*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 849892 φορές)

0 μέλη και 18 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3080 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 10:23:39 πμ »
Εχετε δηλωσει Α/μια η Δ/μια πιο πολλες περιοχες?
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:50:37 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3081 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 10:32:17 πμ »
εγω εχω δηλωσει και στα 2 τις ιδιες περιοχες....δεν ειναι για να επιλεγεις πλεον... :-\

Αποσυνδεδεμένος constantina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3082 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 10:37:33 πμ »
και εγω μια απο τα ιδια..με ενα τριχρονο και ενα μωρο 4 μηνων που να πας??ας εχουμε τουλαχιστον και κανενα ιδιαιτερο μπας και δεν πεινασουμε γιατι αμα περιμενουμε απο την αννα ουτε λεφτα για γαλα!!!

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3083 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 10:39:16 πμ »
να σου ζησουν τα μικρα σου....Καλη τοποθετηση και γρηγορα ευχομαι!  :D ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:50:37 »

Αποσυνδεδεμένος constantina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3084 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 10:44:35 πμ »
ευχαριστω πολυ..μονο που το εχω παρει αποφαση..φανταρος θα παει ο μικρος οταν θα με διορισουν!!!ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΥΓΕΙΑ!!!!

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3085 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 10:47:02 πμ »
και εγω πλησιαζω σαραντα και με ρωταει η κορη μου η μικρη (εχω 2 κορες, 7 και 9) ...Μαμα γιατι καθε χρονο το καλοκαιρι εισαι ανεργη ενω ο μπαμπας (διορισμενος) οχι? αντε να της εξηγησεις.... :-X

Αποσυνδεδεμένος constantina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3086 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 11:00:05 πμ »
  :) και εμενα η μικρη φετος το καλοκαρι που τελειωσε η αδεια του μπαμπα και επρεπε να γυρισει στην εταιρεια, λεει η μικρη ο μπαμπας να κατσει λιγο ακομα να παει η μαμα για δουλεια τωρα...αντε τι να της πει τωρα!!! anyway πηρε κανεισ τηλ σημερα??

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3087 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 11:07:36 πμ »
παιδια πηρα τηλεφωνο ξαδερφη που εργαζεται με αποσπαση στο ΥΠΕΠΘ ! (το ειχα ξεχασει εδω και καιρο :P) ρωτησε για αγγλικους . της ειπαν θα καλεσουν πρωτοβαθμια σε 1-2 εβδομαδες περιπου...αδικα περιμενουμε....αν μαθει , λεει, κατι νεοτερο θα με παρει τηλεφωνο. Θα σας ενημερωνω!

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3088 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 11:11:43 πμ »
λιγη σοβαροτητα συναδελφοι
δηλαδη ο αναπληρωτης που 2 χρονια ηταν στη δονουσα και την χαλκη και δεν μπορουσε με κανενα τροπο να παει ΠΕΚ δεν διοριστηκε η δεν θα διοριστει. ας μην το συνεχισουμε εδω αλλο αυτο το θεμα.
δεν μας απασχολουν τα ΠΕΚ εδω

Αγαπητέ μου Κωστή, ούτε σοβαρότητα μου λείπει ούτε ...ματάκια και καταλαβαίνω μια χαρά τι διαβάζω. Και δεν έχει νόημα να επιμένω, ξέρω πολύ καλά τι μου γίνεται, δεν φταίω εγώ, αν άλλα ισχύουν εδώ κι άλλα εκεί και ΕΑΝ παραπληροφορούν και γιατί παραπληροφορούν. Προσπαθώ να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας τόση ώρα...

Τα έγγραφα που μου έδωσε η διευθύντρια (και όχι μία φορά) να διαβάσω, έτσι έλεγαν, ότι ΗΜΑΣΤΑΝ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να τα παρακολουθήσουμε, αν όχι την τρέχουσα χρονιά, οπωσδήποτε την επόμενη (σε σχολείο της υπαίθρου στο Νομό Ηρακλείου αυτό).

Αλλιώς, πραγματικά άλλο χαβά δεν είχα απ'το να αφιερώσω δύο ολόκληρα σαββατοκύριακά μου στην ...πατρίδα, ειδικά μάλιστα μέσα στη μεγαλύτερη κακοκαιρία του χειμώνα.
Αυτά. Δεν μπορώ εγώ να απολογηθώ για άλλους. Λέω απλά τι έζησα, μη βρω και τον μπελά μου από πάνω!
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3089 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 11:17:38 πμ »
συγγνωμη, μιας και νεος, δεν ξερω πως να απαντω σε παραθεσεις αλλων.... γιαυτο τα πεταω ολα ετσι. @giota:  το περι μη σοβαροτητας δεν ειναι για σενα, ειναι προς ολους μας που κανουμε υποθεσεις χωρις λογικη βαση.
Γιώτα, ευχαριστώ.
Κωστή μου, ούτε για μένα να πάει το περί σοβαρότητας ούτε για άλλους, όλοι οι συνάδελφοι σοβαροί είναι εδώ μέσα.
Και, πέρα από κάποια άσχετα που μπορεί όλοι να πετάξουμε εδώ για να διασκεδάσουμε την αγωνία μας, καλό είναι να απευθυνόμαστε στους άλλους με σεβασμό τουλάχιστον, ειδικά αν δεν τους γνωρίζουμε και ειδικά όταν κάποιος καταθέτει την ΕΜΠΕΙΡΙΑ του, αυτό που ΕΖΗΣΕ.
Ούτε παράλογη είμαι ούτε υποθέσεις κάνω, εάν θες, σου στέλνω και περισσότερες λεπτομέρειες σε ΠΜ, μην τους ζαλίζουμε όλους εδώ με τα ΠΕΚ!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2011, 11:20:41 πμ από Joanna Bear »
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος constantina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3090 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 11:18:43 πμ »
1-2 εβδομαδες????εδω που τα λεμε και ποιος νοιαζεται για τα αγγλικα στο σχολειο..οταν δουλευα στο δημοτικο και ειχα ολες τις ταξεις καθε φορα που διναμε βαθμους ημουν η μονη που περιμενα αδικα...ζητημα αν ηθελαν να με ρωτησουν 3-4 γονεις που ενδιαφερονταν. ολοι οι αλλοι τιποτα...αφου τα παιδια μας πανε φροντιστηριο ελεγαν...τελικα ο ελληνας αμα δεν πληρωνει δε του καθεται καλα  :D

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3091 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 11:24:12 πμ »
1-2 εβδομαδες????εδω που τα λεμε και ποιος νοιαζεται για τα αγγλικα στο σχολειο..οταν δουλευα στο δημοτικο και ειχα ολες τις ταξεις καθε φορα που διναμε βαθμους ημουν η μονη που περιμενα αδικα...ζητημα αν ηθελαν να με ρωτησουν 3-4 γονεις που ενδιαφερονταν. ολοι οι αλλοι τιποτα...αφου τα παιδια μας πανε φροντιστηριο ελεγαν...τελικα ο ελληνας αμα δεν πληρωνει δε του καθεται καλα  :D

Συμφωνώ μαζί σου!!!Και ερχόταν μόνο όσοι γονείς πίστευαν ότι είχα αδικήσει τα βλαστάρια τους με κακό βαθμό!!!Δεν μπορούσαν να καταλάβουν οτι ούτε με ενοιαζε ούτε με ενδιέφερε σε ποιό φροντιστήριο τα έστελναν και τι βαθμούς επαιρναν εκεί!!!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3092 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 11:28:55 πμ »
Με τέτοιο μπάχαλο, το περίμενα αυτό, αλλά όχι και δύο βδομάδες...
Πιστεύω την επόμενη θα καλέσουν την α'φάση.

Κωνσταντίνα, ξέρεις, γέλασα όταν διάβασα αυτά που έγραψες!
Γιατί και γω περίμενα όταν δίναμε ελέγχους στο πρώτο τρίμηνο και ήρθαν ελάχιστοι να με βρουν.

Σημειωτέον όμως, ότι είχα βάλει καλούς βαθμούς, γιατί όταν πήγα σχολείο εγώ, είχε ήδη περάσει πολύς καιρός, είχαμε και εκλογές και απεργίες και διάφορα άλλα και δεν είχα εικόνα για τους 140 περίπου μαθητές μου. Οπότε, λέω, να μην την πληρώσουν τα παιδιά, θα βάλω γενικά καλή βαθμολογία και βλέπουμε στο επόμενο τρίμηνο τι ακριβώς παίζει.
Στο επόμενο τρίμηνο λοιπόν, κατάλαβα επακριβώς τι ρόλο παίζει το κάθε παιδί και μαθησιακά και από άποψη συμπεριφοράς και ήμουν πιο αντικειμενική στη βαθμολόγησή μου, δηλαδή ΚΑΤΕΒΑΣΑ τους βαθμούς! Όχι τραγικά, αλλά κατέβασα σχεδόν σε όλους, γιατί έτσι ήταν το σωστό.
Λοιπόν, ένα σου λέω μόνο: όταν δίναμε ελέγχους στο β'τρίμηνο, οι γονείς έκαναν ουρά για να με δουν!!! Κι όχι μόνο αυτό, αλλά διεκδικούσαν και την προτεραιότητά τους μεταξύ τους, μόνο που δεν πλακώθηκαν!
Απορούσαν και έλεγαν ότι στο φροντιστήριο είχαν καλούς βαθμούς κ.λπ. ...
Όταν τους περιέγραφα λοιπόν το τι ακριβώς έκαναν ή ΔΕΝ έκαναν τα παιδάτσα τους, όταν τους παρουσίαζα αποδείξεις με τα διαγωνίσματά τους, όταν τους έλεγα ότι συχνά δεν μου έκαναν τη χάρη ούτε βιβλία να κρατούν, ότι μίλαγαν συνεχώς, ότι ενοχλούσαν, ότι δεν συμμετείχαν, ότι μου έβγαζαν το λάδι με λίγα λόγια και κανονικά έπρεπε να είχα βάλει και χαμηλότερο βαθμό, έβαζαν την ουρά στα σκέλια και έφευγαν ευχαριστώντας με πολύ κι από πάνω! Μετά, απ'ό,τι μου έλεγαν τα μαθητούδια μου, ακολουθούσε ...ματς στο σπίτι, γιατί δεν ήταν λίγες οι φορές που έλεγαν ψέματα στους γονείς τους και δεν περίμεναν να αποκαλυφθούν!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2011, 11:34:03 πμ από Joanna Bear »
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3093 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 11:31:17 πμ »
λιγη σοβαροτητα συναδελφοι
δηλαδη ο αναπληρωτης που 2 χρονια ηταν στη δονουσα και την χαλκη και δεν μπορουσε με κανενα τροπο να παει ΠΕΚ δεν διοριστηκε η δεν θα διοριστει. ας μην το συνεχισουμε εδω αλλο αυτο το θεμα.
δεν μας απασχολουν τα ΠΕΚ εδω

Αγαπητέ μου Κωστή, ούτε σοβαρότητα μου λείπει ούτε ...ματάκια και καταλαβαίνω μια χαρά τι διαβάζω. Και δεν έχει νόημα να επιμένω, ξέρω πολύ καλά τι μου γίνεται, δεν φταίω εγώ, αν άλλα ισχύουν εδώ κι άλλα εκεί και ΕΑΝ παραπληροφορούν και γιατί παραπληροφορούν. Προσπαθώ να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας τόση ώρα...

Τα έγγραφα που μου έδωσε η διευθύντρια (και όχι μία φορά) να διαβάσω, έτσι έλεγαν, ότι ΗΜΑΣΤΑΝ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να τα παρακολουθήσουμε, αν όχι την τρέχουσα χρονιά, οπωσδήποτε την επόμενη (σε σχολείο της υπαίθρου στο Νομό Ηρακλείου αυτό).

Αλλιώς, πραγματικά άλλο χαβά δεν είχα απ'το να αφιερώσω δύο ολόκληρα σαββατοκύριακά μου στην ...πατρίδα, ειδικά μάλιστα μέσα στη μεγαλύτερη κακοκαιρία του χειμώνα.
Αυτά. Δεν μπορώ εγώ να απολογηθώ για άλλους. Λέω απλά τι έζησα, μη βρω και τον μπελά μου από πάνω!

Αρκουδίτσα, μη στεναχωριέσαι. Εσύ καταθέτεις αυτό που είδες/άκουσες. Τώρα, ο άλλος αν δε θέλει να τα πιστέψει, δικό του θέμα. Υπόψη ως προς το συγκεκριμένο θέμα, απ' όσο γνωρίζω εγώ από τη δική μου εμπειρία, ΔΕΝ είναι υποχρεωτικά. Τώρα δε ξέρω αν υπάρχει περιθώριο να διαφέρει αυτό από Νομό σε Νομό. Εν πάσει περιπτώσει, με το μπάχαλο που επικρατεί, δε θα μου προκαλούσε έκπληξη.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 731
Σύνολο: 731

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.