμαι μολις χθες εστειλαν τα παρουσιολογια του Οκτωβριου και μονο. Των υπολοιπων μηνων θα τα φτιαξουμε ΕΜΕΙΣ!Και μου γεννηθηκαν οι εξης αποριες: Τις ημερες π.χ.  σχολικων εορτων, εκλογων, αργιων εκτος απο μια συντομη αιτιολογηση, οπως γραφει η εγκύκλιος, γραφετε και τις ωρες που θα ειχατε κανονικα ή μονο τη συντομη αιτιολογηση π.χ. εκλογες ΠΥΣΔΕ. Πώς  θα γνωριζει ο καταχωρητης της διευθυνσης ποσες ωρες ειχαμε τις συγκεκριμενες ημερες αν εμεις δεν τις γραφουμε (η διευθυντρια του 1 σχολειου ειναι κολλημενη και ακολουθει πιστα τις οδηγιες τις εγκυκλιου, που αναφερει οτι γραφουμε αντιι των ωρων μια συντομη αιτιολογηση. Θα ειμαστε καλυμμενοι?)

Υ.Γ. Οσο για την πληρωμή μας στη Β/θμια, συναδελφοι, μου ειπαν πως έχει κολλήσει στο ανοιγμα λογαριασμου στην Εθνκη τραπεζα οπου θα μπουν τα χρηματα.Ή μας δουλευουν ή...μας δουλευουν

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ


Υ.Γ. Οσο για την πληρωμή μας στη Β/θμια, συναδελφοι, μου ειπαν πως έχει κολλήσει στο ανοιγμα λογαριασμου στην Εθνκη τραπεζα οπου θα μπουν τα χρηματα.Ή μας δουλευουν ή...μας δουλευουν
Σας δουλεύουν κανονικότατα...αυτές οι δικαιολογίες μου θυμίζουν τις δικαιολογίες που λένε πάντα στους ωρομίσθιους...!! Το πιο κλασικό που λέγεται στους ωρομίσθιους είναι πως τα λεφτά τα έχουν στείλει και πως καθυστερούν οι διευθύνσεις....
Αηδίες δηλαδή...!!!  >:(
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος gogona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μάθατε κάτι νεότερο για την πληρωμή στην Β'θμια...; Κάτι μου είπαν χθες εδώ στην Β'θμμια πως δρομολογούνται αυτές τις μέρες...

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 16, 2010, 12:15:01 μμ από ΛΩΡΑ »
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος sw1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Πραγματικά πάντως απορώ με την στάση της ΟΛΜΕ. Δηλαδή πρέπει τελικά να μείνουμε απλήρωτοι και μετά να αντιδράσουμε?Πόσο χειρότερα να περιμένουμε να γίνουν τα πράγματα? Όπως και να τα δούμε τα πράγματα είναι γελοίοι: από το να μην πληρωθούμε καθόλου, να πληρωθούμε μόνο τον Οκτώβρη ή ακόμα και να πληρωθούμε όλα τα δεδουλευμένα με καθυστέρηση 3 μηνών είναι για κλάματα η κατάσταση.Δηλαδή ακόμα και αν μας πληρώσουν τί έγινε??? όλα λύθηκαν και είναι οκ? σα δε ντρέπονται όλοι τους......
και τις προφορικές διαβεβαιώσεις τους περί άμεση πληρωμή να τις πούνε αλλού......
κατά τα άλλα δεν αντιλαμβάνονται πως γεννήθηκε η χθεσινή βία στη διαδήλωση. .....είναι όλοι τους κατάπτυστοι....

Αποσυνδεδεμένος gflower

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Παιδια μετα απο επικοινωνια με την υπευθυνη του προγραμματος, οσοι ειχαν προβλημα με τη συμπληρωση ωραριου θα καθυστερησουν να πληρωθουν τουλαχιστον για τον Οκτωβρη, διοτι οπως μου ειπαν πρεπει να γινει καποιο συμβουλιο και να αποφασισουν για το πως θα πληρωθουμε... τα συμπερασματα δικα σας....

Αποσυνδεδεμένος gogona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Παιδια μετα απο επικοινωνια με την υπευθυνη του προγραμματος, οσοι ειχαν προβλημα με τη συμπληρωση ωραριου θα καθυστερησουν να πληρωθουν τουλαχιστον για τον Οκτωβρη, διοτι οπως μου ειπαν πρεπει να γινει καποιο συμβουλιο και να αποφασισουν για το πως θα πληρωθουμε... τα συμπερασματα δικα σας....

απελπισία η κατάσταση...τώρα θα αποφασίσουνε πότε και πως θα πληρωθούμε...πρέπει να ακουστούμε κ εμείς της βθμιας...μία λύση είναι
να πιέσουμε και τις ΕΛΜΕ μας να βγάλουν ψήφισμα διαμαρτυρίας μπας και πιεστεί και η ΟΛΜΕ να στηρίξει την προσπάθεια ή τουλάχιστον να βγαίνουν οι κραυγές διαμαρτυρίας...το πρόβλημα είναι στα κεντρικά κ ας δηλώνουν παραπλανητικά οτι είναι θέμα διευθύνσεων!κανένα πρόβλημα από τις διευθύνσεις ...να πιέσει για το αυτονόητο η ΟΛΜΕ ή τουλάχιστον να καλύψει νομικά την επίσχεση...

Αποσυνδεδεμένος kafi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Παιδια μετα απο επικοινωνια με την υπευθυνη του προγραμματος, οσοι ειχαν προβλημα με τη συμπληρωση ωραριου θα καθυστερησουν να πληρωθουν τουλαχιστον για τον Οκτωβρη, διοτι οπως μου ειπαν πρεπει να γινει καποιο συμβουλιο και να αποφασισουν για το πως θα πληρωθουμε... τα συμπερασματα δικα σας....

απελπισία η κατάσταση...τώρα θα αποφασίσουνε πότε και πως θα πληρωθούμε...πρέπει να ακουστούμε κ εμείς της βθμιας...μία λύση είναι
να πιέσουμε και τις ΕΛΜΕ μας να βγάλουν ψήφισμα διαμαρτυρίας μπας και πιεστεί και η ΟΛΜΕ να στηρίξει την προσπάθεια ή τουλάχιστον να βγαίνουν οι κραυγές διαμαρτυρίας...το πρόβλημα είναι στα κεντρικά κ ας δηλώνουν παραπλανητικά οτι είναι θέμα διευθύνσεων!κανένα πρόβλημα από τις διευθύνσεις ...να πιέσει για το αυτονόητο η ΟΛΜΕ ή τουλάχιστον να καλύψει νομικά την επίσχεση...
Χωρίς να είμαι άμεσα εμπλεκόμενη αλλά με βάση όσα διάβασα στην alfavita(http://www.alfavita.gr/artro.php?id=16997), καταλαβαίνω ότι και ατομικά μπορεί ο καθένας να προχωρήσει σε επίσχεση εργασίας για να διεκδικήσει όσα δικαιούται...Απλώς όταν είναι πολλά τα άτομα, ακούγεται πιο αποτελεσματικά η φωνή τους! :)

Αποσυνδεδεμένος molive

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Που μπορώ να βρω την εγκύκλιο που αναφέρει πως να συμληρώνουμε τα παρουσιολόγια ΕΣΠΑ (αργίες, εκδρομές κλπ); Για Β/βαθμια, παράλληλη στήριξη.

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Που μπορώ να βρω την εγκύκλιο που αναφέρει πως να συμληρώνουμε τα παρουσιολόγια ΕΣΠΑ (αργίες, εκδρομές κλπ); Για Β/βαθμια, παράλληλη στήριξη.

Καλησπερα
Ο υπευθυνος του προγραμματος στη δευτεροβαθμια ειναι υποχρεωμενος να ενημερωσει το διευθυντη για τον τροπο συμπλήρωσης των παρουσιολογιων και να στειλει στο σχολειο τη σχετικη εγκυκλιο καθως και ενα προτυπο.Στην περιπτωση μου,ενω τρεχω καθε μερα σε 2 σχολεια, προσπαθησαν να με χωσουν και γι' αυτη τη δουλεια, η οποια εμενα καιει βασικα αλλα δεν ειμαι υποχρεωμενη να διανυω επιπλεον αποσταση και μαλιστα μεγαλη για μια δουλεια που αφενος δε θα την διεκπεραιωσω εγω και αφετερου υπαρχουν mail, fax. Σε ο, τι αφορα τη συμπληρωση σε ημερες αργιων, εκλογων, εορτων κτλ. γραφεις μια συντομη αιτιολογηση π.χ. εκλογες ΠΥΣΔΕ και τις ωρες που θα ειχες κανονικα, ωστε να σου υπολογισουν σωστα τις ωρες στη διευθυνση. Να ελεγχεις παντα τις ωρες  και τα στοιχεια που γραφουν οι διευθυντες διοτι ανθρωποι ειναι λαθη γινονται. Αυτες ειναι οι οδηγιες που εδωσε η υπευθυνη του προγραμματος και αντιστοιχα συμπληρωθηκαν τα δικα μου παρουσιολογια


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159856
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 657
Σύνολο: 667

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.