*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 849871 φορές)

0 μέλη και 19 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος noxrider

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1512 στις: Οκτώβριος 12, 2010, 11:44:14 μμ »
Φαντάζομαι το μπέρδεμα έγινε λόγω της φράσης περί ΕΣΠΑ στην ανακοίνωση, όχι γιατί "δεν ξέρουν τι δήλωσαν". Και μένα το μυαλό μου προς στιγμήν πήγε στους ΑΜΩ Γαλλικής και Γερμανικής και σκέφτομαι "είναι δυνατόν;". Λογικό το βρίσκω να μπερδεύεται κανείς, μες στο μπάχαλο που γίνεται φέτος. Λίγη ηρεμία, όμως, δεν βλάπτει και, φυσικά, φράσεις όπως "είναι άλα ντάλα" καλύτερα να αποφεύγονται... :)
Όταν λέμε 1-2 ξεκάθαρα πράγματα και διαβάζω πάλι τα ίδια και τα ίδια (με τα κλασικά νευρωτικο-υστερικά των Αγγλικούδων) λογικό είναι να ψιλοφρικάρω και να πετάω ένα "άλλα-ντάλα".
Λοιπόν αγόρια(ναι υπάρχουμε και έμεις ως ΠΕ06) και κορίτσια κάλη τοποθέτηση να έχουμε όλοι-όλες και αύριο όσοι αμφιβάλουν με ένα τηλεφωνάκι στις πρωτοβάθμιες θα ησυχάσουν.Καλή υπομονή στους υπόλοιπους που ακόμα περιμένουν,είναι δύσκολη χρονιά για όλους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:43:44 »

Αποσυνδεδεμένος christinabibika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1513 στις: Οκτώβριος 12, 2010, 11:53:23 μμ »
Φαντάζομαι το μπέρδεμα έγινε λόγω της φράσης περί ΕΣΠΑ στην ανακοίνωση, όχι γιατί "δεν ξέρουν τι δήλωσαν". Και μένα το μυαλό μου προς στιγμήν πήγε στους ΑΜΩ Γαλλικής και Γερμανικής και σκέφτομαι "είναι δυνατόν;". Λογικό το βρίσκω να μπερδεύεται κανείς, μες στο μπάχαλο που γίνεται φέτος. Λίγη ηρεμία, όμως, δεν βλάπτει και, φυσικά, φράσεις όπως "είναι άλα ντάλα" καλύτερα να αποφεύγονται... :)
Όταν λέμε 1-2 ξεκάθαρα πράγματα και διαβάζω πάλι τα ίδια και τα ίδια (με τα κλασικά νευρωτικο-υστερικά των Αγγλικούδων) λογικό είναι να ψιλοφρικάρω και να πετάω ένα "άλλα-ντάλα".
Λοιπόν αγόρια(ναι υπάρχουμε και έμεις ως ΠΕ06) και κορίτσια κάλη τοποθέτηση να έχουμε όλοι-όλες και αύριο όσοι αμφιβάλουν με ένα τηλεφωνάκι στις πρωτοβάθμιες θα ησυχάσουν.Καλή υπομονή στους υπόλοιπους που ακόμα περιμένουν,είναι δύσκολη χρονιά για όλους.
Ο καθενας εκφραζει τη χαρα του κ ειναι ασχημο να ακουγονται πικροχολα σχολια τη στιγμη που για καποιους ηταν ανελπιστο για φετος.Ελεος!

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1514 στις: Οκτώβριος 12, 2010, 11:53:51 μμ »
Όταν λέμε 1-2 ξεκάθαρα πράγματα και διαβάζω πάλι τα ίδια και τα ίδια (με τα κλασικά νευρωτικο-υστερικά των Αγγλικούδων) λογικό είναι να ψιλοφρικάρω και να πετάω ένα "άλλα-ντάλα".

Άμα αποκαλείς αυτά "κλασικά νευρωτικο-υστερικά" (πολύ μ'άρεσε η φράση, θα τη χρησιμοποιώ!), τότε ίσως δεν έχεις δει πολλά ακόμη...

Και καλωσήρθες στην Α/θμια, όπου το "παράλογο" αποκτά νέα διάσταση (νο οφένς, αλλά έτσι είναι)! ;)

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1515 στις: Οκτώβριος 12, 2010, 11:54:11 μμ »
ελάτε ρε παιδιά, μέσα στον πανικό αμφιβάλουμε κιόλας...εμένα με πήραν στο νομό μου και είναι και ακω...να μην τσιμπιέμαι και να μην αναρωτιέμαι????με το καλό αυριο και καλή μας τοποθέτηση................

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:43:44 »

Αποσυνδεδεμένος X.K.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I love English ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1516 στις: Οκτώβριος 12, 2010, 11:55:17 μμ »
Συγχαρητήρια σε όλους μας και καλή τύχη στους υπόλοιπους που περιμένουν την επόμενη φάση...καταλαβαίνω την αγωνία όλων σας αν είμαστε ΑΚΩ η ΑΜΩ,είναι επειδή όταν το όνειρο τόσων χρόνων γίνεται πραγματικότητα δε μπορούμε να το πιστέψουμε..να βοηθήσω κι εγώ λίγο να χαρείτε¨τοτε:ΑΜΩ είχα δηλώσει μόνο δευτεροβάθμιες και οι προσλήψεις αυτές είναι για ολοήμερα!!!! άρα..... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D   ειμαστε ΑΚΩ  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Take me to the magic of the moment
on a glory night
where the children of tomorrow dream away
in the wind of change...

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1517 στις: Οκτώβριος 12, 2010, 11:55:57 μμ »
Φαντάζομαι το μπέρδεμα έγινε λόγω της φράσης περί ΕΣΠΑ στην ανακοίνωση, όχι γιατί "δεν ξέρουν τι δήλωσαν". Και μένα το μυαλό μου προς στιγμήν πήγε στους ΑΜΩ Γαλλικής και Γερμανικής και σκέφτομαι "είναι δυνατόν;". Λογικό το βρίσκω να μπερδεύεται κανείς, μες στο μπάχαλο που γίνεται φέτος. Λίγη ηρεμία, όμως, δεν βλάπτει και, φυσικά, φράσεις όπως "είναι άλα ντάλα" καλύτερα να αποφεύγονται... :)
Όταν λέμε 1-2 ξεκάθαρα πράγματα και διαβάζω πάλι τα ίδια και τα ίδια (με τα κλασικά νευρωτικο-υστερικά των Αγγλικούδων) λογικό είναι να ψιλοφρικάρω και να πετάω ένα "άλλα-ντάλα".
Λοιπόν αγόρια(ναι υπάρχουμε και έμεις ως ΠΕ06) και κορίτσια κάλη τοποθέτηση να έχουμε όλοι-όλες και αύριο όσοι αμφιβάλουν με ένα τηλεφωνάκι στις πρωτοβάθμιες θα ησυχάσουν.Καλή υπομονή στους υπόλοιπους που ακόμα περιμένουν,είναι δύσκολη χρονιά για όλους.
Ο καθενας εκφραζει τη χαρα του κ ειναι ασχημο να ακουγονται πικροχολα σχολια τη στιγμη που για καποιους ηταν ανελπιστο για φετος.Ελεος!

I love you all  μετά το σημερινό.............μέχρι και την αννα μη σας πω..................

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1518 στις: Οκτώβριος 12, 2010, 11:56:37 μμ »
Συγχαρητήρια σε όλους μας και καλή τύχη στους υπόλοιπους που περιμένουν την επόμενη φάση...καταλαβαίνω την αγωνία όλων σας αν είμαστε ΑΚΩ η ΑΜΩ,είναι επειδή όταν το όνειρο τόσων χρόνων γίνεται πραγματικότητα δε μπορούμε να το πιστέψουμε..να βοηθήσω κι εγώ λίγο να χαρείτε¨τοτε:ΑΜΩ είχα δηλώσει μόνο δευτεροβάθμιες και οι προσλήψεις αυτές είναι για ολοήμερα!!!! άρα..... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D   ειμαστε ΑΚΩ  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

yaaaaaaaaaaaaaahooooooooooooooo

Αποσυνδεδεμένος christinabibika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1519 στις: Οκτώβριος 12, 2010, 11:57:12 μμ »
ελάτε ρε παιδιά, μέσα στον πανικό αμφιβάλουμε κιόλας...εμένα με πήραν στο νομό μου και είναι και ακω...να μην τσιμπιέμαι και να μην αναρωτιέμαι????με το καλό αυριο και καλή μας τοποθέτηση................
Ακριβως Smarw.Με πηραν κ εμενα στο νομο μου κ δε μπορω να το πιστεψω!!!!Εκει που δεν ειχα καθολου ελπιδες τωρα ειμαι στο νομο μου!Ειναι να μην τρελαθω απο χαρα?

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1520 στις: Οκτώβριος 12, 2010, 11:58:17 μμ »
μέχρι και την αννα μη σας πω..................

Καλά εσύ το παράκανες!  ;D

Αποσυνδεδεμένος X.K.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I love English ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1521 στις: Οκτώβριος 12, 2010, 11:59:58 μμ »
Φαντάζομαι το μπέρδεμα έγινε λόγω της φράσης περί ΕΣΠΑ στην ανακοίνωση, όχι γιατί "δεν ξέρουν τι δήλωσαν". Και μένα το μυαλό μου προς στιγμήν πήγε στους ΑΜΩ Γαλλικής και Γερμανικής και σκέφτομαι "είναι δυνατόν;". Λογικό το βρίσκω να μπερδεύεται κανείς, μες στο μπάχαλο που γίνεται φέτος. Λίγη ηρεμία, όμως, δεν βλάπτει και, φυσικά, φράσεις όπως "είναι άλα ντάλα" καλύτερα να αποφεύγονται... :)
Όταν λέμε 1-2 ξεκάθαρα πράγματα και διαβάζω πάλι τα ίδια και τα ίδια (με τα κλασικά νευρωτικο-υστερικά των Αγγλικούδων) λογικό είναι να ψιλοφρικάρω και να πετάω ένα "άλλα-ντάλα".
Λοιπόν αγόρια(ναι υπάρχουμε και έμεις ως ΠΕ06) και κορίτσια κάλη τοποθέτηση να έχουμε όλοι-όλες και αύριο όσοι αμφιβάλουν με ένα τηλεφωνάκι στις πρωτοβάθμιες θα ησυχάσουν.Καλή υπομονή στους υπόλοιπους που ακόμα περιμένουν,είναι δύσκολη χρονιά για όλους.
Ο καθενας εκφραζει τη χαρα του κ ειναι ασχημο να ακουγονται πικροχολα σχολια τη στιγμη που για καποιους ηταν ανελπιστο για φετος.Ελεος!

I love you all  μετά το σημερινό.............μέχρι και την αννα μη σας πω..................
Κι εγω,χιχιχιχιχιχι ;D ;D
Take me to the magic of the moment
on a glory night
where the children of tomorrow dream away
in the wind of change...

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1522 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 12:01:19 πμ »
μέχρι και την αννα μη σας πω..................

Καλά εσύ το παράκανες!  ;D

στιγμιαίο λάθος.......

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1523 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 12:05:02 πμ »
εγω αναρωτιεμαι κτ αλλο.. αφου λοιπον ειχε τετοιες αναγκες (800 αναπληρωτες, αριθμος ρεκορ αν δεν κανω λαθος..) γιατι δεν εκανε διορισμους??? γιατι ταλαιπωρει τοσους διοριστεους??


και αλλη μια φορα καλη τοποθετησηκ καλη δουλεια παιδια!! :D

Αποσυνδεδεμένος noxrider

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1524 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 12:10:19 πμ »
Όταν λέμε 1-2 ξεκάθαρα πράγματα και διαβάζω πάλι τα ίδια και τα ίδια (με τα κλασικά νευρωτικο-υστερικά των Αγγλικούδων) λογικό είναι να ψιλοφρικάρω και να πετάω ένα "άλλα-ντάλα".

Άμα αποκαλείς αυτά "κλασικά νευρωτικο-υστερικά" (πολύ μ'άρεσε η φράση, θα τη χρησιμοποιώ!), τότε ίσως δεν έχεις δει πολλά ακόμη...

Και καλωσήρθες στην Α/θμια, όπου το "παράλογο" αποκτά νέα διάσταση (νο οφένς, αλλά έτσι είναι)! ;)

Ήμουν 7 χρόνια ωρομίσθιος "Αγγλικού" μόνο Α'βάθμια οπότε την έχω ζήσει την Twilight Zone  :D
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2010, 02:44:21 πμ από noxrider »

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1525 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 12:14:06 πμ »
εγω αναρωτιεμαι κτ αλλο.. αφου λοιπον ειχε τετοιες αναγκες (800 αναπληρωτες, αριθμος ρεκορ αν δεν κανω λαθος..) γιατι δεν εκανε διορισμους??? γιατι ταλαιπωρει τοσους διοριστεους??

Μεγάλη κουβέντα αυτό. Να δεις τι έχει να γίνει αν του χρόνου γίνουν όλα σαν τα φετινά 800 ολοήμερα. Ένα θα πω μόνο: το πλεόνασμα ωρών των δασκάλων είναι τόσο μεγάλο (λόγω των πολλών ειδικοτήτων) που πολλοί, με πολλά χρόνια υπηρεσίας, αναγκάζονται να συμπληρώνουν ωράριο αλλού. Την ίδια στιγμή, για να καλυφθούν ώρες δασκάλων, βγάζουν τα Αγγλικά από το απογευματινό και δεν δίνουν καν ώρες σε μας που είμαστε στο πρωινό για να συμπληρώσουμε. Για να μη μιλήσω για τα Περιβαλλοντικά, την Αγωγή Υγείας κ.τ.λ. που, μπορούμε να πάρουμε αυτές τις 2 ώρες και ενώ τις δικαιούμαστε τις δίνουν στους δασκάλους. Σόρρυ, ξέφυγα από το θέμα σου αλλά με πνίγει το δίκιο με τις προσλήψεις 1.000 και δε ξέρω πόσων δασκάλων και 13 αγγλικων!  

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 744
Σύνολο: 744

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.