*

Αποστολέας Θέμα: Από τους 15.500 αναπληρωτές πόσους νηπιαγωγούς θα πάρουν;  (Αναγνώστηκε 30872 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Από τους 15.500 αναπληρωτές πόσους νηπιαγωγούς θα πάρουν;
« Απάντηση #98 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 05:58:25 μμ »

 φαγοθηκαμε με τουσ αποσπασμενουσ ..ποσοι να γυρισαν αντε 400.τι καλυπτουν τα περσινα κενα..εχω φιλεσ που απο εχθεσ δηλωσαν την 3μηνη αδεια τριτεκνων .φανταστειτε ποσα αλλα κενα βγαινουν..δεν μπορει ναχρειαζοντε λιγοτερα ατομα απο περυσι
η λογικη αυτο λεει..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Από τους 15.500 αναπληρωτές πόσους νηπιαγωγούς θα πάρουν;
« Απάντηση #99 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 06:07:20 μμ »

 φαγοθηκαμε με τουσ αποσπασμενουσ ..ποσοι να γυρισαν αντε 400.τι καλυπτουν τα περσινα κενα..εχω φιλεσ που απο εχθεσ δηλωσαν την 3μηνη αδεια τριτεκνων .φανταστειτε ποσα αλλα κενα βγαινουν..δεν μπορει ναχρειαζοντε λιγοτερα ατομα απο περυσι
η λογικη αυτο λεει..
Μπραβο αυτο ακριβως λεω κι εγω και με τις πολλες συνταξεις σιγουρα και κατι παραπανω θα χρειαστουμε ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Από τους 15.500 αναπληρωτές πόσους νηπιαγωγούς θα πάρουν;
« Απάντηση #100 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 07:10:31 μμ »
λιγοτερους ΣΙΓΟΥΡΑ δεν θα χρειαστει απο περυσι ΑΛΛΑ....  1ον  π.χ 400 ατομα αποσπασμενοι??? και λες φαγωθηκαμε? ολοι εχουν φαγωθει που διοριστηκαν 400 λιγοτεροι και εχει ξεσηκωθει το συμπαν αλλα σε αυτη τη περιπτωση το 400 δε μας απασχολει? Με μπερδευετε...πρεπει να βλεπουμε τα πραγματα ρεαλιστικα και οχι οπως μας συμφερουν,δυστυχως!  2ον Επειδη επιλεκτικα αναφερεσαι σε νομους που λειτουργουσαν με 25 και ανω παιδια , να σε ενημερωσω πως στο νομο που δουλευα φετος μονο γυρω απο την πολη εκλεισαν 5 σχολεια που ειχαν απο 5-12 παιδια και χαθηκαν 3 οργανικες θεσεις!!!!!!! και μιλαμε για νομο που ζηταει παντα πολλους αναπληρωτες και μονο για την περιοχη γυρω απο την πρωτευουσα του νομου!!!!φαντασου στα χωρια του βουνου!!! και 3ον  ολα αυτα τα λεμε για να κρατανε οι συναδελφοι σειρας 1700 και πανω μικροτερο καλαθι,καλη η αισιοδοξια και μακαρι να γινουν ολα οπως τα θελουμε αλλα ΔΥΣΤΥΧΩΣ συνεχως μας απογοητευουν!!!
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Από τους 15.500 αναπληρωτές πόσους νηπιαγωγούς θα πάρουν;
« Απάντηση #101 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 07:15:44 μμ »
έστειλα μήνυμα στον Καψαλάκη για να τον ρωτήσω αν έχω πιθανότητες να με πάρουν.έχω σειρά κοντά στο 1700 και μου είπε ότι φαβάται πως θα είμαι οριακά στο να με πάρουν ή όχι.τα συμπεράσματα δικά σας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kalliopi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Από τους 15.500 αναπληρωτές πόσους νηπιαγωγούς θα πάρουν;
« Απάντηση #102 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 08:48:02 μμ »
Βρε παιδιά τι λέτε..εκεί που λέμε 2700 μαθαίνουμε για 1700 και αν?? Πώς αναβοκατεβαίνουν έτσι οι χιλιάδες..τι είναι καραμέλες?

Αποσυνδεδεμένος Ελεάνθη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
    • Προφίλ
Απ: Από τους 15.500 αναπληρωτές πόσους νηπιαγωγούς θα πάρουν;
« Απάντηση #103 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 09:16:22 μμ »
έστειλα μήνυμα στον Καψαλάκη για να τον ρωτήσω αν έχω πιθανότητες να με πάρουν.έχω σειρά κοντά στο 1700 και μου είπε ότι φαβάται πως θα είμαι οριακά στο να με πάρουν ή όχι.τα συμπεράσματα δικά σας.
και εγω τον ρωτησα το ιδιο και σε μενα  μου ειπε οριακα οτι θα προσληφθω μονο που ειμαι θεση 2200.Τα συμπερασματα δικα σας

Αποσυνδεδεμένος Rinaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 429
    • Προφίλ
Απ: Από τους 15.500 αναπληρωτές πόσους νηπιαγωγούς θα πάρουν;
« Απάντηση #104 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 09:20:19 μμ »
Ας μας παρουν ολες κι ας ειναι κ "οριακα"...!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Από τους 15.500 αναπληρωτές πόσους νηπιαγωγούς θα πάρουν;
« Απάντηση #105 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 09:20:57 μμ »
κ εγω πολυ εχω απογοητευτει. θα ειμαστε ο μοναδικος κλαδος που οχι μονο δεν θα αυξηθει ο αριθμος αναπληρωτων και οι αναγκες για καλυψη θεσεων, οχι μονο δεν θα παραμεινουμε στα ιδια αλλα θα χρειαστουν και λιγοτερα ατομα! ??? ??? ???
Ελπιζω πραγματικα να προκειται για παρανοηση και να φταιει για ολα ο.......................αναδρομος Ερμης >:( >:(
ευχομαι τα δεδομενα απο Δευτερα ν'αλλαξουν

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Από τους 15.500 αναπληρωτές πόσους νηπιαγωγούς θα πάρουν;
« Απάντηση #106 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 09:29:02 μμ »
έστειλα μήνυμα στον Καψαλάκη για να τον ρωτήσω αν έχω πιθανότητες να με πάρουν.έχω σειρά κοντά στο 1700 και μου είπε ότι φαβάται πως θα είμαι οριακά στο να με πάρουν ή όχι.τα συμπεράσματα δικά σας.
και εγω τον ρωτησα το ιδιο και σε μενα  μου ειπε οριακα οτι θα προσληφθω μονο που ειμαι θεση 2200.Τα συμπερασματα δικα σας
ενταξει λοιπον αρα κι εγω που ειμαι 2400 και κατι μπορει να ειμαι οριακα μεσα σημερα κι απο Δευτερα σιγουρα και με ανεση ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Από τους 15.500 αναπληρωτές πόσους νηπιαγωγούς θα πάρουν;
« Απάντηση #107 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 11:26:47 μμ »
έστειλα μήνυμα στον Καψαλάκη για να τον ρωτήσω αν έχω πιθανότητες να με πάρουν.έχω σειρά κοντά στο 1700 και μου είπε ότι φαβάται πως θα είμαι οριακά στο να με πάρουν ή όχι.τα συμπεράσματα δικά σας.
και εγω τον ρωτησα το ιδιο και σε μενα  μου ειπε οριακα οτι θα προσληφθω μονο που ειμαι θεση 2200.Τα συμπερασματα δικα σας
ενταξει λοιπον αρα κι εγω που ειμαι 2400 και κατι μπορει να ειμαι οριακα μεσα σημερα κι απο Δευτερα σιγουρα και με ανεση ;D ;D ;D
Κι εγώ που είμαι περίπου 2100 ελπίζω. Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία! :)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος setherial

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
    • Προφίλ
Απ: Από τους 15.500 αναπληρωτές πόσους νηπιαγωγούς θα πάρουν;
« Απάντηση #108 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 11:27:55 μμ »
Έτσι ηθικόν ακμαιότατο θέλουμε.

Αποσυνδεδεμένος sonias

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: Από τους 15.500 αναπληρωτές πόσους νηπιαγωγούς θα πάρουν;
« Απάντηση #109 στις: Σεπτέμβριος 04, 2010, 12:15:29 πμ »
και άντε και μας παίρνουν
εδώ σε τμήματα με 15-17 νήπια και οι νηπιαγωγοί αγωνίζονται για να τα σουλουπώσουν τα παιδιά
τι θα γίνει όταν έχεις 27 νήπια σε ένα μικρό χώρο? δεν ξέρω αν το έχετε συνειδητοποιήσει
πάντως το παιδί μου δεν θα το έστελνα σαν σαρδέλα μέσα στο σαρδελοκούτι
θέλω να πω με τις συμπτύξεις τμημάτων και την αύξηση των μαθητών ανά τμήμα θα αντιμετωπίσει το υπουργείο την κατακραυγή των γονέων
τουλάχιστον  στον τομέα της εκπαίδευσης και της υγείας έπρεπε να είναι πιο προσεκτικοί...

Αποσυνδεδεμένος Effie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τα παιδιά (ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Από τους 15.500 αναπληρωτές πόσους νηπιαγωγούς θα πάρουν;
« Απάντηση #110 στις: Σεπτέμβριος 04, 2010, 12:23:52 πμ »
και άντε και μας παίρνουν
εδώ σε τμήματα με 15-17 νήπια και οι νηπιαγωγοί αγωνίζονται για να τα σουλουπώσουν τα παιδιά
τι θα γίνει όταν έχεις 27 νήπια σε ένα μικρό χώρο? δεν ξέρω αν το έχετε συνειδητοποιήσει
πάντως το παιδί μου δεν θα το έστελνα σαν σαρδέλα μέσα στο σαρδελοκούτι
θέλω να πω με τις συμπτύξεις τμημάτων και την αύξηση των μαθητών ανά τμήμα θα αντιμετωπίσει το υπουργείο την κατακραυγή των γονέων
τουλάχιστον  στον τομέα της εκπαίδευσης και της υγείας έπρεπε να είναι πιο προσεκτικοί...

Το θέμα δεν είναι μόνο η σαρδελοποίηση...
Φαντάσου μέσα σε αυτά τα 27 να έχεις 2-3 με διάσπαση + επιθετικά + ανώριμα + ζωηρά!!!!
Δεν παλεύεται!
Don't worry! Be happy!!!!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος giota24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Από τους 15.500 αναπληρωτές πόσους νηπιαγωγούς θα πάρουν;
« Απάντηση #111 στις: Σεπτέμβριος 04, 2010, 01:05:48 πμ »
Καλησπερα σας , ειμαι καινουρια στο φορουμ. Ευχομαι καλη επιτυχια σε ολους σας. Θα ηθελα να μαθω την αποψη σας για το αν μπορω να ελπιζω για αναπληρωτρια εχοντας την θεση 2027. Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 637
Σύνολο: 638

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.