*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση  (Αναγνώστηκε 325904 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος annoula1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #434 στις: Αύγουστος 30, 2010, 08:59:19 μμ »

Μα τι είναι αυτά που λέτε και που τα διαβάζετε;;;;;;;Ο Νόμος κατατέθηκε και έχει αναλυτικά τα μόρια της προϋπηρεσίας για τους αναπληρωτές. Όπως και στους υπόλοιπους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ που μοριοδοτείται η προϋπηρεσία, το ίδιο θα συμβεί και σε εμάς. Κανένας δεν θα χάσει τους μήνες που δούλεψε. Επιπλέον, θα υπάρξει και προσαύξηση πτύχιων ξένων γλωσσών, υπολογιστών και φυσικά όσων είναι κάτοχοι μεταπτυχιακών και διδακτορικών διπλωμάτων.

Δλδ το 24μηνο ισχύει ?? Κάνοντας ενα 24μηνο ως αναπληρωτης, μπορεις να διοριστεις μόνιμος ?? Τα υπολοιπα που αναφερεις, τα εχω διαβάσει και τα ξερω ...
Υπάρχει και το 30μηνο μην το ξεχνάς......Αυτό που θα συμβεί του χρόνου είναι ότι όσοι θα διοριστούν θα είναι από 24μηνο και 30μηνο (αφού οι ασεπίτες έφυγαν τώρα). Το θέμα είναι πόσοι θα διοριστούν.......
Από το μεθεπόμενο χρόνο θα διορίζονται αποκλειστικά και μόνο όσοι γράφουν στον ΑΣΕΠ (σημείωση:όσοι έχουμε προϋπηρεσία θα προστίθεται στον βαθμό του γραπτού μας). Κερδισμένοι βγαίνουμε......
Σκάσε και κολύμπα!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:47:01 »

Αποσυνδεδεμένος annoula1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #435 στις: Αύγουστος 30, 2010, 09:00:52 μμ »
Σωστό αυτό που λες, αλλά γνωρίζω τουλάχιστον 15 γραφεία Αβάθμιας ανά την Ελλάδα που ανέφεραν κατηγορηματικά στους αναπληρωτές όταν έκαναν τις αιτήσεις ότι έχουν εντολή από το Υπουργείο οι νηπιαγωγοί να μην δηλώσουν ΑΚΩ


Συγνώμη κιόλας αλλά βρίσκω ανενημέρωτα πολλά γραφεία πρωτοβάθμιας ... γιατί στο δικό μας δεν μου είπαν κάτι τέτοιο ??? Και δλδ έπρεπε να δηλώσουμε μόνο ΑΜΩ ?

Συγνώμη έκανα λάθος τεράστιο!!!!!!!!!!!!Ήθελα να γράψω ότι ζητούσαν από τους νηπιαγωγούς να δηλώσουν μόνο ΑΚΩ


Να ρωτήσω κάτι παιδιά? Δεν είμαι νηπιαγωγός. Αν κατάλαβα καλά, κάποιοι νηπιαγωγοί δήλωσαν και αμω. Το σύστημα το δέχτηκε?


Ναι το δέχθηκε. Τουλάχιστον για όσους γνωρίζω εγώ. Αλλά δεν σημαίνει και κάτι το ιδιαίτερο αυτό.
Σκάσε και κολύμπα!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Gi@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 963
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #436 στις: Αύγουστος 30, 2010, 09:02:49 μμ »

Μα τι είναι αυτά που λέτε και που τα διαβάζετε;;;;;;;Ο Νόμος κατατέθηκε και έχει αναλυτικά τα μόρια της προϋπηρεσίας για τους αναπληρωτές. Όπως και στους υπόλοιπους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ που μοριοδοτείται η προϋπηρεσία, το ίδιο θα συμβεί και σε εμάς. Κανένας δεν θα χάσει τους μήνες που δούλεψε. Επιπλέον, θα υπάρξει και προσαύξηση πτύχιων ξένων γλωσσών, υπολογιστών και φυσικά όσων είναι κάτοχοι μεταπτυχιακών και διδακτορικών διπλωμάτων.

Δλδ το 24μηνο ισχύει ?? Κάνοντας ενα 24μηνο ως αναπληρωτης, μπορεις να διοριστεις μόνιμος ?? Τα υπολοιπα που αναφερεις, τα εχω διαβάσει και τα ξερω ...
Υπάρχει και το 30μηνο μην το ξεχνάς......Αυτό που θα συμβεί του χρόνου είναι ότι όσοι θα διοριστούν θα είναι από 24μηνο και 30μηνο (αφού οι ασεπίτες έφυγαν τώρα). Το θέμα είναι πόσοι θα διοριστούν.......
Από το μεθεπόμενο χρόνο θα διορίζονται αποκλειστικά και μόνο όσοι γράφουν στον ΑΣΕΠ (σημείωση:όσοι έχουμε προϋπηρεσία θα προστίθεται στον βαθμό του γραπτού μας). Κερδισμένοι βγαίνουμε......

Συγνωμη που ρωτάω τόσα πολλά αλλά σε βρίσκω ενημερωμένη και γι αυτό σε ρωτάω ... Δλδ αν κάποιος είναι αναπληρωτής τα μόρια της προϋπηρεσίας θα προστίθενται στο βαθμό του, αρκεί να είναι επιτυχών ή διοριστέος ?? Ευχαριστώ annoula1983
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος atherina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #437 στις: Αύγουστος 30, 2010, 09:09:03 μμ »
annoula1983 δεν ειπε κανεις οτι δε θα μετραει η προυπηρεσια αλλα ο συντελεστης μας νοιαζει..
γιατι αν εγω κ εσυ εχουμε τον ιδιο βαθμο ασεπ και εγω εχω δυο χρονια προυπηρεσια κ εσυ οχι αλλα εσυ εχεις αριστη ξενη γλωσσα και εγω οχι θα διοριστεις εσυ!!!
δεν ειναι αυτο υποτιμηση της προυπηρεσίας;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:47:01 »

Αποσυνδεδεμένος annoula1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #438 στις: Αύγουστος 30, 2010, 09:13:57 μμ »

Μα τι είναι αυτά που λέτε και που τα διαβάζετε;;;;;;;Ο Νόμος κατατέθηκε και έχει αναλυτικά τα μόρια της προϋπηρεσίας για τους αναπληρωτές. Όπως και στους υπόλοιπους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ που μοριοδοτείται η προϋπηρεσία, το ίδιο θα συμβεί και σε εμάς. Κανένας δεν θα χάσει τους μήνες που δούλεψε. Επιπλέον, θα υπάρξει και προσαύξηση πτύχιων ξένων γλωσσών, υπολογιστών και φυσικά όσων είναι κάτοχοι μεταπτυχιακών και διδακτορικών διπλωμάτων.

Δλδ το 24μηνο ισχύει ?? Κάνοντας ενα 24μηνο ως αναπληρωτης, μπορεις να διοριστεις μόνιμος ?? Τα υπολοιπα που αναφερεις, τα εχω διαβάσει και τα ξερω ...
Υπάρχει και το 30μηνο μην το ξεχνάς......Αυτό που θα συμβεί του χρόνου είναι ότι όσοι θα διοριστούν θα είναι από 24μηνο και 30μηνο (αφού οι ασεπίτες έφυγαν τώρα). Το θέμα είναι πόσοι θα διοριστούν.......
Από το μεθεπόμενο χρόνο θα διορίζονται αποκλειστικά και μόνο όσοι γράφουν στον ΑΣΕΠ (σημείωση:όσοι έχουμε προϋπηρεσία θα προστίθεται στον βαθμό του γραπτού μας). Κερδισμένοι βγαίνουμε......

Συγνωμη που ρωτάω τόσα πολλά αλλά σε βρίσκω ενημερωμένη και γι αυτό σε ρωτάω ... Δλδ αν κάποιος είναι αναπληρωτής τα μόρια της προϋπηρεσίας θα προστίθενται στο βαθμό του, αρκεί να είναι επιτυχών ή διοριστέος ?? Ευχαριστώ annoula1983
Τα μόρια θα προστίθενται όπως συμβαίνει τώρα με το βαθμό του πτυχίου και το μεταπτυχιακό και διδακτορικό
Σκάσε και κολύμπα!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος annoula1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #439 στις: Αύγουστος 30, 2010, 09:17:31 μμ »
annoula1983 δεν ειπε κανεις οτι δε θα μετραει η προυπηρεσια αλλα ο συντελεστης μας νοιαζει..
γιατι αν εγω κ εσυ εχουμε τον ιδιο βαθμο ασεπ και εγω εχω δυο χρονια προυπηρεσια κ εσυ οχι αλλα εσυ εχεις αριστη ξενη γλωσσα και εγω οχι θα διοριστεις εσυ!!!
δεν ειναι αυτο υποτιμηση της προυπηρεσίας;
Θα σου πω την προσωπική μου γνώμη και μόνο και δεν θέλω να παρεξηγηθεί κανένας εδώ μέσα. Όπως μετράει η προϋπηρεσία έτσι πρέπει να μετράνε και όλα τα υπόλοιπα. Ανήκω στην γενιά των παιδιών με 3 γλώσσες άριστα, μεταπτυχιακό και την προϋπηρεσία μου φυσικά. Ήρθε η ώρα να τα χρησιμοποιήσω από να τα έχω κρεμασμένα στον τοίχο. Όπως και στους υπόλοιπους διαγωνισμούς μετράνε αυτά τα προσόντα καιρός είναι να μετρήσουνε και σε εμάς.
Σκάσε και κολύμπα!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Gi@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 963
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #440 στις: Αύγουστος 30, 2010, 09:20:35 μμ »
Όπως και να έχει εμένα μου λύθηκαν οι απορίες και ευχαριστώ πολύ annoula1983. Καλή μας επιτυχία λοιπόν και εύχομαι το καλύτερο για όλους μας !!!
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος Gi@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 963
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #441 στις: Αύγουστος 30, 2010, 09:21:41 μμ »
Ήρθε η ώρα να τα χρησιμοποιήσω από να τα έχω κρεμασμένα στον τοίχο.

Αυτό νομίζω τα λέει όλα!!!
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #442 στις: Αύγουστος 30, 2010, 09:22:25 μμ »
συμφωνώ κι εγώ στο να μετράνε τα προσόντα. κι εγώ διακοσμώ χρόνια τώρα τον τοίχο μου με αυτά... :( :(
όσο για τα μόρια προϋπηρεσίας είναι τόσο ελάχιστα .. σχεδόν μηδαμινά ΑΛΛΑ αν πέρσυ είχα 0,2 % περισσότερο θα είχα περάσει αναπληρώτια τότε..
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος giota.pat.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #443 στις: Αύγουστος 30, 2010, 09:23:14 μμ »

Υπάρχει και το 30μηνο μην το ξεχνάς......Αυτό που θα συμβεί του χρόνου είναι ότι όσοι θα διοριστούν θα είναι από 24μηνο και 30μηνο (αφού οι ασεπίτες έφυγαν τώρα). Το θέμα είναι πόσοι θα διοριστούν.......
Από το μεθεπόμενο χρόνο θα διορίζονται αποκλειστικά και μόνο όσοι γράφουν στον ΑΣΕΠ (σημείωση:όσοι έχουμε προϋπηρεσία θα προστίθεται στον βαθμό του γραπτού μας). Κερδισμένοι βγαίνουμε......

Δεν έχουν φύγει όλοι οι Ασεπίτες. Υπάρχουν πολλά άτομα ακόμα να διοριστούν απο Ασεπ νηπιαγωγών

Αποσυνδεδεμένος annoula1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #444 στις: Αύγουστος 30, 2010, 09:23:27 μμ »
Όπως και να έχει εμένα μου λύθηκαν οι απορίες και ευχαριστώ πολύ annoula1983. Καλή μας επιτυχία λοιπόν και εύχομαι το καλύτερο για όλους μας !!!
Παρακαλώ. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλους μας
Σκάσε και κολύμπα!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος annoula1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #445 στις: Αύγουστος 30, 2010, 09:25:42 μμ »

Υπάρχει και το 30μηνο μην το ξεχνάς......Αυτό που θα συμβεί του χρόνου είναι ότι όσοι θα διοριστούν θα είναι από 24μηνο και 30μηνο (αφού οι ασεπίτες έφυγαν τώρα). Το θέμα είναι πόσοι θα διοριστούν.......
Από το μεθεπόμενο χρόνο θα διορίζονται αποκλειστικά και μόνο όσοι γράφουν στον ΑΣΕΠ (σημείωση:όσοι έχουμε προϋπηρεσία θα προστίθεται στον βαθμό του γραπτού μας). Κερδισμένοι βγαίνουμε......

Δεν έχουν φύγει όλοι οι Ασεπίτες. Υπάρχουν πολλά άτομα ακόμα να διοριστούν απο Ασεπ νηπιαγωγών

Από τον τελευταίο γραπτό διαγωνισμό διορίστηκαν όλοι οι "διοριστέοι"
Σκάσε και κολύμπα!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος annoula1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #446 στις: Αύγουστος 30, 2010, 09:28:42 μμ »
συμφωνώ κι εγώ στο να μετράνε τα προσόντα. κι εγώ διακοσμώ χρόνια τώρα τον τοίχο μου με αυτά... :( :(
όσο για τα μόρια προϋπηρεσίας είναι τόσο ελάχιστα .. σχεδόν μηδαμινά ΑΛΛΑ αν πέρσυ είχα 0,2 % περισσότερο θα είχα περάσει αναπληρώτια τότε..
Επειδή έκανα τους υπολογισμούς πρέπει να σου πω ότι μόνο μηδαμινά δεν είναι.... Αλλά αυτό βέβαια με βάση τα δικά μου μόρια. Σε προσωπικό επίπεδο. Και μην ξεχνάς ότι στα μόρια της προϋπηρεσίας υπάρχουν 3 διαβαθμίσεις. Όσο περισσότεροι μήνες τόσα περισσότερα και τα μόρια
Σκάσε και κολύμπα!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος atherina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #447 στις: Αύγουστος 30, 2010, 09:30:05 μμ »
συμφωνω να μετρανε ολα τα προσοντα!εχεις δικαιο απλα το βρισκω λιγο αδικο για οσους ξεκινησαν σαν αναπληρωτες κ εφυγαν απο τις δουλειες τους με την προοπτικη οτι το αργοτερο σε 24 μηνες(προυπηρεσια) θα γινουν μονιμοι να μην τους πιασει το συστημα. εγω π.χ. δε θα αφηνα τη δουλεια μου αν το ηξερα απο πριν..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 520
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 523
Σύνολο: 534

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.