*

Αποστολέας Θέμα: Δάσκαλος και Τατουάζ.  (Αναγνώστηκε 61238 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bloodysunrise

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δάσκαλος και Τατουάζ.
« Απάντηση #182 στις: Αύγουστος 24, 2010, 04:49:36 μμ »
Αυτο ειναι ολοκληρη αφισα  :P Ναι ομολογω ειναι σοκαριστικο διοτι το κοστουμι δεν ταιριαζει καθολου με τα χρωματα του τατουαζ!Ηθελε κατι πιο φωτεινο  ;D
Μπορείς να κόψεις όλα τα λουλούδια αλλά δεν μπορείς να εμποδίσεις την άνοιξη να έρθει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δάσκαλος και Τατουάζ.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:32:43 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Δάσκαλος και Τατουάζ.
« Απάντηση #183 στις: Αύγουστος 24, 2010, 04:56:14 μμ »
Αυτός αν θέλει να βγάλει ελληνικό διαβατήριο, θα δεχτούν τη φωτογραφία; Εδώ κολλάνε σε μικρότερες λεπτομέρειες ;D
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Δάσκαλος και Τατουάζ.
« Απάντηση #184 στις: Αύγουστος 24, 2010, 04:58:34 μμ »
Παναγίτσα μου!!! Ο Βελζεβούλ!!!!!!!!!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος bloodysunrise

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δάσκαλος και Τατουάζ.
« Απάντηση #185 στις: Αύγουστος 24, 2010, 04:58:51 μμ »
Θα τον ξαναστειλουν για αλλη φωτογραφια γιατι εχει μαυρο μολυβι στα ματια του! ;D και φυσικα πρεπει να εχει natural look !!Απροσεκτο αγορι! :P :P
Μπορείς να κόψεις όλα τα λουλούδια αλλά δεν μπορείς να εμποδίσεις την άνοιξη να έρθει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δάσκαλος και Τατουάζ.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:32:43 »

Αποσυνδεδεμένος mabos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δάσκαλος και Τατουάζ.
« Απάντηση #186 στις: Αύγουστος 24, 2010, 05:02:07 μμ »
προσωπικά κάτι τέτοιο θα με σόκαρε (κι ας φοράει γραβάτα :P) αλλά μάλλον δεν μιλάμε -προς το παρόν τουλάχιστον- για τέτοια τατουάζ.



 

Όπα ρε αυτός δεν είναι κάπου υποδιευθυντής; Γνωστή φυσιογνωμία

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Δάσκαλος και Τατουάζ.
« Απάντηση #187 στις: Αύγουστος 24, 2010, 05:02:48 μμ »
Παναγίτσα μου!!! Ο Βελζεβούλ!!!!!!!!!

Υπόσχομαι, ότι θα φάω όλο μου το φαγητό και δεν ξαναπειράξω τα υπόλοιπα παιδάκια στο σχολείο!!!!!!!!
 ;D ;D ;D ;D
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος mabos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δάσκαλος και Τατουάζ.
« Απάντηση #188 στις: Αύγουστος 24, 2010, 05:03:00 μμ »
Πού τον έχουμε δει ρε παιδί μου

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: Δάσκαλος και Τατουάζ.
« Απάντηση #189 στις: Αύγουστος 24, 2010, 05:07:12 μμ »
Ναι το λεω μια χαρα.οπως και ολα τα γραμματα. ;DΚαι ειμαι ΠΕ70.Το ρ ειναι καθαροτατο και αλλαζει μονο οταν μιλαω γαλλικα.Δεν εννοω σκουλαρικι στη γλωσσα παντως αλλα αυτο που ειναι γνωστο ως bite snake.Δηλαδη στα χειλη!Αλλα και στη γλωσσα που ειχα παλαιοθεν,ουτε εκει επηρεαζε!Μια χαρα πεντακαθαρα μιλουσα!

εεε τώρα :)......πες κατι και για το τραγουδάκι ;D....σου άρεσε;;

Αποσυνδεδεμένος bloodysunrise

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δάσκαλος και Τατουάζ.
« Απάντηση #190 στις: Αύγουστος 24, 2010, 05:15:23 μμ »
Βεβαιοτατα!!Ποιος δεν εβλεπε Λενη????Αλλα δεν τραγουδαει το κοριτσακι  :'( :'( :'( Θα φροντισω εντος των επομενων ημερων να το τραγουδησω και εγω και να το ανεβασω!! ;D γινονται και οι auditions του X factor :P
Μπορείς να κόψεις όλα τα λουλούδια αλλά δεν μπορείς να εμποδίσεις την άνοιξη να έρθει...

Αποσυνδεδεμένος mart13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 11
    • Προφίλ
    • 2ο Δημοτικό Σχολείο Τήνου
Απ: Δάσκαλος και Τατουάζ.
« Απάντηση #191 στις: Αύγουστος 24, 2010, 05:47:24 μμ »
Έχω τατουάζ και σκουλαρίκι στη μυτή ( μικρό και διακριτικό γιατί έτσι μου αρέσει) Ποτέ δεν είχα πρόβλημα, ούτε καν σπόντα ή λοξό κοίταγμα από διευθυντές, προϊστάμενους, γονείς και παιδιά. Οι παραπάνω με κρίνουν για το πως κάνω την δουλειά μου και απολαμβάνω καταξίωση και αγάπη από όλους. Και να σας πω και το πιο αστείο; λένε κάποιοι ότι μπορεί εμείς που έχουμε τατού να δίνουμε το ερέθισμα στα παιδιά για μια τέτοια πράξη .... Αμ δε .... Μια μέρα έσκυψα να πιάσω μια μπάλα (είμαι γυμνάστρια) κι ανασηκώθηκε λίγο η μπλούζα μου και κάποια παιδάκια φώναξαν αααα η κυρία έχει τατού!!! Κυρία τι είναι; απλά απάντησα η καλή μου νεράιδα ... και τότε ένα ένα άλλα σήκωναν τα μανικάκια άλλα τα μπατζάκια και μου έδειχναν τα αυτοκόλλητα τατού που είχαν βάλει  ;D ;D ;D Η μισή τάξη είχε αυτοκόλλητα τατού γιατί είναι της μόδας στα πιτσιρίκια ... Αμ πως;;;;;  :-X Όταν τα ρώτησα αν το ξέρουν οι γονείς τους μου απάντησαν όλα θετικά .... αλλά τους είπαν να μην τα δείχνουν στο σχολείο για να μην τα κοροϊδεύουν τα άλλα παιδάκια.... Ωραίοι γονείς λέω εγώ! επιτρέπεις να κάνει κάτι το παιδί σου και μετά το μαθαίνεις να νιώθει άβολα και να έχει και ενοχές!!!

Στο κάτω κάτω όσοι έχουμε κάνει τατού δεν έχουμε κανένα ταμπού με αυτό, γιατί λοιπόν να κάτσω να ασχοληθώ με τους πουριτανούς; Αυτοί έχουν το πρόβλημα ή να το λύσουν ή ας τραβάνε το ζόρι τους ... Απλά και όμορφα... δεν ενοχλώ κανέναν και δεν θα αφήσω κανέναν να με ενοχλήσει, πέρα από θέματα που αφορούν την εκπαιδευτική διαδικασία και την ικανότητά μου στο να διδάσκω και να είμαι σωστή στο έργο μου .
 Και τέτοιος νόμος φυσικά και δεν υπάρχει  ;) Φαντάζεστε όταν μας διόριζαν να μας έκαναν και σωματικό έλεγχο (στην κυριολεξία) .... για γθυθείτε δεσποινίς .... να δούμε έχετε χτυπήσει τατουάζ;  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Γιατί ξέρω πολλούς πουριτανούς που θα ήθελαν να κάνουν αυτή τη δουλειά;;;; χαχαχαχαχαχαχα
Οδοιπόρε δεν υπάρχει δρόμος ... το μονοπάτι σου εσύ το χαράζεις!

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: Δάσκαλος και Τατουάζ.
« Απάντηση #192 στις: Αύγουστος 24, 2010, 10:34:21 μμ »
Κοινώς λοιπόν jak13 όποιος δεν γουστάρει αυτό που κάνουμε είναι πουριτανός, κομπλεξικός κλπ! Δεν μπορώ να πω δημοκρατικότατο...Πάντως στα 25 μου ήθελα πολύ να κάνω τατού αλλά δε μου άρεζε που το μαύρο ξεθώριαζε και γίνοταν μπλε και έμοιαζε πολύ παρακμιακό..και ούτε μου αρέσει η ιδέα τα παιδιά μου να συνδέουν την ομορφιά με τον πόνο...Κάτι τέτοιες ώρες σκέφτομαι αυτό που έιπε ο Αινσταιν για την βλακεία και το σύμπαν και δεν χρειάζεται να πω περισσότερα... ;D ;D
...στη θάλασσα...

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Δάσκαλος και Τατουάζ.
« Απάντηση #193 στις: Αύγουστος 25, 2010, 11:22:35 πμ »
Κοινώς λοιπόν jak13 όποιος δεν γουστάρει αυτό που κάνουμε είναι πουριτανός, κομπλεξικός κλπ! Δεν μπορώ να πω δημοκρατικότατο...Πάντως στα 25 μου ήθελα πολύ να κάνω τατού αλλά δε μου άρεζε που το μαύρο ξεθώριαζε και γίνοταν μπλε και έμοιαζε πολύ παρακμιακό..και ούτε μου αρέσει η ιδέα τα παιδιά μου να συνδέουν την ομορφιά με τον πόνο...Κάτι τέτοιες ώρες σκέφτομαι αυτό που έιπε ο Αινσταιν για την βλακεία και το σύμπαν και δεν χρειάζεται να πω περισσότερα... ;D ;D

Ο πόνος είναι μύθος, εξαρτάται βέβαια από το σημείο που κάνεις το τατουάζ. Το τρύπημα των αυτιών πονάει πολύ περισσότερο (και μιλάω για την πρώτη τρύπα, που έχουν σχεδόν όλοι). Έκανα το τατού μου χωρίς ξυλοκαΐνη, γιατί τότε δεν έβαζαν, και μπορώ να πω ότι ο φόβος μου για τον πόνο ήταν πολύ μεγαλύτερος από τον πόνο που τελικά βίωσα.

Τώρα, προσωπικά θεωρώ ότι αν στα παιδιά εξηγήσουμε με το σωστό τρόπο ότι κάποια πράγματα είναι μόνο για μεγάλους και ότι όταν μεγαλώσουν θα έχουν την επιλογή να αποφασίσουν αν θα τα κάνουν και αυτά, τα παιδά μπορούν μια χαρά να καταλάβουν! Όσο για την ευθύνη της οικογένειας....είναι τεράστια! Στο νηπιαγωγείο που ήμουν πριν κάποια χρόνια (σε ακριτικό νησί) κάθε μέρα τα κοριτσάκια ερχόταν με τακούνια (ω ναι υπάρχουν παιδικά τακούνια) και με μακιγιάζ που, εγώ τουλάχιστον δεν κάνω ούτε για να βγω το βράδυ έξω! Οι γονείς τα ενθάρρυναν και αντέδρασαν πολύ άσχημα όταν κάναμε παρατήρηση! Κατέφυγαν μέχρι και στον προϊστάμενο, κάνοντας παράπονα ότι επιβάλουμε παράλογους κανόνες......
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Δάσκαλος και Τατουάζ.
« Απάντηση #194 στις: Αύγουστος 25, 2010, 11:31:49 πμ »
Όσο για την ευθύνη της οικογένειας....είναι τεράστια! Στο νηπιαγωγείο που ήμουν πριν κάποια χρόνια (σε ακριτικό νησί) κάθε μέρα τα κοριτσάκια ερχόταν με τακούνια (ω ναι υπάρχουν παιδικά τακούνια) και με μακιγιάζ που, εγώ τουλάχιστον δεν κάνω ούτε για να βγω το βράδυ έξω! Οι γονείς τα ενθάρρυναν και αντέδρασαν πολύ άσχημα όταν κάναμε παρατήρηση! Κατέφυγαν μέχρι και στον προϊστάμενο, κάνοντας παράπονα ότι επιβάλουμε παράλογους κανόνες......

Πλάκα κάνεις, έτσι;;;; :P :P :P
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος intemperanta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δάσκαλος και Τατουάζ.
« Απάντηση #195 στις: Αύγουστος 25, 2010, 11:34:17 πμ »


Tώρα, προσωπικά θεωρώ ότι αν στα παιδιά εξηγήσουμε με το σωστό τρόπο ότι κάποια πράγματα είναι μόνο για μεγάλους και ότι όταν μεγαλώσουν θα έχουν την επιλογή να αποφασίσουν αν θα τα κάνουν και αυτά, τα παιδά μπορούν μια χαρά να καταλάβουν! Όσο για την ευθύνη της οικογένειας....είναι τεράστια! Στο νηπιαγωγείο που ήμουν πριν κάποια χρόνια (σε ακριτικό νησί) κάθε μέρα τα κοριτσάκια ερχόταν με τακούνια (ω ναι υπάρχουν παιδικά τακούνια) και με μακιγιάζ που, εγώ τουλάχιστον δεν κάνω ούτε για να βγω το βράδυ έξω! Οι γονείς τα ενθάρρυναν και αντέδρασαν πολύ άσχημα όταν κάναμε παρατήρηση! Κατέφυγαν μέχρι και στον προϊστάμενο, κάνοντας παράπονα ότι επιβάλουμε παράλογους κανόνες......
[/quote]

Τα νηπια φορουσαν τακουνια και μακιγιαζ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 515
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 531
Σύνολο: 532

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.