*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 849647 φορές)

0 μέλη και 24 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #532 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 05:02:28 μμ »
Όσο για την προυπηρεσία, αν έχω καταλάβει καλά, προστίθεται και  μετράει και για του χρόνου επηρεάζοντας τη θέση μας στον πίνακα αναπληρωτών (όπως γινότανε μέχρι σήμερα). Μόνο καινούρια ονόματα δεν μπαίνουν στους πίνακες 24μήνου και ενιαίου για μονίμους διορισμούς κατά την μεταβατική. Μετά τον καινούριο ΑΣΕΠ, όλων μας η προυπηρεσία (παλιά και κατά την μεταβατική) θα μετρήσει ανάλογα με τους συντελεστές που έχουν αναφερθεί στο καινούριο νομοσχέδιο.

Είσαι σίγουρη? Γιατί είχα την αίσθηση οτι δεν μετράει για του χρόνου...

Καλά κάνεις κι έχεις αυτή την αίσθηση...
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:54:58 »

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #533 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 05:06:10 μμ »
πηγα στην α/βαθμια και το ξαναρωτησα και μου ειπαν οτι δεν εχει ξεκαθαριστει το θεμα κι οταν της ειπα οτι πολλοι απο μας δεν ειχαμε δηλωσει αμω μου ειπε οτι μαλλον ετσι θα ειναι!!! και μου ειπε οτι μας πηραν για τα πιλοτικα και οταν ειδε την αιτηση τοποθετησης που εκανα φρικαρε γιατι δεν ειχα βαλει ουτε ενα μεσα, μαλλον μονο ενα διπλα στο σπιτι μου! στο μεταξυ στην περιοχη που κληθηκα εγω υποτιθεται οτι ολα τα σχολεια εχουν κενα και μαλιστα στο πρωινο...πραγμα που ξερω οτι δεν ισχυει!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος @pinky@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #534 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 05:16:10 μμ »
γεια σας κι απο μενα και συγχαρητηρια!!! κανεις για ηρακλειο?? επειδη ακουσα κατι για αμοιβαιες μεταθεσεις υπαρχει τετοια περιπτωση???πολυ χλωμο μου φαινεται!!!!
επισης ποσα χρηματα παιρνουμε εμεις που εχουμε 15-18 μηνες προυπηρεσια??με τις μειωσεις αποδοχων παντα!!

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #535 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 05:26:08 μμ »
γεια σας κι απο μενα και συγχαρητηρια!!! κανεις για ηρακλειο?? επειδη ακουσα κατι για αμοιβαιες μεταθεσεις υπαρχει τετοια περιπτωση???πολυ χλωμο μου φαινεται!!!!
επισης ποσα χρηματα παιρνουμε εμεις που εχουμε 15-18 μηνες προυπηρεσια??με τις μειωσεις αποδοχων παντα!!

οι αμοιβαιες μεταθεσεις ξερω οτι ισχυουν για τους μονιμους, δεν εχω ακουσει κατι και για αναπληρωτες! αν ισχυουν παντως οταν με το καλο βγει και η β/βαθμια οποιος θελει αλλαζουμε!  ;D
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:54:58 »

Αποσυνδεδεμένος NENH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #536 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 05:50:16 μμ »
πηγα στην α/βαθμια και το ξαναρωτησα και μου ειπαν οτι δεν εχει ξεκαθαριστει το θεμα κι οταν της ειπα οτι πολλοι απο μας δεν ειχαμε δηλωσει αμω μου ειπε οτι μαλλον ετσι θα ειναι!!! και μου ειπε οτι μας πηραν για τα πιλοτικα και οταν ειδε την αιτηση τοποθετησης που εκανα φρικαρε γιατι δεν ειχα βαλει ουτε ενα μεσα, μαλλον μονο ενα διπλα στο σπιτι μου! στο μεταξυ στην περιοχη που κληθηκα εγω υποτιθεται οτι ολα τα σχολεια εχουν κενα και μαλιστα στο πρωινο...πραγμα που ξερω οτι δεν ισχυει!

μωρέ κι αυτοί στα γραφεία μην νομίζετε ότι τα ξέρουν όλα, βασικά τα περισσότερα δεν τα ξέρουν...δεν έχουν σωστή ενημέρωση κι αυτοί, εδώ μέσα στο υπουργείο και δεν ξέρουν τι τους γίνεται...

κι εγώ χθες το πρωί πήρα τηλ στην Αβάθμια του τόπου μου αφού με είχε φάει η αγωνία, και ρώτησα αν υπάρχουν κενά, και μου λέει αυτή στο τηλ "όχι, δεν υπάρχουν κενά, απ'όσο ξέρω δεν υπάρχουν". Τριπλασιάστηκε λοιπον εμένα το αγχος μου, έβγαλα και δύο ωραιότατα σπυράκια στο προσωπο (γαμώτο), κι όταν το βράδυ λοιπόν αφού βγήκαν οι πίνακες είδα ότι πήραν 7 άτομα στον τόπο μου, μαζί με μένα (γιούπι) ήθελα να την φάω εκείνη την κυρία..

By the way, τα κενά ακόμα δεν τα ξέρουν, την Δευτέρα θα τα βγάλουν...

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #537 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 05:54:02 μμ »
Τι να πω ρε παιδιά!!! Πλάκα έχουν! Και τελοσπάντων, άλλο "δεν ξέρω-δεν ενημερώθηκα" και άλλο "είμαι η παραπληροφόρηση η ίδια"!
Επίσης, είναι παράλογο να πήραν ταυτόχρονα και ΑΚΩ και ΑΜΩ. Άσε που κάπου στο φόρουμ διάβασα ότι οι ΑΜΩ θα κληθούν από τις Διευθύνσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2010, 05:58:29 μμ από aphrodite »

Αποσυνδεδεμένος dreamy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #538 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 07:05:44 μμ »
Όσο για την προυπηρεσία, αν έχω καταλάβει καλά, προστίθεται και  μετράει και για του χρόνου επηρεάζοντας τη θέση μας στον πίνακα αναπληρωτών (όπως γινότανε μέχρι σήμερα). Μόνο καινούρια ονόματα δεν μπαίνουν στους πίνακες 24μήνου και ενιαίου για μονίμους διορισμούς κατά την μεταβατική. Μετά τον καινούριο ΑΣΕΠ, όλων μας η προυπηρεσία (παλιά και κατά την μεταβατική) θα μετρήσει ανάλογα με τους συντελεστές που έχουν αναφερθεί στο καινούριο νομοσχέδιο.
Όπως και να'χει την νύφη την πληρώνουμε όχι μόνο εμείς που αντί να διοριστούμε παραμένουμε αναπληρωτές για φέτος και του χρόνου (τουλάχιστον), αλλά και οι αμέσως επόμενοι στον πίνακα συνάδελφοι που μας έχουν αιωνίως από πάνω τους αντί να πάρουν και αυτοί σειρά για αναπληρωτές...


Πες τα χρυσόστομη!&Συνέχεια νιώθω ένα βάρος από πάνω μου.... ;DΠάντως λογικά πάντα είστε όλοι Κανονικού Ωραρίου εφόσον δεν γράφει κάτι για Μειωμένου όπως στην ανακοίνωση για την Γαλλική κ Γερμανική.....

Αποσυνδεδεμένος stella19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #539 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 07:19:05 μμ »
Λοιπον πηρα σημερα πρωι πρωι στην α/βαθμια να ρωτησω τι δικαιολογητικα πρεπει να εχουμε μαζι μας για να παω, μου λεει η κοπελα που απαντησε το τηλεφωνο, αφου μου την ειπε πρωτα γιατι παιρνουμε συνεχεια και δεν τους αφηνουμε να κανουν τη δουλεια τους, να μην παω ακομα γιατι δεν εχουν γινει οι τοποθετησεις των αποσπασμενων, να ξανακαλεσω μετα τις 12 και βλεπουμε. και το πιο ωραιο ηταν οταν μου ειπε οτι θα πρεπει να κοιταξουν και το ωραριο μας. τη ρωτησα τι εννοουσε και μου ειπε το ποσες ωρες θα εχει ο καθενας. πολυ λογικα τοτε της ειπα οτι ειμαστε πληρους και μου ειπε οτι κανω λαθος. "εσυ κανεις λαθος καλη μου" της λεω "γιατι εγω μειωμενου δεν εβαλα στην αιτηση" και μου απαντησε οτι τοτε καποιο λαθος εχει γινει και θα πρεπει να το κοιταξουν!
αυτα τα ωραια...καλη μας αρχη!
Δεν είναι μειωμένου οι αλλά ΑΚΩ.Το ρώτησα κ εγώ σήμερα.Χρειάζονται τα εξής δικαιλογητικά:
Αντίγραφο πτυχίου
Αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας
Βεναιώσεις προυπηρεσίας
Πιστοποιητικό υγείας (αγρότερα μπορεί να προσκομιστεί)
Αντίγραφο ΑΦΜ
ΑΜΚΑ
Α.Μ. ΙΚΑ
Ιη σελίδα βιβλιαρίου Εθνικής (ή Αγροτικής νομίζω)
Πιστοποιητικό Εντοπιότητας (για όσους έχουν διοριστεί στον τόπο τους)

Ελπίζω να μην ξέχασα κάτι!

Αποσυνδεδεμένος stella19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #540 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 07:23:08 μμ »
Να ρωτήσω και κάτι; Τώρα πως θα τοποθετηθεί ο καθένας; Με βάση τη σειρά που είχε στον πίνακα; Μάλλον όχι να φανταστώ.
Μου είπαν ότι προηγούνται οι παντρεμένοι και όσοι έχουν παιδιά. Αυτό γίνεται ανεξαρτήτως μορίων ή μοριοδοτούνται με κάποιον τρόπο;

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #541 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 07:27:45 μμ »
Προηγούνται πολύτεκνοι, τρίτεκνοι, έγγαμοι, εντοπιότητες και αν κανείς δν έχει τίποτα απ'αυτά τότε πάει με τα μόρια.

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #542 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 07:30:09 μμ »
1. Στις διατάξεις του άρθρου 8 παρ 3 της αριθ. 35557/Δ2/9.4.2003 (ΦΕΚ. 465/17.4.2003 τ. Β΄) Ρυθμιστικής Απόφασης ορίζεται ότι: « Η τοποθέτηση των προσλαμβανομένων αναπληρωτών σε σχολικές μονάδες γίνεται με απόφαση του διευθυντή εκπαίδευσης, ύστερα από δήλωση των προσλαμβανομένων για την τοποθέτησή τους στα λειτουργικά κενά. …Κατά την τοποθέτηση σε σχολεία της διεύθυνσης εκπαίδευσης των προερχομένων από τον πίνακα Β΄ προτιμώνται κατά σειρά:
α) οι γονείς τεσσάρων παιδιών, που είναι ανήλικα ή σπουδάζουν ή υπηρετούν τη στρατιωτική τους θητεία
β) οι πάσχοντες από ομόζυγη μεσογειακή αναιμία
γ) οι γονείς με τρία ή δύο ή ένα παιδί
δ) οι έγγαμοι χωρίς παιδιά και
ε) οι έχοντες τα περισσότερα μόρια. Μεταξύ των ανηκόντων στην ίδια κατηγορία που προέρχονται από τον πίνακα Β΄ προτιμώνται οι έχοντες και εντοπιότητα.

Αποσυνδεδεμένος Nicole06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #543 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 07:42:55 μμ »
Υπολογίζουμε δηλαδή τις 1)ειδικές κατηγορίες και μετά 2)οικογενειακή κατάσταση ,3)εντοπιότητα,4)μόρια?

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #544 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 08:28:07 μμ »
Όσο για την προυπηρεσία, αν έχω καταλάβει καλά, [

Είσαι σίγουρη? Γιατί είχα την αίσθηση οτι δεν μετράει για του χρόνου...

Καλά κάνεις κι έχεις αυτή την αίσθηση...
αρα αν δεν δουλεψω φετος πουθενα - που  το βλεπω πιθανο- δεν θα με περασει κανεις στον πινακα διορισμων μεχρι να γινει νεος ΑΣΕΠ τουλαχιστον , αλλα θα με περασουν οσοι εχουν παραπανω μορια στον πινακα αναπλήρωτων
βεβαια δεν κερδιζω και τιποτα με αυτο διοτι ειμαι γυρω στο 200 και αποκλειεται να παρει τοσα ατομα ως το 2012 αλλα εν πασει περιπτωση , σωστα λεω?

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #545 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 10:44:13 μμ »
και οι τοποθετησεις απο Τριτη κι αν...
ακομα ερχονται αποσπασμενοι τους οποιους πρεπει να βολεψουν πρωτα πριν ερθει η σειρα μας...
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 725
Σύνολο: 725

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.