*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 51487 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PANDORAKI

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 03, 2010, 06:28:14 μμ »
Στη σελίδα (sunfiles.org )του ο Sun έχει κάνει καταπληκτική δουλειά πρόβλεψης πίνακα αναπληρωτών υπολογίζοντας τους πιθανούς διορισμούς . Ο εκκαθαρισμένος πίνακας αναπληρωτών πέφτει ελάχιτσα έξω στα άτομα .Ίσως θα πρέπει να υπολογιστούν καμια΄10αριά άτομα μείων ακόμα.ενδεικτικά εγώ στον πίνακα του υπεπθ ήμουν θέση 612 και εκεί είμαι 408.200 άτομα λιγότερα.
.Για να κάνω και μια πρώτη σύγκριση με πέρσι ,τα μόρια που έχω τώρα εγώ στον πίνακα αναπληρωτών(36.141) πέρσι στα τέλη Αυγούστου ήταν στη  σειρά 208 και τώρα 200 θέσεις παραπάνω  λόγω των μειωμένων διορισμών.Δεν θα πρέπει όμως να παραπαονιόμαστε, γιατί στις άλλες ειδικότητες ο αριθμός των διορισμών είναι μηδαμινός.Σε αμας τα πράγαματα είναι καλύτερα.Οπότε αισιοδοξία.Υπάρχουν πολλά κενά και θα καλυφθούν με αρκετούς αναπληρωτές!Καλό διορισμό σε όσους ατ κατάφεραν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:04:24 »

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 03, 2010, 06:29:01 μμ »
Ναι ρε παιδιά, βοηθήστε λίγο στους υπολογισμούς, να δούμε στο περίπου μέχρι πού φτάνει.

Αποσυνδεδεμένος mes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 735
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 03, 2010, 06:36:30 μμ »
ενα μπαχαλο και μισο . μετα απο 8 χρονια ομηριας και ασεπ δεν αξιζουμε τετοια μεταχειριση. πληρης απαξιωση απο την εξουσια. ολα υπο διαλυση...

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 03, 2010, 06:39:47 μμ »
60 ατομα εμειναν απο ασεπ και 40% και 267 απο 24μηνο......ας ευχηθουμε τους παρουν ολους του χρονου

τί λέτε?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:04:24 »

Αποσυνδεδεμένος PANDORAKI

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 03, 2010, 06:42:18 μμ »
Γιατί τόση απισιοδοξία;Κοίταξε τους διορισμους στις υπόλοιπες ειδικότητες για να πάρεις θάρρος!!!Λαμβάνοντας υπόψη τις συνθήκες   πρέπει να χαιρόμαστε.Οι διορισμοί είναι μειωμ'ενοι αλλά όχι τραγικά.Βέβαια κατανοώ όσους φτάσανε στην πηγή και για λίγο μένουν απ΄έξω.Αλλά υπάρχει και η επόμενη χρονιά,μην απελπίζεστε.

Αποσυνδεδεμένος mes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 735
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 03, 2010, 06:45:08 μμ »
ευγε στην ελληνικη εκπαιδευση...για μια ακομη χρονια αναπληρωτης...θα με φτασουν αυτοι 45 χρονων...

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 03, 2010, 06:45:27 μμ »
αν είναι όσοι ήταν να διοριστούν φέτος να πάνε του χρόνου εμείς οι υπόλοιποι πότε να περιμένουμε;;;
άντε να φεύγουν οι πρωινοί!!! ;D
με το καλό συνάδελφοι!
καλό διορισμό!!!!

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 03, 2010, 06:53:34 μμ »
327 μενουν για του χρονου, ευχομαι ολοψυχα να μας παρει ολους!!!

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 03, 2010, 07:06:01 μμ »
Ελπίζω, Lara μου, o αγώνας σας και η επαναστατικότητα σας να μη αρκεστεί στην απορρόφηση ΜΟΝΟ αυτών των 327, γιατί ένας με 24 μόρια φέτος δεν αξίζει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ να διοριστεί από κάποιον που έχει 23,99 ή και πιο κάτω. Γιατί τόσους μήνες στο forum ακούω μόνο για 24μηνίτες, ασεπ και το 40%. Φέτος θα φύγουμε κι εμείς αναπληρωτές με άγνωστο προορισμό για ΟΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ και σε ένα χρόνο ακριβώς θα έχουμε 33 μήνες στα σχολεία αλλά κανείς δε θα νοιαστεί για μας. Και καλά, η Αννούλα και το υπουργείο, οι Τρόϊκες το ξέρω...μας έχουν χεσμένους αλλά...είναι άσχημο να βλέπουμε ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ να σκέφτονται κοντόφθαλμα και να εύχονται να απορροφηθούν ΜΟΝΟ οι 327! Είναι λίγο απογοητευτικό... :(
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 03, 2010, 07:09:33 μμ »
οχι δεν ενοοώ αυτο....μακαρι να παρουν 527 του χρονου και οχι μονο  527 φιλολογους αλλά και όλους απο τις υπολοιπες ειδικοτητες που αδικθηκαν...κατάφωρα!!!!!!

απλά, ειμαι κι εγω αγχωμενη οπως ολοι μας για την αβεβαιοτητα του αυριο.....κι ας ακουστηκε εγωιστικο το μηνυμα......

ευχομαι γι α ΟΛΟΥΣ ό,τι καλύτερο!!!!!


Αποσυνδεδεμένος mes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 735
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 03, 2010, 07:13:34 μμ »
να ευχηθουμε να φυγουν μαζικα οι παλιοι καθηγητες και να αφησουν τεραστια κενα στα σχολεια. τοτε θα προβουν σε συμπληρωματικους διορισμους μου ειπε ενας φιλος μου μονιμος. παντως οι φιλολογοι που φευγουν ειναι πολλοι . ως παλιος πρεπει να πω πως και οι προηγουμενοι και οι τωρινοι εχουν βαλει σκοπο να μας εξοντωσουν. μας πεταξαν μεσα πολυτεκνους , τριτεκνους και αμεα και οαεδ και μας κατεστρεψαν. με 12 μοριακια διοριζονται και εμεις κοιταμε απ΄εξω. απο το 2004 μας πηρε και μας σηκωσε...

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 03, 2010, 07:18:45 μμ »
327 μενουν για του χρονου, ευχομαι ολοψυχα να μας παρει ολους!!!

Όντως ακούστηκε ΠΟΛΥ εγωιστικό! Τέλος πάντων! Απλώς πρέπει να διεκδικήσουμε περισσότερους διορισμούς για του χρόνου. Πέρυσι τέτοιον καιρό διορίστηκαν 611 φιλόλογοι, πρόπερσι, το 2008, πολλοί περισσότεροι, πάνω από 1.000! Μη φτάσουμε στο σημείο να λέμε: "κάθε πέρσι και καλύτερα!" ούτε στο σημείο να κοιτάει ο καθένας να βολέψει τον εαυτούλη του, να...τρουπώσει κι οι άλλοι στα τσακίδια! Μην ξεχνάμε το περιβόητο 1:1. Ακόμα και το 527 -που ξέρω ότι το είπες για καλό-δε θα πρέπει να μας ικανοποιεί! Τέλος πάντων! Εύχομαι καλό διορισμό στους συναδέλφους αλλά ελπίζω να μη μας ξεχάσουν νομίζοντας ότι έχουν βολευτεί! Θυμάστε πόσο μας κακοφαινόταν που φέτος οι μόνιμοι δεν έκαναν απεργία για το καινούριο νομοσχέδιο... :(
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 03, 2010, 07:21:32 μμ »
μαζί σου :)

Αποσυνδεδεμένος m1969

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ02
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 03, 2010, 07:22:57 μμ »
327 μενουν για του χρονου, ευχομαι ολοψυχα να μας παρει ολους!!!

Όντως ακούστηκε ΠΟΛΥ εγωιστικό! Τέλος πάντων! Απλώς πρέπει να διεκδικήσουμε περισσότερους διορισμούς για του χρόνου. Πέρυσι τέτοιον καιρό διορίστηκαν 611 φιλόλογοι, πρόπερσι, το 2008, πολλοί περισσότεροι, πάνω από 1.000! Μη φτάσουμε στο σημείο να λέμε: "κάθε πέρσι και καλύτερα!" ούτε στο σημείο να κοιτάει ο καθένας να βολέψει τον εαυτούλη του, να...τρουπώσει κι οι άλλοι στα τσακίδια! Μην ξεχνάμε το περιβόητο 1:1. Ακόμα και το 527 -που ξέρω ότι το είπες για καλό-δε θα πρέπει να μας ικανοποιεί! Τέλος πάντων! Εύχομαι καλό διορισμό στους συναδέλφους αλλά ελπίζω να μη μας ξεχάσουν νομίζοντας ότι έχουν βολευτεί! Θυμάστε πόσο μας κακοφαινόταν που φέτος οι μόνιμοι δεν έκαναν απεργία για το καινούριο νομοσχέδιο... :(
Συμφωνω απολυτα. Συγχαρητηρια σε οσους διοριζονται και ας μην ξεχασουν και  οσους εξακολουθουν να δινουν τον ιδιο αγωνα που και εκεινοι εδωσαν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 678
Σύνολο: 679

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.