*

Αποστολέας Θέμα: sos μορια πινακα  (Αναγνώστηκε 17173 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #42 στις: Ιούλιος 26, 2010, 09:39:01 μμ »
Ναι.Θα παω αυριο.Για να δουμε ...........

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: sos μορια πινακα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:45:29 »

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 26, 2010, 09:44:52 μμ »
Παιδιά, SOS, τα φώτα σας!

Η αδερφή του άντρα μου, ΠΕ0401, είχε δουλέψει λίγο σε κάποια Γυμνάσια κι είχε μαζέψει κάποια λίγα μόρια, αλλά τα τελευταία δύο χρόνια λόγω του ασυμβίβαστου δεν δούλεψε καθόλου σε δημόσια σχολεία. Ενώ πέρσι φαινόταν το όνομά της στον Ενιαίο Πίνακα, αλλά και στον Αναπληρωτών, φέτος δεν φαίνεται πουθενά! Τα μόρια, δούλεψε δεν δούλεψε τα τελευταία χρόνια, πρέπει να φαίνονται στους πίνακες, έτσι δεν είναι;

Ένσταση δεν πρέπει να κάνει;
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος m_rebel

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 26, 2010, 10:00:20 μμ »
Παιδιά, SOS, τα φώτα σας!

Η αδερφή του άντρα μου, ΠΕ0401, είχε δουλέψει λίγο σε κάποια Γυμνάσια κι είχε μαζέψει κάποια λίγα μόρια, αλλά τα τελευταία δύο χρόνια λόγω του ασυμβίβαστου δεν δούλεψε καθόλου σε δημόσια σχολεία. Ενώ πέρσι φαινόταν το όνομά της στον Ενιαίο Πίνακα, αλλά και στον Αναπληρωτών, φέτος δεν φαίνεται πουθενά! Τα μόρια, δούλεψε δεν δούλεψε τα τελευταία χρόνια, πρέπει να φαίνονται στους πίνακες, έτσι δεν είναι;

Ένσταση δεν πρέπει να κάνει;

Έκανε αίτηση φέτος για να μπει στον πίνακα αναπληρωτών; Αν όχι τα μόρια θα τα δει όταν κάνει αίτηση του χρόνου.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #45 στις: Ιούλιος 26, 2010, 10:08:58 μμ »
Παιδιά, SOS, τα φώτα σας!

Η αδερφή του άντρα μου, ΠΕ0401, είχε δουλέψει λίγο σε κάποια Γυμνάσια κι είχε μαζέψει κάποια λίγα μόρια, αλλά τα τελευταία δύο χρόνια λόγω του ασυμβίβαστου δεν δούλεψε καθόλου σε δημόσια σχολεία. Ενώ πέρσι φαινόταν το όνομά της στον Ενιαίο Πίνακα, αλλά και στον Αναπληρωτών, φέτος δεν φαίνεται πουθενά! Τα μόρια, δούλεψε δεν δούλεψε τα τελευταία χρόνια, πρέπει να φαίνονται στους πίνακες, έτσι δεν είναι;

Ένσταση δεν πρέπει να κάνει;
Έκανε αίτηση φέτος για να μπει στον πίνακα αναπληρωτών; Αν όχι τα μόρια θα τα δει όταν κάνει αίτηση του χρόνου.
Όχι, δεν έκανε αίτηση και μάλλον ούτε του χρόνου θα κάνει, ειδικά τώρα που τα μόρια δεν αξίζει πια να τα κυνηγάς... Τι να κάνει, ν'αφήσει τα φροντιστήρια; Και πώς θα τα βγάλει πέρα;
Αλλά νομίζω ότι η αίτηση δεν έχει να κάνει με την καταχώριση των μορίων περασμένων ετών... Αυτά μπαίνουν αυτόματα, έτσι δεν είναι, ρε παιδιά; Αίτηση κάνεις όταν θες να προσληφθείς την επόμενη χρονιά... Εεε;!
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: sos μορια πινακα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:45:29 »

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #46 στις: Ιούλιος 26, 2010, 10:11:26 μμ »
έπρεπε να κάνει αίτηση, γι αυτό δεν φαίνεται στον πίνακα

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #47 στις: Ιούλιος 26, 2010, 10:14:30 μμ »
Δεν ισχύει αυτό που λες Joanna..Εγώ μόρια είχα από παλαιότερα (ΑΣΕΠ) αλλά πέρισυ έκανα αίτηση και μου τα εμφανίσανε στους πίνακες. Αν φέτος επέλεγα να μην κάνω αίτηση γιατί να ήμουν στους πίνακες; Για να αρνηθώ σε πρόσκληση και να τιμωρηθώ  ;D;

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #48 στις: Ιούλιος 26, 2010, 10:20:39 μμ »
Δεν ισχύει αυτό που λες Joanna..Εγώ μόρια είχα από παλαιότερα (ΑΣΕΠ) αλλά πέρισυ έκανα αίτηση και μου τα εμφανίσανε στους πίνακες. Αν φέτος επέλεγα να μην κάνω αίτηση γιατί να ήμουν στους πίνακες; Για να αρνηθώ σε πρόσκληση και να τιμωρηθώ  ;D;
Δεν λέω για μόρια ΑΣΕΠ, αλλά για κάτι λίγα μόρια πραγματικής προυπηρεσίας...
Τα μόρια είναι στους πίνακες για να φαίνονται, άλλο αν δεν θέλει κανείς για ένα διάστημα να πάει να δουλέψει... Τότε δεν τον καλούν κιόλας.

Εάν έχεις κάνει αίτηση και αρνηθείς, θα έχεις συνέπειες ως αναπληρωτής μόνο, όχι ως ωρομίσθιος... Εάν δεν έχεις κάνει, ποιο το πρόβλημα, απλά φαίνεσαι στους πίνακες, εσύ και τα άτιμα τα μόριά σου! Έτσι, για μόστρα!  ;D ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2010, 10:26:28 μμ από Joanna Bear ΠΕ06 »
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος jamais

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #49 στις: Ιούλιος 26, 2010, 10:22:55 μμ »
Κοιταζα τον περσινο πίνακα ωρομισθίων αττικης ΠΕ01  σε συνδυασμό με τον  πρόσφατο ενιαίο αναπληρωτών
και εντόπισα 1 ατόμο που βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις από εκείνους που κλήθηκαν ωρομίσθιοι κ βρίσκεται
περι τις  100 θέσεις μετά από εμένα  το οποίο εμφανίζεται να έχει μεγαλύτερη προυπηρεσία ωρομισθίας από εμένα.
Να σημειώσω εδω οτι είχα προσληφεί με 10ωρο.Είναι αρκετή 1 ώρα να δείξει τόση μεγάλη διαφορά προυπηρεσίας ?
Υπάρχει περιπτωση η προυπηρεσια να μην έχει αποκτηθεί από δημόσιο σχολείο ή να είχε δηλώσει πολυ απομακρυσμένη περιοχη στην περιφερεια αττικης η, η οποία να μην είχε δηλώθεί από ατομα στις πρωτες θέσεις?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2010, 10:27:48 μμ από jamais »
The day the child realizes that all adults are imperfect,
she/he becomes an adolescent.
The day she/he forgives them she/he becomes an adult.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #50 στις: Ιούλιος 26, 2010, 10:28:30 μμ »
Δεν λέω για μόρια ΑΣΕΠ, αλλά για κάτι λίγα μόρια πραγματικής προυπηρεσίας...
Τα μόρια είναι στους πίνακες για να φαίνονται, άλλο αν δεν θέλει κανείς για ένα διάστημα να πάει να δουλέψει... Τότε δεν τον καλούν κιόλας.

Εάν έχεις κάνει αίτηση και αρνηθείς, θα έχεις συνέπειες ως αναπληρωτής μόνο, όχι ως ωρομίσθιος... Εάν δεν έχεις κάνει, ποιο το πρόβλημα, απλά φαίνεσαι στους πίνακες, εσύ και τα άτιμα τα μόριά σου! Έτσι, για μόστρα!  ;D ;D ;D ;D

Όλοι οι πίνακες που δημοσιεύτηκαν είναι για να μας καλέσουν ως μόνιμους-αναπληρωτές-ωρομίσθιους. Ξαναλέω άλλο προϋπηρεσία και άλλο πίνακες για πρόσληψη. Δεν υπάρχουν πίνακες απλά για να φαίνεται οι προϋπηρεσία και τα μόρια από άλλους λόγους. Στο υπουργείο βέβαια είναι κρατημένα όλα τα στοιχεία του καθενός που εργάστηκε έστω και στο παρελθόν.


Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #51 στις: Ιούλιος 26, 2010, 10:38:13 μμ »
Κοιταζα τον περσινο πίνακα ωρομισθίων αττικης ΠΕ01  σε συνδυασμό με τον  πρόσφατο ενιαίο αναπληρωτών και εντόπισα 1 ατόμο που βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις από εκείνους που κλήθηκαν ωρομίσθιοι κ βρίσκεται περι τις  100 θέσεις μετά από εμένα  το οποίο εμφανίζεται να έχει μεγαλύτερη προυπηρεσία ωρομισθίας από εμένα.
Να σημειώσω εδω οτι είχα προσληφεί με 10ωρο.Είναι αρκετή 1 ώρα να δείξει τόση μεγάλη διαφορά προυπηρεσίας ?
Υπάρχει περιπτωση η προυπηρεσια να μην έχει αποκτηθεί από δημόσιο σχολείο ή να είχε δηλώσει πολυ απομακρυσμένη περιοχη στην περιφερεια αττικης η, η οποία να μην είχε δηλώθεί από ατομα στις πρωτες θέσεις?

Ελπίζω να μην έχει τα μόρια σε γκρίζο πλαίσιο...Εδώ φίλε/η μου παίχτηκε από Διεθύνσεις άσχημο παιχνίδι μάλλον. Κάποιοι για να εξυπηρετήσουν ΄΄δικά τους παιδιά΄΄τους δίνανε παραπάνω ώρες και εκμεταλεύοτανε το μέγιστο των μορίων που μπορούν να δηλώσουν ανά μήνα ακόμα και τους μήνες που υπήρχαν γιορτές Πάσχα και Χριστουγέννων. Και παραβιάζαν με αυτό τον τρόπο το μέγιστο αριθμό ωρών ανά εβδομάδα (11 ώρες). Δεν είμαι σίγουρος όμως αν όλα αυτά που δηλώνονται από συναδέλφους είναι αλήθεια...αλλά σε αυτή την χώρα τίποτε δεν είναι απίθανο...


Αποσυνδεδεμένος jamais

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #52 στις: Ιούλιος 26, 2010, 10:45:59 μμ »
Δεν είναι σε γκριζο πλαισιο το ελεγξα.. και απ΄ότι βλέπω προηγείται σε σειρα από εμενα στον πίνακα διορισμών.
Η σειρα στον περσινο πίνακα ωρομισθίων Αττικης ήταν 160 .
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2010, 10:54:19 μμ από jamais »
The day the child realizes that all adults are imperfect,
she/he becomes an adolescent.
The day she/he forgives them she/he becomes an adult.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #53 στις: Ιούλιος 26, 2010, 11:19:00 μμ »
Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να γίνει έλεγχος από το υπουργείο στο θέμα αυτό. Ο έλεγχος είναι απλός. Πότε προσλήφθηκες πότε απολύθηκες. Ποιες είναι οι γιορτές που δεν λειτουργεί το σχολείο σ αυτό το διάστημα; Πόσες ώρες και πόσα μόρια αντιστοιχούν κατά το μέγιστο;

Γιατί εσείς που είστε άμεσα ενδιαφερόμενοι δεν κάνετε κάποια κίνηση και μέσω του forum αρχικά για να καταθέσετε μία ομαδική προσφυγή ή διαμαρτυρία προς το υπουργείο και να ζητήσετε επανεξέταση των μορίων των ωρομισθίων (αν υπερβαίνουν το μέγιστο);

Για να μην έχετε μόνιμα την υποψία ότι υπήρξε αδικία.

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 379
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #54 στις: Ιούλιος 26, 2010, 11:31:23 μμ »
Καλά εδώ είδα στον δικό μου κλάδο ΠΕ 32 άτομα που πέρισυ ήταν στα άτομα με μηδενική προυπηρεσία "ξαφνικά"  μόνο μέσα σε ένα χρόνο αποκτήσαν προυπηρέσια 9+ μόρια, ενώ η πλειονότητα του κλάδου είμαστε μόνο ωρομίσθιοι άρα το μέγιστο 3-4 μόρια. Ουλαλά...

Αποσυνδεδεμένος stella19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #55 στις: Ιούλιος 27, 2010, 02:43:42 μμ »
Καλησπέρα παιδιά!Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;Προσπαθώ να υπολογίσω τα μόρια μου και δεν μπορώ να βγάλω άκρη.
Όταν ρώτησα συη δευτεροβάθμια πως ακριβώς υπολογίστηκαν τα μόριά μου για ΄φετος - ήθελα να δω αν έκανα σωστή επαλήθευση- μου είπαν ότι μόνο τα μόρια της δευτεροβάθμιας μπορούν να μου πουν και όχι της πρωτοβάθμιας. Μάλιστα μου είπαν ότι σχεδόν κάθε χρόνο η πρωτοβάθμια αλλάζει τον τρόπο υπολογισμού των μορίων..Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159858
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 690
Σύνολο: 701

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.