*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 850917 φορές)

0 μέλη και 29 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2044 στις: Νοέμβριος 08, 2010, 08:33:03 μμ »
πρωτοβαθμια ειμαι σ δημοτικο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:46:56 »

Αποσυνδεδεμένος marilou18

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2045 στις: Νοέμβριος 08, 2010, 08:35:40 μμ »
Οι ΕΣΠΑ έχουμε 24 ώρες...μάλλον θα πρέπει να σου συμπληρώσουν κάποιες ώρες...αυτό έχει ξεκαθαριστεί νομίζω μέχρι τώρα...
All the world's a stage and all the men and women merely players; they have their exits and their entrances. And one man in his time plays many parts, his acts being seven ages.

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2046 στις: Νοέμβριος 08, 2010, 11:40:25 μμ »
Αλλη μια διακριση εδω,υποχρεωτικα 24ωρα για ΕΣΠΑ, 16-24 για τους υπολοιπους αναπληρωτες,μιλωντας για 2 μετρα και γυρευε ποσα σταθμα!:( Οπως μου τα ελεγαν προχτες εμενα, πρεπει να παρω περιπου 4-5 σχολεια για να τους βγουν οι ωρες!:/

Τζαμπα η χαρα...αυτο λεω μονο!:(
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2010, 01:34:12 πμ από SilverPhoenix »
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος maraki_1981

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2047 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 01:52:55 πμ »
maraki,
εχεις υπογραψει συμβαση?
γιατι εδω δεν εχουν εμφανιστει ακομα καταστασεις - παρουσιολογια


εχω υπογραψει τα χαρτια του οαεδ, καποια αλλα εγγραφα αν απληρωτων  με προυπηρεσια, επιδομα μεταπτυχιακου, εχω καταθεσει ολα τα δικαιολογητικα εκτος το πιστοποιητικο υγειας και εκκρεμει να μου στειλουν στον σχολειο την συμβαση να την υπογραψω. ο εκκαθαριστης μου τονισε οτι θα ειμαστε πληρους ωραριου και κανονικοι αναπληρωτες με τις αργιες και ολα. παρ'ολα αυτα παρουσιολογια υπαρχουν. στο ενα σχολειο απο την πρωτη μερα στο δευτερο μου τις βαζει τις ωρες ο διευθυντης στο τελος του μηνα και απλα υπογραφω το συγκεντρωτικο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:46:56 »

Αποσυνδεδεμένος lisaspenser

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2048 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 09:10:22 πμ »
maraki,
πως σου δικαιολογησαν το γεγονος οτι θα υπαρχει παρουσιολογιο κ ταυτοχρονα θα ειμαστε πληρους?
παντως μακαρι να ειναι ετσι

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2049 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 10:33:50 πμ »
Καλημέρα!!  :)  Έχουμε κανένα νέο? Τηλεφώνησε κανείς?
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος gks85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2050 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 11:11:45 πμ »
Είναι απαράδεκτη η κατάσταση φέτος παιδιά!!! Πέρυσι τέτοια εποχή ήδη δούλευα ωρομίσθια σε ολοήμερο....φέτος ακόμα περιμένω... Πόσο

αργή μπορεί να γίνει ακόμα η διαδικασία? Είναι τόσο δύσκολο να εντοπίσουν τα κενά και να τα καλύψουν? Και το καινούριο ΕΞΩΤΙΚΌ φρούτο

ΑΜΩ? Ώρες ώρες νιώθω ότι έχω κατέβει από άλλο πλανήτη και δεν καταλαβαίνω τίποτα!! Θέλουμε να βάλουμε τη ζωή μας σε μια τάξη! Αλλά πως θα γίνει αυτό αν

περιμένουμε ήδη δυο μήνες από την αρχή της σχολικής χρονιάς? ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ! ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΡΙΟΝΕΤΕΣ ΑΛΛΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΠΟΥ ΠΑΛΕΨΑΝ ΠΟΛΥ ΓΙΑ

ΦΤΑΣΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ!!

Αποσυνδεδεμένος athena81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2051 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 11:20:02 πμ »
το ωραιο ειναι οτι φετος ειχε πει πως μεχρι νοεμβριο θα εχουν τελειωσει ολες οι φασεις αναπληρωτων..αμα δεν μπορεις να τηρεις υποσχεσεις τι τις δινεις;;;
δουλειά είναι να κάνεις κάτι και να πληρώνεσαι, ενώ σπορ είναι το να κάνεις το ίδιο και να πληρώνεις.μαντέψτε τι απ'τα δυο είναι η ωρομισθία

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2052 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 11:31:44 πμ »
Και εγώ τίιποτα φέτος....Ομως δεν ελπιζω γιατι πλεον δεν νομίζω να υπάρχουν κενά. Εύχομαι του χρονου να συνταξιοδοτηθουν περισσότεροι ή να γινουν όλα τα δημοτικά πιλοτικά ολοήμερα.... Προς το παρον λοιπον, μονο ιδιαιτερα!!!

Αποσυνδεδεμένος natasa_aggl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2053 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 01:52:14 μμ »
Αληθεια δεν ελπιζεις? κι εγω σκεφτομαι οτι λογικα δε θα εχουν απομεινει κενα, αλλα μεσα μου δεν παυω να ελπιζω! θελω να παρω και στο υπουργειο να ρωτησω αν εχουν σταλθει εκ νεου τα κενα αλλα φοβαμαι για το τι θα μου απαντησουν και με εκνευριζει η αδιαφορια τους. σου απαντουν αοριστα και αδιαφορα και δεν καταλαβαινουν οτι εσυ κρεμεσαι απο τα χειλη τους, τι θα σου απαντησουν, οτι προκειται για το μελλον σου εδω!!
Εγω περυσι δουλευα ωρομισθια σε πρωινη ζωνη, και ετσι κανονισα και φετος τα ιδαιτερα μου να τα ξεκιναω στις 3, οποτε ουτε το ολημερο ΑΜΩ δε με βολευει, δυστυχως.. και αναρωτιεμαι, ολοι αυτοι οι ωρομισθιοι που περυσι απασχολουνταν με 12 ωρες την εβδομαδα, φετος ειναι στον αερα???? και ουτε ακουγομαστε ρε παιδια! δηλαδη αν μαζευομασταν θα ειμασταν καμια χιλιοστη ατομα που φετος ξαφνικα δε δουλευουμε σε σχολεια. και που ειμαστε??? τι κανουν ολοι αυτοι????

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2054 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 02:09:48 μμ »
++++++++++++++++++++, με .......20 μορια και να μένεις απεξω.....!!!!

Αποσυνδεδεμένος dynamite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2055 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 02:10:50 μμ »
Αληθεια δεν ελπιζεις? κι εγω σκεφτομαι οτι λογικα δε θα εχουν απομεινει κενα, αλλα μεσα μου δεν παυω να ελπιζω! θελω να παρω και στο υπουργειο να ρωτησω αν εχουν σταλθει εκ νεου τα κενα αλλα φοβαμαι για το τι θα μου απαντησουν και με εκνευριζει η αδιαφορια τους. σου απαντουν αοριστα και αδιαφορα και δεν καταλαβαινουν οτι εσυ κρεμεσαι απο τα χειλη τους, τι θα σου απαντησουν, οτι προκειται για το μελλον σου εδω!!
Εγω περυσι δουλευα ωρομισθια σε πρωινη ζωνη, και ετσι κανονισα και φετος τα ιδαιτερα μου να τα ξεκιναω στις 3, οποτε ουτε το ολημερο ΑΜΩ δε με βολευει, δυστυχως.. και αναρωτιεμαι, ολοι αυτοι οι ωρομισθιοι που περυσι απασχολουνταν με 12 ωρες την εβδομαδα, φετος ειναι στον αερα???? και ουτε ακουγομαστε ρε παιδια! δηλαδη αν μαζευομασταν θα ειμασταν καμια χιλιοστη ατομα που φετος ξαφνικα δε δουλευουμε σε σχολεια. και που ειμαστε??? τι κανουν ολοι αυτοι????

Είμαστε στο έλεος του Θεού και αναμένουμε....Πραγματικά μεγάλη αδικία έστω και με ένα 12ωρο ρε παιδιά κάτι ψιλογινόταν αλλά τώρα να μείνουμε ξαφνικά έτσι χωρίς δουλειά, είναι απαράδεκτο. Επίσης για τους ΑΜΩ, με το φόβο οτι μπορεί να είναι και ένα 5ωρο μόνο εγώ έβαλα μόνο ελάχιστα κοντινά μέρη και κάτι μου λέει οτι θα πάρω ...... να μην πω τι εδώ μέσα....
Always look on the bright side of things....

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2056 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 05:22:30 μμ »
Αληθεια δεν ελπιζεις? κι εγω σκεφτομαι οτι λογικα δε θα εχουν απομεινει κενα, αλλα μεσα μου δεν παυω να ελπιζω! θελω να παρω και στο υπουργειο να ρωτησω αν εχουν σταλθει εκ νεου τα κενα αλλα φοβαμαι για το τι θα μου απαντησουν και με εκνευριζει η αδιαφορια τους. σου απαντουν αοριστα και αδιαφορα και δεν καταλαβαινουν οτι εσυ κρεμεσαι απο τα χειλη τους, τι θα σου απαντησουν, οτι προκειται για το μελλον σου εδω!!
Εγω περυσι δουλευα ωρομισθια σε πρωινη ζωνη, και ετσι κανονισα και φετος τα ιδαιτερα μου να τα ξεκιναω στις 3, οποτε ουτε το ολημερο ΑΜΩ δε με βολευει, δυστυχως.. και αναρωτιεμαι, ολοι αυτοι οι ωρομισθιοι που περυσι απασχολουνταν με 12 ωρες την εβδομαδα, φετος ειναι στον αερα???? και ουτε ακουγομαστε ρε παιδια! δηλαδη αν μαζευομασταν θα ειμασταν καμια χιλιοστη ατομα που φετος ξαφνικα δε δουλευουμε σε σχολεια. και που ειμαστε??? τι κανουν ολοι αυτοι????

Είμαστε στο έλεος του Θεού και αναμένουμε....Πραγματικά μεγάλη αδικία έστω και με ένα 12ωρο ρε παιδιά κάτι ψιλογινόταν αλλά τώρα να μείνουμε ξαφνικά έτσι χωρίς δουλειά, είναι απαράδεκτο. Επίσης για τους ΑΜΩ, με το φόβο οτι μπορεί να είναι και ένα 5ωρο μόνο εγώ έβαλα μόνο ελάχιστα κοντινά μέρη και κάτι μου λέει οτι θα πάρω ...... να μην πω τι εδώ μέσα....

για ΑΜΩ κι εγω μονο αθηνα εβαλα, και μαλιστα κοντα στο σπιτι μου... αν ειναι να με παρουν για πεντε ωρες, τουλαχιστον να μην εχω μεταφορικα! κατι που εξακολουθω να μην καταλαβαινω ειναι τι κανεις αν σε παρουν ΑΜΩ για πεντε ωρες και δουλευεις καποιες ωρες και σε ιδιωτικο.. δηλαδη εγω αν με παρουν θα πρεπει να αφησω το ιδιωτικο για να παρω τις πεντε ωρες;; 
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος dynamite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2057 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 05:38:06 μμ »
Προς planety : Χωρίς να είμαι 100% σίγουρη νομίζω πως επειδή θεωρείσαι αναπληρωτής ακόμα και ένας ΑΜΩ με 5 ώρες (έλεοςςςς) μάλλον δεν επιτρέπεται να εργάζεται αλλού. Με αυτή την ηλίθια λογική του υπουργείου, είτε περιμένεις και ρισκάρεις να μείνεις άνεργος (όπως έκανα εγώ), ή αποφασίζεις όταν σου έρθει η πρόσληψη τι θα κάνεις....Ειλικρινά έχουν σπάσει τα νεύρα μου με την όλη κατάσταση και θα θελα να ξέρω τουλάχιστον πότε έχουν σκοπό να ανακοινώσουν προσλήψεις ΑΜΩ. Κοντεύουμε μέσα Νοέμβρη.....  :(
Always look on the bright side of things....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 772
Σύνολο: 789

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.