*

Αποστολέας Θέμα: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!  (Αναγνώστηκε 38406 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #182 στις: Αύγουστος 04, 2010, 05:32:11 μμ »
Εγώ αυτό που ξέρω και βλέπω συνέχεια είναι η γενική απάθεια.....βλέπε την φετινή συμμετοχή στις πορείες και τις διαμαρτυρίες....τώρα εσύ αν θες να συνεχίσεις να τα παίρνεις προσωπικά...κάν'το!! Και μην νομίζεις πως με το να πετάς κάτι απ΄την Αγία Γραφή αλλάζει η η μεγάλη αλήθεια του προσωπικού βολέματος που μας έφαγε όλους σαν κλάδο (γενικά εκπαιδευτικοί) τόσα χρόνια!!
ΥΓ: Και το διευκρινίζω ξανά....δεν μιλάω για σένα όταν λέω για προσωπικό βόλεμα!  
Αυτό που έγινε φέτος είναι τραγικό για όλους και ίσως παραπάνω για σας,αλλά πρέπει κάποια στιγμή να μάθουμε να διεκδικούμε το δίκαιο και όχι το βολικό!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:17:49 »

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #183 στις: Αύγουστος 04, 2010, 05:41:29 μμ »
Εγώ αυτό που ξέρω και βλέπω συνέχεια είναι η γενική απάθεια.....βλέπε την φετινή συμμετοχή στις πορείες και τις διαμαρτυρίες....τώρα εσύ αν θες να συνεχίσεις να τα παίρνεις προσωπικά...κάν'το!! Και μην νομίζεις πως με το να πετάς κάτι απ΄την Αγία Γραφή αλλάζει η η μεγάλη αλήθεια του προσωπικού βολέματος που μας έφαγε όλους σαν κλάδο (γενικά εκπαιδευτικοί) τόσα χρόνια!!
ΥΓ: Και το διευκρινίζω ξανά....δεν μιλάω για σένα όταν λέω για προσωπικό βόλεμα!  
Αυτό που έγινε φέτος είναι τραγικό για όλους και ίσως παραπάνω για σας,αλλά πρέπει κάποια στιγμή να μάθουμε να διεκδικούμε το δίκαιο και όχι το βολικό!!
..."Πετάω" κάτι από την Αγία Γραφή, γιατί πρώτα το κάνω πράξη.
Στην καθημερινότητά μου, όχι μόνο στις ...γιορτές. Αυτός είναι ο οδηγός μου και βάσει αυτού κάνω ΤΑ ΠΑΝΤΑ στη ζωή μου. Αυτή είναι η αλήθεια.
Δεκτό το ότι δεν το εννοείς για μένα, αλλά αυτό ισχύει βέβαια για όλες τις ειδικότητες, αυτό με το βόλεμα εννοώ.

Εγώ θα ήμουν βολεμένη εδώ και πολύ καιρό, εάν δεν έκανα πράξη τα πιστεύω μου και δεν αρνιόμουν να φάω τη θέση κάποιου άλλου. Κι αυτό, αν θες, το πιστεύεις.
Δικαιοσύνη είναι να μας φέρονται έτσι; Σε πληροφορώ ότι είναι μεγάλη αδικία, ειδικά για άτομα σαν εμένα, που είναι πεντακάθαρα και έξω από κάθε μαύρη ή γκρίζα διαδικασία.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 04, 2010, 05:49:32 μμ από Joanna Bear ΠΕ06 »
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος stella19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #184 στις: Αύγουστος 04, 2010, 05:48:12 μμ »
Οκ παιδιά συγνώμη παρεξήγηση.Είπαμε τα νεύρα μας έχουν σπάσει!!!

Αποσυνδεδεμένος NENH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #185 στις: Αύγουστος 04, 2010, 05:50:03 μμ »
ναι Λώρα, έχεις δικαιο, υπήρχε κακή διαχείριση των διορισμών τα προηγούμενα χρόνια και ήταν λογικό κ επόμενο κάποια στιγμή να υπάρχει μια μείωση στους διορισμούς όχι όμως εκμηδενισμός. τα τελευταία χρόνια οι διορισμοί μας κάθε φορά ήταν γύρω στα 300 άτομα, πέρυσι ήταν 342 και φέτος 13. αυτό δεν είναι μείωση, είναι αποκλεισμός κ κατά τη γνώμη μου καμία κακή διαχείριση δεν δικαιολογέι τέτοια αλλαγή. φέτος μαλιστα, την στιγμή που οι ώρες των αγγλικων αυξάνονται με τα 800 ολοήμερα όπου θα διδάσκονται κ αγγλικά σε πρώτη κ δευτέρα.

πιστεύω πως δεν είναι τυχαίο όλες τις τραγικες΄μειώσεις να τις υφίστανται οι ειδικότητες, πιστεύω ΄τι αυτή είναι η στρατηγική και η πολιτική του υπυργείου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:17:49 »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #186 στις: Αύγουστος 04, 2010, 05:51:22 μμ »
Επιβεβαιώνω και εγώ την πληροφορία από αρκετούς συναδέλφους ότι τα προηγούμενα χρόνια διορίστηκαν ΠΕ06 που δεν αντιστοιχούσαν στα κενά.

Στην περιοχή μου Δωδ/νησα γνωρίζω ότι οι Αγγλικών είναι υπεράριθμοι χρόνια τώρα παρόλα αυτά διόριζαν. Επίσης πριν 2-3 χρόνια υπήρχε μεγάλη συσσώρευση Γαλλικών.

Οι περισσότεροι έκαναν Ιστορία, Γραμματειακή, Δ/νση, Δημοτικά κλπ κλπ ενώ άλλοι τα προηγούμενα χρόνια έπαιρναν αποσπάσεις (φέτος τους γύρισαν τους περισσότερους).

Εκτίμηση μου  είναι ότι οι Αγγλικών θα σωθούν από την επέκταση του μαθήματος στην Α/θμια, όχι άμεσα αλλά σε βάθους χρόνου και εφόσον η οικονομία μας ανακάμψει. Μέχρι τότε
προβλέπω λίγους διορισμούς μονίμων, πολλούς διορισμούς ΑΜΩ.
Κουράγιο συνάδελφοι....


Αποσυνδεδεμένος pkft

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #187 στις: Αύγουστος 04, 2010, 05:56:26 μμ »
Ρε παιδιά,μην ασχολείστε με αυτά που λένε οι άλλοι κλάδοι...Ο καθένας θεωρεί τον δικό του σημαντικότερο και καλά κάνει.Εγώ δύο πράγματα θέλω να πω...1ον υπεράριθμοι υπάρχουν σε κάποιες περιοχές,όχι παντού.Εγώ που είμαι ωρομίσθια πρωτοβάθμια ανατ. Αττική τόσα χρόνια συμπληρώνω κενά πρωινού.Φανταστείτε φέτος με τα 800 ολοήμερα τι θα γίνει.Απ'όσο ξέρω στη δευτεροβάθμια της ίδιας περιοχής δεν περισσεύουν και πολλοί, μπορεί και κανένας,άρα μη γενικεύουμε.Είναι όμως τελείως παράλογο σε έναν κλάδο που φέτος αυξάνει τόσο τις ώρες σε πολλά δημοτικά να μειώνει διορισμούς κατα 96%!!!Μέχρι 50% το περιμέναμε όλοι νομίζω,όχι όμως έτσι.2ον όποιος πιστεύει ότι το πασόκ και η εν λόγω κυρία ήρθαν να φέρουν την αξιοκρατία στην Ελλάδα και να σταματήσουν τα ρουσφέτια που και αυτοί και οι άλλοι έκαναν κατά κόρον, είναι τουλάχιστον αφελής...Απλά έιναι ξεκάθαρα προκλητικοί πλέον και δεν κρατάνε ούτε τα προσχήματα(διοριστέοι ασέπ δηλ.)...Απαράδεκτοι!

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #188 στις: Αύγουστος 04, 2010, 05:57:04 μμ »
ναι Λώρα, έχεις δικαιο, υπήρχε κακή διαχείριση των διορισμών τα προηγούμενα χρόνια και ήταν λογικό κ επόμενο κάποια στιγμή να υπάρχει μια μείωση στους διορισμούς όχι όμως εκμηδενισμός. τα τελευταία χρόνια οι διορισμοί μας κάθε φορά ήταν γύρω στα 300 άτομα, πέρυσι ήταν 342 και φέτος 13. αυτό δεν είναι μείωση, είναι αποκλεισμός κ κατά τη γνώμη μου καμία κακή διαχείριση δεν δικαιολογέι τέτοια αλλαγή. φέτος μαλιστα, την στιγμή που οι ώρες των αγγλικων αυξάνονται με τα 800 ολοήμερα όπου θα διδάσκονται κ αγγλικά σε πρώτη κ δευτέρα.
πιστεύω πως δεν είναι τυχαίο όλες τις τραγικες΄μειώσεις να τις υφίστανται οι ειδικότητες, πιστεύω ΄τι αυτή είναι η στρατηγική και η πολιτική του υπυργείου
Μ'αρέσει έτσι που τα λες!  ;)
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #189 στις: Αύγουστος 04, 2010, 06:02:07 μμ »
ρε παιδια ποτε ηταν ...επι ΝΔ νομιζω που ειχε εξαγγειλει εκλογες και διορισε 900 κατι αγγλικους....νομιζω στον προ-προηγουμενο ΑΣΕΠ....ε, αυτα πληρωνουμε εμεις τωρα! :-\

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #190 στις: Αύγουστος 04, 2010, 06:05:06 μμ »
Ρε παιδιά,μην ασχολείστε με αυτά που λένε οι άλλοι κλάδοι...Ο καθένας θεωρεί τον δικό του σημαντικότερο και καλά κάνει.Εγώ δύο πράγματα θέλω να πω...1ον υπεράριθμοι υπάρχουν σε κάποιες περιοχές,όχι παντού.Εγώ που είμαι ωρομίσθια πρωτοβάθμια ανατ. Αττική τόσα χρόνια συμπληρώνω κενά πρωινού.Φανταστείτε φέτος με τα 800 ολοήμερα τι θα γίνει.Απ'όσο ξέρω στη δευτεροβάθμια της ίδιας περιοχής δεν περισσεύουν και πολλοί, μπορεί και κανένας,άρα μη γενικεύουμε.Είναι όμως τελείως παράλογο σε έναν κλάδο που φέτος αυξάνει τόσο τις ώρες σε πολλά δημοτικά να μειώνει διορισμούς κατα 96%!!!Μέχρι 50% το περιμέναμε όλοι νομίζω,όχι όμως έτσι.2ον όποιος πιστεύει ότι το πασόκ και η εν λόγω κυρία ήρθαν να φέρουν την αξιοκρατία στην Ελλάδα και να σταματήσουν τα ρουσφέτια που και αυτοί και οι άλλοι έκαναν κατά κόρον, είναι τουλάχιστον αφελής...Απλά έιναι ξεκάθαρα προκλητικοί πλέον και δεν κρατάνε ούτε τα προσχήματα(διοριστέοι ασέπ δηλ.)...Απαράδεκτοι!
Μα, όπως είπα και πριν από κάμποσα μηνύματα, σ'ένα απ'τα δημοτικά (στο ολοήμερο) που πήγαινα, η συνάδελφος του πρωινού ωρομίσθια ήτανε! Μα, τι, κοροιδευόμαστε τώρα;... Δεν ισχύουν τα ίδια παντού, καλά το λέει η συνάδελφος, μη γενικεύετε... Το ποσοστό της μείωσης, ποιας μείωσης, εντελώς κοπήκαμε, μόνο δέος προκαλεί...  :( :( :( :(
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #191 στις: Αύγουστος 04, 2010, 06:20:05 μμ »
ρε παιδια ποτε ηταν ...επι ΝΔ νομιζω που ειχε εξαγγειλει εκλογες και διορισε 900 κατι αγγλικους....νομιζω στον προ-προηγουμενο ΑΣΕΠ....ε, αυτα πληρωνουμε εμεις τωρα! :-\
Καλά, είναι δυνατόν;
Και τι φταίμε τώρα εμείς, το ΠΑΣΟΚ μας κάνει αντίποινα δηλαδή, επειδή η ΝΔ τότε διόριζε αβέρτα;  >:( >:( >:(
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος pkft

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #192 στις: Αύγουστος 04, 2010, 06:27:25 μμ »
Καλά λέει η συνάδελφος.Δε φταίμε εμείς για ό,τι έχει γίνει μέχρι τώρα,δε διορθώνεις μια αδικία με μια άλλη...Και στην τελική αν είναι όντως έτσι τα πράγματα, να βγούνε με στοιχεία να μιλήσουν για να μη γινόμαστε και εμείς καχύποπτοι.Έτσι ύπουλα όμως που τα κάνουν όλα είναι λογικό να σκεφτόμαστε διάφορα...

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #193 στις: Αύγουστος 04, 2010, 06:37:50 μμ »
2 υποθέσεις μπορώ να κάνω για το υπουργείο

1η  Αφού συγκέντρωσε τα στοιχεία που έστειλαν οι κατά τόπους Διευθύνσεις και τα έβαλε κάτω είδε ότι τα οργανικά κενά που έχει είναι τόσα που καλύπτονται από
τις υπάρχουσες υπεραριθμίες  + 13 νέους ΠΕ06.

2η Έπρεπε να κόψει από κάπου περισσότερους και κόβει από Ξενόγλωσσους και Γυμναστές που ξέρει (όχι με απόλυτη ακρίβεια) ότι έχει μεγάλο περίσσευμα

και στις 2 υποθέσεις η διαφορά είναι ότι στην πρώτη ξέρει με σχεδόν ακρίβεια τι κενά έχει ενώ στην δεύτερη υποθέτει με μεγάλη πιθανότητα λάθους.

Όπως και να έχει. Είναι γεγονός ότι οι αθρόοι διορισμοί τα προηγούμενα χρόνια (συγκεκριμένων ειδικοτήτων) οδήγησε σε υπερφόρτωση σε πολλές περιοχές. Αυτό πάει να αποσυμπιέσει τώρα.
Εφόσον κοπούν οι αποσπάσεις εκτός σχολείου και γίνουν πραγματικές μεταθέσεις το σύστημα θα ισορροπήσει και με την αύξηση των ωρών στο
Δημοτικό θα έχουμε σε 1-2 χρόνια ξανά διορισμούς σε ικανοποιητικούς αριθμούς.

Το ότι δούλευε κάπου μια ωρομίσθια που αντικαθιστούσε μια άλλη ωρομίσθια δεν συνεπάγεται ότι η αρχική ωρομίσθια κάλυπτε οργανικό κενό. Μπορεί χίλια πράγματα. Από το να μην δικαιολογούσε οργανικό κενό (για πολλούς λόγους) έως να έχει σπάσει το κεφάλι του ο μόνιμος εκπαιδευτικός ή οτιδήποτε άλλο.

Επίσης το επιχείρημα φταίει το ένα κόμμα ή το άλλο είναι αβάσιμο.

Αν το Χ κόμμα αντί για 900 ΠΕ06 είχε πάρει 500 εκείνη την χρονιά εσύ θα είχες άλλους 400 πάνω από την θέση σου το λιγότερο.

Φέτος το υπουργείο ρισκάρει (γιατί πρέπει να εξοικονομήσει) και θα δουλέψει με τους υπεράριθμους και τους ΑΜΩ, όσα κενά όσα προβλήματα και αν δημιουργηθούν.
Αν γίνει πανικός φέτος, του χρόνου δεν θα ρισκάρουν (εκτός και αν πτωχεύσουμε)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 04, 2010, 06:42:04 μμ από kinegiros »

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #194 στις: Αύγουστος 04, 2010, 06:38:57 μμ »
Καλά λέει η συνάδελφος.Δε φταίμε εμείς για ό,τι έχει γίνει μέχρι τώρα,δε διορθώνεις μια αδικία με μια άλλη...Και στην τελική αν είναι όντως έτσι τα πράγματα, να βγούνε με στοιχεία να μιλήσουν για να μη γινόμαστε και εμείς καχύποπτοι.Έτσι ύπουλα όμως που τα κάνουν όλα είναι λογικό να σκεφτόμαστε διάφορα...
Κι εσύ μ'αρέσεις έτσι που τα λες!  :)
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #195 στις: Αύγουστος 04, 2010, 06:43:33 μμ »
2 υποθέσεις μπορώ να κάνω για το υπουργείο

1η  Αφού συγκέντρωσε τα στοιχεία που έστειλαν οι κατά τόπους Διευθύνσεις και τα έβαλε κάτω είδε ότι τα οργανικά κενά που έχει είναι τόσα που καλύπτονται από
τις υπάρχουσες υπεραριθμίες  + 13 νέους ΠΕ06.

2η Έπρεπε να κόψει από κάπου περισσότερους και κόβει από Ξενόγλωσσους και Γυμναστές που ξέρει (όχι με απόλυτη ακρίβεια) ότι έχει μεγάλο περίσσευμα

και στις 2 υποθέσεις η διαφορά είναι ότι στην πρώτη ξέρει με σχεδόν ακρίβεια τι κενά έχει ενώ στην δεύτερη υποθέτει με μεγάλη πιθανότητα λάθους.

Όπως και να έχει. Είναι γεγονός ότι οι αθρόοι διορισμοί τα προηγούμενα χρόνια (συγκεκριμένων ειδικοτήτων) οδήγησε σε υπερφόρτωση σε πολλές περιοχές. Αυτό πάει να αποσυμπιέσει τώρα.
Εφόσον κοπούν οι αποσπάσεις εκτός σχολείου και γίνουν πραγματικές μεταθέσεις το σύστημα θα ισορροπήσει και με την αύξηση των ωρών στο
Δημοτικό θα έχουμε σε 1-2 χρόνια ξανά διορισμούς σε ικανοποιητικούς αριθμούς.

Το ότι δούλευε κάπου μια ωρομίσθια που αντικαθιστούσε μια άλλη ωρομίσθια δεν συνεπάγεται ότι η αρχική ωρομίσθια κάλυπτε οργανικό κενό. Μπορεί χίλια πράγματα. Από το να μην δικαιολογούσε οργανικό κενό (για πολλούς λόγους) έως να έχει σπάσει το κεφάλι του ο μόνιμος εκπαιδευτικός ή οτιδήποτε άλλο.

Επίσης το επιχείρημα φταίει το ένα κόμμα ή το άλλο είναι αβάσιμο.

Αν το Χ κόμμα αντί για 900 ΠΕ06 είχε πάρει 500 εκείνη την χρονιά εσύ θα είχες άλλους 400 πάνω από την θέση σου το λιγότερο.

Φέτος το υπουργείο ρισκάρει (γιατί πρέπει να εξοικονομήσει) και θα δουλέψει με τους υπεράριθμους και τους ΑΜΩ, όσα κενά όσα προβλήματα και αν δημιουργηθούν.
Αν γίνει πανικός του χρόνου δεν θα ρισκάρουν (εκτός και αν πτωχεύσουμε)
Δεν ξέρω, παιδιά, παίζουν με τις ζωές μας, εκ του ασφαλούς πάντα, δεν είμαστε αναλώσιμοι, πώς να το κάνουμε, δεν είναι τόσο απλό... Καταλαβαίνω μεν, αλλά επιτέλους δεν ΑΝΤΕΧΩ άλλο, φτάνει.  :'( :'( :'(
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161415
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 586
Σύνολο: 606

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.