*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 850944 φορές)

0 μέλη και 30 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stamatina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1890 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 10:35:23 μμ »
υπάρχει κάποιο τηλ που μπορώ να απευθυνθώ?

 ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:52:19 »

Αποσυνδεδεμένος marilou18

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1891 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 10:37:15 μμ »
@ Natassa_agl
1) Αυτούς που κάλεσαν στα Ολοήμερα Δημοτικά στις 12 Οκτώβρη προορίζονταν για τον Πρωινό κύκλο και συμπλήρωναν ωράριο στο ολοήμερο. Αυτά τα σχολεία είναι τα 800 πιλοτικά κυρίως,όπως είναι και για τους σημερινούς "αναπληρωτές". Οπότε στα υπόλοιπα σχολεία θεωρώ ότι δεν έχουν συμπληρωθεί τα κενά στα ολοήμερα (βάση όλων όσων γράφονται και λέγονται) Don't give up hope yet!
2) Το ότι φέτος πάνε τόσα άτομα ΑΚΩ δε σημαίνει ότι θα διοριστούν ενδεχομένως, τα πράγματα πλέον είναι πολύ διαφορετικά από τα προηγούμενα χρόνια. Αν διατηρηθεί το κλείδωμα του πίνακα δεν πρόκειται να αλλάξουν σειρά μέχρι τον επόμενο ΑΣΕΠ. Εξάλλου η μοριοδότηση φέτος θα είναι σχεδόν αμελητέα...
@Stamatina
Υπάρχει περίπτωση τα άτομα που πήραν ενώ ήταν κάτω από σένα να είναι τρίτεκνοι..Δες το λίγο στον πίνακα αναπληρωτών
All the world's a stage and all the men and women merely players; they have their exits and their entrances. And one man in his time plays many parts, his acts being seven ages.

Αποσυνδεδεμένος stamatina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1892 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 10:49:13 μμ »
το τσέκαρα.δεν είναι...δεν καταλαβαίνω τι μπορεί να έγινε . :-\μιλάμε το ένα άτομο είναι 40 τουλάχιστον θέσεις πιο κάτω από μένα.δευτέρα πρωί θα πάω στο υπουργείο να γίνει χαμός!

Αποσυνδεδεμένος dynamite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1893 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 10:51:56 μμ »
το τσέκαρα.δεν είναι...δεν καταλαβαίνω τι μπορεί να έγινε . :-\μιλάμε το ένα άτομο είναι 40 τουλάχιστον θέσεις πιο κάτω από μένα.δευτέρα πρωί θα πάω στο υπουργείο να γίνει χαμός!

Μα καλά γινονται τετοια πραγματα τοσο απροκαλυπτα???? Ελεος....
Always look on the bright side of things....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:52:19 »

Αποσυνδεδεμένος stamatina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1894 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 10:54:19 μμ »
ζήτω η διαφάνεια!

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1895 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 11:03:56 μμ »
Κενά υπάρχουν σε ολοήμερα της δυτικής Θεσσαλονίκης. Π.χ. στο σχολείο του γιου μου θέλουν καθηγήτρια για 6 ώρες. Κενά υπάρχουν και αλλού σ'αυτή την περιοχή. Το τελευταίο το ξέρω γιατί μου το είπαν στο γραφείο όταν παρουσιάστηκα στη Β' φάση. Μην απελπίζεστε - θα πάρουν κι άλλους που στη χειρότερη περίπτωση θα είναι ΑΜΩ.

Αποσυνδεδεμένος dynamite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1896 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 11:07:16 μμ »
Κενά υπάρχουν σε ολοήμερα της δυτικής Θεσσαλονίκης. Π.χ. στο σχολείο του γιου μου θέλουν καθηγήτρια για 6 ώρες. Κενά υπάρχουν και αλλού σ'αυτή την περιοχή. Το τελευταίο το ξέρω γιατί μου το είπαν στο γραφείο όταν παρουσιάστηκα στη Β' φάση. Μην απελπίζεστε - θα πάρουν κι άλλους που στη χειρότερη περίπτωση θα είναι ΑΜΩ.

Kενα στη Θεσσαλονικη??? Τωρα να χαρουμε λιγακι δλδ? τουλαχιστον να μαστε καπου κοντα αν ειναι να ειμαστε  ωρομισθιοι βαφτισμενοι ως ΑΜΩ.
Always look on the bright side of things....

Συνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1897 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 11:12:56 μμ »
@ Natassa_agl
1) Αυτούς που κάλεσαν στα Ολοήμερα Δημοτικά στις 12 Οκτώβρη προορίζονταν για τον Πρωινό κύκλο και συμπλήρωναν ωράριο στο ολοήμερο. Αυτά τα σχολεία είναι τα 800 πιλοτικά κυρίως,όπως είναι και για τους σημερινούς "αναπληρωτές". Οπότε στα υπόλοιπα σχολεία θεωρώ ότι δεν έχουν συμπληρωθεί τα κενά στα ολοήμερα (βάση όλων όσων γράφονται και λέγονται) Don't give up hope yet!
2) Το ότι φέτος πάνε τόσα άτομα ΑΚΩ δε σημαίνει ότι θα διοριστούν ενδεχομένως, τα πράγματα πλέον είναι πολύ διαφορετικά από τα προηγούμενα χρόνια. Αν διατηρηθεί το κλείδωμα του πίνακα δεν πρόκειται να αλλάξουν σειρά μέχρι τον επόμενο ΑΣΕΠ. Εξάλλου η μοριοδότηση φέτος θα είναι σχεδόν αμελητέα...
@Stamatina
Υπάρχει περίπτωση τα άτομα που πήραν ενώ ήταν κάτω από σένα να είναι τρίτεκνοι..Δες το λίγο στον πίνακα αναπληρωτών


Αυτο ακριβως κ μην απελπιζεστε! ειδικα αν τηρησουν το κλειδωμα του πινακα οπως ακριβως αναφερουν (γιατι στην Ελλαδα ποτε δεν εισαι σιγουρος για τπτ) η προυπηρεσια δεν κανει καμια μεγαλη διαφορα. μεγαλυτερη θα ειναι αν καποιος κανει ενα μεταπτυχιακο κ ουτε καν πηγε ΑΚΩ φετος.

σας καταλαβαινω βεβαια αν εχετε τοσα χρονια κανει εναν προγγραματισμο με τα εως πριν λιγους μηνες δεδομενα ή αν απορριψατε αλλες δουλειες αναμενοντας το υπουργειο. αλλα ειπαμε στην Ελλαδα δεν ξερεις τι  θα σου ξημερωσει  :-\

Αποσυνδεδεμένος margarine

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1898 στις: Οκτώβριος 30, 2010, 01:48:19 πμ »
Βγήκαν και για την Α'θμια 157 άτομα, και..... είμαι μέσα!!! ;D ;D ;D 
Ανάρτησαν την λίστα 12.00 και 33'', και εκεί που δεν μπορούσα να κοιμηθώ από την στεναχώρια και τα νεύρα μου που με προσπέρασαν στην προηγούμενη λίστα με την Β'θμια τώρα δεν μπορώ να κοιμηθώ από τη χαρά και το άγχος μου!!!
Ετοιμάζω βαλίτσες, παίρνω το ΚΤΕΛ, και λίγο πριν παρουσιαστώ και την τελευταία δόση του επιδόματος ανεργείας (για φέτος τουλάχιστον  ???) - γιατί προβλέπω έξοδα πολλά εκεί που με στέλνουν!
Αλλά το πού με στέλνουν είναι ένα άλλο μεγάαααααααααααλο θέμα όσο και... η Αιτ/νία  ;)
Ελπίζω να έχετε σύντομα καλά νέα και οι υπόλοιποι!  :) :) :)

Αλήθεια όταν παρουσιαστώ θα έχω επιλογή σε ποιο(α) σχολεί(ο)α -πρ ή ολ- θα πάω ή είναι ήδη ορισμένο; Είμαστε 18 για Αιτ/νια, θα υπάρξει κάποια σειρά προτεραιότητας ανάλογα με τη θέση μας στον πίνακα ή όποιος προλάβει πρώτος; Γιατί από τα προηγούμενα χρόνια (ωρομίσθια) έχω πολύ κακές εμπειρίες στο θέμα αυτό...
 

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1899 στις: Οκτώβριος 30, 2010, 02:06:40 πμ »
Βγήκαν και για την Α'θμια 157 άτομα, και..... είμαι μέσα!!! ;D ;D ;D 
Ανάρτησαν την λίστα 12.00 και 33'', και εκεί που δεν μπορούσα να κοιμηθώ από την στεναχώρια και τα νεύρα μου που με προσπέρασαν στην προηγούμενη λίστα με την Β'θμια τώρα δεν μπορώ να κοιμηθώ από τη χαρά και το άγχος μου!!!
Ετοιμάζω βαλίτσες, παίρνω το ΚΤΕΛ, και λίγο πριν παρουσιαστώ και την τελευταία δόση του επιδόματος ανεργείας (για φέτος τουλάχιστον  ???) - γιατί προβλέπω έξοδα πολλά εκεί που με στέλνουν!
Αλλά το πού με στέλνουν είναι ένα άλλο μεγάαααααααααααλο θέμα όσο και... η Αιτ/νία  ;)
Ελπίζω να έχετε σύντομα καλά νέα και οι υπόλοιποι!  :) :) :)

Αλήθεια όταν παρουσιαστώ θα έχω επιλογή σε ποιο(α) σχολεί(ο)α -πρ ή ολ- θα πάω ή είναι ήδη ορισμένο; Είμαστε 18 για Αιτ/νια, θα υπάρξει κάποια σειρά προτεραιότητας ανάλογα με τη θέση μας στον πίνακα ή όποιος προλάβει πρώτος; Γιατί από τα προηγούμενα χρόνια (ωρομίσθια) έχω πολύ κακές εμπειρίες στο θέμα αυτό...
 

Σίγουρα υπάρχει σειρά προτεραιότητας. Πάιζει ρόλο εάν είσαι παντρέμενη, πόσα παιδιά εχεις κλπ.
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1900 στις: Οκτώβριος 30, 2010, 02:11:35 πμ »
Γιατι λετε οτι αν (τυχον) καλεσουν ΑΜΩ, θα καλεσουν απαραιτητα σε ολοημερα? δειτε αυτο, ειχαν καλεσει σε ολοημερα στις 12 οκτωβριου! θα καλεσουν κι αλλους σε ολοημερα???
http://www.ekpaideytikos.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1382:2010-10-12-16-54-58&catid=1:latest-news&Itemid=50
επισης, ενα μεγαλο (μαλον ρητορικο) ερωτημα... τοσους ΑΚΩ που καλεσαν φετος, τι θα γινουμε ολοι οι υπολοιποι που μαζευαμε τις προηγουμενες χρονιες σιγα σιγα τα μοριακια μας δουλευοντας ωρομισθιοι? θα μεινουμε ολοι ανεργοι? γιατι αφου φετος δε θα δουλεψουμε μαλλον, λογικα ουτε του χρονου θα μας καλεσουν, αφου θα πρεπει να ξανακαλεσουν ολους αυτους τους ΑΚΩ που καλεσαν και φετος, οι οποιοι τελικα θα διοριστουν!
καποιος απο εσας ειπε οτι φετος καλεσαν τους τετραπλασιους ΑΚΩ απο οτι περυσι. ειναι σιγουρο αυτο??? γιατι αν ναι, που να χωρεσουν και οι ΑΜΩ? ποσα κενα να υπαρχουν πια?? :(

ΑΜΩ πλέον από ότι έμαθα για ολοήμερα θα είναι. Πέρυσι έιχαν πάρει 250 άτομα ΑΚΩ. Φέτος 1000. Οπότε οι υπόλοιποι 750 που πέρυσι δούλευαν ωρομίσθιοι, φέτος δουλέυουν ως ΑΚΩ. Οπότε στατιστικά θα πάρουν φαντάζομαι λίγους ΑΜΩ σε ό,τι περισσεύει...
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος stamatina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1901 στις: Οκτώβριος 30, 2010, 08:44:48 πμ »
Βγήκαν και για την Α'θμια 157 άτομα, και..... είμαι μέσα!!! ;D ;D ;D 
Ανάρτησαν την λίστα 12.00 και 33'', και εκεί που δεν μπορούσα να κοιμηθώ από την στεναχώρια και τα νεύρα μου που με προσπέρασαν στην προηγούμενη λίστα με την Β'θμια τώρα δεν μπορώ να κοιμηθώ από τη χαρά και το άγχος μου!!!
Ετοιμάζω βαλίτσες, παίρνω το ΚΤΕΛ, και λίγο πριν παρουσιαστώ και την τελευταία δόση του επιδόματος ανεργείας (για φέτος τουλάχιστον  ???) - γιατί προβλέπω έξοδα πολλά εκεί που με στέλνουν!
Αλλά το πού με στέλνουν είναι ένα άλλο μεγάαααααααααααλο θέμα όσο και... η Αιτ/νία  ;)
Ελπίζω να έχετε σύντομα καλά νέα και οι υπόλοιποι!  :) :) :)

Αλήθεια όταν παρουσιαστώ θα έχω επιλογή σε ποιο(α) σχολεί(ο)α -πρ ή ολ- θα πάω ή είναι ήδη ορισμένο; Είμαστε 18 για Αιτ/νια, θα υπάρξει κάποια σειρά προτεραιότητας ανάλογα με τη θέση μας στον πίνακα ή όποιος προλάβει πρώτος; Γιατί από τα προηγούμενα χρόνια (ωρομίσθια) έχω πολύ κακές εμπειρίες στο θέμα αυτό...
 
κι εμένα! είναι για μόνιμη θέση?

Αποσυνδεδεμένος stamatina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1902 στις: Οκτώβριος 30, 2010, 09:20:15 πμ »
 :D είμαι μέσα στους 157.είναι για μόνιμη θέση ? ξέρει κανείς? κι αν αρνηθώ, τι γίνεται?

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1903 στις: Οκτώβριος 30, 2010, 09:35:23 πμ »
τοσους ΑΚΩ που καλεσαν φετος, τι θα γινουμε ολοι οι υπολοιποι που μαζευαμε τις προηγουμενες χρονιες σιγα σιγα τα μοριακια μας δουλευοντας ωρομισθιοι? θα μεινουμε ολοι ανεργοι?
Παράθεση
Γιατί αυτο στον κλάδο μας?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 779
Σύνολο: 799

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.