*

Αποστολέας Θέμα: sos μορια πινακα  (Αναγνώστηκε 17178 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #56 στις: Ιούλιος 27, 2010, 02:47:52 μμ »
Η γενική αρχή είναι ίδια: Ώρες / 100. Μπορεί να έχεις διαφορά κάτι εκατοστά από αυτό που υπολογίζεις
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: sos μορια πινακα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:08:20 »

Αποσυνδεδεμένος stella19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #57 στις: Ιούλιος 27, 2010, 02:57:43 μμ »
Συγνώμη σας έχω τρελάνει από προχθές. Με 397 ώρες στην πρωτοβάθμια τα μόρια μου είναι 3.97;Και με 342 στη δευτεροβάθμια τα μόρια μου είναι 3.908; Δηλαδή σύνολο 7.878.
Γιατί όμως μου έχουν προστεθεί 7.849 φέτος σαν προυπηρεσία;Πρέπει να κάνω ένσταση;

Αποσυνδεδεμένος ANTKAV

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 27, 2010, 03:06:34 μμ »
Άντε να κλειδώσουν οι πίνακες, να παίρνουν αναπληρωτές-ωρομισθίους βάση ΆΣΕΠ να ξεμπλέξουμε από τα βύσματα   και τα αρχιλαμογια τους Διευθυντές ( έχασα τριάντα θέσεις με δυο επιτυχ.ΑΣΕΠ, 17 ΧΡΟΝΙΑ ΠΤΥΧ.  από άτομα   3-5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΣΕ  ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΗ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΠΕΡΣΥΝΟ ΠΙΝΑΚΑ )

Αποσυνδεδεμένος stella19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #59 στις: Ιούλιος 27, 2010, 03:13:02 μμ »
Επίσης (τελευταία ερώτηση): Μπορούμε να κάνουμε ένσταση για προυπηρεσία που καταχωρήθηκε σε προηγούμενες χρονιές; Πριν τρία χρόνια περίπου προυπηρεσία πρωτοβάθμιας με 315 ώρες -> 3.09 μόρια. Μπερδεύομαι εγώ κάπου ή όντως έχουν γίνει λάθη;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: sos μορια πινακα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:08:20 »

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #60 στις: Ιούλιος 27, 2010, 09:24:10 μμ »
Συγνώμη σας έχω τρελάνει από προχθές. Με 397 ώρες στην πρωτοβάθμια τα μόρια μου είναι 3.97;Και με 342 στη δευτεροβάθμια τα μόρια μου είναι 3.908; Δηλαδή σύνολο 7.878.
Γιατί όμως μου έχουν προστεθεί 7.849 φέτος σαν προυπηρεσία;Πρέπει να κάνω ένσταση;

Πολύ σωστά έχεις κάνει τις πράξεις σου, αλλά σε έριξαν στον πίνακα. Φυσικά και να κάνεις ένσταση, σε μειώνουν κατά 0,029 μόρια...
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #61 στις: Ιούλιος 27, 2010, 09:27:28 μμ »
Επίσης (τελευταία ερώτηση): Μπορούμε να κάνουμε ένσταση για προυπηρεσία που καταχωρήθηκε σε προηγούμενες χρονιές; Πριν τρία χρόνια περίπου προυπηρεσία πρωτοβάθμιας με 315 ώρες -> 3.09 μόρια. Μπερδεύομαι εγώ κάπου ή όντως έχουν γίνει λάθη;
Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι για άλλες χρονιές δεν μπορείς να κάνεις καμιά διόρθωση όσον αφορά στα μόρια... Και πριν από τρία χρόνια σ'έριξαν, κατά 0,06 μόρια...
ΠΑΡ'ΟΛ'ΑΥΤΑ, πάντα να ρωτάς κι ας γίνεσαι κουραστική, για να σιγουρευτείς ότι και εσύ κατάλαβες καλά, αλλά και αυτοί!
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος stella19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #62 στις: Ιούλιος 27, 2010, 10:38:02 μμ »
Σέυχαριστώ πολύ!Πάλι καλά που μπορούμε να βγάλουμε άκρη μεταξύ μας, γιατί αν περιμένουμε από τα γραφεία...Οι περισσότεροι εκεί α' ότι έχω καταλάβει δεν έχουν ιδέα τι τους γίνεται κ αν κάνεις το λάθος και ρωτήσεις... Κ Α Η Κ Ε Σ !!Θα κάνω ένσταση και γιαεκείνη την χρονιά αν και δεν πιστεύω ότι θα κερδίσω βέβαια τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #63 στις: Ιούλιος 27, 2010, 10:49:47 μμ »
Σέυχαριστώ πολύ!Πάλι καλά που μπορούμε να βγάλουμε άκρη μεταξύ μας, γιατί αν περιμένουμε από τα γραφεία...Οι περισσότεροι εκεί α' ότι έχω καταλάβει δεν έχουν ιδέα τι τους γίνεται κ αν κάνεις το λάθος και ρωτήσεις... Κ Α Η Κ Ε Σ !!Θα κάνω ένσταση και γιαεκείνη την χρονιά αν και δεν πιστεύω ότι θα κερδίσω βέβαια τίποτα.
Μωρέ, κάνε! Μαζί σου και γω!
Καλλιά να είναι περιττή, παρά να χρειαστεί και να μην την έχεις κάνει!

Η ασχετοσύνη τους είναι εξαιρετικά επικίνδυνη...  ;)
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #64 στις: Ιούλιος 27, 2010, 10:57:29 μμ »
Κοιταζα τον περσινο πίνακα ωρομισθίων αττικης ΠΕ01  σε συνδυασμό με τον  πρόσφατο ενιαίο αναπληρωτών
και εντόπισα 1 ατόμο που βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις από εκείνους που κλήθηκαν ωρομίσθιοι κ βρίσκεται
περι τις  100 θέσεις μετά από εμένα  το οποίο εμφανίζεται να έχει μεγαλύτερη προυπηρεσία ωρομισθίας από εμένα.
Να σημειώσω εδω οτι είχα προσληφεί με 10ωρο.Είναι αρκετή 1 ώρα να δείξει τόση μεγάλη διαφορά προυπηρεσίας ?
Υπάρχει περιπτωση η προυπηρεσια να μην έχει αποκτηθεί από δημόσιο σχολείο ή να είχε δηλώσει πολυ απομακρυσμένη περιοχη στην περιφερεια αττικης η, η οποία να μην είχε δηλώθεί από ατομα στις πρωτες θέσεις?


Τα πράγματα δεν είναι τραγικά. Το άτομο αυτό σίγουρα δεν εκανε τη διαφορά με τη μια ωρα. Πιθανά ανήκει στα λαμόγια εκείνα που παιρνουν ωρες πέρα του 11ωρου για να μην εχουν χάσιμο απο αργίες. Παντως πολύ πιθανό βρισκω το σενάριο της παράλληλης διδασκαλίας σε ΣΔΕ όπου εκει φραφουν προυπηρεσίες εως 15 Ιουλίου. Φυσικά δεν μιλώ ότι παιζουν βύσματα ΟΤΕΚ, ΟΑΕΔ και εκκλησιαστικά.

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #65 στις: Ιούλιος 27, 2010, 10:59:35 μμ »
Παιδιά, SOS, τα φώτα σας!

Η αδερφή του άντρα μου, ΠΕ0401, είχε δουλέψει λίγο σε κάποια Γυμνάσια κι είχε μαζέψει κάποια λίγα μόρια, αλλά τα τελευταία δύο χρόνια λόγω του ασυμβίβαστου δεν δούλεψε καθόλου σε δημόσια σχολεία. Ενώ πέρσι φαινόταν το όνομά της στον Ενιαίο Πίνακα, αλλά και στον Αναπληρωτών, φέτος δεν φαίνεται πουθενά! Τα μόρια, δούλεψε δεν δούλεψε τα τελευταία χρόνια, πρέπει να φαίνονται στους πίνακες, έτσι δεν είναι;

Ένσταση δεν πρέπει να κάνει;
Έκανε αίτηση φέτος για να μπει στον πίνακα αναπληρωτών; Αν όχι τα μόρια θα τα δει όταν κάνει αίτηση του χρόνου.
Όχι, δεν έκανε αίτηση και μάλλον ούτε του χρόνου θα κάνει, ειδικά τώρα που τα μόρια δεν αξίζει πια να τα κυνηγάς... Τι να κάνει, ν'αφήσει τα φροντιστήρια; Και πώς θα τα βγάλει πέρα;
Αλλά νομίζω ότι η αίτηση δεν έχει να κάνει με την καταχώριση των μορίων περασμένων ετών... Αυτά μπαίνουν αυτόματα, έτσι δεν είναι, ρε παιδιά; Αίτηση κάνεις όταν θες να προσληφθείς την επόμενη χρονιά... Εεε;!

Χωρις παρεξήγηση στο έχω πει και σε αλλο θέμα μια ερώτηση:

δεν τα ρωτάς σοβαρα όλα αυτά; Πλάκα λες έτσι δεν είναι;

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #66 στις: Ιούλιος 27, 2010, 11:02:29 μμ »
Πλακα λες= πλακα κανεις στη Μακεδονία-Θράκη.
Αλήθεια πτυχιο πότε πηρες;

Αποσυνδεδεμένος stella19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #67 στις: Ιούλιος 27, 2010, 11:36:51 μμ »
Καλά περιττό να πω ότι τώρα που έκανα υπολογισμό όλων των χρόνων που έχω δουλέψει βρήκα λάθη σε όλες τις χρονιές!!!Και όχι μόνο αυτό αλλά κάποια χρονιά μου είχαν περάσει ένα δωδεκάωρο λιγότερο σε κάποιον μήνα!!!
Αλλά εγώ φταίω που ήμουν βλάκας και δεν το έψαχνα καθόλου.
Όχι τίποτα άλλο εκνευρίζομαι που αύριο πηγαίνοντας εκέί θα με κοιτάνε σαν εξωγήινο και θα ακούω και σχόλια του τύπου: "Μα καλά όλοι εκπαιδευτικοί θέλουν να γίνουν πια;Έτσι, καλά θα γίνει τώρα και θα διορίζονται όλοι μέσω ασεπ να μπει ο κάθε κατεργάρης στον πάγκο του..."

Αποσυνδεδεμένος stella19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #68 στις: Ιούλιος 27, 2010, 11:40:03 μμ »
Παιδιά συγνώμη αλλά το τελευταίο μου μήνυμα το έστειλα και κάπου αλλού. Συγχωρέστε με αλλά είμαι νέο μέλος και δεν τα ξέρω ακόμα πολύ καλά 

Αποσυνδεδεμένος jamais

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: sos μορια πινακα
« Απάντηση #69 στις: Ιούλιος 28, 2010, 12:20:17 πμ »
Κοιταζα τον περσινο πίνακα ωρομισθίων αττικης ΠΕ01  σε συνδυασμό με τον  πρόσφατο ενιαίο αναπληρωτών
και εντόπισα 1 ατόμο που βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις από εκείνους που κλήθηκαν ωρομίσθιοι κ βρίσκεται
περι τις  100 θέσεις μετά από εμένα  το οποίο εμφανίζεται να έχει μεγαλύτερη προυπηρεσία ωρομισθίας από εμένα.
Να σημειώσω εδω οτι είχα προσληφεί με 10ωρο.Είναι αρκετή 1 ώρα να δείξει τόση μεγάλη διαφορά προυπηρεσίας ?
Υπάρχει περιπτωση η προυπηρεσια να μην έχει αποκτηθεί από δημόσιο σχολείο ή να είχε δηλώσει πολυ απομακρυσμένη περιοχη στην περιφερεια αττικης η, η οποία να μην είχε δηλώθεί από ατομα στις πρωτες θέσεις?


Τα πράγματα δεν είναι τραγικά. Το άτομο αυτό σίγουρα δεν εκανε τη διαφορά με τη μια ωρα. Πιθανά ανήκει στα λαμόγια εκείνα που παιρνουν ωρες πέρα του 11ωρου για να μην εχουν χάσιμο απο αργίες. Παντως πολύ πιθανό βρισκω το σενάριο της παράλληλης διδασκαλίας σε ΣΔΕ όπου εκει φραφουν προυπηρεσίες εως 15 Ιουλίου. Φυσικά δεν μιλώ ότι παιζουν βύσματα ΟΤΕΚ, ΟΑΕΔ και εκκλησιαστικά.

Στον οτεκ παίρνουν και θεολόγους ?
Στα Εκκλησιαστικά σχολεία και  στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας παίρνουν ωρομίσθιους? [ήξερα οτι καλούν μόνο αναπληρωτές για τα εκκλησιαστικά]
Στη Σιβιτανίδειο που ρώτησα κλήθηκαν 2 αναπληρωτές θεολόγοι.

The day the child realizes that all adults are imperfect,
she/he becomes an adolescent.
The day she/he forgives them she/he becomes an adult.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 694
Σύνολο: 703

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.