*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 844685 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος athena81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2212 στις: Δεκέμβριος 03, 2010, 09:57:52 μμ »
οι συνάδελφοι των αγγλικών που προσλήφθηκαν ΑΜΩ στην προηγούμενη φάση ήταν για Αβάθμια και νομίζω για άλλες περιοχές. Μήπως δε θα άλλαζαν και πολλά? Αν όχι, είναι τρομερά άδικο. 'Οχι μόνο ΑΜΩ αλλά και ΕΣΠΑ!!!!!!!!
προς dynamite: μήπως είναι τρίτεκνοι?

Ναι, τριτεκνοι! δε το προσεξα πανω στον πανικο μου..... κριμα ηλπιζα σε ενα μικρο λαθακι υπουργειου αλλα που τετοια τυχη...... κλαψ.
για δειτε καλυτερα ρε παιδια!τι τριτεκνοι λετε;μονο δυο ειναι τριτεκνοι οι υπολοιποι μαλλον ειναι βυζματα.τους κρατησαν τη θεση για οταν θα καλουσαν ακω...ειναι μεγαλη αδικια γιατι εμενα μου στερησαν το δικαιωμα να φυγω ακω.ειχα δηλωσει οπως και αλλοι φανταζομαι οτι δεχομαι να φυγω ακω σε ολη την ελλαδα.
δουλειά είναι να κάνεις κάτι και να πληρώνεσαι, ενώ σπορ είναι το να κάνεις το ίδιο και να πληρώνεις.μαντέψτε τι απ'τα δυο είναι η ωρομισθία

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:39:20 »

Αποσυνδεδεμένος Tasa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Γυναίκα
  • EFL freaks
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2213 στις: Δεκέμβριος 03, 2010, 11:49:17 μμ »
Β´βαθμια Α Αθηνας με τετοια μορια;;;και μη τριτεκνος;; Πλααακα κανουν... ??? ???

Αποσυνδεδεμένος jenny_enl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2214 στις: Δεκέμβριος 04, 2010, 12:05:32 πμ »
Και γω μόλις το είδα και τρελάθηκα...Με πήραν ΑΜΩ την προηγούμενη βδομάδα σε 5 σχολεία...και ενώ είχα δηλώσει ναι σε όλα..και τώρα βλέπω άτομα με λιγότερα μόρια και μάλιστα σε μια από τις περιοχές που είχα δηλώσει ΑΚΩ...Κατάφορη Αδικία! Anyway, θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πραγματάκια σε όσους τους κάλεσαν ΑΜΩ... ξέρετε τι ισχύει για τα οδοιπορικά;Γιατί ένας από τους διευθυντές μου έδωσε μια αίτηση (με το λογότυπο ΕΣΠΑ κτλ) αλλά όταν πήρα τηλ στην πρωτοβάθμια μου παν πως δεν γνωρίζουν κάτι ακόμη... λογικά πάντως δικαιούμαι γιατί τα σχολεία που πηγαίνω ανήκουν σε διαφορετικούς δήμους... και κάτι τελευταίο..σας έδωσαν τη σύμβαση για υπογραφή;..εμένα μου την έδωσαν αλλά όλα τα πεδία (πχ μηνιαίος μισθός) είναι κενά..αυτά τα συμπληρώνουν στην πρωτοβάθμια; Ευχαριστώ πολύ! Καλό Βράδυ

Αποσυνδεδεμένος Tasa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Γυναίκα
  • EFL freaks
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2215 στις: Δεκέμβριος 04, 2010, 12:36:03 πμ »
Στη πρωτοβάθμια που ρωτησα κ εγώ μου το ξέκοψαν τελείως, δεν εχουν καμια ενημέρωση λεει  , και οταν ρωτησα αν γενικοτερα οι αναπληρωτες λαμβάνουν οδοιπορικά μου απάντησαν αρνητικά... και η ταλαιπωρία δεν εχει τελος. Θα ξαναρωτησω όμως τωρα που το λες...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:39:20 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2216 στις: Δεκέμβριος 04, 2010, 09:47:52 πμ »
οδοιπορικα ποιοι δικαιουνται?

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2217 στις: Δεκέμβριος 04, 2010, 03:00:03 μμ »
οδοιπορικα ποιοι δικαιουνται?

Οι αναπληρωτές κανονικού ωραρίου σίγουρα πάντως δικαιούνται (εγώ ήδη έδωσα τα δικαιολογητικά για Οκτώβριο-Νοέμβριο). Έχω την εντύπωση ότι δικαιούνται και όσοι είναι από ΕΣΠΑ (αναπληρωτές με ίσα δικαιώματα είναι εξάλλου) αλλά καλύτερα να ρωτήσετε απευθείας στο υπουργείο, κι όχι μόνο στις διευθύνσεις.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2218 στις: Δεκέμβριος 04, 2010, 04:13:24 μμ »
οδοιπορικα ποιοι δικαιουνται?

Οι αναπληρωτές κανονικού ωραρίου σίγουρα πάντως δικαιούνται (εγώ ήδη έδωσα τα δικαιολογητικά για Οκτώβριο-Νοέμβριο). Έχω την εντύπωση ότι δικαιούνται και όσοι είναι από ΕΣΠΑ (αναπληρωτές με ίσα δικαιώματα είναι εξάλλου) αλλά καλύτερα να ρωτήσετε απευθείας στο υπουργείο, κι όχι μόνο στις διευθύνσεις.

Εγώ που ρώτησα μου είπαν οτι καταργήθηκαν και τα οδοιπορικά και η διάθεση (δηλαδή όταν απασχολείσαι σε σχολείο άλλου δήμου).
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2219 στις: Δεκέμβριος 05, 2010, 12:11:56 πμ »
οδοιπορικα ποιοι δικαιουνται?

Οι αναπληρωτές κανονικού ωραρίου σίγουρα πάντως δικαιούνται (εγώ ήδη έδωσα τα δικαιολογητικά για Οκτώβριο-Νοέμβριο). Έχω την εντύπωση ότι δικαιούνται και όσοι είναι από ΕΣΠΑ (αναπληρωτές με ίσα δικαιώματα είναι εξάλλου) αλλά καλύτερα να ρωτήσετε απευθείας στο υπουργείο, κι όχι μόνο στις διευθύνσεις.

Εγώ που ρώτησα μου είπαν οτι καταργήθηκαν και τα οδοιπορικά και η διάθεση (δηλαδή όταν απασχολείσαι σε σχολείο άλλου δήμου).

Εγώ συμπληρώνω ωράριο σε 2 σχολεία κοντινών χωριών που μέχρι πρότινος ανήκαν σε ξεχωριστές κοινότητες και τώρα με τον Καλλικράτη ενώθηκαν με την πόλη όπου ανήκει το σχολείο της τοποθέτησής μου. Μου είπαν στη διεύθυνση ότι για τους δυο πρώτους μήνες θα πάρουμε (κάποτε) τα οδοιπορικά, γι' αυτό και κάναμε τα χαρτιά μας, αλλά δεν ξέρουν ακόμα τι θα γίνει με το νέο χρόνο. Προφανώς και το υπουργείο θα ξέρει καλύτερα, ας περιμένουμε όμως να δούμε...

Αποσυνδεδεμένος sofikititi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2220 στις: Δεκέμβριος 06, 2010, 04:39:54 μμ »
καλησπερα κι απο μενα!!ειχα καιρο να γραψω!!!!!μηπως γνωριζει κανεις σε τι ποσο ανερχεται το δωρο των χριστουγεννων μας??? για να ξερω να παρω μεγαλη βαλιτσα για ψωνια η μικρη??

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2221 στις: Δεκέμβριος 06, 2010, 07:15:57 μμ »
καλησπερα κι απο μενα!!ειχα καιρο να γραψω!!!!!μηπως γνωριζει κανεις σε τι ποσο ανερχεται το δωρο των χριστουγεννων μας??? για να ξερω να παρω μεγαλη βαλιτσα για ψωνια η μικρη??

μου θες και μεγαλη βαλιτσα εσυ!!!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος sofikititi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2222 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 02:50:24 μμ »
καλησπερα κι απο μενα!!ειχα καιρο να γραψω!!!!!μηπως γνωριζει κανεις σε τι ποσο ανερχεται το δωρο των χριστουγεννων μας??? για να ξερω να παρω μεγαλη βαλιτσα για ψωνια η μικρη??

μου θες και μεγαλη βαλιτσα εσυ!!!

axaxaxaxax!!!!!ασε γιωτα εδω ολα πανακριβα ειναι!!!το πιο φτηνο μαγαζι ειναι το ζαρα!!!καταλαβαινεις,,,,με εστειλαν στο ΝΥ της Ελλαδας!!!!
σοβαρα τωρα, ξερεις ποσα θα παρουμε περιπου???

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2223 στις: Δεκέμβριος 07, 2010, 04:59:35 μμ »
καλησπερα κι απο μενα!!ειχα καιρο να γραψω!!!!!μηπως γνωριζει κανεις σε τι ποσο ανερχεται το δωρο των χριστουγεννων μας??? για να ξερω να παρω μεγαλη βαλιτσα για ψωνια η μικρη??

μου θες και μεγαλη βαλιτσα εσυ!!!

axaxaxaxax!!!!!ασε γιωτα εδω ολα πανακριβα ειναι!!!το πιο φτηνο μαγαζι ειναι το ζαρα!!!καταλαβαινεις,,,,με εστειλαν στο ΝΥ της Ελλαδας!!!!
σοβαρα τωρα, ξερεις ποσα θα παρουμε περιπου???

επειδη σοφακι μου ειμαι πολυ large θα σου δωσω και το δικο μου δωρο...ετσι για να γεμισεις τη βαλιτσα σου...λεφτα υπαρχουν αλλωστε, το ειχε πει και ο γιωργακης  :P
γυρω στα 500 δεν παιρνουν οι μονιμοι? υπολογισε οτι εμεις θα παρουμε ποσοστο αυτων...οποτε μην περιμενεις ξεσαλωμα στην αγορα  ;)
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος mpxp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2224 στις: Ιανουάριος 25, 2011, 11:41:18 πμ »
Νέα φάση προσλήψεων χθες! Συγχαρητήρια σε όσους πήραν και δεν είχαν κάποια άλλη δουλειά! Απλά, τι να πω; Τέλη Ιανουαρίου και τόσες προσλήψεις, τι να προλάβει να κάνει κι ο εκάστοτε εκπαιδευτικός, τι να μάθουν και τα καημένα τα παιδάκια..; Απλά δεν έχω άλλα σχόλια για αυτό το εκπαιδευτικό σύστημα...

Αποσυνδεδεμένος pamela

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2225 στις: Ιανουάριος 27, 2011, 10:32:35 πμ »
Νέα φάση προσλήψεων χθες! Συγχαρητήρια σε όσους πήραν και δεν είχαν κάποια άλλη δουλειά! Απλά, τι να πω; Τέλη Ιανουαρίου και τόσες προσλήψεις, τι να προλάβει να κάνει κι ο εκάστοτε εκπαιδευτικός, τι να μάθουν και τα καημένα τα παιδάκια..; Απλά δεν έχω άλλα σχόλια για αυτό το εκπαιδευτικό σύστημα...

πες τα..... τι ειναι αυτα τα πραγματα!!!! να καταλαβω δλδ ποσα μορια θα παρουν οι ΑΜΩ ως τελος χρονιας αξιζει τελικα τον κοπο αν εχει ο/η ΑΜΩ και δρομολογια να κανει??

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 600
Σύνολο: 616

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.