*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 846503 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2184 στις: Νοέμβριος 27, 2010, 12:55:22 πμ »
Αν παρατηρήσετε στις προσλήψεις (στη ροή) έχει κάποια άτομα (προς το τέλος) που καταλαβαίνεις αν δήλωσαν όλη την Ελλάδα πχ (δικό μου παράδειγμα) το νούμερο 12:ΑΧΑΙΑ 13:ΑΧΑΙΑ 14:ΑΧΑΙΑ (με τη σειρά η ίδια περιοχή) λογικά αυτά τα ατομα θα αρνηθούνε....
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:28:59 »

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2185 στις: Νοέμβριος 27, 2010, 12:58:40 πμ »
ωχ αν συνεχισουν στον ιδιο ρυθμο μετα τα χριστουγεννα με βλεπω να με παιρνουν αμω (δεν πιστευω να παρει κ αλλους μεχρι τα χριστουγεννα)...αν ανοιξει θεση σε θεσσαλια βεβαια.
για θυμιστε μου λιγο, αμω προς το παρον μονο σε ολοημερα εχουν παρει? σε πρωινο?

σε ολόημερα στη δική μου διεύθυνση (Αθήνα)
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος dynamite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2186 στις: Νοέμβριος 27, 2010, 01:10:48 πμ »
ωχ αν συνεχισουν στον ιδιο ρυθμο μετα τα χριστουγεννα με βλεπω να με παιρνουν αμω (δεν πιστευω να παρει κ αλλους μεχρι τα χριστουγεννα)...αν ανοιξει θεση σε θεσσαλια βεβαια.
για θυμιστε μου λιγο, αμω προς το παρον μονο σε ολοημερα εχουν παρει? σε πρωινο?

σε ολόημερα στη δική μου διεύθυνση (Αθήνα)

Γιατί αποκλείεται να πάρουν κι άλλους πριν τις γιορτές δηλαδή?
Always look on the bright side of things....

Αποσυνδεδεμένος dreamy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2187 στις: Νοέμβριος 27, 2010, 01:39:46 πμ »
Πρέπει να έχει αναφερθεί ξανά αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος αρνηθεί να πάει αναπληρωτής μερικής απασχόλησης υπάρχει περίπτωση να τον καλέσουν ξανά στην επόμενη φάση ή επειδή θα αρνηθεί μετά τον προσπερνάνε?Επίσης,έχει πάει κανείς ωρομίσθιος ή δεν θα καλέσουν καθόλου?Τέλος,στη Σιβιτανίδειο έχουν αναρτηθεί κάπου τα άτομα που έχουν πάρει?Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:28:59 »

Αποσυνδεδεμένος stamatina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2188 στις: Νοέμβριος 27, 2010, 08:36:31 πμ »
Πρέπει να έχει αναφερθεί ξανά αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος αρνηθεί να πάει αναπληρωτής μερικής απασχόλησης υπάρχει περίπτωση να τον καλέσουν ξανά στην επόμενη φάση ή επειδή θα αρνηθεί μετά τον προσπερνάνε?Επίσης,έχει πάει κανείς ωρομίσθιος ή δεν θα καλέσουν καθόλου?Τέλος,στη Σιβιτανίδειο έχουν αναρτηθεί κάπου τα άτομα που έχουν πάρει?Ευχαριστώ!
αν αρνηθείς δεν θα σε ξανακαλέσουν φέτος για αναπληρώτρι αν είναι η πρώτη φορά που αρνείσαι.την επόμενη σχολική χρονιά. για ωρομίσθια το βλέπω χλωμό αλλά εκεί ισχύει κανονικά !

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2189 στις: Νοέμβριος 27, 2010, 11:53:07 πμ »
Πρέπει να έχει αναφερθεί ξανά αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος αρνηθεί να πάει αναπληρωτής μερικής απασχόλησης υπάρχει περίπτωση να τον καλέσουν ξανά στην επόμενη φάση ή επειδή θα αρνηθεί μετά τον προσπερνάνε?Επίσης,έχει πάει κανείς ωρομίσθιος ή δεν θα καλέσουν καθόλου?Τέλος,στη Σιβιτανίδειο έχουν αναρτηθεί κάπου τα άτομα που έχουν πάρει?Ευχαριστώ!

Για τη Σιβιτανίδειο, έχουν αναρτηθεί οι φάσεις αναπληρωτών στην ιστοσελίδα της Σιβιτανιδείου.
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος natasa_aggl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2190 στις: Νοέμβριος 27, 2010, 02:11:08 μμ »
Προς Evi 06: εμενα με καλεσαν στις 17/11 Ρεθυμνο, παρολο που δεν ειμαι απο Ρεθυμνο αλλα απο Χανια. αφου με διαβεβαιωσαν οτι ειναι για πρωινη ζωνη, υπεγραψα αναληψη υπηρεσιας. και χτες με πηραν τηλεφωνο να μου πουν οτι με τοποθετησαν σε 4 σχολεια, για ολοημερα τελικα. και τωρα ειμαι σε μια κατασταση πανικου... γιατι ξεκιναω καθε μερα ιδιαιτερα στην πολη μου 2.45, και απο την αλλη με στελνουν σε ολοημερα μια ωρα μακρια!! δεν ξερω τι θα κανω... επισης, μπορει κανεις να μου πει πώς γινεται και ενω για ολοημερα ειχα δηλωσει ΜΟΝΟ στο νομο μου, με εστειλαν σε ολοημερα διπλανου νομου?? Παντως, με λιγα λογια, οπως μου ειπαν κι απο την α'βαθμια, μετα απο εκεινο το μεγαλο καλεσμα των αναπληρωτων ακω τον Οκτωβρη, τα κενα που εχουν απομεινει ειναι σχεδον αποκλειστικα σε ολοημερα... τζιφος για εμας που μεχρι τωρα βγαζαμε τα προς το ζην με ιδιαιτερα... :( θα τρεχουμε και δε θα φτανουμε.

Αποσυνδεδεμένος dynamite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2191 στις: Νοέμβριος 27, 2010, 02:24:52 μμ »
Προς Evi 06: εμενα με καλεσαν στις 17/11 Ρεθυμνο, παρολο που δεν ειμαι απο Ρεθυμνο αλλα απο Χανια. αφου με διαβεβαιωσαν οτι ειναι για πρωινη ζωνη, υπεγραψα αναληψη υπηρεσιας. και χτες με πηραν τηλεφωνο να μου πουν οτι με τοποθετησαν σε 4 σχολεια, για ολοημερα τελικα. και τωρα ειμαι σε μια κατασταση πανικου... γιατι ξεκιναω καθε μερα ιδιαιτερα στην πολη μου 2.45, και απο την αλλη με στελνουν σε ολοημερα μια ωρα μακρια!! δεν ξερω τι θα κανω... επισης, μπορει κανεις να μου πει πώς γινεται και ενω για ολοημερα ειχα δηλωσει ΜΟΝΟ στο νομο μου, με εστειλαν σε ολοημερα διπλανου νομου?? Παντως, με λιγα λογια, οπως μου ειπαν κι απο την α'βαθμια, μετα απο εκεινο το μεγαλο καλεσμα των αναπληρωτων ακω τον Οκτωβρη, τα κενα που εχουν απομεινει ειναι σχεδον αποκλειστικα σε ολοημερα... τζιφος για εμας που μεχρι τωρα βγαζαμε τα προς το ζην με ιδιαιτερα... :( θα τρεχουμε και δε θα φτανουμε.

Νομίζω πως δηλώνοντας περιοχές ΑΜΩ δεν μπορείς να ξεχωρίσεις αν θα σε καλέσουν πρωινή ζώνη ή ολοήμερο, εξαρτάται προφανώς από τα κενά του κάθε νομού. Μόνο στις αιτήσεις για ολοήμερα βάζουμε ακριβώς τους νομούς που επιθυμούμε να προσληφθούμε, πράγμα το οποίο είναι άχρηστο φέτος απ'οτι φένεται...Τώρα το θέμα αυτό με τις τοποθετήσεις δεν το έχω βιώσει ακόμα, ελπίζω να βρεις τρόπο να τα βολέψεις!  ;)
Always look on the bright side of things....

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2192 στις: Νοέμβριος 27, 2010, 02:25:31 μμ »
Προς Evi 06: εμενα με καλεσαν στις 17/11 Ρεθυμνο, παρολο που δεν ειμαι απο Ρεθυμνο αλλα απο Χανια. αφου με διαβεβαιωσαν οτι ειναι για πρωινη ζωνη, υπεγραψα αναληψη υπηρεσιας. και χτες με πηραν τηλεφωνο να μου πουν οτι με τοποθετησαν σε 4 σχολεια, για ολοημερα τελικα. και τωρα ειμαι σε μια κατασταση πανικου... γιατι ξεκιναω καθε μερα ιδιαιτερα στην πολη μου 2.45, και απο την αλλη με στελνουν σε ολοημερα μια ωρα μακρια!! δεν ξερω τι θα κανω... επισης, μπορει κανεις να μου πει πώς γινεται και ενω για ολοημερα ειχα δηλωσει ΜΟΝΟ στο νομο μου, με εστειλαν σε ολοημερα διπλανου νομου?? Παντως, με λιγα λογια, οπως μου ειπαν κι απο την α'βαθμια, μετα απο εκεινο το μεγαλο καλεσμα των αναπληρωτων ακω τον Οκτωβρη, τα κενα που εχουν απομεινει ειναι σχεδον αποκλειστικα σε ολοημερα... τζιφος για εμας που μεχρι τωρα βγαζαμε τα προς το ζην με ιδιαιτερα... :( θα τρεχουμε και δε θα φτανουμε.

αυτο φοβαμαι κ εγω. κ δεν γινεται με την καμια (που λενε κ οι νεολαιοι  :P) να αλλαξω προγραμμα αν με το καλο με καλεσουν σε ολοημερο!

ασε που πολλα κενα θα μεινουν κ απο αυτη την φαση αμω. ξερω ατομα που ενω μου λεγανε το καλοκαιρι οτι δεν δηλωσαν αμω κ δεν αξιζει κ μπλα μπλα, να τους βλεπω κ σε αυτη την φαση κ στην προηγουμενη να τους καλουν αμω χλιομετρα μακρυα απο την πολη τους. κ φυσικα δεν πανε... αλλη ιστορια βεβαια γιατι τοτε δηλωσαν αμω σε ολη την χωρα..... αβυσσος η ψυχη του αδιοριστου εκαπιδευτικου! ;D


Αποσυνδεδεμένος eleni agglikhs

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2193 στις: Νοέμβριος 27, 2010, 04:51:40 μμ »
συναδελφοι θα ηθελα την γνωμη σας:

με καλεσαν αμω τωρα για ρεθυμνο κ ειμαι απο το ηρακλειο, δουλευω ως ωρομισθια για 10 ωρες σε ενα σχολειο στο ηρακλειο...

1.αν παω αμω για 15 ωρες πρεπει να πηγαινω ρεθυμνο καθε μερα?

2.θα ειναι πρωινη ζωνη γιατι λεει δημοτικα σχολεια?

3. θα πρεπει να παω σε σεμιναρια μετα μολις ξεκινησω στο σχολειο?

4.κ τελος οσων αφορα τα δικαιωματα μας, τα μορια κ τα χρηματα εχει μεγαλη διαφορα με τον ωρομισθιο?
Επισης, στο ηρακλειο δεχτηκαν ολοι αμω?εγω νομιζα οτι θα αρνιοντουσαν καποιοι κ θα πηγαινα ηρακλειο..αλλα μαλλον τελειωσαν τα κενα....

Αποσυνδεδεμένος Minnie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2194 στις: Νοέμβριος 27, 2010, 05:18:41 μμ »
Δουλεύεις ήδη 10 ώρες σε σχολεία κ σου δώσαν άλλες 15 δηλ.;

Αποσυνδεδεμένος eleni agglikhs

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2195 στις: Νοέμβριος 27, 2010, 05:34:08 μμ »
με εχουν παρει στα σδε ωρομισθια παρολο που δεν ξεκινησαμε ακομα.ετσι με καλεσαν κ αμω.αλλα εννοειτε οτι αν παω αμω θα σταματησω απο τα σδε.

Αποσυνδεδεμένος eleni agglikhs

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2196 στις: Νοέμβριος 27, 2010, 05:35:07 μμ »
συναδελφοι θα ηθελα την γνωμη σας:

με καλεσαν αμω τωρα για ρεθυμνο κ ειμαι απο το ηρακλειο, δουλευω ως ωρομισθια για 10 ωρες σε ενα σχολειο στο ηρακλειο...

1.αν παω αμω για 15 ωρες πρεπει να πηγαινω ρεθυμνο καθε μερα?

2.θα ειναι πρωινη ζωνη γιατι λεει δημοτικα σχολεια?

3. θα πρεπει να παω σε σεμιναρια μετα μολις ξεκινησω στο σχολειο?

4.κ τελος οσων αφορα τα δικαιωματα μας, τα μορια κ τα χρηματα εχει μεγαλη διαφορα με τον ωρομισθιο?
Επισης, στο ηρακλειο δεχτηκαν ολοι αμω?εγω νομιζα οτι θα αρνιοντουσαν καποιοι κ θα πηγαινα ηρακλειο..αλλα μαλλον τελειωσαν τα κενα....

Αποσυνδεδεμένος stellinio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2197 στις: Νοέμβριος 27, 2010, 05:45:35 μμ »
συναδελφοι θα ηθελα την γνωμη σας:

με καλεσαν αμω τωρα για ρεθυμνο κ ειμαι απο το ηρακλειο, δουλευω ως ωρομισθια για 10 ωρες σε ενα σχολειο στο ηρακλειο...

1.αν παω αμω για 15 ωρες πρεπει να πηγαινω ρεθυμνο καθε μερα?

2.θα ειναι πρωινη ζωνη γιατι λεει δημοτικα σχολεια?

3. θα πρεπει να παω σε σεμιναρια μετα μολις ξεκινησω στο σχολειο?

4.κ τελος οσων αφορα τα δικαιωματα μας, τα μορια κ τα χρηματα εχει μεγαλη διαφορα με τον ωρομισθιο?
Επισης, στο ηρακλειο δεχτηκαν ολοι αμω?εγω νομιζα οτι θα αρνιοντουσαν καποιοι κ θα πηγαινα ηρακλειο..αλλα μαλλον τελειωσαν τα κενα....


1. Αυτό εξαρτάται από το σχολείο. Αν δηλαδή μπορεί να διαμορφωθεί το προγραμμά σου σε 3 ή 4 μέρες.
2. Από άλλη συναδέλφισσα που την κάλεσαν κι αυτή Ρέθυμνο, είπε ότι παρόλο που υπέγραψε για πρωινή ζώνη, τελικά την έστειλαν σε 4 ολοήμερα.
3. Τα σεμινάρια ΠΕΚ λογικά εννοείς, δεν είναι υποχρωτικά για τους αναπληρωτές
4. Τα μόρια είναι αναλογικά. ΄Το ίδιο και τα χρήματα σε σχέση με έναν ΑΚΩ.
Ό,τι κι αν αποφασίσεις να κάνεις, καλή επιτυχία. Θυμήσου όμως ότι αν αρνηθείς να πας ΑΜΩ, σίγουρα δεν θα σε ξανακαλέσουν φέτος.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161374
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 430
Σύνολο: 436

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.