*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 850049 φορές)

0 μέλη και 19 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3514 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 01:30:52 μμ »
λοιπον...νέα από υπουργείο: δευτέρα η συνεδρίαση μου είπαν και δυο περίπου μέρες για τοποθετήσεις από πέμπτη-παρασκευή λογικά. Για αριθμό δεν ξέρουν τίποτα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι  οι προσλήψεις θα αφορούν τα 961 ολοήμερα δημοτικά και θα γίνουν μέσω ΕΣΠΑ

Για Βθμια μιλάτε έτσι; Μακάρι να παίρνουμε σειρά και όλοι εμείς που έχουμε ξεμείνει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:26:43 »

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3515 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 03:32:49 μμ »
λοιπον...νέα από υπουργείο: δευτέρα η συνεδρίαση μου είπαν και δυο περίπου μέρες για τοποθετήσεις από πέμπτη-παρασκευή λογικά. Για αριθμό δεν ξέρουν τίποτα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι  οι προσλήψεις θα αφορούν τα 961 ολοήμερα δημοτικά και θα γίνουν μέσω ΕΣΠΑ

Για Βθμια μιλάτε έτσι; Μακάρι να παίρνουμε σειρά και όλοι εμείς που έχουμε ξεμείνει.

Για Α/θμια μιλούσε μάλλον η samina. Το επιβεβαίωσε ο Μπράτης πριν από λίγο:

"Στη σημερινή συνεδρίαση του ΚΥΣΠΕ εξετάσθηκαν οι αιτήσεις για απόσπαση των συναδέλφων των κλάδων ΠΕ 70 (Δασκάλων) και ΠΕ60 (Νηπιαγωγών). Δεν εξετάσθηκαν, με απόφαση της πολιτικής ηγεσίας του Υπουργείου Παιδείας, οι αιτήσεις των συναδέλφων ειδικοτήτων, οι οποίες θα εξετασθούν τη Δευτέρα 23 Σεπτέμβρη."

Προφανώς κι έχει να κάνει με το ότι μειώθηκαν οι μήνες από 9 σε 8...

Αποσυνδεδεμένος evita_thess

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3516 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 03:58:43 μμ »
πάντως, μια το ένα μια το άλλο οι πληροφορίες που μας έρχονται δεν είναι καθόλου ευχάριστες για μας.  :'( Αναρωτίεμαι αυτο σε αριθμούς, σε πόσους αναπληρωτές μεταφράζεται..

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3517 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 04:23:23 μμ »
Όπως και να'χει, μπορεί ν' αφήσει τα πιλοτικά (τουλάχιστον) χωρίς αγγλικά; Ξέρω πιλοτικά που δεν έχουν ακόμα αγγλικών ή έχουν έναν εκπαιδευτικό αλλά χρειάζεται σίγουρα και δεύτερος.
Άσχετο, πόσες είναι οι ανώτατες ώρες για ΑΜΩ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:26:43 »

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3518 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 04:25:02 μμ »
Όπως και να'χει, μπορεί ν' αφήσει τα πιλοτικά (τουλάχιστον) χωρίς αγγλικά; Ξέρω πιλοτικά που δεν έχουν ακόμα αγγλικών ή έχουν έναν εκπαιδευτικό αλλά χρειάζεται σίγουρα και δεύτερος.
Άσχετο, πόσες είναι οι ανώτατες ώρες για ΑΜΩ;
Ο ΑΜΩ μπορεί να έχει μεχρι 15 ώρες.

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3519 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 04:36:19 μμ »
ξερετε ποσα χρηματα ειναι περιπου οι 15 ωρες του αμω?να δουμε αν βγαινουμε σε αυτην την περιπτωση..

Αποσυνδεδεμένος stavroula06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3520 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 04:57:54 μμ »
Γύρω στα 800, αν δεν κάνω λάθος. Ας επιβεβαιώσει κάποιος συνάδελφος γιατί εγώ πέρσι ήμουν ΑΜΩ με 12 ώρες.

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3521 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 07:19:22 μμ »
Γύρω στα 800, αν δεν κάνω λάθος. Ας επιβεβαιώσει κάποιος συνάδελφος γιατί εγώ πέρσι ήμουν ΑΜΩ με 12 ώρες.
οι ΑΜΩ 12 ωρων παιρνουν παραπανω απο τους ωρομισθιους 12 ωρων δηλαδη?γιατι στην ωρομισθια εγω επαιρνα περιπου 490.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3522 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 07:27:56 μμ »
Γύρω στα 800, αν δεν κάνω λάθος. Ας επιβεβαιώσει κάποιος συνάδελφος γιατί εγώ πέρσι ήμουν ΑΜΩ με 12 ώρες.
οι ΑΜΩ 12 ωρων παιρνουν παραπανω απο τους ωρομισθιους 12 ωρων δηλαδη?γιατι στην ωρομισθια εγω επαιρνα περιπου 490.

Aπό τη στιγμή που λέει κατ' αναλογία, πρέπει να είναι περισσότερα. Πχ ΑΜΩ 12 ωρών σε πρωτοβάθμια, θα παίρνει τα μισά από τον Αναπληρωτή Πλήρους Ωραρίου, οπότε κάπου 600. Ως ωρομίσθιος θα έπαιρνε λιγώτερα. Ειλικρινά απορώ για ποιό λόγο εισήγαγαν το θεσμό του ΑΜΩ αν δε τους συμφέρει οικονομικά. Λόγω ΕΣΠΑ άραγε?
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3523 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 07:32:01 μμ »
Για να πηγαινουν και σε μακρινες περιοχες..περσυ που ημουν χανια ολοι οι των ΠΕ05 κ ΠΕ07ηταν  ΑΜΩ....
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3524 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 07:34:55 μμ »
Γύρω στα 800, αν δεν κάνω λάθος. Ας επιβεβαιώσει κάποιος συνάδελφος γιατί εγώ πέρσι ήμουν ΑΜΩ με 12 ώρες.
οι ΑΜΩ 12 ωρων παιρνουν παραπανω απο τους ωρομισθιους 12 ωρων δηλαδη?γιατι στην ωρομισθια εγω επαιρνα περιπου 490.

Aπό τη στιγμή που λέει κατ' αναλογία, πρέπει να είναι περισσότερα. Πχ ΑΜΩ 12 ωρών σε πρωτοβάθμια, θα παίρνει τα μισά από τον Αναπληρωτή Πλήρους Ωραρίου, οπότε κάπου 600. Ως ωρομίσθιος θα έπαιρνε λιγώτερα. Ειλικρινά απορώ για ποιό λόγο εισήγαγαν το θεσμό του ΑΜΩ αν δε τους συμφέρει οικονομικά. Λόγω ΕΣΠΑ άραγε?


γιατι ειναι σοσιαλιστες..κι εσεις καθεστε ολοι μερα κ τους βριζετε..κοπριτες
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3525 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 08:00:58 μμ »
Για να πηγαινουν και σε μακρινες περιοχες..περσυ που ημουν χανια ολοι οι των ΠΕ05 κ ΠΕ07ηταν  ΑΜΩ....
πραγματι μαλλον για αυτο προεκυψε το αμω.οι ωρομισθιοι ειχαν αρχισει να λακανε.στο μενιδι πχ που εκατσα ωρομισθια πολλοι ωρομισθιοι τα παρατουσαν.

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3526 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 08:20:08 μμ »
Οσοι πήγαιναν ωρομίσθιοι το κάνανε για την προυπηρεσία...Κανεις δεν πήγαινε για τα λεφτά...Εφόσον κόψανε την προυπηρεσία έπρεπε να ανεβάσουν τουλάχιστον την πληρωμή γιατί αλλιώς κανείς δεν θα πήγαινε στα σχολεία...
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3527 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 08:32:28 μμ »
Για να πηγαινουν και σε μακρινες περιοχες..περσυ που ημουν χανια ολοι οι των ΠΕ05 κ ΠΕ07ηταν  ΑΜΩ....

Για να πηγαινουν και σε μακρινες περιοχες..περσυ που ημουν χανια ολοι οι των ΠΕ05 κ ΠΕ07ηταν  ΑΜΩ....
πραγματι μαλλον για αυτο προεκυψε το αμω.οι ωρομισθιοι ειχαν αρχισει να λακανε.στο μενιδι πχ που εκατσα ωρομισθια πολλοι ωρομισθιοι τα παρατουσαν.

Σωστό. Με την ουσιαστική κατάργηση της μοριοδότησης προϋπηρεσίας, πλέον δεν είχε κανένα νόημα το ωρομισθιλίκι.
Το θέμα είναι, όταν τελειώσει το ΕΣΠΑ, με τί λεφτα θα τους παίρνουν. Άλλο ένα μπάλωμα στη παιδεία, που μόλις φυσήξει ο πρώτος αέρας θα φύγει και θ' αφήσει ακάλυπτα διάφορα σημεία...

Γύρω στα 800, αν δεν κάνω λάθος. Ας επιβεβαιώσει κάποιος συνάδελφος γιατί εγώ πέρσι ήμουν ΑΜΩ με 12 ώρες.
οι ΑΜΩ 12 ωρων παιρνουν παραπανω απο τους ωρομισθιους 12 ωρων δηλαδη?γιατι στην ωρομισθια εγω επαιρνα περιπου 490.

Aπό τη στιγμή που λέει κατ' αναλογία, πρέπει να είναι περισσότερα. Πχ ΑΜΩ 12 ωρών σε πρωτοβάθμια, θα παίρνει τα μισά από τον Αναπληρωτή Πλήρους Ωραρίου, οπότε κάπου 600. Ως ωρομίσθιος θα έπαιρνε λιγώτερα. Ειλικρινά απορώ για ποιό λόγο εισήγαγαν το θεσμό του ΑΜΩ αν δε τους συμφέρει οικονομικά. Λόγω ΕΣΠΑ άραγε?


γιατι ειναι σοσιαλιστες..κι εσεις καθεστε ολοι μερα κ τους βριζετε..κοπριτες

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 703
Σύνολο: 709

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.