*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010  (Αναγνώστηκε 503659 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikonana

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 409
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #140 στις: Ιούλιος 14, 2010, 10:39:39 πμ »
Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν εκτός από τις περιοχές για τα σχολεία προτιμάτε να δηλώνετε και ΚΕΔΔΥ ή δεν τα βάζετε καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος penny*

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #141 στις: Ιούλιος 14, 2010, 10:58:09 πμ »
Κατ' αρχάς penny γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες για να καταλαβαινόμαστε καλύτερα...μόρια θα πάρεις αό την φετινή προϋπηρεσία και του επόμενου χρόνου που θα μετρήσουν μετά την μεταβατική εφόσον έχεις ΑΣΕΠ ή θα δώσεις και θα περάσεις....οι σου είναι κάτι παραπάνω από εύλογες...αλλά τί ειδικότητα είσαι, και τι προσόντα έχεις....έχεις βάσιμες ελπίδες οτι θα σε πάρουν;
Ευχαριστώ για την απάντηση ΠΕ04.04 είμαι και πέρσι τους πήραν όλους αναπληρωτές...Κάποιους μακριά κάποιους πιο κοντά...Απλά φέτος δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο...σκέφτομαι μόνο τα λεφτά που χάλασα για τα σεμινάρια και την ταλαιπωρία μου και αν αλλάξω γνώμη και θέλω του χρόνου να πάω όλοι οι υπόλοιποι θα έχουν ήδη προϋπηρεσία....και τότε είναι που θα πάω πιο μακριά...Τελικά πάμε για τα λεφτά ή για την προϋπηρεσία;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #142 στις: Ιούλιος 14, 2010, 10:59:06 πμ »
ΠΑρακαλώ μη γράφετε με greeklish

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος aifos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #143 στις: Ιούλιος 14, 2010, 11:08:34 πμ »
Κατ' αρχάς penny γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες για να καταλαβαινόμαστε καλύτερα...μόρια θα πάρεις αό την φετινή προϋπηρεσία και του επόμενου χρόνου που θα μετρήσουν μετά την μεταβατική εφόσον έχεις ΑΣΕΠ ή θα δώσεις και θα περάσεις....οι σου είναι κάτι παραπάνω από εύλογες...αλλά τί ειδικότητα είσαι, και τι προσόντα έχεις....έχεις βάσιμες ελπίδες οτι θα σε πάρουν;
Ευχαριστώ για την απάντηση ΠΕ04.04 είμαι και πέρσι τους πήραν όλους αναπληρωτές...Κάποιους μακριά κάποιους πιο κοντά...Απλά φέτος δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο...σκέφτομαι μόνο τα λεφτά που χάλασα για τα σεμινάρια και την ταλαιπωρία μου και αν αλλάξω γνώμη και θέλω του χρόνου να πάω όλοι οι υπόλοιποι θα έχουν ήδη προϋπηρεσία....και τότε είναι που θα πάω πιο μακριά...Τελικά πάμε για τα λεφτά ή για την προϋπηρεσία;;;;;;
Αν σε πάρουν αναπληρώτρια μειωμένου ωραρίου τα χρήματα θα είναι λίγα και τότε οικονομικά ίσος να μην σε συμφέρει να πας. Αν σε πάρουν αναπληρώτρια κανονικό ωράριο, τότε ακόμη και αν σε πάρουν μακρυά από τον τόπο σου θα βγάζεις κανονικά τα έξοδά σου και ίσος σου περισσεύουν κι όλας. Στην ειδική αγωγή οι αναπληρωτές παίρνουν και κάπου 200 ευρώ παραπάνω από τα άλλα σχολεία ως επίδομα ειδικής αγωγής.
Η προυπηρεσία σου θα μετρήσει μόνο εφόσον θα δόσεις ΑΣΕΠ και θα πιάνει λίγα μόρια αλλά κατά την γνώμη μου μάζευε και ας είν και ρόγες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος panagopou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 334
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #144 στις: Ιούλιος 14, 2010, 11:19:27 πμ »
nikonana, προσωπικά θα δηλώσω ΚΕΔΔΥ αν και δεν πιστεύω ότι θα καλέσουν αναπληρωτές γιαυτά, καθώς και πέρυσι ίσχυε το ίδιο και δεν είδα ούτε άκουσα κάποιον να εργάζεται ως αναπληρωτής στα Κεδδυ. Στο υπουργείο που ρώτησα μου είπαν ότι αν υπάρχουν ανάγκες θα καλέσουν, όμως πολλά κεδδυ είναι στελεχωμένα και λειτουργούν με μόνιμους που έχουν πάρει μετάθεση ή απόσπαση.Ιδίως οι αιτήσεις αποσπάσεων για κάποια Κεδδυ είναι πάρα πολλές. Οπότε δε νομίζω να καλέσουν!!!!!Δεν ξέρεις όμως καμια φορά.Τι να πω!!!!

Αποσυνδεδεμένος maraki_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #145 στις: Ιούλιος 14, 2010, 12:15:35 μμ »
Μήπως γνωρίζει καποιος αν μετραει το πτυχιο της ασπαιτε για την ειδική αγωγη? δηλ αν καποιος εχει σεμιναριο και παιδαγωγικη καταρτιση προτασσεται στον πινακα σε σχεση με καποιον που εχει μονο το σεμιναριο ή δεν μετραει καπου?

ευχαριστω :)
ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ V: Σε κάθε κατηγορία προτάσσονται, αμέσως μετά τις παραπάνω ειδικές κατηγορίες υποψήφιων εκπαιδευτικών, όσοι απέκτησαν πτυχίο της ΑΣΠΑΙΤΕ (πρώην ΣΕΛΕΤΕ) ή πτυχίο που αντικαθιστά αυτό κατά τις ισχύουσες διατάξεις. (σελίδα 20 εγκυκλίου)
 
Οι ειδικές κατηγορίες που προηγούνται της ΑΣΠΑΙΤΕ είναι
πολύτεκνοι εξ’ ιδίας οικογένειας
οι εκπαιδευτικοί γονείς παιδιών με ειδικές ανάγκες
ομόζυγη μεσογειακή αναιμία
σκλήρυνση κατά πλάκας

σε ευχαριστω πολυ!
δηλαδη προτασσεται μονο σε αυτους που εχουν μηδενικη προυπηρεσια?

Αποσυνδεδεμένος jimmouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #146 στις: Ιούλιος 14, 2010, 12:18:46 μμ »
Καλημερα. Αν ξερει κπ ας μου πει: Οι ΠΕ02 σε ποιο γραφειο Β/μιας Θεσ/νικης κανουν τις αιτησεις;

Αποσυνδεδεμένος MANAXOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #147 στις: Ιούλιος 14, 2010, 01:01:44 μμ »
Ευχαριστώ.  :)

Αποσυνδεδεμένος aifos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #148 στις: Ιούλιος 14, 2010, 01:33:03 μμ »
Μήπως γνωρίζει καποιος αν μετραει το πτυχιο της ασπαιτε για την ειδική αγωγη? δηλ αν καποιος εχει σεμιναριο και παιδαγωγικη καταρτιση προτασσεται στον πινακα σε σχεση με καποιον που εχει μονο το σεμιναριο ή δεν μετραει καπου?

ευχαριστω :)
ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ V: Σε κάθε κατηγορία προτάσσονται, αμέσως μετά τις παραπάνω ειδικές κατηγορίες υποψήφιων εκπαιδευτικών, όσοι απέκτησαν πτυχίο της ΑΣΠΑΙΤΕ (πρώην ΣΕΛΕΤΕ) ή πτυχίο που αντικαθιστά αυτό κατά τις ισχύουσες διατάξεις. (σελίδα 20 εγκυκλίου)
 
Οι ειδικές κατηγορίες που προηγούνται της ΑΣΠΑΙΤΕ είναι
πολύτεκνοι εξ’ ιδίας οικογένειας
οι εκπαιδευτικοί γονείς παιδιών με ειδικές ανάγκες
ομόζυγη μεσογειακή αναιμία
σκλήρυνση κατά πλάκας

σε ευχαριστω πολυ!
δηλαδη προτασσεται μονο σε αυτους που εχουν μηδενικη προυπηρεσια?
Να σου πω ένα παράδειγμα. Αν έχεις σεμινάριο και 0 προϋηρεσία και ΑΣΠΑΙΤΕ τότε θα είσαι ψηλότερα στον πίνακα από κάποιον που έχει 5 μήνες προϋπηρεσία αλλά δεν έχει ΑΣΠΑΙΤΕ.

Αποσυνδεδεμένος nikonana

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 409
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #149 στις: Ιούλιος 14, 2010, 02:28:40 μμ »
nikonana, προσωπικά θα δηλώσω ΚΕΔΔΥ αν και δεν πιστεύω ότι θα καλέσουν αναπληρωτές γιαυτά, καθώς και πέρυσι ίσχυε το ίδιο και δεν είδα ούτε άκουσα κάποιον να εργάζεται ως αναπληρωτής στα Κεδδυ. Στο υπουργείο που ρώτησα μου είπαν ότι αν υπάρχουν ανάγκες θα καλέσουν, όμως πολλά κεδδυ είναι στελεχωμένα και λειτουργούν με μόνιμους που έχουν πάρει μετάθεση ή απόσπαση.Ιδίως οι αιτήσεις αποσπάσεων για κάποια Κεδδυ είναι πάρα πολλές. Οπότε δε νομίζω να καλέσουν!!!!!Δεν ξέρεις όμως καμια φορά.Τι να πω!!!!
panagopou Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Απλά επειδή σήμερα το πρωί τα κατέθεσα εγώ τα χαρτιά μου στη δευτεροβάθμια και έβαλα και κάποιες περιοχές για ΚΕΔΔΥ, μετά αγχώθηκα λίγο γιατί δεν ξέρω ακριβώς τι κάνουμε εκεί πέρα και κατά πόσον θα μπορούσα να ανταπεξέλθω...

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #150 στις: Ιούλιος 14, 2010, 03:30:44 μμ »
Μήπως γνωρίζει καποιος αν μετραει το πτυχιο της ασπαιτε για την ειδική αγωγη? δηλ αν καποιος εχει σεμιναριο και παιδαγωγικη καταρτιση προτασσεται στον πινακα σε σχεση με καποιον που εχει μονο το σεμιναριο ή δεν μετραει καπου?

ευχαριστω :)
ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ V: Σε κάθε κατηγορία προτάσσονται, αμέσως μετά τις παραπάνω ειδικές κατηγορίες υποψήφιων εκπαιδευτικών, όσοι απέκτησαν πτυχίο της ΑΣΠΑΙΤΕ (πρώην ΣΕΛΕΤΕ) ή πτυχίο που αντικαθιστά αυτό κατά τις ισχύουσες διατάξεις. (σελίδα 20 εγκυκλίου)
 
Οι ειδικές κατηγορίες που προηγούνται της ΑΣΠΑΙΤΕ είναι
πολύτεκνοι εξ’ ιδίας οικογένειας
οι εκπαιδευτικοί γονείς παιδιών με ειδικές ανάγκες
ομόζυγη μεσογειακή αναιμία
σκλήρυνση κατά πλάκας

σε ευχαριστω πολυ!
δηλαδη προτασσεται μονο σε αυτους που εχουν μηδενικη προυπηρεσια?

Κοιτωντας τους πινακες αυτο καταλαβα εγω. οτι μονο σε αυτους προτασσεσαι.

Αποσυνδεδεμένος aifos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #151 στις: Ιούλιος 14, 2010, 03:40:28 μμ »
Ποιούς πίνακες εννοείς; Τους περσινούς; Η φετινή εγκύκλιος είναι διαφορετική από πέρυσι. Άρα και οι πίνακες θα αλλάξουν. Μην κοιτάτε τους περσινούς πίνακες και σας μπερδεύουν.

Αποσυνδεδεμένος Ρηνιώ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μουσικοπαρμενη..
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #152 στις: Ιούλιος 14, 2010, 04:09:55 μμ »
ξερει κανεις που μπορω να βρω οσους προσελαβαν τη χρονια 2009-2010 ως αναπληρωτες-ωρομισθιους στην ΕΑΕ;;
εχω βρει τους πινακες καταταξης στο e-aitisi.sch.gr..αλλα δεν ξερω μεχρι ποιο ονομα καλεσαν..
συγκεκριμενα με ενδιαφερει ο πινακας ΠΕ02 -νοηματικης

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #153 στις: Ιούλιος 14, 2010, 04:14:00 μμ »
Παιδιά είστε σίγουροι πως δεν μπορεί ένας φιλόλογος που έχει Braille(και μόνο) να κάνει αίτηση?
Μια γνωστή μου μου είπε πως τα έκανε!Δεν έχει σεμιναριο ούτε μεταπτυχιακό!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32320
  • Τελευταία: Lena11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161420
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 408
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 260
Σύνολο: 270

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.