*

Αποστολέας Θέμα: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι  (Αναγνώστηκε 72405 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος helena86

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #238 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 02:36:34 μμ »
Πέρυσι εγώ είχα κάνει ένταση και μου ήρθε η απάντηση απο την επιτροπή φέτος τον Ιούλιο!!Θα απαντήσουν σε όλους σας αλλα θα αργήσουν πάρα πολύ!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:40:14 »

Αποσυνδεδεμένος kafi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #239 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 12:05:07 μμ »
Συνάδελφοι πραγματικά έχω πολλά νεύρα και θα πρήξω λίγο εσάς για να ξεσπάσω... Χτες στη σελ. του ιδεκε βγήκαν τα πρακτικά των ενστάσεων για τα ΚΕΕ. Όπως έγραψα και παραπάνω στη συζήτηση, την ένσταση μου δεν την έκαναν δεκτή. Βλέπω λοιπόν ότι μου γράφουν το σεμινάριο μου 25 ωρών (αντί για 50) και άσχετο με την εκπαίδευση ενηλίκων(ενώ στο πρόγραμμα ΟΔΥΣΣΕΑΣ σε φίλες μου το ίδιο ακριβώς σεμινάριο που παρακολουθούσαμε μαζί τους δίνει 1 μόριο). Σήμερα πήρα τηλ. και  μίλησα με τον προιστάμενο που με συνέδεσαν, του οποίου η ειρωνία περίσσευε ακόμα και από το τηλ., και του οποίου ο καημός ήταν να του πω(πράγμα που δεν έκανα) και να του δηλώσω εγγράφως(δηλ. άλλα 11 ευρώ στο κούριερ) τα ονόματα των συναδέλφων που πήραν μόρια.... Έλεος.... Ο σκοπός μου δεν ήταν να καρφώσω κανέναν γιατί απλούστατα σωστά μοριοδοτήθηκαν στο ΟΔΥΣΣΕΑΣ, ο σκοπός μου ήταν να μου δώσουν και' μένα το ρημαδομόριο... Ευχαριστώ για την κατανόηση!!! :-X

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #240 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 12:41:59 μμ »
Συνάδελφοι πραγματικά έχω πολλά νεύρα και θα πρήξω λίγο εσάς για να ξεσπάσω... Χτες στη σελ. του ιδεκε βγήκαν τα πρακτικά των ενστάσεων για τα ΚΕΕ. Όπως έγραψα και παραπάνω στη συζήτηση, την ένσταση μου δεν την έκαναν δεκτή. Βλέπω λοιπόν ότι μου γράφουν το σεμινάριο μου 25 ωρών (αντί για 50) και άσχετο με την εκπαίδευση ενηλίκων(ενώ στο πρόγραμμα ΟΔΥΣΣΕΑΣ σε φίλες μου το ίδιο ακριβώς σεμινάριο που παρακολουθούσαμε μαζί τους δίνει 1 μόριο). Σήμερα πήρα τηλ. και  μίλησα με τον προιστάμενο που με συνέδεσαν, του οποίου η ειρωνία περίσσευε ακόμα και από το τηλ., και του οποίου ο καημός ήταν να του πω(πράγμα που δεν έκανα) και να του δηλώσω εγγράφως(δηλ. άλλα 11 ευρώ στο κούριερ) τα ονόματα των συναδέλφων που πήραν μόρια.... Έλεος.... Ο σκοπός μου δεν ήταν να καρφώσω κανέναν γιατί απλούστατα σωστά μοριοδοτήθηκαν στο ΟΔΥΣΣΕΑΣ, ο σκοπός μου ήταν να μου δώσουν και' μένα το ρημαδομόριο... Ευχαριστώ για την κατανόηση!!! :-X

Εάν με το ένα αυτό μόριο περνάς τον προηγούμενό σου στη λίστα κατάταξης, εγώ θα σου έλεγα να το συνεχίσεις το θέμα και να επιμείνεις!!!

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #241 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 01:08:11 μμ »
μέτρησαν δηλ. το σεμινάριο ως επιμόρφωση ενηλίκων στον Οδυσσέα αλλά όχι για το κεε/σδε?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:40:14 »

Αποσυνδεδεμένος elefthe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #242 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 01:08:58 μμ »
ρε παιδια με το σδε τι γινεται;
εχει κανενας νεοτερα;
 αρχισε κανενα σδε να λειτουργει;
εχουν καλεσει επισημα κανεναν;
ποτε επιτελους θα βγουν τα αποτελεσματα;

Αποσυνδεδεμένος kafi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #243 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 01:32:27 μμ »
Συνάδελφοι πραγματικά έχω πολλά νεύρα και θα πρήξω λίγο εσάς για να ξεσπάσω... Χτες στη σελ. του ιδεκε βγήκαν τα πρακτικά των ενστάσεων για τα ΚΕΕ. Όπως έγραψα και παραπάνω στη συζήτηση, την ένσταση μου δεν την έκαναν δεκτή. Βλέπω λοιπόν ότι μου γράφουν το σεμινάριο μου 25 ωρών (αντί για 50) και άσχετο με την εκπαίδευση ενηλίκων(ενώ στο πρόγραμμα ΟΔΥΣΣΕΑΣ σε φίλες μου το ίδιο ακριβώς σεμινάριο που παρακολουθούσαμε μαζί τους δίνει 1 μόριο). Σήμερα πήρα τηλ. και  μίλησα με τον προιστάμενο που με συνέδεσαν, του οποίου η ειρωνία περίσσευε ακόμα και από το τηλ., και του οποίου ο καημός ήταν να του πω(πράγμα που δεν έκανα) και να του δηλώσω εγγράφως(δηλ. άλλα 11 ευρώ στο κούριερ) τα ονόματα των συναδέλφων που πήραν μόρια.... Έλεος.... Ο σκοπός μου δεν ήταν να καρφώσω κανέναν γιατί απλούστατα σωστά μοριοδοτήθηκαν στο ΟΔΥΣΣΕΑΣ, ο σκοπός μου ήταν να μου δώσουν και' μένα το ρημαδομόριο... Ευχαριστώ για την κατανόηση!!! :-X

Εάν με το ένα αυτό μόριο περνάς τον προηγούμενό σου στη λίστα κατάταξης, εγώ θα σου έλεγα να το συνεχίσεις το θέμα και να επιμείνεις!!!
Με αυτό το σεμινάριο συμπληρώνω ακριβως τα ίδια μόρια με τον προηγούμενο( Τώρα έχω 18 και αυτός έχει 19). Πραγματικά όμως με έχει κουράσει το όλο ζήτημα γιατί 1. τελικά δε θα δω φως στην άκρη του τούνελ, αφού οι υπεύθυνοι στα κεντρικά την έχουν δει αλάθητοι και 2. και να το κυνηγήσω, δεν είναι καν σίγουρο ότι θα δημιουργηθούν τμήματα στα ΚΕΕ που να με απορροφήσουν...

Αποσυνδεδεμένος kafi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #244 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 01:36:26 μμ »
μέτρησαν δηλ. το σεμινάριο ως επιμόρφωση ενηλίκων στον Οδυσσέα αλλά όχι για το κεε/σδε?
Ναι έτσι έγινε! Για τα ΣΔΕ βέβαια που και εκεί το δήλωσα μου το έχουν μοριοδοτήσει, αλλά δε στηρίζομαι σ' αυτό γιατί καθώς δεν  χρειαζόταν ο ακριβής τίτλος στην ηλεκτρονική δήλωση και δεν κλήθηκα να καταθέσω εκεί τα χαρτιά μου, δεν μπορώ να είμαι σίγουρη ότι θα το μετρούσαν!

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #245 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 01:55:44 μμ »
ρε παιδια με το σδε τι γινεται;
εχει κανενας νεοτερα;
 αρχισε κανενα σδε να λειτουργει;
εχουν καλεσει επισημα κανεναν;
ποτε επιτελους θα βγουν τα αποτελεσματα;


στο σδε της περιοχής μου έχει ξεκινήσει κ λειτουργεί με μόνιμους προς το παρόν.. το αν θα χρειαστούν ωρομίσθιους...άγνωστο!

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #246 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 06:56:32 μμ »
μέτρησαν δηλ. το σεμινάριο ως επιμόρφωση ενηλίκων στον Οδυσσέα αλλά όχι για το κεε/σδε?
Ναι έτσι έγινε! Για τα ΣΔΕ βέβαια που και εκεί το δήλωσα μου το έχουν μοριοδοτήσει, αλλά δε στηρίζομαι σ' αυτό γιατί καθώς δεν  χρειαζόταν ο ακριβής τίτλος στην ηλεκτρονική δήλωση και δεν κλήθηκα να καταθέσω εκεί τα χαρτιά μου, δεν μπορώ να είμαι σίγουρη ότι θα το μετρούσαν!

Η μοριοδότηση "Οδυσσέα" και "ΚΕΕ΄" ήταν ακριβώς ίδια;

Αποσυνδεδεμένος kafi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #247 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 07:41:31 μμ »
μέτρησαν δηλ. το σεμινάριο ως επιμόρφωση ενηλίκων στον Οδυσσέα αλλά όχι για το κεε/σδε?
Ναι έτσι έγινε! Για τα ΣΔΕ βέβαια που και εκεί το δήλωσα μου το έχουν μοριοδοτήσει, αλλά δε στηρίζομαι σ' αυτό γιατί καθώς δεν  χρειαζόταν ο ακριβής τίτλος στην ηλεκτρονική δήλωση και δεν κλήθηκα να καταθέσω εκεί τα χαρτιά μου, δεν μπορώ να είμαι σίγουρη ότι θα το μετρούσαν!

Η μοριοδότηση "Οδυσσέα" και "ΚΕΕ΄" ήταν ακριβώς ίδια;
Φαντάζομαι πως ναι γιατί το αντικείμενο στο οποίο αναφέρομαι είναι ουσιαστικά το ίδιο, δηλ. ελληνικά στους μετανάστες για το ΟΔΥΣΣΕΑΣ και ελληνικά σε ευαίσθητες κοινωνικά ομάδες για τα ΚΕΕ.

Αποσυνδεδεμένος spithas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #248 στις: Ιούνιος 18, 2011, 11:06:57 μμ »
Έχετε πληρωθεί παιδιά;;;

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #249 στις: Ιούνιος 19, 2011, 07:22:10 μμ »
Έχετε πληρωθεί παιδιά;;;

εγώ μέχρι Φεβρουάριο... άλλοι μέχρι Απρίλιο...

Αποσυνδεδεμένος mar84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #250 στις: Ιούνιος 19, 2011, 09:43:10 μμ »
Εμένα με έχουν πληρώσει μέχρι Μάρτιο.Παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς τι θα γίνει του χρόνου με τα ΚΕΕ γιατί ακούω διάφορα; Άκουσα ότι θα μεταφερθούν στους Δήμους. ::)

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-ωρομίσθιοι
« Απάντηση #251 στις: Ιούνιος 19, 2011, 09:47:32 μμ »
Εμένα με έχουν πληρώσει μέχρι Μάρτιο.Παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς τι θα γίνει του χρόνου με τα ΚΕΕ γιατί ακούω διάφορα; Άκουσα ότι θα μεταφερθούν στους Δήμους. ::)

έτσι λέγεται... ωστόσο πολύ λίγοι δήμοι ασχολούνται προς το παρόν! :( :(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162190
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 638
Σύνολο: 656

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.123 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.