*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 850251 φορές)

0 μέλη και 26 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος athena81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #714 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 08:53:08 μμ »
δεν ακουσε κανεις τιποτα νεοτερο;;; :'( :'( εντωμεταξυ εχουμε κι αλλες δουλειες.αντε τελειωνετε.!!
δουλειά είναι να κάνεις κάτι και να πληρώνεσαι, ενώ σπορ είναι το να κάνεις το ίδιο και να πληρώνεις.μαντέψτε τι απ'τα δυο είναι η ωρομισθία

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:09:42 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #715 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 09:07:12 μμ »
το πρωι στην νετ ηταν ενας γενικος γραμματεας του υπουργειου κ ειπε οτι μεχρι το τελος της εβδομαδας θα καλεσουν αναπληρωτες στην α'βαθμια (χωρις να ξεκαθαριζει τι ειδικοτητες) κ απο βδομαδα στην β'βαθμια.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #716 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 09:10:03 μμ »
δεν ξερω τι πληροφορηση εχετε εσεις απο γονεις, αλλα εμενα 2 γνωστες μου με παιδια σε δημοτικο (το ενα σε πιλοτικο) στην Αθηνα, τους ανεφεραν στον αγιασμο οτι τα αγγλικα μεχρι να ερθουν καθηγητες θα τους τα κανει η δασκαλα της ταξης..........................ωραια, εεε??

η μια δε μαμα (α'δημοτικου στο πιλοτικο) το βρηκε κ καλη ιδεα  :o γιατι δεν θα εχει πολλους δασκαλους το παιδι για να μπερδευεται με τον τροπο διδασκαλιας κ το τι θα ζηταει η μια η δασκαλα κ τι κ πως η αλλη.
Ωραία η μαμά! :P Τι να της πεις.....
Πάντως, και στου γιου μου (είναι πιλοτικό) στον αγιασμό μας είπε ο δάσκαλος ότι αν δεν έρθουν ειδικότητες, θα κάνει ο ίδιος τα μαθήματα. Ευτυχώς, όταν προς το τέλος της βδομάδας είπα στον Διευθυντή αν χρειάζεται καθηγήτρια αγγλικών να πάω εγώ ( ;D ;)), μου είπε μια μαμά ότι είχε έρθει ( :'(). Όχι όμως και στο ολοήμερο.


Τίιιιιιιιι? Κυρία υπουργέ, κυρία υπουργέ!!!!!!!!!!!!! Παρακάμπτει την ορθή διαδικασία!!!!!!! Το καταγγέλω!!!!!!!!! Εγώ ενδιαφέρομαι μόνο για τη σωστή λειτουργία της Παιδείας μας σλουρπ σλουρπ.  ;D
(μπορώ να πάρω εγώ εκείνη τη θέση? Θα έρχομαι νωρίς, να φτιάχνω και καφέ στο κύριο Διευθυντή) σλουρπ σλουρπ.  ;D
;D ;D ;D ;D ;D Τι γέλιο έριξα!!! Να'σαι καλά!

Χαίρομαι γι' αυτό. Τουλάχιστον να γελάμε να ξεχνιόμαστε λιγάκι...

το πρωι στην νετ ηταν ενας γενικος γραμματεας του υπουργειου κ ειπε οτι μεχρι το τελος της εβδομαδας θα καλεσουν αναπληρωτες στην α'βαθμια (χωρις να ξεκαθαριζει τι ειδικοτητες) κ απο βδομαδα στην β'βαθμια.

Χμ... αρκετά γενικό, γιατί δε μας λέει, πέρα από ειδικότητες, και τί θα γίνει με τα ολοήμερα. Λογικά αν πάνε ΑΚΩ στο ημερήσιο, δε νομίζω οτι βάσει προγράμματος θα μπορούν να τους κρατάνε και για ολοήμερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2010, 09:11:39 μμ από GiannisV »
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #717 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 09:40:42 μμ »
.... δε μας λέει, πέρα από ειδικότητες, και τί θα γίνει με τα ολοήμερα. Λογικά αν πάνε ΑΚΩ στο ημερήσιο, δε νομίζω οτι βάσει προγράμματος θα μπορούν να τους κρατάνε και για ολοήμερα.

Προς το παρόν γίνεται πανικός με τα ολοήμερα. Εμένα, π.χ. ΑΚΩ α' φάσης, μου έδωσαν 18 ώρες πρωινό σε πιλοτικό ολοήμερο από τα 800 (όπου οι ώρες των Αγγλικών είναι συνολικά 40), 4 ώρες σε κανονικό ολοήμερο ενός χωριού και 2 ώρες ολοήμερο άλλου χωριού. Παρ' όλ' αυτά, ενώ υπάρχει ολοήμερο στο σχολείο μας, επ'ουδενί να μου το δώσουν - υπάρχουν βλέπετε περίσσιες ώρες δασκάλων που πρέπει να συμπληρώσουν (ω ναι, τι έκπληξις, υπάρχουν υπεράριθμοι δάσκαλοι!). Σημειωτέον, στα άλλα πιλοτικά της πόλης μου τα κενά είναι τεράστια. Στη Β/θμια, απ' ό,τι λένε, όχι μόνο δεν έχουν κενά, αλλά ακόμη προσπαθούν να πείσουν τους υπεράριθμους να κατέβουν στη Β/θμια (και δικούς μας και γυμναστές που θέλουν να διατηρήσουν το ωράριό τους από τη Β/θμια... οι άλλοι της Α/θμιας δε δέχονται με τίποτα να βλέπουν τους άλλους να κάνουν λιγότερες ώρες και υπάρχουν τα γνωστά παρατράγουδα...). Με μια λέξη: μπα χα λο!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:09:42 »

Αποσυνδεδεμένος Mary...

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #718 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 10:14:10 μμ »
δεν ακουσε κανεις τιποτα νεοτερο;;; :'( :'( εντωμεταξυ εχουμε κι αλλες δουλειες.αντε τελειωνετε.!!

Μπα, δε νομίζω να τούς απασχολούν ιδιαίτερα οι υπόλοιπες δουλειές μας που πηγαίνουν πίσω...

Αποσυνδεδεμένος Mary...

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #719 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 12:49:36 πμ »
το πρωι στην νετ ηταν ενας γενικος γραμματεας του υπουργειου κ ειπε οτι μεχρι το τελος της εβδομαδας θα καλεσουν αναπληρωτες στην α'βαθμια (χωρις να ξεκαθαριζει τι ειδικοτητες) κ απο βδομαδα στην β'βαθμια.


Στον κλάδο το δικό μας, δεν θα καλέσουν άλλους σε α' βάθμια; Δε μπορεί...εκτός και αν στην ειδικότητά μας αυτή θα είναι η Α' φάση για τη β'βάθμια που απ'όσο ξέρω δεν έχει γίνει καθόλου...

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #720 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 01:09:14 μμ »
.... δε μας λέει, πέρα από ειδικότητες, και τί θα γίνει με τα ολοήμερα. Λογικά αν πάνε ΑΚΩ στο ημερήσιο, δε νομίζω οτι βάσει προγράμματος θα μπορούν να τους κρατάνε και για ολοήμερα.

Προς το παρόν γίνεται πανικός με τα ολοήμερα. Εμένα, π.χ. ΑΚΩ α' φάσης, μου έδωσαν 18 ώρες πρωινό σε πιλοτικό ολοήμερο από τα 800 (όπου οι ώρες των Αγγλικών είναι συνολικά 40), 4 ώρες σε κανονικό ολοήμερο ενός χωριού και 2 ώρες ολοήμερο άλλου χωριού. Παρ' όλ' αυτά, ενώ υπάρχει ολοήμερο στο σχολείο μας, επ'ουδενί να μου το δώσουν - υπάρχουν βλέπετε περίσσιες ώρες δασκάλων που πρέπει να συμπληρώσουν (ω ναι, τι έκπληξις, υπάρχουν υπεράριθμοι δάσκαλοι!). Σημειωτέον, στα άλλα πιλοτικά της πόλης μου τα κενά είναι τεράστια. Στη Β/θμια, απ' ό,τι λένε, όχι μόνο δεν έχουν κενά, αλλά ακόμη προσπαθούν να πείσουν τους υπεράριθμους να κατέβουν στη Β/θμια (και δικούς μας και γυμναστές που θέλουν να διατηρήσουν το ωράριό τους από τη Β/θμια... οι άλλοι της Α/θμιας δε δέχονται με τίποτα να βλέπουν τους άλλους να κάνουν λιγότερες ώρες και υπάρχουν τα γνωστά παρατράγουδα...). Με μια λέξη: μπα χα λο!

Κατά τ' άλλα αυτή ήταν η πρώτη χρονιά που άνοιξαν όλα τα σχολεία χωρίς κενά, σύμφωνα με ένα άρθρο που παρέθεσε μια κοπέλα:

http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=20988.msg376309#msg376309

Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #721 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 03:26:07 μμ »
Δύσκολα τα πράγματα.Στη Μαγνησία απ'ότι φαίνεται δεν υπάρχουν κενά αγγλικής? ;D
http://www.taxydromos.gr/localnews/tabid/58/articleType/ArticleView/articleId/29937/722---.aspx

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #722 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 04:09:49 μμ »
στην γ' φθιωτιδας εχει αρκετα κενα αγγλικων
 τοσο η δμια οσο και η αμια ....το θεμα ειναι αν θα καλεσουν ακω η αμω....
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #723 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 04:24:00 μμ »
στη σιβιτανειδιο σχολη ποσους αγγλικων πιστευετε θα παρει??????ποτε μου δεν εκανα αιτηση εκει γιατι δεν ειχα καμια ελπιδα...
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος Mary...

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #724 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 06:55:21 μμ »
Παιδιά, ξέρει μήπως κάποιος ποια τα κενά της Αγγλικής σε νησιά του Αιγαίου και συγκεκριμένα Χίο, Μυτιλήνη, Σάμο; Υπάρχει κάποιος που να έχει δηλώσει εκεί και να το έχει ψάξει;

Αποσυνδεδεμένος k_g

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #725 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 07:53:06 μμ »
Εαν τηλεφωνησεις στα εκει γραφεια, θα σου πουνε ποσους αναπληρωτες ζητησαν. Τα κενα δηλαδη. Εμενα συκγεκριμενα που πηρα στο νομο μου και σε 2 γειτονικους μου πανε ακριβως ποσους ΑΚΩ ζητησαν! Κι αυτο για να χω μια ιδεα αν θα μαι στην επομενη φαση... Γενικα παντως στην πρωτοβαθμια χρειαζονται κοσμο!! (Αγγλικης εννοω)

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1214
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #726 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 11:12:47 μμ »
Χονδρικά μπορούμε να υπολογίσουμε δηλαδή πως οι ΑΚΩ θα είναι αυτοί με τουλάχιστον 20 μόρια ? Εμείς με λιγότερο από 15 μόρια να περιμένουμε ώρες ΑΜΩ ή ωρομισθίας ?

Αποσυνδεδεμένος Mary...

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #727 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 11:22:53 μμ »
Εαν τηλεφωνησεις στα εκει γραφεια, θα σου πουνε ποσους αναπληρωτες ζητησαν. Τα κενα δηλαδη. Εμενα συκγεκριμενα που πηρα στο νομο μου και σε 2 γειτονικους μου πανε ακριβως ποσους ΑΚΩ ζητησαν! Κι αυτο για να χω μια ιδεα αν θα μαι στην επομενη φαση... Γενικα παντως στην πρωτοβαθμια χρειαζονται κοσμο!! (Αγγλικης εννοω)

Λες να πάρω τηλ. στην πρωτοβάθμια εκεί ε; Στην πρώτη φάση, απ'όσο είδα πήραν 2 άτομα σε 2 από τα νησιά αυτά. Τώρα κατά πόσο είναι θετικό αυτό...δεν ξέρω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 750
Σύνολο: 756

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.