*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 850323 φορές)

0 μέλη και 22 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3430 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 11:19:21 μμ »
εγω αρκουδιτσα μου παρουσιαστηκα 10 Σεπτεμβριου και τοποθετηθηκα αρχες Οκτωβριου. κι αν ηπια καφεδες εκεινο το μηνα!!!  ;D
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:26:59 »

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3431 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 11:20:51 μμ »
εγω αρκουδιτσα μου παρουσιαστηκα 10 Σεπτεμβριου και τοποθετηθηκα αρχες Οκτωβριου. κι αν ηπια καφεδες εκεινο το μηνα!!!  ;D
Ναι, το θυμάμαι! Πολύ επεισοδιακή φάση!  :o :o :o
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3432 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 11:23:04 μμ »
Εγώ πέρσι 1 Νοεμβρίου παρουσιάστηκα...
Δεν υπήρχε καθηγητής Αγγλικών ούτε για δείγμα ώς τότε στο σχολείο εκείνο (192 μαθητών),
ούτε στο πρωινό ούτε στο μεσημεριανό ούτε στο ...βραδινό!  ??? ??? ???

Εγώ 9/9 παρουσιάστηκα πέρσι και μετά από 3-4 μέρες πήγα σχολείο... Αλλά πέρσι ήταν πέρσι. Φέτος να δούμε!
Σόρρυ για την εμμονή πάντως, είμαι στην πρώτη 50άδα, διοριστέα αδιόριστη, κι έχω φρικάρει. Ήρθε και η έκτακτη εισφορά που να μην ερχότανε!     

Αποσυνδεδεμένος lkt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3433 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 11:30:37 μμ »
Επίσης, λίγο πριν είχε πει ότι τα κενά Αγγλικών στον Νομό, τα οποία έχουν δοθεί, είναι 35...

Είπε ότι δόθηκαν και τα 35; Πώς και δεν το πήρα είδηση, όλη την ώρα κοιτάω το προφίλ του, ούτε να'τα χαμε δηλαδή (που λέει ο λόγος..)!! Είδα ότι έλεγε για 35 κενά "προς επερχόμενους διορισμούς" αλλά δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο.

Καλά και πού δόθηκαν; Ήμαρτον δηλαδή, και είχα το Ηράκλειο για καβάτζα με τόσους που πήρε πέρυσι! Να τα βάψω μαύρα τώρα ή μετά;  >:(

Πι.Ες. Νάις ιματζιναρι (πού να βάλω τόνους εδώ..) ντάιαλογκς ΓιάννιςΟυάν - δει ολ αρ ρίαλι λάιφ-λάικ. Χεβ γιου κονσίντερντ ε καρίιρ ιν Χόλιγουντ (ορ ίβεν Μπόλιγουντ)?  ;)
Όχι, ρε συ, δόθηκαν στο Υπουργείο (από Ηράκλειο) αυτά ως κενά! Δεν καλύφθηκαν!
Για να προσλάβει αναπληρωτές!
Μη σκάτε εσείς, γιατί σκάω και γω κι ας ξέρω τι έχω γράψει!  :o :o :o

Να πώς το γράφει:
"ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ
Το Ηράκλειο έχει δώσει τα παρακάτω κενά για επικείμενους διορισμούς: 50 δασκάλων, 43 νηπιαγωγών, 35 αγγλικής, 40 γυμναστές, 20 πληροφορικής και πάνω από 20 θέσεις ΖΕΠ για γενική αγωγή. Οι θέσεις για παράλληλη που έχουμε είναι 58 δασκάλων και 8 νηπιαγωγών."

Συγνώμη για την παρέμβαση (είμαι Πληροφορικός) αλλά μου φαίνεται λιγάκι δύσκολο να είναι 20 τα κενά πληροφορικής. Το λέω αυτό γιατί τα ολοήμερα με εαεπ στο Ηράκλειο είναι 24 και ήδη έχουν τοποθετηθεί σε αυτά 15 ΠΕ19-20. Μακάρι πάντως να είναι αλήθεια...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:26:59 »

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3434 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 11:36:27 μμ »
Εν τω μεταξύ αυτό:

Παράθεση
Δηλώνουμε ότι, σε περίπτωση που οι αποσπάσεις δε γίνουν με βάση τα πραγματικά λειτουργικά κενά, η συμμετοχή μας στο συμβούλιο δεν έχει κανένα νόημα και γι΄ αυτό θα αποχωρήσουμε και θα καταγγείλουμε την όλη διαδικασία.

Σε περίπτωση αποχώρησης των αιρετών τί συμβαίνει? Επαναλαμβάνεται η διαδικασία, ή συνεχίζεται κανονικά?
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3435 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 12:33:12 πμ »
Εν τω μεταξύ αυτό:

Παράθεση
Δηλώνουμε ότι, σε περίπτωση που οι αποσπάσεις δε γίνουν με βάση τα πραγματικά λειτουργικά κενά, η συμμετοχή μας στο συμβούλιο δεν έχει κανένα νόημα και γι΄ αυτό θα αποχωρήσουμε και θα καταγγείλουμε την όλη διαδικασία.

Σε περίπτωση αποχώρησης των αιρετών τί συμβαίνει? Επαναλαμβάνεται η διαδικασία, ή συνεχίζεται κανονικά?

Φαντάζομαι αναβάλλεται για άλλη μέρα... Αν ξέρει κάποιος σίγουρα όμως ας μας ενημερώσει. Αυτό να γίνει ακόμα και βλέπω τις προσλήψεις μας να έρχονται με το νέο έτος!

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3436 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 12:38:57 πμ »
μονο κοντα στις Αποκριες μη μας καλεσουν και νομιζουν στα σχολεια οτι ειμαστε καρναβαλια!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3437 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 01:13:39 πμ »
μονο κοντα στις Αποκριες μη μας καλεσουν και νομιζουν στα σχολεια οτι ειμαστε καρναβαλια!

Θα εμφανιστούμε κι εμείς μαζί με τους καλικάντζαρους!  :P
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος samina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3438 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 01:32:06 πμ »

Αποσυνδεδεμένος sofikititi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3439 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 02:21:07 πμ »
λιγες ωριτσες ελειψα και τα νεα πραγματικα τρεχουν!!!!!
γιαννη, εχω λιωσει!!!!!που το σκαρφιστηκες παλι αυτο???ειδες αμα δεν εχεις τι να κανεις ολη μερα????μαθαινεις και τα κρυφα σου ταλεντα!!!!!

πραγματικα δεν αντεχω αλλο να καθομαι, θελω να δουλεψω,,,,,,,

το πιο πιθανο ειναι οντως να μας καλεσουν απο τα τελη της αλλης βδομαδας,,, θεου θελοντος και διαμαντοπουλου επιτρεποντος!!!!!(ελπιζω να τα εγραψα σωστα),,,,

γιωτα γιατι δεν δοκιμαζεις αυριο να παρεις τον κυριουλη και να τον ρωτησεις αλλα μην περιμενεις απαντηση,,, βαλε απλα να παιξει το γνωστο πλεον ασμα ¨''' απο δευτερα"""" χαχαχαχαχαχ!!!! μπορει ετσι να του ανεβασεις λιγο τη διαθεση και να σου απαντησει κατι πιο συγκεκριμενο,,, εκτος αν ειναι κανενας κουλτουριαρης, οποτε το αφηνω σε εσας γιατι εγω οπως ελεγε ο Κοντος στη σχολη I love subculture!!!! πω πω, τι θυμηθηκα,,, ξαφνικα αρχισε να μου λειπει η σχολη, καλα ημασταν!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2011, 02:23:19 πμ από sofikititi »

Αποσυνδεδεμένος tat21

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Patience is a virtue. Right?
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3440 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 02:45:25 πμ »
Παράθεση από: Giannis1 link=topic=20625.msg499633#msg499633 date=1316632321

[quote author=ks10 link=topic=20625.msg499609#msg499609 date=1316630996
gianni ωραία η ιδέα σου με το binelike!   ;) Να το κάνεις πράξη και να γίνουμε μέλη στη σελίδα σου μπας κ ξεδώσουμε εκεί...  ::)

Xμ, θα μπορούσαμε να ιδρύσουμε κι ένα facetsabook που θα είναι ιστοτοπος κοινωνικής δικτύωσης αποκλειστικά για τέτοιου είδους "φιλοφρονήσεις".  ;D ;D ;D
Πλάκα πλάκα, θα είχε αρκετή επιτυχία.

καλό κι αυτό! σοβαρά τώρα, φτιάξε μια σελίδα στο κανονικό facebook  :)

Δε ξέρω από τέτοια πράγματα βρε.  :)

Γκρούπ μπινελίκινγκ. Θα μπορούσε να προστεθεί και μια επιλογή στο Facebook "binelike" για τους φίλους της τεχνολογίας.
;D ;D ;D

Είναι κάτι σα το group Therapy. Πάντως φαντάζομαι τηλέφωνο ΠΕ06 στο κλασικό πλέον κύριο (φρομ γουίκ), και την απάντησή του:
-Χέλλοου, γουάτ αμπάουτ δε ΠΕ06
-Α, γιές, γουέλ, γιου σί δε κομίτη (του Χάλλεϋ) μέμμπερς αρ στιλλ σκράτσινγκ δεμσέλβς αμπάουτ δε φρομμπέικς. Ιτ ιζ ε λονγκ πρόσες εντ ιτ τέηξ τάιμ.
-φρομμπρέϊκς?
-Γιες, χάου ντου γιου σέη ίτ, Αποσπαστ'ς.
-Α, αρ γιού εν ίνγκλις τίτσερ?
-Νόου, αϊ εμ φρομ ΟΣΕ, αϊ κέημ χίαρ γιουθ αν άφτερκλας.
-Άφτερκλας?!?!?!
-Γιές γιές, μετάταξ.
-Οου αϊ σί, γιορ ίνγκλις ιζ βέρυ γκουντ.
-Θενκ γιου, ιτ'ς μπικόζ αϊ ίτ γκούντις.
-Α, οου κέη, θανκ γιου φορ δι ινφορμέιτιον, γκούντμπάι
-νο πρόμπλεμ.
 :P[/quote]

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D :'( ;D ;D ;D :'(  Εχω λιώσει στο γέλιο!!!! Να'σαι καλα!!!!
...where's when I was young and we didn't give a damn, cause we were raised to see life as fun and take it if we can..

Συνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3441 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 12:09:56 μμ »
λιγες ωριτσες ελειψα και τα νεα πραγματικα τρεχουν!!!!!
γιαννη, εχω λιωσει!!!!!που το σκαρφιστηκες παλι αυτο???ειδες αμα δεν εχεις τι να κανεις ολη μερα????μαθαινεις και τα κρυφα σου ταλεντα!!!!!

πραγματικα δεν αντεχω αλλο να καθομαι, θελω να δουλεψω,,,,,,,

το πιο πιθανο ειναι οντως να μας καλεσουν απο τα τελη της αλλης βδομαδας,,, θεου θελοντος και διαμαντοπουλου επιτρεποντος!!!!!(ελπιζω να τα εγραψα σωστα),,,,

γιωτα γιατι δεν δοκιμαζεις αυριο να παρεις τον κυριουλη και να τον ρωτησεις αλλα μην περιμενεις απαντηση,,, βαλε απλα να παιξει το γνωστο πλεον ασμα ¨''' απο δευτερα"""" χαχαχαχαχαχ!!!! μπορει ετσι να του ανεβασεις λιγο τη διαθεση και να σου απαντησει κατι πιο συγκεκριμενο,,, εκτος αν ειναι κανενας κουλτουριαρης, οποτε το αφηνω σε εσας γιατι εγω οπως ελεγε ο Κοντος στη σχολη I love subculture!!!! πω πω, τι θυμηθηκα,,, ξαφνικα αρχισε να μου λειπει η σχολη, καλα ημασταν!!!!!

 ;D ;D

αχ δεν λες τπτ! τα τελευταία ξέγνοιαστα χρόνια μας!

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3442 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 12:34:34 μμ »
Η χαζή ερώτηση της ημέρας! Ωραία, το ΚΥΣΠΕ αναβλήθηκε. Το ΚΥΣΔΕ; Γιατί ο Μπράτης ανέφερε ότι οι προσλήψεις αγγλικών και πληροφορικών θα γίνει μετά τη Β φάση της Δευτεροβάθμιας. Τι καθυστέρηση έφαγαν φέτος και δεν έχουν τελειώσει ακόμα με τις αποσπάσεις; (Γιατί και πέρσι δεν είχαμε λεφτά αλλά δεν καθυστέρησαν τόσο!) Βλέπω σε σελίδα δευτεροβάθμιας ότι καλούν τους μόνιμους που είναι ακόμα στη διάθεση του ΚΥΣΔΕ (αν έχουν το Θεό τους, ΑΚΟΜΑ) να δηλώσουν σήμερα περιοχές για διάθεση στην Αβάθμια!! Μέσα στις ειδικότητες είμαστε εμείς αλλά και οι ΠΕ08 που έχουν ήδη κληθεί!!!

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3443 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 12:44:29 μμ »
Κοντος!!! πωωωωωωωωωωωωω, που τον θυμηθηκες! μορφη ηταν ο ανθρωπος, μονο που σε μας ελεγε I love red-heads!!!  ;D
λοιπον πηρα τηλεφωνο, δεν εχουν καμια ενημερωση ακομα, Δευτερα ολοκληρωνονται οι αποσπασεις και μετα θ'αρχισουν ν'ασχολουνται με τους αναπληρωτες. κατα πασα πιθανοτητα μεσα στην επομενη βδομαδα ΙΣΩΣ καλεσουν για α/βαθμια. η β/βαθμια μαλλον θ'αργησει κι αλλο. στο τελος μου ειπε να παρω απο Δευτερα...εκει πλεον μ'επιασε νευρικο γελιο, τον ευχαριστησα κι εκλεισα!  ::)
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 760
Σύνολο: 772

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.