*

Αποστολέας Θέμα: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!  (Αναγνώστηκε 38379 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #210 στις: Αύγουστος 05, 2010, 04:45:58 μμ »
Στην καλύτερη περίπτωση ναι, 2 επιπλέον χρόνια μεταβατικής. Μετά... ο "ανανεωμένος" ΑΣΕΠ το 2012-13...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:58:25 »

Αποσυνδεδεμένος Tery

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #211 στις: Αύγουστος 05, 2010, 04:51:05 μμ »
Στην καλύτερη περίπτωση ναι, 2 επιπλέον χρόνια μεταβατικής. Μετά... ο "ανανεωμένος" ΑΣΕΠ το 2012-13...

Ο νέος ασεπ δεν γίνεται να καθυστερήσει τόσο. Κάποιες ειδικότητες θα εξαντληθούν το 2010-2011.
Υπάρχει δηλαδή περίπτωση να κάνει ασεπ το 2011 για τους φιλολόγους και να μην συμπεριλάβει στο διαγωνισμό πχ τους ξενόγλωσσους? Δε νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #212 στις: Αύγουστος 05, 2010, 04:53:54 μμ »
ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ στην εΛΛΑΔΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #213 στις: Αύγουστος 05, 2010, 04:57:17 μμ »
Υπάρχει δηλαδή περίπτωση να κάνει ασεπ το 2011 για τους φιλολόγους και να μην συμπεριλάβει στο διαγωνισμό πχ τους ξενόγλωσσους?

Νομίζω στον προτελευταίο απουσίαζαν κάποιες τεχνικές ειδικότητες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:58:25 »

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #214 στις: Αύγουστος 05, 2010, 05:03:58 μμ »
Στην καλύτερη περίπτωση ναι, 2 επιπλέον χρόνια μεταβατικής. Μετά... ο "ανανεωμένος" ΑΣΕΠ το 2012-13...

Ο νέος ασεπ δεν γίνεται να καθυστερήσει τόσο. Κάποιες ειδικότητες θα εξαντληθούν το 2010-2011.
Υπάρχει δηλαδή περίπτωση να κάνει ασεπ το 2011 για τους φιλολόγους και να μην συμπεριλάβει στο διαγωνισμό πχ τους ξενόγλωσσους? Δε νομίζω.

Μακάρι. Μας βολεύει όλους να αναγκαστεί να πάρει τους υπόλοιπους διοριστέους του ΑΣΕΠ και το υπόλοιπο 40% του χρόνου (και το 24μηνο please) και μετά να κάνει ΑΣΕΠ για όλες τις ειδικότητες...

Δυστυχώς, με αυτά που έγιναν φέτος, πάντα σκέφτομαι το χειρότερο σενάριο (και κάτι μου λέει ότι η δική τους φαντασία είναι πιο...νοσηρή από τη δική μου).

Αποσυνδεδεμένος mariak_222

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #215 στις: Αύγουστος 05, 2010, 05:10:57 μμ »
το 13 φαντάζομαι κανείς δεν το περίμενε...μα ούτε καν τους μισούς από την β φουρνιά του ασεπ δεν πήρε...μακάρι να μας περιμένει καμιά ευχάριστη έκπληξη στην γωνία...αν και δεν το βλέπω...
πόσες θέσεις είχαν βγάλει στον ασεπ του 08 μήπως θυμάται κανείς?

 είχαν βγάλει 228 θέσεις, διόρισαν 114 άτομα κ μένουν άλλα τόσα..εκτων οποίων θα πάρουν 6. έχω σειρά 116 στο συγκεκριμένο πίνακα κ δεν ξέρω αν διορίζομαι, καθώς κάποιοι πριν από μένα δεν πηγαν πέρυσι.. ό,τι να' ναι γενικότερα...

Αποσυνδεδεμένος kaitoula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #216 στις: Αύγουστος 05, 2010, 05:17:15 μμ »
Στην καλύτερη περίπτωση ναι, 2 επιπλέον χρόνια μεταβατικής. Μετά... ο "ανανεωμένος" ΑΣΕΠ το 2012-13...

Ο νέος ασεπ δεν γίνεται να καθυστερήσει τόσο. Κάποιες ειδικότητες θα εξαντληθούν το 2010-2011.
Υπάρχει δηλαδή περίπτωση να κάνει ασεπ το 2011 για τους φιλολόγους και να μην συμπεριλάβει στο διαγωνισμό πχ τους ξενόγλωσσους? Δε νομίζω.

γιατί όχι; νομίζω κατι αναλογο έγινε με τους πληροφορικούς. είχε γίνει ασεπ για αυτούς το 2005 και μετά το 2009. το 2007 δεν έγινε! αν θυμάμαι καλά......

Αποσυνδεδεμένος mariak_222

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #217 στις: Αύγουστος 05, 2010, 05:23:01 μμ »
παιδια ειναι πολυ τραγικο για να ειναι αληθινο αυτο το σεναριο...
γιατι δεν τηλ στο υπουργειο να ρωτησετε ενα αναμενεται συμπληρωματικη εγκυκλιος για το κλαδο μας?

τηεφ'ωνησα χθες στο υπουργείο για να ρωτήσω για συμπληρωματική εγκύκλιο κ μου είπαν ότι δε θα βγάλουν άλλη κ ότι τυχόν κενά που θα προκύψουν θα καλυφθούν με αναπληρωτές

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #218 στις: Αύγουστος 05, 2010, 05:44:38 μμ »
στην περιοχή διορισμού μένεις υποχρεωτικά για 3 χρόνια.σχολεία αλλάζεις στην τριετία εντός της περιοχής διορισμού.περιοχή δεν μπορείς να αλλάξεις

Αποσυνδεδεμένος mariak_222

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #219 στις: Αύγουστος 05, 2010, 05:56:42 μμ »
Παιδιά, μπορεί κάποιος να εξηγήσει επακριβώς τι σημαίνει "κατοχυρώνω δικαίωμα διορισμού";
Και πώς μπορούν ΑΥΤΟΙ να το ερμηνεύσουν αυτό;

Πρέπει να'σαι μόνο διοριστέος;
Όσοι συγκέντρωναν αρκετά μόρια καθαρής προυπηρεσίας π.χ. και διοριζόντουσαν φέτος αν ίσχυε το περσινό καθεστώς ή έστω μέσα στη μεταβατική, κατοχυρώνουν δικαίωμα διορισμού;
Υπάρχει σαφές πλαίσιο που να ΚΑΘΟΡΙΖΕΙ τι ακριβώς σημαίνει αυτό;

σαφές πλαίσιο απ'όσο γνωρίζω και νομίζω δεν υπάρχει. δεν είμαι κι απόλυτη βέβαια. μάλλον όμως τα πράγματα είναι όπως τα λες, όσοι συγκέντρωναν αρκετή προυπηρεσία και διορίζονταν φέτος με το περσινό καθεστώς.

κι όπως είπε η solil κι εγώ δεν θα εκπλαγώ αν η άσχετη υπουργός βγάλει καινούργιο νόμο του χρόνου που να αναιρεί το μεταβατικό στάδιο, τους διοριστέους τους ΑΣΕΠ όμως δεν γίνεται να μην τους διορίσει, τα ονόματα τους έχουν δημοσιευτεί και στην εφημερίδα της κυβερνησης. δεν γίνεται κάποια στιγμή να να διεξάγει καινουργιο διαγωνισμό ΑΣΕΠ και να μην έχει διορίσει τους επιτυχόντες ενός παλιότερου. και μαζί με αυτους όπως είπα κ παραπάνω είναι υποχρεμένη να πάρει κ τους 72 απο το 40%.

αλήθεια είναι κανείς διοριστέος του ΑΣΕΠ εδώ που να μην ανήκει στους 6 τυχερούς που θα πάρει φέτος ? για να μας διαφωτίσει αν ξέρει κάτι παραπάνω
έχω σειρά 116 στον πίνακα ΑΣΕΠ ΠΕ06...θεωρητικά ειμαι δεύτερη να διοριστώ, αλλά υπάρχουν κάποια άτομα πριν από μένα που δεν πήγαν πέρυσι. από το υπουργείο άλλοι λένε αυτοί πάνε στο τέλος γιατί έχασαν τη σειρά τους κάλλοι μου είπαν ότι προπορεύονται κανονικά πριν από μένα. οπότε καταλαβαίνετε, χλωμό το τοπίο ακόμη καπό τουςυπαλλήλους του υπουργείου...

Αποσυνδεδεμένος Tery

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #220 στις: Αύγουστος 05, 2010, 06:49:05 μμ »
στην περιοχή διορισμού μένεις υποχρεωτικά για 3 χρόνια.σχολεία αλλάζεις στην τριετία εντός της περιοχής διορισμού.περιοχή δεν μπορείς να αλλάξεις

Δηλαδή μπορείς να κινηθείς στα σχολεία της περιοχής, πχ β' Φθιώτιδος? ή στα σχολεία όλου του νομού της Φθιώτιδος?

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #221 στις: Αύγουστος 05, 2010, 09:52:02 μμ »
στη β φθιώτιδας μόνο

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #222 στις: Αύγουστος 06, 2010, 01:26:48 μμ »
Τι θα κάνουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Οι άνθρωποι είναι ψεύτες, πάρτε το χαμπάρι!
Δεν μπορούμε να τους εμπιστευθούμε σε τίποτα απ'όσα λένε!
Αν δεν αναγκαστούν αλλιώς, δεν θα κάνουν τίποτα, θα επικαλεστούν διάφορα,
στις επινοήσεις δικαιολογιών είναι επιστήμονες!
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος valeriaa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #223 στις: Αύγουστος 06, 2010, 01:40:04 μμ »
σιγουρα δε δωσαν εκατονταδες κενα. Στο δημοτικό που ήμουν πέρυσι, δεν έχει οργανική, και πάνε μόνο αναπληρωτές. φέτος θα είναι ένα από τα 800 δημοτικά, άρα χρειάζεται 2 καθηγητές αγγλικών. Που είναι η δοε και όσοι μας ζήταγαν να κάνουμε απεργίες , για να μας πούνε τα πραγματικά κενά?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161407
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 496
Σύνολο: 514

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.