*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010  (Αναγνώστηκε 504274 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3290 στις: Οκτώβριος 02, 2010, 05:16:38 μμ »
Τα καραγκιοζιλίκια συνεχίζονται
ρε mitsy μου που τους έβαλαν τους ανθρώπους να κάνουν ώρες την Δευτέρα ? στην Π.Σ. στο Τ.Ε. ?

λοιπόν αν τους έβαλαν στην Π.Σ. είναι παράνομοι εκεί, στην Π.Σ. πάμε ονομαστικά και όχι έτσι, αυτοι διορίστηκαν με πρόγραμμα που θα τους πουν τι θα κάνουν !

αν τους έβαλαν στο Τ.Ε. εδώ γελάμε γιατί αυτοι θα κάνουν Π.Σ. όταν θα τους επιμορφώσουν.

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΝ ! ΚΑΛΑ ΛΙΓΟ ΜΥΑΛΟ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ? ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ! ΑΛΛΙΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΥΡΩΣΕΙΣ ! Δεν ειναι το σπίτι μας το σχολείο.

Αλλά αυτά γίνονται όταν δεν σκέφτονται... ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΕΙΣ ΑΥΤΟ, και να το πεις και στον Δ/ντη.

Όσο για το άλλο που λες για τον προγραμματιστή, ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ Ο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ με το προγραμμα είτε του Τ.Ε. είτε της ΠΣ ?
Αποκλειστικά υπεύθυνος για το πρόγραμμα του Τ.Ε. είναι οι εκπαιδευτικοί του !!!!! ΕΛΕΟΣ !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3291 στις: Οκτώβριος 02, 2010, 05:26:38 μμ »
Λοιπον, θα σας μεταφερω τη δικη μου εμπειρια. Ο αλλος συναδελφος με τον οποιο ειμαστε στο ιδιο σχολειο επικοινωνησε με το συμβουλο ειδικης αγωγης γαι διευκρινισεις πανω στο προγραμμα. Του ειπε πως ξεκιναμε κανονικα να στηριζουμε το παιδι και θα κληθουμε οταν θα γινει η επιμορφωση. Οταν του ειπε πως δεν ξερει τι να κανει χωρις να εχει επιμορφωθει ο συμβουλος του εδωσε καποιες προχειρες οδηγιες και του επεσημανε πως δεν μπορει να καθεται μεχρι την επιμορφωση,να μην κανει τιποτα και να μενει το παιδι αστηριχτο διοτι...η πληρωμη τρεχει. Επομενως kinegire υπαρχει καποια επισημη οδηγια  απο το υπουργειο οτι οι αναπληρωτες του προγραμματος δεν κανουν τιποτα μεχρι την επιμορφωση ωστε να το δωσω τοσο στο διευθυντη οσο και στο γραφειο διευθυνσης και κατ επεκταση και στο συμβουλο?Αν ναι, παραπεμψε με Ετσι θα ειμαι καλυμμενη και θα γνωριζω τι προβλεπεται

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3292 στις: Οκτώβριος 02, 2010, 05:27:20 μμ »
Τα καραγκιοζιλίκια συνεχίζονται
ρε mitsy μου που τους έβαλαν τους ανθρώπους να κάνουν ώρες την Δευτέρα ? στην Π.Σ. στο Τ.Ε. ?

λοιπόν αν τους έβαλαν στην Π.Σ. είναι παράνομοι εκεί, στην Π.Σ. πάμε ονομαστικά και όχι έτσι, αυτοι διορίστηκαν με πρόγραμμα που θα τους πουν τι θα κάνουν !

αν τους έβαλαν στο Τ.Ε. εδώ γελάμε γιατί αυτοι θα κάνουν Π.Σ. όταν θα τους επιμορφώσουν.

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΝ ! ΚΑΛΑ ΛΙΓΟ ΜΥΑΛΟ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ? ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ! ΑΛΛΙΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΥΡΩΣΕΙΣ ! Δεν ειναι το σπίτι μας το σχολείο.

Αλλά αυτά γίνονται όταν δεν σκέφτονται... ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΕΙΣ ΑΥΤΟ, και να το πεις και στον Δ/ντη.

Όσο για το άλλο που λες για τον προγραμματιστή, ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ Ο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ με το προγραμμα είτε του Τ.Ε. είτε της ΠΣ ?
Αποκλειστικά υπεύθυνος για το πρόγραμμα του Τ.Ε. είναι οι εκπαιδευτικοί του !!!!! ΕΛΕΟΣ !

οκ,θα το μεταφέρω!
έχω και το χαρτί που έστειλε η διδε για την επιμόρφωση των συναδέλφων του προγράμματος
οι συνάδελφοι του τ.ε.(μαθηματικός,φιλόλογος) παίρνουν τα παιδιά από τα μαθήματά τους,δεν πρέπει να βγει ένα πρόγραμμα και για εκείνους;δεν μπορούν να πηγαίνουν στο σχολείο όποτε θέλουν,όσες ώρες θέλουν και να παίρνουν τα παιδιά όποτε θέλουν!
το ίδιο ισχύει και για μένα!
άρα,πρέπει ο προγραμματιστής να μας εντάξει στο γενικό πρόγραμμα!
αλλά,κοίτα,αν είναι να ουρλιάζεις,μη μπαίνεις εδώ μέσα!
και σε σένα κάνεις κακό και στους άλλους!
φιλική συμβουλή  ;)

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3293 στις: Οκτώβριος 02, 2010, 05:30:17 μμ »
Λοιπον, θα σας μεταφερω τη δικη μου εμπειρια. Ο αλλος συναδελφος με τον οποιο ειμαστε στο ιδιο σχολειο επικοινωνησε με το συμβουλο ειδικης αγωγης γαι διευκρινισεις πανω στο προγραμμα. Του ειπε πως ξεκιναμε κανονικα να στηριζουμε το παιδι και θα κληθουμε οταν θα γινει η επιμορφωση. Οταν του ειπε πως δεν ξερει τι να κανει χωρις να εχει επιμορφωθει ο συμβουλος του εδωσε καποιες προχειρες οδηγιες και του επεσημανε πως δεν μπορει να καθεται μεχρι την επιμορφωση,να μην κανει τιποτα και να μενει το παιδι αστηριχτο διοτι...η πληρωμη τρεχει. Επομενως kinegire υπαρχει καποια επισημη οδηγια  απο το υπουργειο οτι οι αναπληρωτες του προγραμματος δεν κανουν τιποτα μεχρι την επιμορφωση ωστε να το δωσω τοσο στο διευθυντη οσο και στο γραφειο διευθυνσης και κατ επεκταση και στο συμβουλο?Αν ναι, παραπεμψε με Ετσι θα ειμαι καλυμμενη και θα γνωριζω τι προβλεπεται

άρα σε εμάς θα γίνει μπάχαλο,αν ισχύει αυτό που λες gmork!
3 άνθρωποι πάνω από ένα παιδί!
απίστευτο!
σε άλλη διδε είπαν ότι οι του προγράμματος δεν θα διδάξουν,θα επιμορφωθούν και μόνο!
μέχρι Δευτέρα θα έχουν παρουσιαστεί όλοι,οπότε πιστεύω θα ξεκαθαρίσει το τοπίο.
μη νομίζεις,η επιμόρφωση σε κανά δυο βδομάδες ξεκινά

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3294 στις: Οκτώβριος 02, 2010, 05:44:54 μμ »
Λοιπον, θα σας μεταφερω τη δικη μου εμπειρια. Ο αλλος συναδελφος με τον οποιο ειμαστε στο ιδιο σχολειο επικοινωνησε με το συμβουλο ειδικης αγωγης γαι διευκρινισεις πανω στο προγραμμα. Του ειπε πως ξεκιναμε κανονικα να στηριζουμε το παιδι και θα κληθουμε οταν θα γινει η επιμορφωση. Οταν του ειπε πως δεν ξερει τι να κανει χωρις να εχει επιμορφωθει ο συμβουλος του εδωσε καποιες προχειρες οδηγιες και του επεσημανε πως δεν μπορει να καθεται μεχρι την επιμορφωση,να μην κανει τιποτα και να μενει το παιδι αστηριχτο διοτι...η πληρωμη τρεχει. Επομενως kinegire υπαρχει καποια επισημη οδηγια  απο το υπουργειο οτι οι αναπληρωτες του προγραμματος δεν κανουν τιποτα μεχρι την επιμορφωση ωστε να το δωσω τοσο στο διευθυντη οσο και στο γραφειο διευθυνσης και κατ επεκταση και στο συμβουλο?Αν ναι, παραπεμψε με Ετσι θα ειμαι καλυμμενη και θα γνωριζω τι προβλεπεται

φίλε αυτό το λες επίσημη οδηγία ? πες του συμβούλου να στο στείλει γραπτώς αυτό που σου είπε να δεις το γέλιο που θα πέσει. Άκου εκεί επίσημη ενημέρωση. Αυτή την στιγμή δεν έχουν στείλει έγγραφο που να λένε τι να κάνετε  μέχρι την επιμόρφωση σας. Αν υπήρχε θα το έστελναν. Βλέπεις έγινε τόο πρόχειρα που δεν ξέρουν τι να πουν. Υπάρχουν συνάδελφοι που έχουν πάει σε σχολείο που απλά έχουν Τ.Ε. και κανέναν για Π.Σ. εκεί τι θα κάνουν ? Ή η περίπτωση της mitsy με ένα παιδί που το έχει αναλάβει ήδη εκπαιδευτικός. Να ήμαστε σοβαροί ο σύμβουλος στην ουσία δεν είπε τίποτα, το ότι μπορείς να ΚΑΘΕΣΕ είναι ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΡΘΟΥΝ ΣΑΦΕΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ.

Ζητήστε να σας στείλει εγγράφως ποιο παιδί θα στηρίξετε σε Π.Σ.. Πρέπει να είστε καλυμμένη να του πείτε. Μέχρι τότε θα περιμένετε την επιμόρφωση να του πείτε.


Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3295 στις: Οκτώβριος 02, 2010, 05:46:34 μμ »
Α, ωραια παλι θα συνεννοηθουμε, πώς τα καταφερνουν και παλι μπαχαλο θα τα κανουν
Δηλαδη σε αλλα σχολεια θα καθονται και θα περιμενουν επιμορφωση, σε αλλα θα στηριζουν, σε αλλα απλα θα επιμορφωθουν και τιποτε αλλο, σε αλλα θα πλεοναζουν. Κοιτα, αν ειναι να μην πληρωνομαστε ας μας το πουν ξεκαθαρα να δουμε τι θα κανουμε. Αν οντως στεκει αυτο που ειπε η συγκεκριμενη διδε οτι μονο θα επιμορφωθουμε αυτο σημαινει ειτε οτι η πιστωση θα ειναι μικρη(λιγα χρηματα) ειτε οτι ειμαστε κωλοφαρδοι και θα πληρωνομαστε χωρις να κανουμε κατι ιδιαιτερο...αντε μια επιμορφωση των 70 ωρων οπως ειδα καπου. Κατι δεν παει καλα

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3296 στις: Οκτώβριος 02, 2010, 05:51:05 μμ »
Τα καραγκιοζιλίκια συνεχίζονται
ρε mitsy μου που τους έβαλαν τους ανθρώπους να κάνουν ώρες την Δευτέρα ? στην Π.Σ. στο Τ.Ε. ?

λοιπόν αν τους έβαλαν στην Π.Σ. είναι παράνομοι εκεί, στην Π.Σ. πάμε ονομαστικά και όχι έτσι, αυτοι διορίστηκαν με πρόγραμμα που θα τους πουν τι θα κάνουν !

αν τους έβαλαν στο Τ.Ε. εδώ γελάμε γιατί αυτοι θα κάνουν Π.Σ. όταν θα τους επιμορφώσουν.

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΝ ! ΚΑΛΑ ΛΙΓΟ ΜΥΑΛΟ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ? ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ! ΑΛΛΙΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΥΡΩΣΕΙΣ ! Δεν ειναι το σπίτι μας το σχολείο.

Αλλά αυτά γίνονται όταν δεν σκέφτονται... ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΕΙΣ ΑΥΤΟ, και να το πεις και στον Δ/ντη.

Όσο για το άλλο που λες για τον προγραμματιστή, ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ Ο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ με το προγραμμα είτε του Τ.Ε. είτε της ΠΣ ?
Αποκλειστικά υπεύθυνος για το πρόγραμμα του Τ.Ε. είναι οι εκπαιδευτικοί του !!!!! ΕΛΕΟΣ !

οκ,θα το μεταφέρω!
έχω και το χαρτί που έστειλε η διδε για την επιμόρφωση των συναδέλφων του προγράμματος
οι συνάδελφοι του τ.ε.(μαθηματικός,φιλόλογος) παίρνουν τα παιδιά από τα μαθήματά τους,δεν πρέπει να βγει ένα πρόγραμμα και για εκείνους;δεν μπορούν να πηγαίνουν στο σχολείο όποτε θέλουν,όσες ώρες θέλουν και να παίρνουν τα παιδιά όποτε θέλουν!
το ίδιο ισχύει και για μένα!
άρα,πρέπει ο προγραμματιστής να μας εντάξει στο γενικό πρόγραμμα!
αλλά,κοίτα,αν είναι να ουρλιάζεις,μη μπαίνεις εδώ μέσα!
και σε σένα κάνεις κακό και στους άλλους!
φιλική συμβουλή  ;)

Προφανώς είσαι νέα και δεν ξέρεις. Λοιπόν το πρόγραμμα του Τ.Ε. το βγάζουν οι εκπαιδευτικοί του Τ.Ε. φτιάχντοντας την σύνθεση και τον αριθμό των τμημάτων ανάλογα με το ποιους μαθητές έχουν ποιους μπορούν να υποστηρίξουν αποτελεσματικά και φυσικά βλέποντας το κανονικό πρόγραμμα ώστε να παίρνουν το παιδί απο το αντίστοιχο μάθημα. Το αν θα το βάλεις στην ίδια κατάσταση με το γενικό αυτό δεν σημαίνει ότι ο προγραμματιστής του Γενικού φτιάχνει το πρόγραμμα σου !

Είχα εκνευριστεί πριν, γιατί γίνετε χαμός σε όλη την Ελλάδα στα Τ.Ε. με ΑΣΧΕΤΟΥΣ Δ/ντρες, συναδέλφους γενικής, συναδέλφους ειδικής που κάνουν ότι τους καπνίσει ή ότι τους πει κάποιος άλλος άσχετος.

Σήμερα μίλησα με μια συνάδελφο την οποία ενώ την έβαλαν σε Τ.Ε. (αναπληρωτής ε.α.) ήθελαν να στην στείλουν σε γενικό τμήμα, της είπα τι να κάνει
Παρόμοια προβλήματα είχαμε και αλλού.

Είμαι στο 8ο χρόνο μου στην ε.α. αλλά κάποιοι μπαίνουν τώρα  (ή έχουν μπει εδώ και καιρό) και δεν ξέρουν πως λειτουργεί ένα Τ.Ε. στην Δ/θμια, να με συγχωρείς λοιπόν για τον τόνο μου. Είμαι καλό παιδί άμα με γνωρίσεις !  ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3297 στις: Οκτώβριος 02, 2010, 05:51:43 μμ »
Α, ωραια παλι θα συνεννοηθουμε, πώς τα καταφερνουν και παλι μπαχαλο θα τα κανουν
Δηλαδη σε αλλα σχολεια θα καθονται και θα περιμενουν επιμορφωση, σε αλλα θα στηριζουν, σε αλλα απλα θα επιμορφωθουν και τιποτε αλλο, σε αλλα θα πλεοναζουν. Κοιτα, αν ειναι να μην πληρωνομαστε ας μας το πουν ξεκαθαρα να δουμε τι θα κανουμε. Αν οντως στεκει αυτο που ειπε η συγκεκριμενη διδε οτι μονο θα επιμορφωθουμε αυτο σημαινει ειτε οτι η πιστωση θα ειναι μικρη(λιγα χρηματα) ειτε οτι ειμαστε κωλοφαρδοι και θα πληρωνομαστε χωρις να κανουμε κατι ιδιαιτερο...αντε μια επιμορφωση των 70 ωρων οπως ειδα καπου. Κατι δεν παει καλα


 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

είναι απίστευτο όντως!
η συγκεκριμένη διδε συμπλήρωσε επίσης ότι αν τελειώσουν τα χρήματα τους απολύουν,έχουν λέει το δικαίωμα
τώρα,για ποιο λόγο έχει βγει ανακοίνωση ότι οι του προγράμματος είναι κανονικά αναπληρωτές κλπ κλπ δε ξέρω
οι συνάδελφοι του προγράμματος σε εμάς έκαναν κανονικά ανάληψη υπηρεσίας όπου ο δ/ντής σημείωσε ότι είναι από το πρόγραμμα!

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3298 στις: Οκτώβριος 02, 2010, 05:52:49 μμ »
Α, ωραια παλι θα συνεννοηθουμε, πώς τα καταφερνουν και παλι μπαχαλο θα τα κανουν
Δηλαδη σε αλλα σχολεια θα καθονται και θα περιμενουν επιμορφωση, σε αλλα θα στηριζουν, σε αλλα απλα θα επιμορφωθουν και τιποτε αλλο, σε αλλα θα πλεοναζουν. Κοιτα, αν ειναι να μην πληρωνομαστε ας μας το πουν ξεκαθαρα να δουμε τι θα κανουμε. Αν οντως στεκει αυτο που ειπε η συγκεκριμενη διδε οτι μονο θα επιμορφωθουμε αυτο σημαινει ειτε οτι η πιστωση θα ειναι μικρη(λιγα χρηματα) ειτε οτι ειμαστε κωλοφαρδοι και θα πληρωνομαστε χωρις να κανουμε κατι ιδιαιτερο...αντε μια επιμορφωση των 70 ωρων οπως ειδα καπου. Κατι δεν παει καλα

Πληρώνεστε ως πλήρους ωραρίου από την στιγμή που παρουσιαστήκατε στην Δ/νση. Κάνετε δεν κάνετε έστω και 1 ώρα μάθημα

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3299 στις: Οκτώβριος 02, 2010, 05:53:27 μμ »
Τα καραγκιοζιλίκια συνεχίζονται
ρε mitsy μου που τους έβαλαν τους ανθρώπους να κάνουν ώρες την Δευτέρα ? στην Π.Σ. στο Τ.Ε. ?

λοιπόν αν τους έβαλαν στην Π.Σ. είναι παράνομοι εκεί, στην Π.Σ. πάμε ονομαστικά και όχι έτσι, αυτοι διορίστηκαν με πρόγραμμα που θα τους πουν τι θα κάνουν !

αν τους έβαλαν στο Τ.Ε. εδώ γελάμε γιατί αυτοι θα κάνουν Π.Σ. όταν θα τους επιμορφώσουν.

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΝ ! ΚΑΛΑ ΛΙΓΟ ΜΥΑΛΟ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ? ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ! ΑΛΛΙΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΥΡΩΣΕΙΣ ! Δεν ειναι το σπίτι μας το σχολείο.

Αλλά αυτά γίνονται όταν δεν σκέφτονται... ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΕΙΣ ΑΥΤΟ, και να το πεις και στον Δ/ντη.

Όσο για το άλλο που λες για τον προγραμματιστή, ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ Ο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ με το προγραμμα είτε του Τ.Ε. είτε της ΠΣ ?
Αποκλειστικά υπεύθυνος για το πρόγραμμα του Τ.Ε. είναι οι εκπαιδευτικοί του !!!!! ΕΛΕΟΣ !

οκ,θα το μεταφέρω!
έχω και το χαρτί που έστειλε η διδε για την επιμόρφωση των συναδέλφων του προγράμματος
οι συνάδελφοι του τ.ε.(μαθηματικός,φιλόλογος) παίρνουν τα παιδιά από τα μαθήματά τους,δεν πρέπει να βγει ένα πρόγραμμα και για εκείνους;δεν μπορούν να πηγαίνουν στο σχολείο όποτε θέλουν,όσες ώρες θέλουν και να παίρνουν τα παιδιά όποτε θέλουν!
το ίδιο ισχύει και για μένα!
άρα,πρέπει ο προγραμματιστής να μας εντάξει στο γενικό πρόγραμμα!
αλλά,κοίτα,αν είναι να ουρλιάζεις,μη μπαίνεις εδώ μέσα!
και σε σένα κάνεις κακό και στους άλλους!
φιλική συμβουλή  ;)

Προφανώς είσαι νέα και δεν ξέρεις. Λοιπόν το πρόγραμμα του Τ.Ε. το βγάζουν οι εκπαιδευτικοί του Τ.Ε. φτιάχντοντας την σύνθεση και τον αριθμό των τμημάτων ανάλογα με το ποιους μαθητές έχουν ποιους μπορούν να υποστηρίξουν αποτελεσματικά και φυσικά βλέποντας το κανονικό πρόγραμμα ώστε να παίρνουν το παιδί απο το αντίστοιχο μάθημα. Το αν θα το βάλεις στην ίδια κατάσταση με το γενικό αυτό δεν σημαίνει ότι ο προγραμματιστής του Γενικού φτιάχνει το πρόγραμμα σου !

Είχα εκνευριστεί πριν, γιατί γίνετε χαμός σε όλη την Ελλάδα στα Τ.Ε. με ΑΣΧΕΤΟΥΣ Δ/ντρες, συναδέλφους γενικής, συναδέλφους ειδικής που κάνουν ότι τους καπνίσει ή ότι τους πει κάποιος άλλος άσχετος.

Σήμερα μίλησα με μια συνάδελφο την οποία ενώ την έβαλαν σε Τ.Ε. (αναπληρωτής ε.α.) ήθελαν να στην στείλουν σε γενικό τμήμα, της είπα τι να κάνει
Παρόμοια προβλήματα είχαμε και αλλού.

Είμαι στο 8ο χρόνο μου στην ε.α. αλλά κάποιοι μπαίνουν τώρα  (ή έχουν μπει εδώ και καιρό) και δεν ξέρουν πως λειτουργεί ένα Τ.Ε. στην Δ/θμια, να με συγχωρείς λοιπόν για τον τόνο μου. Είμαι καλό παιδί άμα με γνωρίσεις !  ;D ;D ;D ;D ;D

........χάσμα γενεών......... ;)

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3300 στις: Οκτώβριος 02, 2010, 05:54:01 μμ »
Α, ωραια παλι θα συνεννοηθουμε, πώς τα καταφερνουν και παλι μπαχαλο θα τα κανουν
Δηλαδη σε αλλα σχολεια θα καθονται και θα περιμενουν επιμορφωση, σε αλλα θα στηριζουν, σε αλλα απλα θα επιμορφωθουν και τιποτε αλλο, σε αλλα θα πλεοναζουν. Κοιτα, αν ειναι να μην πληρωνομαστε ας μας το πουν ξεκαθαρα να δουμε τι θα κανουμε. Αν οντως στεκει αυτο που ειπε η συγκεκριμενη διδε οτι μονο θα επιμορφωθουμε αυτο σημαινει ειτε οτι η πιστωση θα ειναι μικρη(λιγα χρηματα) ειτε οτι ειμαστε κωλοφαρδοι και θα πληρωνομαστε χωρις να κανουμε κατι ιδιαιτερο...αντε μια επιμορφωση των 70 ωρων οπως ειδα καπου. Κατι δεν παει καλα

Πληρώνεστε ως πλήρους ωραρίου από την στιγμή που παρουσιαστήκατε στην Δ/νση. Κάνετε δεν κάνετε έστω και 1 ώρα μάθημα

άρα,τι αγχώνονται;χαχαααχ

Αποσυνδεδεμένος aaaa123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3301 στις: Οκτώβριος 02, 2010, 06:00:30 μμ »
τελικα ποια προυπηρεσια θα μετρησει φετος; μονο του προγραμματος ΕΣΠΑ και μονο στους πινακες ειδικης; ή σε ολους τους πινακες; ή ολων της ειδικης σε ολους τους πινακες; οποιος καταλαβε ας λυσει το γρυφο...

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3302 στις: Οκτώβριος 02, 2010, 06:04:07 μμ »
τελικα ποια προυπηρεσια θα μετρησει φετος; μονο του προγραμματος ΕΣΠΑ και μονο στους πινακες ειδικης; ή σε ολους τους πινακες; ή ολων της ειδικης σε ολους τους πινακες; οποιος καταλαβε ας λυσει το γρυφο...

εγώ κατάλαβα ότι θα περαστεί η προϋπηρεσία μας στους πίνακες ειδικής αγωγής

Αποσυνδεδεμένος spithas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3303 στις: Οκτώβριος 02, 2010, 06:05:00 μμ »
Συνάδελφοι απαιτείτε από τους άλλους να είναι σωστοί απέναντι σας και απέναντι στα δικαιώματα σας αλλά διαπιστώνω με λύπη ότι μερικοί είστε ευγενικά
να το πω ευγενικά καλοπερασάκιδες ,για να μην πω κάτι άλλο βαρύτερο, όταν μιλάμε για τις υποχρεώσεις σας

Είναι υποχρεωτικό να περάσετε ΠΕΚ αν δεν έχετε περάσει

και όχι δεν ειδοποιήστε επίσημα με ατομική πρόσκληση, από την στιγμή που βγήκε η επίσημη εγκύκλιος το ξέρετε (θα σας την αναρτήσουν στο σχολείο)
Η ξεφτίλα με την πάπια δείχνει και το τι είδους εκπαιδευτικός είστε, αυτό θέλετε ?

εγκύκλιος εδώ http://www.alfavita.gr/artro.php?id=10707

Υ.Γ. Οι μόνοι αναπληρωτές που δεν ξέρω αν θα περάσουν σίγουρα από ΠΕΚ είναι αυτοί του προγράμματος του ΕΣΠΑ, αυτοί καλό είναι να ρωτήσουν



 
Το ότι έκανα ένα αστείο δεν σημαίνει ότι είμαι "ξεφτιλισμένος' εκπαιδευτικός...Θα σε παρακαλούσα να είσαι πιο φειδωλός στους χαρακτηρισμούς σου για ανθρώπους που δεν γνωρίζεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161744
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 437
Σύνολο: 454

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.