*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 850137 φορές)

0 μέλη και 21 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mary...

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1190 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 02:17:57 μμ »
Τι να σας πω, ρε παιδιά...
Κανένας δεν μπορεί να πει τίποτα με σιγουριά...
Ας κάνουμε υπομονή...  :( :( :( :( :( :( :( :( :(

 Προσωπικά, νομίζω ότι τα πάντα πλέον είναι απρόβλεπτα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:44:51 »

Αποσυνδεδεμένος LaCicala

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1191 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 02:19:50 μμ »
Πάντως η Χριστοφιλοπούλου το πρωί στον ΣΚΑΪ ορυόταν ότι έχουν καλυφεί ΟΛΑ τα κενά...
Ψυχραιμία!

Αποσυνδεδεμένος LaCicala

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1192 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 02:25:12 μμ »
συγνώμη για το άσχετο του μηνύματος πιο πάνω... πήγαινε σε άλλον πίνακα αλλά μπερδεύτηκα με τις πολλές ανοιγμένες καρτέλες στον υπολογιστή  και μπήκε εδώ.. :-[

Αποσυνδεδεμένος woolf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1193 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 02:26:06 μμ »
Η Χριστοφιλοπούλου σήμερα το πρωί στο σκάι είπε ότι τα κενά είναι ελάχιστα και ότι όλα είναι τακτοποιημένα πέραν ελάχιστων εξαιρέσεων. Εγώ απορώ αν τα σκέφτεται αυτά που λέει ή της ξεφεύγουν? Θέλει δηλαδή να μας πει ότι αγγλικά έχουν παντού και δουλεύουν όλα ρολόι γι'αυτό δεν κάνουν άλλες προσλήψεις? Μόνο πληροφορικής και εικαστικών της έλειπαν? Μα έχω εντυπωσιαστεί από τον αριθμό των προσλήψεων της πληροφορικής. Αυτοί έλεγαν ότι υπάρχουν και υπεράριθμοι και κονεύουν τα 700 άτομα οι προσλήψεις.


Καλα αυτη ειπε πως πληρωθηκαν ολοι οι ωρομισθιοι εκτος απο καποιους ΠΔΣ. Οτι να'ναι δηλαδη.....Μας κοροιδευουν κανονικα και οι δημοσιογραφοι κανουν πως τα χαφτουν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:44:51 »

Αποσυνδεδεμένος bibi77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1194 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 02:30:23 μμ »
εγω με 26,5 και προσπαθω να μην το σκεφτομαι!!!

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1195 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 02:37:46 μμ »
Η Χριστοφιλοπούλου σήμερα το πρωί στο σκάι είπε ότι τα κενά είναι ελάχιστα και ότι όλα είναι τακτοποιημένα πέραν ελάχιστων εξαιρέσεων. Εγώ απορώ αν τα σκέφτεται αυτά που λέει ή της ξεφεύγουν? Θέλει δηλαδή να μας πει ότι αγγλικά έχουν παντού και δουλεύουν όλα ρολόι γι'αυτό δεν κάνουν άλλες προσλήψεις? Μόνο πληροφορικής και εικαστικών της έλειπαν? Μα έχω εντυπωσιαστεί από τον αριθμό των προσλήψεων της πληροφορικής. Αυτοί έλεγαν ότι υπάρχουν και υπεράριθμοι και κονεύουν τα 700 άτομα οι προσλήψεις.


Καλα αυτη ειπε πως πληρωθηκαν ολοι οι ωρομισθιοι εκτος απο καποιους ΠΔΣ. Οτι να'ναι δηλαδη.....Μας κοροιδευουν κανονικα και οι δημοσιογραφοι κανουν πως τα χαφτουν!
Ναι, για το 2008, είπε, υπήρχε πρόβλημα. Για το 2009 και 2010, κουβέντα! Ή μάλλον, έχουμε πληρωθεί!  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Δεν μπορώ να πιστέψω αυτά τα τόσο απροκάλυπτα και προκλητικά ψέματα! Νομίζω ότι βλέπω όνειρο!
Λέτε, μωρέ, να μας τα φάνε τελικά;
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος Mary...

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1196 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 02:41:33 μμ »
Αφού όπως λένε έχουν καλυφθεί όολα τα κενά...τι περιμένουμε ακριβώς? Τι κοροϊδεία είναι αυτή???

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1197 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 02:44:31 μμ »
Αφού όπως λένε έχουν καλυφθεί όολα τα κενά...τι περιμένουμε ακριβώς? Τι κοροϊδεία είναι αυτή???
Κοίτα, η μόνη μας ελπίδα είναι η ...αναξιοπιστία τους! Λένε και ξελένε! Ούτε η πρώτη τους είναι ούτε η τελευταία τους.
Γι'αυτό περιμένουμε, γιατί εξακριβωμένα και διασταυρωμένα λένε ψέματα
κι επειδή επίσης ΕΜΕΙΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ότι υπάρχουν κενά. Αλλιώς, θα έλεγα στον εαυτό μου να πάει από τώρα για ...βρούβες!
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος Mary...

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1198 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 02:52:17 μμ »
Αφού όπως λένε έχουν καλυφθεί όολα τα κενά...τι περιμένουμε ακριβώς? Τι κοροϊδεία είναι αυτή???
Κοίτα, η μόνη μας ελπίδα είναι η ...αναξιοπιστία τους! Λένε και ξελένε! Ούτε η πρώτη τους είναι ούτε η τελευταία τους.
Γι'αυτό περιμένουμε, γιατί εξακριβωμένα και διασταυρωμένα λένε ψέματα
κι επειδή επίσης ΕΜΕΙΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ότι υπάρχουν κενά. Αλλιώς, θα έλεγα στον εαυτό μου να πάει από τώρα για ...βρούβες!

 :) Σε βρίσκω απόλυτα σωστή Joanna!

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1199 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 03:16:55 μμ »
Αφού όπως λένε έχουν καλυφθεί όολα τα κενά...τι περιμένουμε ακριβώς? Τι κοροϊδεία είναι αυτή???
Κοίτα, η μόνη μας ελπίδα είναι η ...αναξιοπιστία τους! Λένε και ξελένε! Ούτε η πρώτη τους είναι ούτε η τελευταία τους.
Γι'αυτό περιμένουμε, γιατί εξακριβωμένα και διασταυρωμένα λένε ψέματα
κι επειδή επίσης ΕΜΕΙΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ότι υπάρχουν κενά. Αλλιώς, θα έλεγα στον εαυτό μου να πάει από τώρα για ...βρούβες!

 :) Σε βρίσκω απόλυτα σωστή Joanna!
;) ;) ;) ;) ;)
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος night

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1200 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 03:37:43 μμ »
Συναδελφοι παιρνουν απο τους μονιμους ΠΕ06 τα μαθηματα Β αναθεσης(Ιστορια) και τους μετακινουν σε σχολεια που εχουν κενα αγγλικων για να συμπληρωσουν ωραριο. Στην θεση τους εχουν ηδη προσλαβει φιλολογους για τα μαθηματα Β αναθεσης (των ΠΕ06 που μετακινηθηκαν) με αποτελεσμα να μην ''υπαρχουν'' κενα αγγλικων...

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1201 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 03:42:46 μμ »
Συναδελφοι παιρνουν απο τους μονιμους ΠΕ06 τα μαθηματα Β αναθεσης(Ιστορια) και τους μετακινουν σε σχολεια που εχουν κενα αγγλικων για να συμπληρωσουν ωραριο. Στην θεση τους εχουν ηδη προσλαβει φιλολογους για τα μαθηματα Β αναθεσης (των ΠΕ06 που μετακινηθηκαν) με αποτελεσμα να μην ''υπαρχουν'' κενα αγγλικων...
Από πού το ξέρεις αυτό;
Και, εντάξει, πόσες είναι πια αυτές οι ώρες που τους αφαιρούν; Δεν νομίζω να'ναι τόσο πολλές.
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1202 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 03:56:36 μμ »
Συναδελφοι παιρνουν απο τους μονιμους ΠΕ06 τα μαθηματα Β αναθεσης(Ιστορια) και τους μετακινουν σε σχολεια που εχουν κενα αγγλικων για να συμπληρωσουν ωραριο. Στην θεση τους εχουν ηδη προσλαβει φιλολογους για τα μαθηματα Β αναθεσης (των ΠΕ06 που μετακινηθηκαν) με αποτελεσμα να μην ''υπαρχουν'' κενα αγγλικων...
Επιτέλους!!! Τους λυπόμουν πια τους φιλολόγους που τους "τρώγαμε" τις ώρες! Ας είμαστε δίκαιοι. ;)

Αποσυνδεδεμένος K06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1203 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 03:57:10 μμ »
Eπιπλέον στα πιλοτικά δημοτικά από της 2 και μετά δεν δικαιολογούν ώρα Αγγλικών. Φίλη μου, αναπληρώτρια σε πιλοτικό, δεν συμπλήρωνε ωράριο για 2 ώρες  και ζήτησε να πάει στο ολοήμερο του σχολείου και της είπαν ότι δεν θα πάρουν ειδικότητες!!! Έτσι, την έστειλαν σε ένα άλλο ολοήμερο να κάνει 2 ώρες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 720
Σύνολο: 725

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.