*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 849930 φορές)

0 μέλη και 26 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #728 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 11:28:53 μμ »
Χονδρικά μπορούμε να υπολογίσουμε δηλαδή πως οι ΑΚΩ θα είναι αυτοί με τουλάχιστον 20 μόρια ? Εμείς με λιγότερο από 15 μόρια να περιμένουμε ώρες ΑΜΩ ή ωρομισθίας ?

Για ΑΚΩ βλέπω αυτούς με 30+ μόρια.....
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:57:12 »

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1214
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #729 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 11:45:16 μμ »
Χονδρικά μπορούμε να υπολογίσουμε δηλαδή πως οι ΑΚΩ θα είναι αυτοί με τουλάχιστον 20 μόρια ? Εμείς με λιγότερο από 15 μόρια να περιμένουμε ώρες ΑΜΩ ή ωρομισθίας ?

Για ΑΚΩ βλέπω αυτούς με 30+ μόρια.....


Να πω τη μαύρη μου αλήθεια κ εγώ αυτούς βλέπω,απλά το 20 ήταν το ελάχιστο... Προσωπικά έχοντας λιγότερο από 15 μόρια δε νομίζω ούτε καν ΑΜΩ να με καλέσουν,απλά μια φίλη της Γερμανικής επιμένει πως είμαι σε καλή μοίρα ! Το θέμα είναι πως έχω αρκετά ιδιαίτερα κ δεν ξέρω αν θα'πρεπε να υπάρχει λόγος να το σκέφτομαι ...

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #730 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 09:11:03 πμ »
εμενα παντως μου δωσαν 20 ωρες σε ολοημερο, οχι πιλοτικο...να δω πως θα βγουν αυτες οι 20 ωρες.
παω σε λιγο στα σχολεια να δω.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2010, 10:36:32 πμ από giota8 »
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος Jen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #731 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 09:19:36 πμ »
Χονδρικά μπορούμε να υπολογίσουμε δηλαδή πως οι ΑΚΩ θα είναι αυτοί με τουλάχιστον 20 μόρια ? Εμείς με λιγότερο από 15 μόρια να περιμένουμε ώρες ΑΜΩ ή ωρομισθίας ?

Για ΑΚΩ βλέπω αυτούς με 30+ μόρια.....


Να πω τη μαύρη μου αλήθεια κ εγώ αυτούς βλέπω,απλά το 20 ήταν το ελάχιστο... Προσωπικά έχοντας λιγότερο από 15 μόρια δε νομίζω ούτε καν ΑΜΩ να με καλέσουν,απλά μια φίλη της Γερμανικής επιμένει πως είμαι σε καλή μοίρα ! Το θέμα είναι πως έχω αρκετά ιδιαίτερα κ δεν ξέρω αν θα'πρεπε να υπάρχει λόγος να το σκέφτομαι ...


Δηλαδή εγώ που έχω περίπου 34+ μόρια να ελπίζω στην επόμενη φάση;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:57:12 »

Αποσυνδεδεμένος spis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #732 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 10:29:46 πμ »
και εγω με 33+ ελπιζω...

Αποσυνδεδεμένος k_g

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #733 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 11:16:01 πμ »
Εαν τηλεφωνησεις στα εκει γραφεια, θα σου πουνε ποσους αναπληρωτες ζητησαν. Τα κενα δηλαδη. Εμενα συκγεκριμενα που πηρα στο νομο μου και σε 2 γειτονικους μου πανε ακριβως ποσους ΑΚΩ ζητησαν! Κι αυτο για να χω μια ιδεα αν θα μαι στην επομενη φαση... Γενικα παντως στην πρωτοβαθμια χρειαζονται κοσμο!! (Αγγλικης εννοω)

Λες να πάρω τηλ. στην πρωτοβάθμια εκεί ε; Στην πρώτη φάση, απ'όσο είδα πήραν 2 άτομα σε 2 από τα νησιά αυτά. Τώρα κατά πόσο είναι θετικό αυτό...δεν ξέρω
Nαι πιστευω πως αυτοι θα σου πουνε, απο τη στιγμη που τα λενε στον κοσμο και αλλες πρωτοβαθμιες γιατι οχι και η πρωτοβαθμια Βορειου Αιγαιου  ;) . Αν ολα τα προηγουμενα χρονια χρειαζονταν κοσμο θα χρειαζονται και φετος.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #734 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 11:54:40 πμ »
alfavita.gr: Σήμερα ανακοινώνονται από το Υπουργείο Παιδείας περίπου 800 νέες προσλήψεις αναπληρωτών δασκάλων και νηπιαγωγών
24/09/2010 - 11:44

alfavita.gr: Σήμερα Παρασκευή αναμένεται από το Υπουργείο Παιδείας ανακοίνωση νέων προσλήψεων αναπληρωτών εκπαιδευτικών για την Πρωτοβάθμια εκπαίδευση

 
Νέες προσλήψεις αναπληρωτών δασκάλων και νηπιαγωγών ανακοίνωσε σήμερα σε συνέντευξή της σε ραδιοφωνική εκπομπή η Υφυπουργός Παιδείας Εύη Χριστοφιλοπούλου. Συγκεκριμένα είπε ότι το Υπουργείο Παιδείας θα ανακοινώσει σήμερα Παρασκευή την πρόσληψη περίπου 589 δασκάλων και 240 νηπιαγωγών. Παράλληλα νέα φάση προσλήψεων αναμένεται στις αρχές της νέας εβδομάδας. Θυμίζουμε ότι ακόμη εκκρεμούν, εκτός των άλλων, προσλήψεις αναπληρωτών στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση (δεν έχουν γίνει ακόμη προσλήψεις των κλάδων πέρα του ΠΕΟΙ – ΠΕΟ4) καθώς και στην ειδική αγωγή όπου υπάρχουν αρκετά κενά.
Η alfavita.gr θα επανέλθει σύντομα με νέα ανακοίνωση για το θέμα αυτό.


Σύμφωνα με ανακοίνωση του προέδρου της ΔΟΕ Δ. Μπράτη που έχει αναρτηθεί στο σαιτ http://users.sch.gr/mpratis/index.php?option=com_content&view=article&id=21:-800-&catid=2:2010-09-03-17-57-39&Itemid=3 το απόγευμα θα ανακοινωθούν από το Υπουργείο Παιδείας, Διά Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων , 800 προσλήψεις εκπαιδευτικών Π.Ε. (500 Δασκάλων και 300 Νηπιαγωγών)


Εμείς ακόοοοομααααα..........

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #735 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 12:14:41 μμ »
Το καλό το πράμα αργεί...  ;D
(και το κακό επίσης). :P

Εν τω μεταξύ, αυτά που ξέραμε (οτι αρνιόμασταν για κάποιες περιοχές που μας καλόυσαν) μέχρι τώρα, καλό είναι να τα ξεχάσουμε:

Παράθεση
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

alfavita.gr: Τι προβλέπει η νομοθεσία για τους αναπληρωτές που δεν αναλαμβάνουν υπηρεσία μετά την ανακοίνωση της πρόσληψης

23/09/2010 - 11:59

Από τις διατάξεις του άρθρου 9 παρ. 4 του ν. 3391/2005 ορίζεται ότι προσωρινοί αναπληρωτές που προσλαμβάνονται στα σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης από τον πίνακα αναπληρωτών διαγράφονται για το σχολικό έτος πρόσληψης, εφόσον δεν αναλαμβάνουν υπηρεσία για οποιονδήποτε λόγο εντός δέκα ημερών από την ανακοίνωση της πρόσληψής τους. Εάν αρνηθούν για δεύτερη φορά, διαγράφονται για το σχολικό έτος που διανύεται και για τα δύο επόμενα έτη.

ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ: Οι ανωτέρω διατάξεις εφαρμόζονται και για όσους προσληφθούν ως αναπληρωτές με μειωμένο ωράριο διδασκαλίας.

http://www.alfavita.gr/artro.php?id=10146

Σε περίπτωση που δεχτούμε και μετά παραιτηθούμε (αν προκύψει καλύτερη θέση), ξέρει κανείς τί συμβαίνει?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2010, 12:22:01 μμ από GiannisV »
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος spis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #736 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 12:29:16 μμ »
Εχει κανεις καποια ενημερωση για τα κενα της δευτεροβαθμιας? Θεωρειτε οτι θα παρει περιπου 100-150 αναπληρωτες ακομα σε Α'θμια και Β' θμια? Thanks!

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #737 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 02:44:23 μμ »
ειναι τρελοι ρε ολοι τους...μπραβο ρε αννουλα, σου αξιζει το βραβειο της υπερτατης βλακειας...καταφερες να διαλυσεις ενα ολοκληρο υπουργειο!!!
παιρνουν αναπληρωτες και δεν ξερουν που να τους βαλουν μετα...αν τους πω εγω το που, θα φταιω???????
αι σιχτιρ πια...
 >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #738 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 03:15:15 μμ »
ειναι τρελοι ρε ολοι τους...μπραβο ρε αννουλα, σου αξιζει το βραβειο της υπερτατης βλακειας...καταφερες να διαλυσεις ενα ολοκληρο υπουργειο!!!
παιρνουν αναπληρωτες και δεν ξερουν που να τους βαλουν μετα...αν τους πω εγω το που, θα φταιω???????
αι σιχτιρ πια...
 >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Και το πιο ωραίο είναι οτι τα ΜΜΕ της πλέκουν και το εγκώμιο. Ξεκίνησε λέει η χρονιά χωρίς κενά και με φουλ βιβλία.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος christinabibika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #739 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 03:18:44 μμ »
ειναι τρελοι ρε ολοι τους...μπραβο ρε αννουλα, σου αξιζει το βραβειο της υπερτατης βλακειας...καταφερες να διαλυσεις ενα ολοκληρο υπουργειο!!!
παιρνουν αναπληρωτες και δεν ξερουν που να τους βαλουν μετα...αν τους πω εγω το που, θα φταιω???????
αι σιχτιρ πια...
 >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Και το πιο ωραίο είναι οτι τα ΜΜΕ της πλέκουν και το εγκώμιο. Ξεκίνησε λέει η χρονιά χωρίς κενά και με φουλ βιβλία.
K πληρωμενους τους ωρομισθιους της περσινης χρονιας!!!Αχαχαχα!!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #740 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 03:52:46 μμ »
ας ερθουν να ρωτησουν εμενα ρε οι καραγκιοζηδες να τους πω πως ξεκινησαν τα σχολεια που και παιδι σε σχολειο εχω και δουλευω, προσπαθω τουλαχιστον, σε σχολειο.
ρεμαλια ολοι τους!!!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #741 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 04:04:17 μμ »
ειναι τρελοι ρε ολοι τους...μπραβο ρε αννουλα, σου αξιζει το βραβειο της υπερτατης βλακειας...καταφερες να διαλυσεις ενα ολοκληρο υπουργειο!!!
παιρνουν αναπληρωτες και δεν ξερουν που να τους βαλουν μετα...αν τους πω εγω το που, θα φταιω???????
αι σιχτιρ πια...
 >:( >:( >:( >:( >:( >:(

πιπερι....(απο πιπερια που καιει, και οχι.....καμμένη...!! ;D) [ξερεις εσυ]  ;)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 727
Σύνολο: 729

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.