*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 24μηνου  (Αναγνώστηκε 267308 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος m_rebel

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #294 στις: Ιούλιος 14, 2010, 11:55:32 πμ »
Να συμπληρώσω στα χθεσινά μαντάτα ότι τη στιγμή που σε ένα γραφείο του Υπουργείου ενημέρωναν τους 24μηνίτες ότι για τους ΠΕ 02,03,04 τα πράγματα είναι καλά γιατί θα έχουν έλλειψη και να είναι αισιόδοξοι σε άλλο γραφείο του Υπουργείου ενημέρωναν πάλι τους 24μηνίτες ότι οι ΠΕ04 είναι πλεονασματικοί αλλά θα καταβληθούν προσπάθειες κλπ κλπ.
Η ουσία είναι ότι αν χτες είμασταν 300 και όχι όσοι είμασταν πιθανόν να οδηγούμασταν σε θετικότερες εξελίξεις.
Μπορεί απλά να μας δουλεύουν και να χάνεται πολύτιμος χρόνος. Οι άνθρωποι είναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΑΝΤΗΔΕΣ, δεν βρεθήκαν τυχαία στα πόστα αυτά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:44:07 »

Αποσυνδεδεμένος m_rebel

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #295 στις: Ιούλιος 14, 2010, 11:59:19 πμ »
αυτο που ειπε ο σταθιας ειναι οτι σε κατηγοριες οπως γυμναστες, πληροφορικης και ξενων γλωσσων που ειναι λιγες οι αναγκες τα πραγματα ειναι σκουρα για τους 24μηνιτες ενω οι πε02, 03, 04 ελπιζουν για πληρη απορροφηση, τουλαχιστον ετσι μου το μετεφεραν, ομως ειναι απο τους πλεον αναλγητους, αλλωστε ειναι ενας απο τους πολλους κομπλεξικους που διοριστηκαν πριν απο 30 χρονια χωρις δυσκολια και δεν εδωσε ποτε του ασεπ η δεν ετρεχε σαν ωρομισθιος, οποτε αδυνατει να καταλαβει, η γνωστη γενια των καφρων που κατεστρεψε την ελλαδα, γνωστη και ως γενια του πολυτεχνειου που εφαγε, εφαγε, εφαγε....στο λαιμο να σας κατσουν πουστ@@ες[/color]

Πες τα χρυσόστομε....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 14, 2010, 12:01:49 μμ από m_rebel »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #296 στις: Ιούλιος 14, 2010, 03:15:16 μμ »
Να συμπληρώσω στα χθεσινά μαντάτα ότι τη στιγμή που σε ένα γραφείο του Υπουργείου ενημέρωναν τους 24μηνίτες ότι για τους ΠΕ 02,03,04 τα πράγματα είναι καλά γιατί θα έχουν έλλειψη και να είναι αισιόδοξοι σε άλλο γραφείο του Υπουργείου ενημέρωναν πάλι τους 24μηνίτες ότι οι ΠΕ04 είναι πλεονασματικοί αλλά θα καταβληθούν προσπάθειες κλπ κλπ.
Η ουσία είναι ότι αν χτες είμασταν 300 και όχι όσοι είμασταν πιθανόν να οδηγούμασταν σε θετικότερες εξελίξεις.
Μπορεί απλά να μας δουλεύουν και να χάνεται πολύτιμος χρόνος. Οι άνθρωποι είναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΑΝΤΗΔΕΣ, δεν βρεθήκαν τυχαία στα πόστα αυτά.
προσεξτε τι ρωτατε, γιατι αν ειπατε για φυσικους οι πολυ....σχετικοι του υπουργειου μπορει και να καταλαβαν φυσικη...αγωγη
ναι μη γελατε καθολου βασικο προσον ανοδου στη γενια που μας διοικει και κατεστρεψε τη χωρα ηταν η ηλιθιοτητα, αρα πιθανον το ζωντοβολο που ρωτησατε να καταλαβε λαθος

Αποσυνδεδεμένος m_rebel

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #297 στις: Ιούλιος 14, 2010, 03:20:00 μμ »
Σωστό και αυτό..
Άλλωστε όπως λέει κι ο Αρκάς:
 Η ΤΕΧΝΗΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗ ΦΥΣΙΚΗ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:44:07 »

Αποσυνδεδεμένος maritinaki_zan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #298 στις: Ιούλιος 14, 2010, 03:52:46 μμ »
Σωστό και αυτό..
Άλλωστε όπως λέει κι ο Αρκάς:
 Η ΤΕΧΝΗΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗ ΦΥΣΙΚΗ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ.

χα,χα!!!  ;D  ;D  ;D

Πάντως εγώ που ρώτησα σήμερα στο Υπουργείο μου είπαν ξανά πως το 24μηνο θα προηγηθεί και φέτος στις τοποθετήσεις και οι διορισμοί θα γίνουν όπως και πέρυσι με σειρά : 24μηνο, 40% και 60%. Από κει και πέρα δεν μου είπαν για ποσοστά που θα πάρουν από κάθε κατηγορία και μου είπε η υπάλληλος ότι μόνο όταν βγει η εγκύκλιος των μονίμων θα ξέρουμε σίγουρα τι θα γίνει!!!! Οπότε υπομονή!!! Πάντως βγήκαν οι αποσπάσεις σήμερα της πρωτοβάθμιας και βλέπω ότι ικανοποιήθηκε ικανοποιητικό ποσοστό αιτήσεων  παρόλο την καταστροφολογία μερικών εδώ στο φόρουμ!!!!

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #299 στις: Ιούλιος 14, 2010, 05:25:37 μμ »
Μα δεν νομίζω κανείς ΠΕ02 να ανέμενε πως θα διόριζαν φέτος το σύνολο των 24μηνιτών της εν λόγω ειδικότητας. Όλες οι πληροφορίες ως τώρα μιλούσαν για τους μισούς φέτος και τους μισούς του χρόνου, συνεπώς δεν βλέπω να άλλαξε κάτι χθες μ' αυτά που σας είπαν...

Αυτό για "τους μισούς από 24μηνο φέτος και τους μισούς του χρόνου" στους φιλολόγους είναι πληροφορία ή εκτίμηση?
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #300 στις: Ιούλιος 14, 2010, 06:30:09 μμ »
Μα δεν νομίζω κανείς ΠΕ02 να ανέμενε πως θα διόριζαν φέτος το σύνολο των 24μηνιτών της εν λόγω ειδικότητας. Όλες οι πληροφορίες ως τώρα μιλούσαν για τους μισούς φέτος και τους μισούς του χρόνου, συνεπώς δεν βλέπω να άλλαξε κάτι χθες μ' αυτά που σας είπαν...

Αυτό για "τους μισούς από 24μηνο φέτος και τους μισούς του χρόνου" στους φιλολόγους είναι πληροφορία ή εκτίμηση?
εγω τετοια πληροφορια δεν εχω, παρα μονο για το 80% των ασεπιτων με το αντιστοιχο 40%, και καποιους (αγνωστο) 24μηνιτες, μαλλον οχι πανω απο 100(οχι σιγουρο το τελευταιο)

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #301 στις: Ιούλιος 14, 2010, 06:33:25 μμ »
Μα δεν νομίζω κανείς ΠΕ02 να ανέμενε πως θα διόριζαν φέτος το σύνολο των 24μηνιτών της εν λόγω ειδικότητας. Όλες οι πληροφορίες ως τώρα μιλούσαν για τους μισούς φέτος και τους μισούς του χρόνου, συνεπώς δεν βλέπω να άλλαξε κάτι χθες μ' αυτά που σας είπαν...

Αυτό για "τους μισούς από 24μηνο φέτος και τους μισούς του χρόνου" στους φιλολόγους είναι πληροφορία ή εκτίμηση?
εγω τετοια πληροφορια δεν εχω, παρα μονο για το 80% των ασεπιτων με το αντιστοιχο 40%, και καποιους (αγνωστο) 24μηνιτες, μαλλον οχι πανω απο 100(οχι σιγουρο το τελευταιο)
Για τους έρμους ΠΕ06 κανένας πίνακας εκτίμησης; :'( :'( :'(
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #302 στις: Ιούλιος 14, 2010, 09:21:05 μμ »
αν και αυτες οι πληροφοριες μου βγουν σωστες λεω, αφου για καθηγητης ειναι χλωμο, να το ριξω στη δημοσιογραφια, ρεπορταζ σε θεματα παιδειας ;D
αν εχετε καμια καλη ακρη οι προτασεις σας δεκτες :P

Αποσυνδεδεμένος nisiotisa12

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #303 στις: Ιούλιος 14, 2010, 09:33:30 μμ »
αν ρωτήσω για πε11 24μηνο θα γελάσει κανεις;;;

Αποσυνδεδεμένος ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #304 στις: Ιούλιος 14, 2010, 09:40:40 μμ »
Μα δεν νομίζω κανείς ΠΕ02 να ανέμενε πως θα διόριζαν φέτος το σύνολο των 24μηνιτών της εν λόγω ειδικότητας. Όλες οι πληροφορίες ως τώρα μιλούσαν για τους μισούς φέτος και τους μισούς του χρόνου, συνεπώς δεν βλέπω να άλλαξε κάτι χθες μ' αυτά που σας είπαν...

Αυτό για "τους μισούς από 24μηνο φέτος και τους μισούς του χρόνου" στους φιλολόγους είναι πληροφορία ή εκτίμηση?
εγω τετοια πληροφορια δεν εχω, παρα μονο για το 80% των ασεπιτων με το αντιστοιχο 40%, και καποιους (αγνωστο) 24μηνιτες, μαλλον οχι πανω απο 100(οχι σιγουρο το τελευταιο)



physike13 πόσοι είναι με ασεπ φέτος; καμμιά 70ριά; και όταν λες : "όχι πανω από 100", εννοείς μαζί και το 60%; τότε, δεν στέκει περί 35 περίου με 24μηνο φυσικοί!!! :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ ??? ??? ??? ??? ??? ???
που δεν σε πιάνω; εκτός και αν μιλάς για 100 μόνο ως  24μηνο + 40%


Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #305 στις: Ιούλιος 14, 2010, 09:47:35 μμ »
διαβασε για ποια ειδικότητα μιλάει

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #306 στις: Ιούλιος 14, 2010, 10:10:44 μμ »
διαβασε για ποια ειδικότητα μιλάει
;D ;Dδεν την ξαναπατας ετσι; προσεχεις τι διαβαζεις. ;)

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #307 στις: Ιούλιος 14, 2010, 10:31:45 μμ »
διαβασε για ποια ειδικότητα μιλάει
;D ;Dδεν την ξαναπατας ετσι; προσεχεις τι διαβαζεις. ;)
φιλόλογοι = κινέζικος στρατός

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 740
Σύνολο: 757

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.