*

Αποστολέας Θέμα: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών  (Αναγνώστηκε 10542 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MAKRA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #42 στις: Αύγουστος 20, 2010, 11:58:26 μμ »
KΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ "ΕΧΩ ΚΕΝΑ" .  ΕΧΩ 18 ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΟΡΙΑ. ΑΝΗΚΩ ΣΤΟ 40% ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ; ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΦΕΚ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΩ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ! ΔΗΛΩΣΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΞΑΝΑΔΗΛΩΣΟΥΜΕ. ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΔΗΛΩΝΩ; ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΑΛΛΑ ΠΕΛΑΓΩΣΑ! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος baboulino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #43 στις: Αύγουστος 21, 2010, 01:10:18 μμ »
KΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ "ΕΧΩ ΚΕΝΑ" .  ΕΧΩ 18 ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΟΡΙΑ. ΑΝΗΚΩ ΣΤΟ 40% ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ; ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΦΕΚ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΩ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ! ΔΗΛΩΣΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΞΑΝΑΔΗΛΩΣΟΥΜΕ. ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΔΗΛΩΝΩ; ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΑΛΛΑ ΠΕΛΑΓΩΣΑ! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

με 18 και κάτι μόρια δεν είσαι στα 200 άτομα που είναι το 40% ΄θα διοριζόσουν του χρόνου επομένως δε χρειάζεται αίτηση για το υπουργείο.παρόλαυτα δήλωσε συμμετοχή στο www.exetaseis-asep.com και να παρακολουθείς τις εξελίξεις γιατί ο δικηγόρος μας είπε ότι ίσως να μπορούν να προσφύγουν΄και άτομα με 18 και κάτι μόρια.αυτό θα το ξέρουμε από 26 αυγούστου και μετά που θα δούμε το δικηγόρο. αν μπορείς στείλε μου τα στοιχεία σου σε προσωπικό μήνυμα για να σε βάλω στη λίστα των νηπιαγωγών και να δούμε τι θα κάνουμε

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #44 στις: Αύγουστος 21, 2010, 01:25:12 μμ »
αν κινούνταν ατομικα η ταριφα ειναι 1500-1800 ευρω
μας εχουν  παρει τα σωβρακα μεχρι τωρα με τις περικοπες τους και εμεις στην απαθεια (πριν λιγο καιρο βρηκαν χρηματα να επιδοτήσουν τα κομματα) η εκπαιδευση ειναι δευτερευουσα αναγκη γι αυτους..


Εσύ καλά τα γράφεις.Απλά υπάρχει μεγάλη μερίδα κόσμου,που έχει μάθει να τα βρίσκει όλα έτοιμα.
Χωρίς να αφιερώσει χρόνο,χωρίς να ξοδέψει χρήματα,χωρίς κόπο.
Τα οφέλη βέβαια τα καρπώνονται όλοι.
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος lia*

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #45 στις: Αύγουστος 21, 2010, 10:46:08 μμ »
KΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ "ΕΧΩ ΚΕΝΑ" .  ΕΧΩ 18 ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΟΡΙΑ. ΑΝΗΚΩ ΣΤΟ 40% ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ; ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΦΕΚ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΩ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ! ΔΗΛΩΣΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΞΑΝΑΔΗΛΩΣΟΥΜΕ. ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΔΗΛΩΝΩ; ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΑΛΛΑ ΠΕΛΑΓΩΣΑ! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

με 18 και κάτι μόρια δεν είσαι στα 200 άτομα που είναι το 40% ΄θα διοριζόσουν του χρόνου επομένως δε χρειάζεται αίτηση για το υπουργείο.παρόλαυτα δήλωσε συμμετοχή στο www.exetaseis-asep.com και να παρακολουθείς τις εξελίξεις γιατί ο δικηγόρος μας είπε ότι ίσως να μπορούν να προσφύγουν΄και άτομα με 18 και κάτι μόρια.αυτό θα το ξέρουμε από 26 αυγούστου και μετά που θα δούμε το δικηγόρο. αν μπορείς στείλε μου τα στοιχεία σου σε προσωπικό μήνυμα για να σε βάλω στη λίστα των νηπιαγωγών και να δούμε τι θα κάνουμε

Την ίδια απορία έχω και εγώ. Κοντά στα 19 μόρια να στείλω αίτηση ή αφορά άτομα με περισσότερα; Ενημέρωσε μας...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος baboulino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #46 στις: Αύγουστος 22, 2010, 04:10:26 μμ »
KΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ "ΕΧΩ ΚΕΝΑ" .  ΕΧΩ 18 ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΟΡΙΑ. ΑΝΗΚΩ ΣΤΟ 40% ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ; ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΦΕΚ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΩ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ! ΔΗΛΩΣΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΞΑΝΑΔΗΛΩΣΟΥΜΕ. ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΔΗΛΩΝΩ; ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΑΛΛΑ ΠΕΛΑΓΩΣΑ! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

με 18 και κάτι μόρια δεν είσαι στα 200 άτομα που είναι το 40% ΄θα διοριζόσουν του χρόνου επομένως δε χρειάζεται αίτηση για το υπουργείο.παρόλαυτα δήλωσε συμμετοχή στο www.exetaseis-asep.com και να παρακολουθείς τις εξελίξεις γιατί ο δικηγόρος μας είπε ότι ίσως να μπορούν να προσφύγουν΄και άτομα με 18 και κάτι μόρια.αυτό θα το ξέρουμε από 26 αυγούστου και μετά που θα δούμε το δικηγόρο. αν μπορείς στείλε μου τα στοιχεία σου σε προσωπικό μήνυμα για να σε βάλω στη λίστα των νηπιαγωγών και να δούμε τι θα κάνουμε

Την ίδια απορία έχω και εγώ. Κοντά στα 19 μόρια να στείλω αίτηση ή αφορά άτομα με περισσότερα; Ενημέρωσε μας...

νομίζω ότι απάντησα σε αυτό το ερώτημα ήδη...η αίτηση αφορά τα 200 άτομα που έπρεπε να διοριστούν φέτος και αυτά είναι από 19 και κάτι μόρια. από εκεί και πέρα στείλτε μου τα στοιχεία σας σε προσωπικό μήνυμα και μόλις γυρίσει ο δικηγόρος θα σας ενημερώσουμε αν μπορείτε να πάρετε μέρος στην προσφυγή συμφωνά με τα περσινά δεδομένα

Αποσυνδεδεμένος lastmoican

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #47 στις: Αύγουστος 22, 2010, 06:06:04 μμ »
Καλησπέρα και από εμένα!Έχω μόνο 12 μόρια αναπλήρωσης και αναρωτιέμαι αν μπορούμε όσοι έχουμε λιγότερα από 18 μόρια να κάνουμε αίτηση προσφυγής!Περιμένω την απάντηση σας!!

Αποσυνδεδεμένος eam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #48 στις: Αύγουστος 23, 2010, 10:50:05 πμ »
Καλημέρα!Τώρα επέστρεψα, μπορώ και σήμερα να στείλω την αίτηση στο Υπουργείο ή το έχασα το τρένο; :'(

Αποσυνδεδεμένος giota.pat.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #49 στις: Αύγουστος 23, 2010, 01:23:08 μμ »
καλύτερα όχι με το ταχυδρομείο, αλλά αν μπορείς μέσω Α' βάθμιας.

Αποσυνδεδεμένος giota.pat.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #50 στις: Αύγουστος 23, 2010, 01:24:59 μμ »
Ή αν μένεις Αθήνα, μπορείς και στο Υπουργείο.

Υ.Γ Και μην ξεχάσεις να χαιρετήσεις την Αννούλα, όπως στο έργο τον Μαυρογιαλούρο!!!!

Αποσυνδεδεμένος mendor

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 518
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #51 στις: Αύγουστος 23, 2010, 02:09:09 μμ »
MAKRA ,Lia , Baboulino δικαιωμα στην προσφυγη συμφωνα με τον δικηγορο εχουν ολοι οσοι κατοχυρωναν διορισμο με βαση τα περσυνα δεδομενα. Δηλαδη η τελευτεα νηπιαγωγος στο 40% που διοριστηκε ειχε 18,3 μορια επομενως οσοι φετος εχουν απο 18,3 εχουν δικαιωμα να προσφυγουν και να διεκδικησουν διορισμο.

Γι'αυτο ακομη και αυριο προλαβαινετε να στειλετε αιτηση διορισμου οπως προτεινει η συντονιστικη επιτροπη διοριστεων.






Βεβαια θα τεθει ερωτημα και για αυτους που εχουν λιγο λιγοτερο εως 12 μηνες.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2010, 02:13:02 μμ από mendor »

Αποσυνδεδεμένος eam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #52 στις: Αύγουστος 23, 2010, 02:16:22 μμ »
Τελικά τα πήγα στην Αβαθμια και εκεί είχαν δημιουργήσει έναν φακέλο για την περίπτωση μας δεν είχε πολλές αιτήσεις όμως!

Αποσυνδεδεμένος baboulino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #53 στις: Αύγουστος 23, 2010, 04:43:03 μμ »
MAKRA ,Lia , Baboulino δικαιωμα στην προσφυγη συμφωνα με τον δικηγορο εχουν ολοι οσοι κατοχυρωναν διορισμο με βαση τα περσυνα δεδομενα. Δηλαδη η τελευτεα νηπιαγωγος στο 40% που διοριστηκε ειχε 18,3 μορια επομενως οσοι φετος εχουν απο 18,3 εχουν δικαιωμα να προσφυγουν και να διεκδικησουν διορισμο.

Γι'αυτο ακομη και αυριο προλαβαινετε να στειλετε αιτηση διορισμου οπως προτεινει η συντονιστικη επιτροπη διοριστεων.






Βεβαια θα τεθει ερωτημα και για αυτους που εχουν λιγο λιγοτερο εως 12 μηνες.
[/quote

το θέμα όμως mendor είναι ότι το 40% σύμφωνα με τα περσινά δεδομένα είναι 300 ασεπ 200 ενιαίος και ο ενιαίος φέτος αν βγάλεις τα άτομα του 24μηνου το 40% που είναι τα 200 άατομα φτάνει μέχρι το 19 μόρια. ο δικηγόρος είπε ότι θα συζητήσουμε για το αν είναι μέσα τα άτομα με 18,3 και πάνω μόρια

πάντως για να είστε καλυμμένοι κάντε αύριο την αίτηση και θα μιλήσουμε με το δικηγόρο το πως θα στηριχθούν όλα αυτά.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2010, 06:10:40 μμ από baboulino »

Αποσυνδεδεμένος giota.pat.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #54 στις: Αύγουστος 24, 2010, 01:08:23 μμ »
Τα νεύρα μου >:( >:( >:(

Προσπαθώ απο το πρωί να βρω κάποιον στο τηλ για να πάρω αριθμό πρωτοκόλλου και δεν το σηκώνουν σε όσα τηλ κι αν έχω πάρει.

Βοήθεια κανείς?

Αποσυνδεδεμένος giota.pat.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: καλεσμα νηπιαγωγών διοριστέων όλων των κατηγοριών
« Απάντηση #55 στις: Αύγουστος 26, 2010, 12:29:06 πμ »
Μείνατε ικανοποιημένοι απο τους χειρισμούς της ΔΟΕ; Εγώ όχι. Αρχικά, από ότι έμαθα, όταν έμαθε για τις κινήσεις των αδιόριστων ρώτησε αν συμμετέχουν και δάσκαλοι ??? Δλδ οι νηπιαγωγοί να πάμε να, να, να ... χωρίς να σκεφτεί ότι οι δάσκαλοι δεν αντιμετωπίζουν μεγάλο πρόβλημα. Πλήρης απορρόφηση του ΑΣΕΠ, μη ύπαρξη 24μηνου, σχεδόν 90% απορρόφηση του 40. Πόσοι λοιπόν μπορούν να συμμετέχουν στις κινήσεις αδιόριστων.

Στη συνέχεια, σε συνάντηση με το Υπουργεί (σε θετικό κλίμα :-X :-X ) μένουν ικανοποιημένοι με την πρόσληψη 15.000 αναπληρωτών σε Α'βάθμια και β' βάθμια. Μα αν χρειάζονται τόσοι αναπληρωτές, γιατί δεν πιέζει για περισσότερους μόνιμους διορισμούς; Μήπως γιατί οι δάσκαλοι δεν έχουν πρόβλημα;

Γιατί δεν ανακοινώνει πόσους διορισμούς δίνει στους δάσκαλους και πόσους στους νηπιαγωγούς; Μήπως γιατί πέτυχε πάλι κάτι θετικό για τους αυτούς;

Μακάρι αυτό να το θυμόμαστε όταν θα έρθει η ώρα. Και σίγουρα θα έρθει όταν ζητήσουν την ψήφο μας.
Εύχομαι να το καταλάβουν και οι ήδη μόνιμοι. Η ΔΟΕ ενδιαφέρεται μόνο για τους διδάσκαλους.
\
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 26, 2010, 12:36:05 πμ από giota.pat. »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160988
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 426
Σύνολο: 433

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.145 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.