*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 24μηνου  (Αναγνώστηκε 267076 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος markela

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #182 στις: Ιούλιος 08, 2010, 08:29:35 μμ »
ευχαριστω.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ  ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΝΙΚΑΣ  ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΟΛΥ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΝΑ ΜΗ ΔΕΙΛΙΑΖΕΙΣ , ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΕΣΑΙ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:06:39 »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #183 στις: Ιούλιος 08, 2010, 08:37:08 μμ »
για να απαντησω στην ερωτηση τι γινεται αν αδειασουν οι πινακες λογω των 11000 συνταξιοδοτησεων, λοιπον υπαρχουν 2 σεναρια
σε οποια ειδικοτητα συμβει αυτο θα αρχισουν να παιρνουν απο τον πινακα των αναπληρωτων με τη σειρα η το πιο λογικο και φτηνο θα γεμισουν τα σχολεια απο αμω, ιμο, ακω, ξεκω...κτλ

και μια διορθωση: οι φυσικοι πε04-01 24μηνιτες ειμαστε 79 και οχι 89 (τοσοι ειναι οι μαθηματικοι)
η (τωρινη) προθεση ειναι να διοριστουν φετος 35 και του χρονου οι υπολοιποι 44
συγνωμη για το λαθος που ειχα γραψει αρχικα αλλα αυτο μου ειχαν πει

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #184 στις: Ιούλιος 08, 2010, 09:00:59 μμ »
για να απαντησω στην ερωτηση τι γινεται αν αδειασουν οι πινακες λογω των 11000 συνταξιοδοτησεων, λοιπον υπαρχουν 2 σεναρια
σε οποια ειδικοτητα συμβει αυτο θα αρχισουν να παιρνουν απο τον πινακα των αναπληρωτων με τη σειρα η το πιο λογικο και φτηνο θα γεμισουν τα σχολεια απο αμω, ιμο, ακω, ξεκω...κτλ

και μια διορθωση: οι φυσικοι πε04-01 24μηνιτες ειμαστε 79 και οχι 89 (τοσοι ειναι οι μαθηματικοι)
η (τωρινη) προθεση ειναι να διοριστουν φετος 35 και του χρονου οι υπολοιποι 44
συγνωμη για το λαθος που ειχα γραψει αρχικα αλλα αυτο μου ειχαν πει

Φιλικά ... και μόνο, διευκρίνιζε τι γνωρίζεις ..., τι εικάζεις ... και μη σπεύδεις - εν μέσω θέρους και με κυβέρνηση που δε φημίζεται για τη σταθερότητα στις αποφάσεις της - να προσδιορίζεις αριθμούς, γιατί διαφορετικά τελευταία στιγμή, και αν, θα "σωθούν" καμπόσοι που "δένουν" όσα λες, αν δε συμβούν, χωρίς προφανώς δική σου ευθύνη ...
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος xhmikos23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #185 στις: Ιούλιος 08, 2010, 09:02:35 μμ »
Μηπως υπαρχει καμια πληροφορια κ για τους χημικους;
αν ισχυει οτι κ στους φυσικους ειμαστε μια χαρα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:06:39 »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #186 στις: Ιούλιος 08, 2010, 09:07:35 μμ »
για να απαντησω στην ερωτηση τι γινεται αν αδειασουν οι πινακες λογω των 11000 συνταξιοδοτησεων, λοιπον υπαρχουν 2 σεναρια
σε οποια ειδικοτητα συμβει αυτο θα αρχισουν να παιρνουν απο τον πινακα των αναπληρωτων με τη σειρα η το πιο λογικο και φτηνο θα γεμισουν τα σχολεια απο αμω, ιμο, ακω, ξεκω...κτλ

και μια διορθωση: οι φυσικοι πε04-01 24μηνιτες ειμαστε 79 και οχι 89 (τοσοι ειναι οι μαθηματικοι)
η (τωρινη) προθεση ειναι να διοριστουν φετος 35 και του χρονου οι υπολοιποι 44
συγνωμη για το λαθος που ειχα γραψει αρχικα αλλα αυτο μου ειχαν πει

Φιλικά ... και μόνο, διευκρίνιζε τι γνωρίζεις ..., τι εικάζεις ... και μη σπεύδεις - εν μέσω θέρους και με κυβέρνηση που δε φημίζεται για τη σταθερότητα στις αποφάσεις της - να προσδιορίζεις αριθμούς, γιατί διαφορετικά τελευταία στιγμή, και αν, θα "σωθούν" καμπόσοι που "δένουν" όσα λες, αν δε συμβούν, χωρίς προφανώς δική σου ευθύνη ...

ειναι προφανες οτι οι δυο πρωτες σειρες που εγραψα ειναι εκτιμηση και οι αλλες πληροφορια, αν με εχεις ξαναδει το γραφω παντα καθαρα, δεν καταλαβαινω τι σε μπερδευει;
οσο για το τι θα συμβει τελικα, παντα μια πληροφορια δεν ειναι εγκυκλιος, αλλα και αυτο το εχω γραψει, με κανεις να επαναλαμβανομαι, διαβασε ολες τις σελιδες, η για να μην κουραζεσαι μπες στα μηνυματα μου ;)

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #187 στις: Ιούλιος 08, 2010, 09:08:29 μμ »
Μηπως υπαρχει καμια πληροφορια κ για τους χημικους;
αν ισχυει οτι κ στους φυσικους ειμαστε μια χαρα...
λυπαμαι δεν γνωριζω

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #188 στις: Ιούλιος 08, 2010, 09:13:31 μμ »
Φυσικέ   .... αμα δεν πεις πράμα και για ΠΕ06 θα γίνει βεντέτα επαεεεεε και μη το βλέπεις ξυρισμένο το κοπέλι ... οφτο θα σε φάει !

πράμα =θινγκ
επαεεε =χιαρρρ
κοπέλι =γκάι
οφτο =ροαστιντ

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #189 στις: Ιούλιος 08, 2010, 09:15:26 μμ »
για να απαντησω στην ερωτηση τι γινεται αν αδειασουν οι πινακες λογω των 11000 συνταξιοδοτησεων, λοιπον υπαρχουν 2 σεναρια
σε οποια ειδικοτητα συμβει αυτο θα αρχισουν να παιρνουν απο τον πινακα των αναπληρωτων με τη σειρα η το πιο λογικο και φτηνο θα γεμισουν τα σχολεια απο αμω, ιμο, ακω, ξεκω...κτλ

και μια διορθωση: οι φυσικοι πε04-01 24μηνιτες ειμαστε 79 και οχι 89 (τοσοι ειναι οι μαθηματικοι)
η (τωρινη) προθεση ειναι να διοριστουν φετος 35 και του χρονου οι υπολοιποι 44
συγνωμη για το λαθος που ειχα γραψει αρχικα αλλα αυτο μου ειχαν πει

Φιλικά ... και μόνο, διευκρίνιζε τι γνωρίζεις ..., τι εικάζεις ... και μη σπεύδεις - εν μέσω θέρους και με κυβέρνηση που δε φημίζεται για τη σταθερότητα στις αποφάσεις της - να προσδιορίζεις αριθμούς, γιατί διαφορετικά τελευταία στιγμή, και αν, θα "σωθούν" καμπόσοι που "δένουν" όσα λες, αν δε συμβούν, χωρίς προφανώς δική σου ευθύνη ...

ειναι προφανες οτι οι δυο πρωτες σειρες που εγραψα ειναι εκτιμηση και οι αλλες πληροφορια, αν με εχεις ξαναδει το γραφω παντα καθαρα, δεν καταλαβαινω τι σε μπερδευει;
οσο για το τι θα συμβει τελικα, παντα μια πληροφορια δεν ειναι εγκυκλιος, αλλα και αυτο το εχω γραψει, με κανεις να επαναλαμβανομαι, διαβασε ολες τις σελιδες, η για να μην κουραζεσαι μπες στα μηνυματα μου ;)

... εμένα δεν με μπερδεύει το παραμικρό ..., διατύπωσα μια σφαιρικότερη σκέψη περί πληροφόρησης / εκτίμησης  και υπαινίχθηκα πως, άθελά του, κάποιος μπορεί να εκτεθεί, δημιουργώντας φρούδες ελπίδες ή το αντίθετο ..., ας είναι ...  επιστρέφω στα μπάνια μου .., όμορφο καλοκαίρι, υγεία - κυρίως ψυχική - και καλό διορισμό στους πλέον τυχερούς εξ ημών ..., αμήν!
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #190 στις: Ιούλιος 08, 2010, 09:30:20 μμ »
Φυσικέ   .... αμα δεν πεις πράμα και για ΠΕ06 θα γίνει βεντέτα επαεεεεε και μη το βλέπεις ξυρισμένο το κοπέλι ... οφτο θα σε φάει !

πράμα =θινγκ
επαεεε =χιαρρρ
κοπέλι =γκάι
οφτο =ροαστιντ
Χαχαχαχαχα! Καλά τα λες! Και στη μετάφραση, ακόμα καλύτερα τα πας!  ;D ;D ;D
Περιμένουμε εναγωνίως!   ;) ;) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2010, 09:36:32 μμ από Joanna Bear, ΠΕ06 »
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #191 στις: Ιούλιος 08, 2010, 09:33:41 μμ »
Φυσικέ   .... αμα δεν πεις πράμα και για ΠΕ06 θα γίνει βεντέτα επαεεεεε και μη το βλέπεις ξυρισμένο το κοπέλι ... οφτο θα σε φάει !

πράμα =θινγκ
επαεεε =χιαρρρ
κοπέλι =γκάι
οφτο =ροαστιντ
περιμενω κειμενο αγνωστο για να προσπαθησω για μεταφραση ;D

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #192 στις: Ιούλιος 08, 2010, 09:42:43 μμ »
προς aristos2 γιατι να εκτεθω, δεν διοριζω εγω και οποιος μπαινει στο forum ξερει οτι ειμαστε καθηγητες οχι υπουργοι, αρα απλα ανταλασσουμε πληροφοριες, δεν πουλαμε ελπιδες, καλα μπανια

Αποσυνδεδεμένος tama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 739
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #193 στις: Ιούλιος 09, 2010, 08:53:01 πμ »
για να απαντησω στην ερωτηση τι γινεται αν αδειασουν οι πινακες λογω των 11000 συνταξιοδοτησεων, λοιπον υπαρχουν 2 σεναρια
σε οποια ειδικοτητα συμβει αυτο θα αρχισουν να παιρνουν απο τον πινακα των αναπληρωτων με τη σειρα η το πιο λογικο και φτηνο θα γεμισουν τα σχολεια απο αμω, ιμο, ακω, ξεκω...κτλ

και μια διορθωση: οι φυσικοι πε04-01 24μηνιτες ειμαστε 79 και οχι 89 (τοσοι ειναι οι μαθηματικοι)
η (τωρινη) προθεση ειναι να διοριστουν φετος 35 και του χρονου οι υπολοιποι 44
συγνωμη για το λαθος που ειχα γραψει αρχικα αλλα αυτο μου ειχαν πει
physike κάτι δεν πάει καλά με τα νούμερα, αν ο πραγματικός αριθμός των μαθηματικών είναι 89.Θέλουμε τη βοήθειά σου για να διορθώσουμε τον πίνακα που έφτιαξε η vikoulaki για τους μαθηματικούς..... Μήπως απλά χρησιμοποίησες το νούμερο αυτό χωρίς να εννοείς ότι είναι τόσοι ακριβώς;

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #194 στις: Ιούλιος 09, 2010, 02:08:57 μμ »
Για μας των Αγγλικών, πράάάάάάάάάάάάμααααααααααααααααα;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!!!!!!!!


Μετά από διάφορους υπολογισμούς που έχω κάνει (με βάση περσινούς πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών, επιτυχίες σε ΑΣΕΠ 02,04,06,08), υπολογίζω ότι το 24μηνο για τους ΠΕ06 θα έχει από 170 άτομα ως 180 (προσωπική εκτίμηση πάντα), με μόρια από 24 έως 50 περίπου. Τα ίδια άτομα, πάνω κάτω, βρίσκονται και στις πρώτες θέσεις του πίνακα διορισμού, καταλαμβάνοντας το 40% (76 άτομα είναι αυτό το 40% συνολικά). Αν πάρουν τους μισούς από κάθε κατηγορία (24μηνο, 40%, 60%), όπως λέγεται, αντιλαμβάνεσαι για τι προϋπηρεσίες μιλάμε. 

Η πηγή μου στο υπουργείο λέει ότι, ειδικά για τους ΠΕ06, δεν μπορούν να κάνουν εκτιμήσεις για τι ποσοστό του 24μηνου θα απορροφηθεί πριν ανακοινωθούν οι προσωρινοί πίνακες, αλλά γενικά (λέει) να είμαστε αισιόδοξοι. Περιμένουμε, λοιπόν...

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #195 στις: Ιούλιος 09, 2010, 02:11:01 μμ »
προς aristos2 γιατι να εκτεθω, δεν διοριζω εγω και οποιος μπαινει στο forum ξερει οτι ειμαστε καθηγητες οχι υπουργοι, αρα απλα ανταλασσουμε πληροφοριες, δεν πουλαμε ελπιδες, καλα μπανια

... επίσης ..., αν κάνεις ...
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160920
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 668
Σύνολο: 680

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.