*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 46504 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 06, 2010, 02:16:54 μμ »
Ίσως..αλλά σκέψου και όλα τα διαδικαστικά για διάσπαση ωρών..Είναι λίγο ζόρι οι πολλοί ΑΜΩ..Τι να πω...Με σειρά γύρω στα 610 με τον πίνακα του Πέτρου και με 31 μόρια μάλλον....δεν με βλέπω καλά :-X :'( :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:48:39 »

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 06, 2010, 07:37:59 μμ »





Επιστρέφοντας από διακοπές, έκανα μια εκκαθάριση στον πίνακα αναπληρωτών (σε σχέση με τη δική μου επίσημη θέση: 1194 - τελευταία ενημέρωση):

Αφαίρεσα τους 3 30μηνίτες, τους 85 24μηνίτες, τους 136 του 40% και 102 από 204 ΑΣΕΠίτες που βρίσκονται μπροστά μου  = 868

Από αυτή τη θέση, πρέπει ν' αφαιρεθούν και όσοι διοριστούν απ' τις ειδικές κατηγορίες.

Η σημερινή εγκύκλιος αναφέρεται σε 19 πολύτεκνους, 19 άτομα με αναπηρία και 12μηνο, 7 γονείς παιδιών με αναπηρία και 12μηνο ...

Στον πίνακα αναπληρωτών, προτάσσονται 71 άτομα, εκ των οποίων οι 24 πρώτοι πολύτεκνοι (από αυτούς αφαιρώ τους 19) και ακολουθούν 3 κατηγορίες ασθενών με 8, 24, 15 άτομα αντίστοιχα, αν από τους 30 εξ αυτών που έχουν 12μηνο προέλθουν οι 19 ( νομίζω πάντως πως υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις ασθενών που δεν προτάσσονται στον πίνακα ...), φτάνω στη θέση 830

Με 97 3τεκνους μπροστά μου, χρειάζομαι κλήση 920 ΑΚΩ για να συμπεριληφθώ σε αυτούς ή και λιγότερους ανάλογα με το τι έχει δηλώσει όποιος προηγείται ...

Με βάση τις ανάγκες, τις επίσημες δηλώσεις περί αυξημένου αριθμού αναπληρωτών και διάφορα άλλα στοιχεία ... - αυτονόητα για όποιον ασχολείται με το θέμα - θεωρώ το νούμερο (200 λιγότεροι από πέρσι) αρκετά ρεαλιστικό ..., όχι φυσικά βέβαιο ...
Αν κληθούν τόσοι ..., η βάση κανονικής αναπλήρωσης θα πέσει κάτω από τα 24.466 μόρια της αφεντιάς μου ...

Ελπίζω και φέτος ..., να μη φάμε όλο το Φθινόπωρο ... λίγοι να ενημερώνουμε / εμψυχώνουμε τους πολλούς και ... χωρίς τελικά την πλήρη αναπλήρωση ...

Και μια παράκληση ..., όσοι προβλέπουν αριθμούς ή ό,τι ... ας μας εξηγούν το σκεπτικό τους ...

Αυτά ...
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 06, 2010, 07:48:25 μμ »
Μακάρι να είναι όπως τα λες Αρίστο. Εγώ κρατώντας μικρό καλάθι εξήγησα γιατί πιστύω πως θα πάρει 500 ακω.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος sgrig

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 319
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 06, 2010, 08:15:02 μμ »





Επιστρέφοντας από διακοπές, έκανα μια εκκαθάριση στον πίνακα αναπληρωτών (σε σχέση με τη δική μου επίσημη θέση: 1194 - τελευταία ενημέρωση):

Αφαίρεσα τους 3 30μηνίτες, τους 85 24μηνίτες, τους 136 του 40% και 102 από 204 ΑΣΕΠίτες που βρίσκονται μπροστά μου  = 868

Από αυτή τη θέση, πρέπει ν' αφαιρεθούν και όσοι διοριστούν απ' τις ειδικές κατηγορίες.

Η σημερινή εγκύκλιος αναφέρεται σε 19 πολύτεκνους, 19 άτομα με αναπηρία και 12μηνο, 7 γονείς παιδιών με αναπηρία και 12μηνο ...

Στον πίνακα αναπληρωτών, προτάσσονται 71 άτομα, εκ των οποίων οι 24 πρώτοι πολύτεκνοι (από αυτούς αφαιρώ τους 19) και ακολουθούν 3 κατηγορίες ασθενών με 8, 24, 15 άτομα αντίστοιχα, αν από τους 30 εξ αυτών που έχουν 12μηνο προέλθουν οι 19 ( νομίζω πάντως πως υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις ασθενών που δεν προτάσσονται στον πίνακα ...), φτάνω στη θέση 830

Με 97 3τεκνους μπροστά μου, χρειάζομαι κλήση 920 ΑΚΩ για να συμπεριληφθώ σε αυτούς ή και λιγότερους ανάλογα με το τι έχει δηλώσει όποιος προηγείται ...

Με βάση τις ανάγκες, τις επίσημες δηλώσεις περί αυξημένου αριθμού αναπληρωτών και διάφορα άλλα στοιχεία ... - αυτονόητα για όποιον ασχολείται με το θέμα - θεωρώ το νούμερο (200 λιγότεροι από πέρσι) αρκετά ρεαλιστικό ..., όχι φυσικά βέβαιο ...
Αν κληθούν τόσοι ..., η βάση κανονικής αναπλήρωσης θα πέσει κάτω από τα 24.466 μόρια της αφεντιάς μου ...

Ελπίζω και φέτος ..., να μη φάμε όλο το Φθινόπωρο ... λίγοι να ενημερώνουμε / εμψυχώνουμε τους πολλούς και ... χωρίς τελικά την πλήρη αναπλήρωση ...

Και μια παράκληση ..., όσοι προβλέπουν αριθμούς ή ό,τι ... ας μας εξηγούν το σκεπτικό τους ...

Αυτά ...


Συμφωνώ με την τελευταία παρατήρηση. Όποιος αναφέρει αριθμούς, να το τεκμηριώνει απόλυτα... Και όχι να μιλά με αόριστες εκτιμήσεις... Ένα παράδειγμα: όταν ανακοινώθηκαν για φέτος οι μειωμένοι κατά το ήμισυ διορισμοί (3000 εκπαιδευτικοί) αρκετοί έσπευσαν να ορίσουν διορισμό 300 φιλολόγων, υπολογίζοντας αυθαίρετα το ήμισυ... Κάθε ειδικότητα όμως, έχει τις ανάγκες της... Το απέδειξε και ο αριθμός των διοριστέων φιλολόγων (έστω και μη ικανοποιητικός...). Μη σκεφτόμαστε σχηματικά...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:48:39 »

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 06, 2010, 08:57:48 μμ »
Θυμαμαι και περυσι υπηρχε η ιδια αγωνια και απαισιοδοξια αρχικα με τους αναπληρωτες. Οι περισσότεροι έλεγαν ότι θα έπαιρνε πολύ λιγότερους από όσους τελικά πήρε. Μου έλεγαν ότι με θέση 868 στον πίνακα πέρυσι μάλλον δε θα με έπαιρναν. Αποδειχθηκε το αντίθετο. Οπότε καλό είναι να μην προτρέχουμε με τα νούμερα. Γενικά πιστεύω πάντως ότι τα νούμερα που διαδίδει το υπουργείο είναι μικρότερα από αυτά που θα ισχύσουν τελικά.

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 06, 2010, 09:58:43 μμ »
Στα παραπάνω που έγραψα και με βάση τους πίνακες των ειδικών κατηγοριών, τους οποίους "ξεσκόνισα", διορθώνω τα εξής:

Από τη θέση 868 της πρώτης εκκαθάρισης (μετά τους κανονικούς διοριστέους), αφαιρώ 8 πολύτεκνους (οι λοιποί των πρώτων 19 του ειδικού πίνακα Α δε βρίσκονται στον πίνακα αναπληρωτών), 17 άτομα με αναπηρία (από τους 19 του πίνακα Β, ο ένας δεν υπάρχει και ο άλλος είναι πιο πίσω από εμένα), 2 γονείς με ανάπηρα τέκνα (οι λοιποί των 7 πρώτων του πίνακα Γ είναι πιο πίσω από εμένα).

Άρα, φτάνω στη θέση: 841

Επομένως, με αυστηρά / τυπικά νούμερα, καλούμε με 930 ΑΚΩ ..., ουσιαστικά με λιγότερους, και λόγω δηλώσεων και αν αφαιρεθούν από μπροστά μου όσοι θα κληθούν, αν κληθούν εγκαίρως, στην ειδική αγωγή ..


ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ: Μιλώ για την περίπτωσή μου, ως ένα δείγμα για να το συγκρίνει ο καθείς με τη δική του ..., και ουχί από εγωκεντρισμό ...  ::)
Διαφορετικά, ως μη ειδικός των Η/Υ, δεν έχω τρόπο να μεταφέρω τις - "χειροποίητες" (ούτε κεντήματα να ήταν ...) και κοπιαστικές εκκαθαρίσεις μου ...!  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 06, 2010, 10:06:23 μμ από aristos2 »
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 06, 2010, 10:15:13 μμ »
http://e-aitisi.sch.gr/specialcat_2010/index.html
αυτοί οι πίνακες τι είναι;;
 :o

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 06, 2010, 10:39:04 μμ »
http://e-aitisi.sch.gr/specialcat_2010/index.html
αυτοί οι πίνακες τι είναι;;
 :o

Οι πίνακες, με βάση τους οποίους θα γίνουν οι διορισμοί των ειδικών κατηγοριών και περιλαμβάνουν μοριοδότηση του νέου συστήματος ...
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 07, 2010, 07:44:49 μμ »
Aριστο επειδη εχουμε πανω κατω τα ιδια μορια ,εσυ αφαιρεις περισσοτερους απο τους διοριστεους του ασεπ ,απο οτι ο εκκαθαρισμενος πινακας της Ιωαννας.Η Ιωαννα νομιζω βαζει πολυ λιγα ατομαπου διοριζονται με το ασεπ με πανω απο 24 μορια.Εχω παρερμηνευσει κατι εγω ????

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 07, 2010, 08:11:45 μμ »
Aριστο επειδη εχουμε πανω κατω τα ιδια μορια ,εσυ αφαιρεις περισσοτερους απο τους διοριστεους του ασεπ ,απο οτι ο εκκαθαρισμενος πινακας της Ιωαννας.Η Ιωαννα νομιζω βαζει πολυ λιγα ατομαπου διοριζονται με το ασεπ με πανω απο 24 μορια.Εχω παρερμηνευσει κατι εγω ????

Άλλο ο πίνακας διορισμών και άλλο ο αναπληρωτών. Στον πίνακα αναπληρωτών λαμβάνονται υπόψη και τα μόρια του ΑΣΕΠ, γι' αυτό πολλοί από τους διοριστέους είναι ψηλά, σε αντίθεση με τον πίνακα των διορισμών.

Αποσυνδεδεμένος smile02.50

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 07, 2010, 08:48:58 μμ »
http://e-aitisi.sch.gr/specialcat_2010/index.html
αυτοί οι πίνακες τι είναι;;
 :o

Οι πίνακες, με βάση τους οποίους θα γίνουν οι διορισμοί των ειδικών κατηγοριών και περιλαμβάνουν μοριοδότηση του νέου συστήματος ...
Κάτι δεν καταλαβαίνω σ'αυτούς τους πίνακες. Δεν υποτίθεται ότι όσοι εντάσσονται σ'αυτούς έχουν 12μηνη προϋπηρεσία;;; Και τι διαφορά έχουν οι πίνακες Α, Β και Γ;;; Πού έχω κολλήσει;;;

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 07, 2010, 08:55:54 μμ »
Bγήκε η εγκύκλιος διορισμού για ειδικές κατηγορίες και καλούνται φιλόλογοι για την πλήρωση 45 θέσεων. Αυτό σημαίνει πως θα διοριστούν οι 45 από τους 71 που υπάρχουν στον πίνακα αναπληρωτών και θα ανεβούμε όλοι 45 θέσεις;
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 07, 2010, 09:32:28 μμ »
6 απαντήσεις πιο πάνω ... θα λυθούν οι απορίες σας ... aelia και fotini18
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 08, 2010, 12:20:18 μμ »
Ιωαννα ευχαριστω για τη διευκρινιση , απο το αγχος μου  για το ποσους  αφαιρω απο Ασεπ,δεν ειχα προσεξει τη σημαντικη λεπτομερεια ,πινακας διορισμων...καλα ειχα καταλαβει πώς κατι καταλαβα λαθος...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 770
Σύνολο: 782

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.