*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 849482 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #686 στις: Σεπτέμβριος 17, 2010, 09:04:16 μμ »
Αναμένονται νέες αποσπάσεις μονίμων εκπαιδευτικών μέχρι 20/9 – Νέες φάσεις προσλήψεων αναπληρωτών Α/βάθμιας και Β/βάθμιας εκπαίδευσης μέχρι 24/9

15/09/2010 - 17:41


ΜΕΧΡΙ 20/9 ΝΕΕΣ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΜΟΝΙΜΩΝ – ΜΕΧΡΙ 24/9 ΝΕΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ

Αναμένονται νέες αποσπάσεις μονίμων εκπαιδευτικών μέχρι 20/9 – Νέες φάσεις προσλήψεων αναπληρωτών Α/βάθμιας και Β/βάθμιας εκπαίδευσης μέχρι 24/9

Σύμφωνα με ενημέρωση της alfavita.gr από το Υπουργείο Παιδείας το επόμενο χρονικό διάστημα αναμένονται νέες αποσπάσεις μονίμων εκπαιδευτικών και νέες φάσεις προσλήψεων αναπληρωτών εκπαιδευτικών Α/βάθμιας και Β/βάθμιας εκπαίδευσης. Με νέα ενημέρωση η alfavita.gr θα επανέλθει στο θέμα αυτό με περισσότερα στοιχεία.


Άρα.....καλά κρασιά!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:18:37 »

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #687 στις: Σεπτέμβριος 18, 2010, 12:36:43 πμ »
Θεσσαλονικη τοποθετησεις δεν εγιναν
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος dorothea

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 154
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #688 στις: Σεπτέμβριος 18, 2010, 03:36:58 μμ »
giota ξερεις γιατι αργούν οι τοποθετήσεις αναπληρωτών στη Δυτική θεσσαλονίκη?χτες μου έδωσαν το τηλέφωνο του πυσπε ...643042.παίρνω αλλά δεν λειτουργεί. πότε θα ξέρουμε?

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #689 στις: Σεπτέμβριος 18, 2010, 03:40:48 μμ »
Στο Λασίθι μας τοποθέτησαν την Παρασκευή. Από τους 5 παρουσιαστήκαμε οι 4 τελικά. Στην πόλη μου, όπου υπάρχουν 3 τουλάχιστον πιλοτικά ολοήμερα, ήρθα μόνο εγώ σε ένα από αυτά. Κενά υπάρχουν, και είναι και πολλές οι ώρες. Σκεφτείτε ότι σ' αυτά τα σχολεία οι ώρες των Αγγλικών είναι 40 συνολικά. Και φυσικά υπάρχουν κενά και στα σχολεία που δεν είναι μέσα στα 800... Οπωσδήποτε θα κληθούν κι άλλοι αναπληρωτές, γιατί, αν μη τι άλλο, πιέζουν πολύ οι διευθυντές των σχολείων καθώς είναι αδύνατον να βγάλουν πρόγραμμα χωρίς τα Αγγλικά.

Όσον αφορά το πρόγραμμα του ολοημέρου στα 800 δημοτικά, δεν αποφασίζει ο διευθυντής αν θα στείλει τον καθηγητή Ο6 του πρωινού στο ολοήμερο για να συμπληρώσει. Πρέπει να γίνει ΠΥΣΠΕ. Το ξέρω γιατί κι εγώ θέλω άλλες 4 ως 6 ώρες για να συμπληρώσω ωράριο στο σχολείο μου κι ενώ θέλει ο διευθυντής να με στείλει στο ολοήμερό του για διευκόλυνση του προγράμματος (και δικής μου εννοείται), δεν μπορεί αν δεν το αποφασίσει το ΠΥΣΠΕ. 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:18:37 »

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #690 στις: Σεπτέμβριος 18, 2010, 03:50:57 μμ »
giota ξερεις γιατι αργούν οι τοποθετήσεις αναπληρωτών στη Δυτική θεσσαλονίκη?χτες μου έδωσαν το τηλέφωνο του πυσπε ...643042.παίρνω αλλά δεν λειτουργεί. πότε θα ξέρουμε?

κι εγω επαιρνα τηλεφωνο αλλα τιποτα. την Τεταρτη παντως που πηρα μου ειπαν οτι ακομα δεν εχουν τοποθετηθει οι μονιμοι, λογικα θα πρεπει να περιμενουμε να τελειωσουν μ'αυτους.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #691 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 11:42:40 πμ »
καλημέρα....σε άλλο topic των φιλολόγων διάβασα ότι από το υπουργείο τους είπαν να περιμένουν β φάση από παρασκευή και μετά γιατί ακόμα δε μάζεψαν όλα τα κενά....καλό Οκτώβρη δηλαδή η β φάση..υπομονή.....

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #692 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 11:45:45 πμ »
κανενα νεο απο τα ολοημερα? λειτουργουν χωρις ειδικοτητες?

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #693 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 11:55:25 πμ »
απ'οτι ξέρω στην περιοχη μου, ναι λειτουργούν χωρίς ειδικότητες, μιας και ότι μείνει στο τέλος, μετα από αποσπάσεις, τοποθετήσεις κτλ, μάλλον θα το δώσουν με μορφή αμω...οπότε καλή αναμονή θα μας πάρει σίγουρα Οκτώβρης.....

Αποσυνδεδεμένος athena81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #694 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 11:59:04 πμ »
απ'οτι ξέρω στην περιοχη μου, ναι λειτουργούν χωρίς ειδικότητες, μιας και ότι μείνει στο τέλος, μετα από αποσπάσεις, τοποθετήσεις κτλ, μάλλον θα το δώσουν με μορφή αμω...οπότε καλή αναμονή θα μας πάρει σίγουρα Οκτώβρης.....
μ'αρεσει που λεγαν οτι φετος θα γινουν ολα πολυ γρηγορα.εμενα και περσυ οκτωβρη με καλεσαν οποτε στα ιδια ερχομαστε.ευχομαι οχι και χειροτερα...
δουλειά είναι να κάνεις κάτι και να πληρώνεσαι, ενώ σπορ είναι το να κάνεις το ίδιο και να πληρώνεις.μαντέψτε τι απ'τα δυο είναι η ωρομισθία

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #695 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 11:59:39 πμ »
εμένα με είχαν ήδη καλέσει.....

Αποσυνδεδεμένος athena81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #696 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 12:06:40 μμ »
παντως τι γελοιο το συστημα μας.!!ξαφνικα φετος θυμηθηκαν οτι οι περισσοτεροι στην β/θμια καθονται και δεν συμπληρωνπυν ωραριο κι οτι πρεπει να δουλεψουν στη α/βαθμια για να συμληρωσουν.αν ειχαμε δηλαδη μια ελπιδα για κατι καλυτερο μας την μπιιπ... κι αυτην :( :( :(
δουλειά είναι να κάνεις κάτι και να πληρώνεσαι, ενώ σπορ είναι το να κάνεις το ίδιο και να πληρώνεις.μαντέψτε τι απ'τα δυο είναι η ωρομισθία

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #697 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 12:22:59 μμ »
δεν ξερω τι πληροφορηση εχετε εσεις απο γονεις, αλλα εμενα 2 γνωστες μου με παιδια σε δημοτικο (το ενα σε πιλοτικο) στην Αθηνα, τους ανεφεραν στον αγιασμο οτι τα αγγλικα μεχρι να ερθουν καθηγητες θα τους τα κανει η δασκαλα της ταξης..........................ωραια, εεε??

η μια δε μαμα (α'δημοτικου στο πιλοτικο) το βρηκε κ καλη ιδεα  :o γιατι δεν θα εχει πολλους δασκαλους το παιδι για να μπερδευεται με τον τροπο διδασκαλιας κ το τι θα ζηταει η μια η δασκαλα κ τι κ πως η αλλη.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #698 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 12:29:45 μμ »
νομιζω και εμενα περυσι με ειχαν ηδη καλεσει σε ενα ολημερο και σε ενα πρωινο δημοτικο

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #699 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 01:06:48 μμ »
δεν ξερω τι πληροφορηση εχετε εσεις απο γονεις, αλλα εμενα 2 γνωστες μου με παιδια σε δημοτικο (το ενα σε πιλοτικο) στην Αθηνα, τους ανεφεραν στον αγιασμο οτι τα αγγλικα μεχρι να ερθουν καθηγητες θα τους τα κανει η δασκαλα της ταξης..........................ωραια, εεε??

η μια δε μαμα (α'δημοτικου στο πιλοτικο) το βρηκε κ καλη ιδεα  :o γιατι δεν θα εχει πολλους δασκαλους το παιδι για να μπερδευεται με τον τροπο διδασκαλιας κ το τι θα ζηταει η μια η δασκαλα κ τι κ πως η αλλη.
Ωραία η μαμά! :P Τι να της πεις.....
Πάντως, και στου γιου μου (είναι πιλοτικό) στον αγιασμό μας είπε ο δάσκαλος ότι αν δεν έρθουν ειδικότητες, θα κάνει ο ίδιος τα μαθήματα. Ευτυχώς, όταν προς το τέλος της βδομάδας είπα στον Διευθυντή αν χρειάζεται καθηγήτρια αγγλικών να πάω εγώ ( ;D ;)), μου είπε μια μαμά ότι είχε έρθει ( :'(). Όχι όμως και στο ολοήμερο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162152
  • Σύνολο θεμάτων: 19241
  • Σε σύνδεση σήμερα: 573
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 504
Σύνολο: 518

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.