*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 849786 φορές)

0 μέλη και 23 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3472 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 02:18:27 μμ »
Ενας φιλος που συνδικαλιζεται κι εχει μια ιδεα του τι γινεται μου ειπε οτι πριν τη β'φαση αποσπασεων ηταν περιπου 700.Μετα ομως?Εσυ miss που βρισκεσαι περιπου?οσοι ειστε μεχρι 300 μην αγχωνεστε.Θα μπειτε.Δεν ειμαι Τειρεσιας αλλα μου φαινεται το πιο λογικο.

αυτα τα 700 ειναι κενα? πες μου οτι δε μιλουσε μονο για α/βαθμια, γιατι δε με βλεπω να το γλιτωνω το Ζαλογγο...η τη Σταυρουπολη στην καλυτερη!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:25:53 »

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3473 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 02:22:10 μμ »
Επίσης, λίγο πριν είχε πει ότι τα κενά Αγγλικών στον Νομό, τα οποία έχουν δοθεί, είναι 35...

Είπε ότι δόθηκαν και τα 35; Πώς και δεν το πήρα είδηση, όλη την ώρα κοιτάω το προφίλ του, ούτε να'τα χαμε δηλαδή (που λέει ο λόγος..)!! Είδα ότι έλεγε για 35 κενά "προς επερχόμενους διορισμούς" αλλά δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο.

Καλά και πού δόθηκαν; Ήμαρτον δηλαδή, και είχα το Ηράκλειο για καβάτζα με τόσους που πήρε πέρυσι! Να τα βάψω μαύρα τώρα ή μετά;  >:(

Πι.Ες. Νάις ιματζιναρι (πού να βάλω τόνους εδώ..) ντάιαλογκς ΓιάννιςΟυάν - δει ολ αρ ρίαλι λάιφ-λάικ. Χεβ γιου κονσίντερντ ε καρίιρ ιν Χόλιγουντ (ορ ίβεν Μπόλιγουντ)?  ;)
Όχι, ρε συ, δόθηκαν στο Υπουργείο (από Ηράκλειο) αυτά ως κενά! Δεν καλύφθηκαν!
Για να προσλάβει αναπληρωτές!
Μη σκάτε εσείς, γιατί σκάω και γω κι ας ξέρω τι έχω γράψει!  :o :o :o

Να πώς το γράφει:
"ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ
Το Ηράκλειο έχει δώσει τα παρακάτω κενά για επικείμενους διορισμούς: 50 δασκάλων, 43 νηπιαγωγών, 35 αγγλικής, 40 γυμναστές, 20 πληροφορικής και πάνω από 20 θέσεις ΖΕΠ για γενική αγωγή. Οι θέσεις για παράλληλη που έχουμε είναι 58 δασκάλων και 8 νηπιαγωγών."

Συγνώμη για την παρέμβαση (είμαι Πληροφορικός) αλλά μου φαίνεται λιγάκι δύσκολο να είναι 20 τα κενά πληροφορικής. Το λέω αυτό γιατί τα ολοήμερα με εαεπ στο Ηράκλειο είναι 24 και ήδη έχουν τοποθετηθεί σε αυτά 15 ΠΕ19-20. Μακάρι πάντως να είναι αλήθεια...
Σου'χα γράψει ένα μήνυμα λίγο πριν, αλλά δεν το βρίσκω. Τέλος πάντων...

Tα πιλοτικά είναι 24 στον Νομό Ηρακλείου ή σε ολόκληρη την Κρήτη;
Δεν τα βρίσκω πολλά τα κενά που έχουν δοθεί πάντως για σας, το αντίθετο μάλιστα και αυτά τα κενά είναι αυτά που έχουν δοθεί επισήμως.
Γενικώς πάντως, ο συγκεκριμένος αιρετός είναι αξιόπιστος και δραστήριος. Μακάρι να'χαμε και στη Β'βάθμια έναν τέτοιο...
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3474 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 02:27:48 μμ »
Ενας φιλος που συνδικαλιζεται κι εχει μια ιδεα του τι γινεται μου ειπε οτι πριν τη β'φαση αποσπασεων ηταν περιπου 700.Μετα ομως?Εσυ miss που βρισκεσαι περιπου?οσοι ειστε μεχρι 300 μην αγχωνεστε.Θα μπειτε.Δεν ειμαι Τειρεσιας αλλα μου φαινεται το πιο λογικο.
Eίμαι λίγο μετά το 300. Θα δείξει...

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3475 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 02:31:25 μμ »
Ενας φιλος που συνδικαλιζεται κι εχει μια ιδεα του τι γινεται μου ειπε οτι πριν τη β'φαση αποσπασεων ηταν περιπου 700.Μετα ομως?Εσυ miss που βρισκεσαι περιπου?οσοι ειστε μεχρι 300 μην αγχωνεστε.Θα μπειτε.Δεν ειμαι Τειρεσιας αλλα μου φαινεται το πιο λογικο.

αυτα τα 700 ειναι κενα? πες μου οτι δε μιλουσε μονο για α/βαθμια, γιατι δε με βλεπω να το γλιτωνω το Ζαλογγο...η τη Σταυρουπολη στην καλυτερη!
νομιζω για πρωτοβαθμια μιλουσε.περυσι σε πηραν δευτεροβαθμια?παντως φιλες διορισμενες τις διεθεσαν σε πρωτοβαθμια γιατι δεν υπηρχαν κενα στη δευτεριβαθμια..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:25:53 »

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3476 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 02:32:30 μμ »
ρε Αφροδιτη, εμας δηλαδη γιατι μας αποκλειεις απο θεματα? δεν εχουμε ψυχη εμεις οι πρωτοι εκατο?  :P
Ε, να! Γι' αυτό δεν σε διόρισαν ακόμα!  :P Δεν το είδες το παραθυράκι του νόμου!!! Εσύ είσαι στους πρώτους 100 αλλά δεν θα είσαι στην Α φάση που θα είναι για Αβάθμια!!  ;) Άρα θα περιμένεις κι εσύ τη Β φάση κι έτσι θα έχεις το αναπόσπαστο δικαίωμα να ανταλάσσεις μαζί μας απόψεις στο νέο νήμα!  8)

Αποσυνδεδεμένος lkt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3477 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 02:37:55 μμ »
Επίσης, λίγο πριν είχε πει ότι τα κενά Αγγλικών στον Νομό, τα οποία έχουν δοθεί, είναι 35...

Είπε ότι δόθηκαν και τα 35; Πώς και δεν το πήρα είδηση, όλη την ώρα κοιτάω το προφίλ του, ούτε να'τα χαμε δηλαδή (που λέει ο λόγος..)!! Είδα ότι έλεγε για 35 κενά "προς επερχόμενους διορισμούς" αλλά δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο.

Καλά και πού δόθηκαν; Ήμαρτον δηλαδή, και είχα το Ηράκλειο για καβάτζα με τόσους που πήρε πέρυσι! Να τα βάψω μαύρα τώρα ή μετά;  >:(

Πι.Ες. Νάις ιματζιναρι (πού να βάλω τόνους εδώ..) ντάιαλογκς ΓιάννιςΟυάν - δει ολ αρ ρίαλι λάιφ-λάικ. Χεβ γιου κονσίντερντ ε καρίιρ ιν Χόλιγουντ (ορ ίβεν Μπόλιγουντ)?  ;)
Όχι, ρε συ, δόθηκαν στο Υπουργείο (από Ηράκλειο) αυτά ως κενά! Δεν καλύφθηκαν!
Για να προσλάβει αναπληρωτές!
Μη σκάτε εσείς, γιατί σκάω και γω κι ας ξέρω τι έχω γράψει!  :o :o :o

Να πώς το γράφει:
"ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ
Το Ηράκλειο έχει δώσει τα παρακάτω κενά για επικείμενους διορισμούς: 50 δασκάλων, 43 νηπιαγωγών, 35 αγγλικής, 40 γυμναστές, 20 πληροφορικής και πάνω από 20 θέσεις ΖΕΠ για γενική αγωγή. Οι θέσεις για παράλληλη που έχουμε είναι 58 δασκάλων και 8 νηπιαγωγών."

Συγνώμη για την παρέμβαση (είμαι Πληροφορικός) αλλά μου φαίνεται λιγάκι δύσκολο να είναι 20 τα κενά πληροφορικής. Το λέω αυτό γιατί τα ολοήμερα με εαεπ στο Ηράκλειο είναι 24 και ήδη έχουν τοποθετηθεί σε αυτά 15 ΠΕ19-20. Μακάρι πάντως να είναι αλήθεια...
Σου'χα γράψει ένα μήνυμα λίγο πριν, αλλά δεν το βρίσκω. Τέλος πάντων...

Tα πιλοτικά είναι 24 στον Νομό Ηρακλείου ή σε ολόκληρη την Κρήτη;
Δεν τα βρίσκω πολλά τα κενά που έχουν δοθεί πάντως για σας, το αντίθετο μάλιστα και αυτά τα κενά είναι αυτά που έχουν δοθεί επισήμως.
Γενικώς πάντως, ο συγκεκριμένος αιρετός είναι αξιόπιστος και δραστήριος. Μακάρι να'χαμε και στη Β'βάθμια έναν τέτοιο...

Είναι 24 στο Ν.Ηρακλείου μόνο. Μακάρι να πάρουν -παρά τις αποσπάσεις που έχουν γίνει- 20 αναπληρωτές!

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3478 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 02:45:28 μμ »
Επίσης, λίγο πριν είχε πει ότι τα κενά Αγγλικών στον Νομό, τα οποία έχουν δοθεί, είναι 35...

Είπε ότι δόθηκαν και τα 35; Πώς και δεν το πήρα είδηση, όλη την ώρα κοιτάω το προφίλ του, ούτε να'τα χαμε δηλαδή (που λέει ο λόγος..)!! Είδα ότι έλεγε για 35 κενά "προς επερχόμενους διορισμούς" αλλά δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο.

Καλά και πού δόθηκαν; Ήμαρτον δηλαδή, και είχα το Ηράκλειο για καβάτζα με τόσους που πήρε πέρυσι! Να τα βάψω μαύρα τώρα ή μετά;  >:(

Πι.Ες. Νάις ιματζιναρι (πού να βάλω τόνους εδώ..) ντάιαλογκς ΓιάννιςΟυάν - δει ολ αρ ρίαλι λάιφ-λάικ. Χεβ γιου κονσίντερντ ε καρίιρ ιν Χόλιγουντ (ορ ίβεν Μπόλιγουντ)?  ;)
Όχι, ρε συ, δόθηκαν στο Υπουργείο (από Ηράκλειο) αυτά ως κενά! Δεν καλύφθηκαν!
Για να προσλάβει αναπληρωτές!
Μη σκάτε εσείς, γιατί σκάω και γω κι ας ξέρω τι έχω γράψει!  :o :o :o

Να πώς το γράφει:
"ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ
Το Ηράκλειο έχει δώσει τα παρακάτω κενά για επικείμενους διορισμούς: 50 δασκάλων, 43 νηπιαγωγών, 35 αγγλικής, 40 γυμναστές, 20 πληροφορικής και πάνω από 20 θέσεις ΖΕΠ για γενική αγωγή. Οι θέσεις για παράλληλη που έχουμε είναι 58 δασκάλων και 8 νηπιαγωγών."

Συγνώμη για την παρέμβαση (είμαι Πληροφορικός) αλλά μου φαίνεται λιγάκι δύσκολο να είναι 20 τα κενά πληροφορικής. Το λέω αυτό γιατί τα ολοήμερα με εαεπ στο Ηράκλειο είναι 24 και ήδη έχουν τοποθετηθεί σε αυτά 15 ΠΕ19-20. Μακάρι πάντως να είναι αλήθεια...
Σου'χα γράψει ένα μήνυμα λίγο πριν, αλλά δεν το βρίσκω. Τέλος πάντων...

Tα πιλοτικά είναι 24 στον Νομό Ηρακλείου ή σε ολόκληρη την Κρήτη;
Δεν τα βρίσκω πολλά τα κενά που έχουν δοθεί πάντως για σας, το αντίθετο μάλιστα και αυτά τα κενά είναι αυτά που έχουν δοθεί επισήμως.
Γενικώς πάντως, ο συγκεκριμένος αιρετός είναι αξιόπιστος και δραστήριος. Μακάρι να'χαμε και στη Β'βάθμια έναν τέτοιο...

Είναι 24 στο Ν.Ηρακλείου μόνο. Μακάρι να πάρουν -παρά τις αποσπάσεις που έχουν γίνει- 20 αναπληρωτές!
Πιστεύω ότι θα πάρουν, αν όχι 20, όχι σημαντικά λιγότερους. ;)
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3479 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 02:57:26 μμ »
Ενας φιλος που συνδικαλιζεται κι εχει μια ιδεα του τι γινεται μου ειπε οτι πριν τη β'φαση αποσπασεων ηταν περιπου 700.Μετα ομως?Εσυ miss που βρισκεσαι περιπου?οσοι ειστε μεχρι 300 μην αγχωνεστε.Θα μπειτε.Δεν ειμαι Τειρεσιας αλλα μου φαινεται το πιο λογικο.

αυτα τα 700 ειναι κενα? πες μου οτι δε μιλουσε μονο για α/βαθμια, γιατι δε με βλεπω να το γλιτωνω το Ζαλογγο...η τη Σταυρουπολη στην καλυτερη!
νομιζω για πρωτοβαθμια μιλουσε.περυσι σε πηραν δευτεροβαθμια?παντως φιλες διορισμενες τις διεθεσαν σε πρωτοβαθμια γιατι δεν υπηρχαν κενα στη δευτεριβαθμια..

περσι ημουν α/βαθμια, προπερσι β/βαθμια...φετος δηλωσα μονο β/βαθμια!
δηλαδη βρε Αφροδιτη, δε με διοριζουν για να γραφω εδω? να τους υπογραψω μια δηλωση οτι θα συνεχισω να γραφω ακομα και διορισμενη!!!  ;D
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3480 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 03:02:56 μμ »
Αυτο που λετε για τα ιδιαιτερα το παθαμε πολλοι φετος.επειδη περυσι ημουν αναπληρωτρια το επαιξα δυσκολη και φετος δε χτυπησε ουτε μια φορα το τηλεφωνο!επισης να πω οτι σε καποιο σεμιναριο την περσινη χρονια ενας εισηγητης με προειδοποιησε
οτι τα αγγλικα φετος θα παθουν πανωλεθρια.λετε να εννοουσε αυτο?παναζια μου ημιζυμνη που λεει και μια φιλη κρητσικοπουλα..

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3481 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 03:51:14 μμ »
solil,ποια έκτατη εισφορά σου ήρθε΄?αφού είμαστε επίσημα άνεργοι τώρα-μέχρι να δεήεσει μας καλέσει το υπουργείο τουλάχιστον..Νομίζω με μια βεβαίωση απο τον οαεδ , πας στην εφορία και ίσως το γλυτώσεις. Οι άνεργοι θα πληρώσουμε την  έκτακτή εισφορά??έλεος

Κι όμως, μου ήρθε. Έχει να κάνει με το εισόδημα του 2010 αυτό και πάει αναλογικά. Αυτό που έλεγαν ότι δεν πρέπει να πληρώσουν οι άνεργοι είναι ο έκτακτος φόρος για την ακίνητη περιουσία που δεν έχει έρθει ακόμα...

Αποσυνδεδεμένος stella19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3482 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 04:12:42 μμ »
1. Μηνιαίος μισθός 6.100 ευρώ. 2. Σύνταξη μετά από 4 χρόνια βουλευτικής θητείας. Ποσό σύνταξης μηνιαίως 4.880 ευρώ. 3. Για συμμετοχή σε επιτροπές, 250 ευρώ την ώρα... 4. Οι βουλευτές της επαρχίας παίρνουν το μήνα 1.000 ευρώ για ενοίκιο. 5. Όλοι οι βουλευτές παίρνουν άπαξ 1.500 ευρώ για οργάνωση γραφείου και 1.000 ευρώ τις γιορτές λόγω αυξημένης επικοινωνίας με τους ψηφοφόρους τους. Το Δώρο Χριστουγέννων, Πάσχα και επίδομα αδείας είναι ξεχωριστά. ... ... 6. Δικαιούνται 104 αεροπορικά εισιτήρια ετησίως δωρεάν και απεριόριστες μετακινήσεις με ΟΣΕ και ΚΤΕΛ. 7. Πολυτελές αυτοκίνητο, δωρεάν καύσιμα με επίδομα 600 ευρώ το μήνα, ένα χωροφύλακα για φρουρό, 4 κινητά τηλέφωνα τελευταίας τεχνολογίας και ένα στο σπίτι, σταθερό, όλα δωρεάν. 8. Απολαμβάνουν πλήρους ασυλίας για όποιο αδίκημα διαπράξουν κατά τη διάρκεια της θητείας τους ως βουλευτές. 9. Δεν πληρώνουν φόρο για ένα μέρος του μισθού ή της συντάξεως. 10. Δικαιούνται γραμματειακή υποστήριξη για 4 υπαλλήλους και 1 επιστημονικό συνεργάτη. Όλους αυτούς τους πληρώνει το Δημόσιο. 11. Δικαιούνται άτοκα δάνεια ως βουλευτές και ως επαγγελματίες. 12. Δωρεάν γυμναστήριο, σάουνα, νηπιαγωγείο για τα παιδιά τους. 13. Τηλεφωνική ατέλεια. 14. Δωρεάν επισκέψεις σε αρχαιολογικούς και καλλιτεχνικούς χώρους. 15. Δωρεάν διόδια. 16. Δωρεάν εισιτήρια, ξενοδοχεία, γεύματα όταν ταξιδεύουν στο εξωτερικό ως μέλη επιτροπών κλπ....

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3483 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 04:21:28 μμ »
«Όλους αυτούς τους πληρώνει το Δημόσιο. » Τουλάχιστον 1 άχρηστος δίνει δουλειά σε άλλους 5. Αυτούς (μάλλον) δεν με πειράζει να τους πληρώνω! Τι λέμε τώρα; Λίγη τσίπα αν είχαν πάνω τους, θα πλήρωναν όσα τους παρέχονται τιμής ένεκεν δωρεάν. Αλλά κι εκεί τζαμπατζήδες. Είμαι σίγουρη ότι όπου έχει μπουφέ βγάζουν και ταπεράκι!!

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3484 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 04:26:08 μμ »
Μια που ξέφυγε η συζήτηση:
Παράθεση
900.000 ευρώ θα μας στοιχίσει το γραφείο του Βενιζέλου

Από ibok  |  Αθήνα : Οικονομία  |  1  |  11/9

    - Χωρίς λεζάντα -

Και άλλο θα επιβαρυνθεί ο κρατικός προϋπολογισμός. Γραφεία από χρυσάφι για Ευ. Βενιζέλο και Θ. Πάγκαλο. Διαβάστε αναλυτικά την απόφαση στην εφημερίδα της κυβερνήσεως.

Τι και αν ζούμε σε περίοδο κρίσης. Αυτό δεν φαίνεται να πτοεί τον Ευ. Βενιζέλου, το Γραφείο του οποίου ως αντιπροέδρου θα επιβαρύνει τον κρατικό προϋπολογισμό περί τα 900.000 ευρώ.

Σύμφωνα με απόφαση που δημοσιεύθηκε ήδη στην εφημερίδα της κυβερνήσεως, τεύχος Β΄, αριθμός 1763, 4/8/2011 (1763/ 4-8-2011), το κόστος λειτουργίας του πολιτικού γραφείου του Βενιζέλου ως αντιπροέδρου, ανέρχεται στο ποσό των 895.000 ευρώ, ετησίως.

Στο εν λόγω γραφείο θα στελεχωθεί από 20 άτομα, εκ των οποίων οι 15 θα είναι μετακλητοί ή με απόσπαση υπάλληλοι και οι υπόλοιποι 5 ειδικοί σύμβουλοι και συνεργάτες.

Όμως αυτό είναι το ένα γραφείο του Ευ. Βενιζέλου αφού εκτός από αντιπρόεδρος είναι και υπουργός Οικονομικών και διατηρεί και εκεί έτερο γραφείο το οποίο κοστίζει ετησίως άλλες 800.000 ευρώ περίπου.

Εκτός από τον Βενιζέλος έχουμε και δεύτερο αντιπρόεδρο, ο οποίος έχει και αυτός με τη σειρά του πολιτικό γραφείο το οποίο θα πληρώσουμε χρυσάφι επίσης, αφού θα μας κοστίσει 1.000.000 ετησίως.

Σε αυτό εργάζονται είκοσι υπάλληλοι.

http://unews.pathfinder.gr/economy/900-000-efro-tha-mas-stoihisei-to-grafeio-toy-benizeloy.html

Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος tat21

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Patience is a virtue. Right?
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3485 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 05:42:57 μμ »
1. Μηνιαίος μισθός 6.100 ευρώ. 2. Σύνταξη μετά από 4 χρόνια βουλευτικής θητείας. Ποσό σύνταξης μηνιαίως 4.880 ευρώ. 3. Για συμμετοχή σε επιτροπές, 250 ευρώ την ώρα... 4. Οι βουλευτές της επαρχίας παίρνουν το μήνα 1.000 ευρώ για ενοίκιο. 5. Όλοι οι βουλευτές παίρνουν άπαξ 1.500 ευρώ για οργάνωση γραφείου και 1.000 ευρώ τις γιορτές λόγω αυξημένης επικοινωνίας με τους ψηφοφόρους τους. Το Δώρο Χριστουγέννων, Πάσχα και επίδομα αδείας είναι ξεχωριστά. ... ... 6. Δικαιούνται 104 αεροπορικά εισιτήρια ετησίως δωρεάν και απεριόριστες μετακινήσεις με ΟΣΕ και ΚΤΕΛ. 7. Πολυτελές αυτοκίνητο, δωρεάν καύσιμα με επίδομα 600 ευρώ το μήνα, ένα χωροφύλακα για φρουρό, 4 κινητά τηλέφωνα τελευταίας τεχνολογίας και ένα στο σπίτι, σταθερό, όλα δωρεάν. 8. Απολαμβάνουν πλήρους ασυλίας για όποιο αδίκημα διαπράξουν κατά τη διάρκεια της θητείας τους ως βουλευτές. 9. Δεν πληρώνουν φόρο για ένα μέρος του μισθού ή της συντάξεως. 10. Δικαιούνται γραμματειακή υποστήριξη για 4 υπαλλήλους και 1 επιστημονικό συνεργάτη. Όλους αυτούς τους πληρώνει το Δημόσιο. 11. Δικαιούνται άτοκα δάνεια ως βουλευτές και ως επαγγελματίες. 12. Δωρεάν γυμναστήριο, σάουνα, νηπιαγωγείο για τα παιδιά τους. 13. Τηλεφωνική ατέλεια. 14. Δωρεάν επισκέψεις σε αρχαιολογικούς και καλλιτεχνικούς χώρους. 15. Δωρεάν διόδια. 16. Δωρεάν εισιτήρια, ξενοδοχεία, γεύματα όταν ταξιδεύουν στο εξωτερικό ως μέλη επιτροπών κλπ....

Και παρ' όλα αυτά, μας έχουν κατακλέψει!!!! >:(
...where's when I was young and we didn't give a damn, cause we were raised to see life as fun and take it if we can..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 707
Σύνολο: 709

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.