*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 849610 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4690 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 11:03:08 πμ »
Περυσι πήρε πολλούς πλήρους και απο ένα σημείο και μετά πήρε μειωμένου!Δεν θυμάμαι να πήρε μειωμένου και μετά ξανά πλήρους!Απλά μπορεί κάποιος που δεν έβαλε το κουτάκι να μείνει εκτός και μετά να μπεί μειωμένου...αλλά αυτό είναι άλλο θέμα!!!Πρώτα πρέπει να καλύψει τα κενά με πλήρους και μετά μειωμένου!

σαν εμένα...σε αυτή την περίπτωση όμως είναι προσωπική επιλογή να μη θες να φύγεις...πρόβλημα θα είναι για κάποιον που έχει βάλει το κουτί ναι σε όλη την ελλάδα για πλήρους και του κάθεται μειωμένο...
Smarw καταλαβαίνεις τι έπαθα!Αυτή η περίπτωση είμαι, ναι σε όλη την Ελλάδα, με πήραν μειωμένου και προσλαμβάνουν άτομο κάτω από μένα στην Ευρυτανία που ήταν και η πρώτη μου επιλογή.Κάτι μου έλεγε ο θεός...δεν βρίσκω άλλη δικαιολογία! ;)
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:45:24 »

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4691 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 11:07:07 πμ »
δηλαδη παιδιά, αν πάρει αυτους τους συνολικά 900 κάτι, από ότι λένε τα νούμερα, θα καλυφθούν όλα τα υπάρχοντα κενά και μετά θα περιμένουμε τυχόν άδειες μέσα στη χρονιά για να γίνει επόμενη φάση, γιατί δεν νομίζω οτι έχει ξαναπάρει τόσους πολλούς σε πρώτη φάση ξανά. άρα εμείς που είμαστε λίγο πιο κάτω, θα πρέπει να αναμένουμε καμιά άδεια τους επόμενους μήνες ή πιστεύετε ότι υπάρχουν κι άλλα κενά και απλώς θα τα καλύψουν λίγο αργότερα;
Αν πάρει από τώρα μειωμένου σημαίνει αυτό ακριβώς το πράγμα...Ότι θα καλυφθουν τα κενά που υπάρχουν τώρα και εαν προκύψουν αργότερα θα τα καλύψει προφανώς με μειωμένου πάλι αλλιώς θα ξεσηκωθούν όσοι είναι πιο πάνω στη λίστα αν πάρουν πλήρους πιο κάτω από αυτούς!!!

Παιδιά καλημέρα και από μένα!Αυτό λέει η λογική όλων των κανονικών ανθρώπων...ότι οι προσλήψεις γίνοντα πρώτα ΑΚΩ και μετά ΑΜΩ.Εγώ όμως το έζησα και αυτό πέρσι,αφού έκλαιγα 3 μέρες από τα νεύρα μου συνέχισα την ζωή μου... με καλέσανε μειωμένου και στην επόμενη φάση μετά από 2 εβδομάδες τα άτομα κάτω από μένα στον πίνακα τα καλέσανε πλήρους!
Συγνώμη που το αναφέρω αυτή τη δύσκολη στιγμή αλλά νιώθω πάλι να ξανανευριάζω με τόσα παράλογα.

Δεν υπάρχει λογική στην αναπλήρωση... Μόνο τύχη!

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4692 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 11:08:50 πμ »
συγγνωμη που έθιξα αυτό το θέμα και στεναχώρησα μερικούς, αλλά δεν ήθελα να εστιάσω εκεί, αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχουν άλλα κενά πλην των 900 που θα καλυφθούν με αυτή τη φάση... αν  ξέρει κάποιος κάτι για αυτό... αλλιώς, αν δεν υπάρχουν δλδ κενά, μετά το 900 θα περιμένουμε κάποια άδεια, που σημαίνει ότι μπορεί ναμην δουλέψουμε ποτέ... δεν ρώτησα αν θα είναι πληρους ή μειωμένου, αυτό κανείς δεν το ξέρει, μόνο η σοφή αννούλα, αλλά αν υπάρχουν περαιτέρω κενά.. ξέρει κανείς;
Planety αυτό σκεφτόμουνα κι'εγώ χθές μόλις είδα τα νούμερα.Ότι είναι πολλά για Α φάση.Αλλά δεν νομίζω να είναι τόσο οργανωμένοι ώστε να γνωρίζουν από τώρα όλα τα κενά.Και μην ξεχνάς ότι θα πάρει κάποιους και για Β'βάθμια.
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4693 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 11:09:10 πμ »
συγγνωμη που έθιξα αυτό το θέμα και στεναχώρησα μερικούς, αλλά δεν ήθελα να εστιάσω εκεί, αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχουν άλλα κενά πλην των 900 που θα καλυφθούν με αυτή τη φάση... αν  ξέρει κάποιος κάτι για αυτό... αλλιώς, αν δεν υπάρχουν δλδ κενά, μετά το 900 θα περιμένουμε κάποια άδεια, που σημαίνει ότι μπορεί ναμην δουλέψουμε ποτέ... δεν ρώτησα αν θα είναι πληρους ή μειωμένου, αυτό κανείς δεν το ξέρει, μόνο η σοφή αννούλα, αλλά αν υπάρχουν περαιτέρω κενά.. ξέρει κανείς;

Καλημέρα planety! Αυτό θα το μάθουμε μόνο αν πάρουμε κανένα τηλ στο υπουργείο να το διευκρινήσουμε ή θα δείξει τι γίνεται μετά την α φάση. Μπορεί κάποιοι να αρνηθούνε κ να διατηρηθούν τα κενά κ να γίνει β φάση με ό,τι άλλο κενό μπορεί να προκύψει από άδειες κλπ. Αν έχει κάποιος την διάθεση, ας πάρει ένα τηλ να ρωτήσει.
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:45:24 »

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4694 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 11:13:15 πμ »
ευχαριστώ πολύ πολύ για τις απαντήσεις σας! δυστυχώς είναι και η δευτεροβάθμια μεσα στα 900... σύμφωνα με τα όσα λένε δηλαδή... τι να πω, ελπίζω να γίνει και επόμενη φάση και να μην αργήσει όσο κι αυτή... μπας και δουλεψουμε νοέμβρη ή έστω δεκέμβρη...
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4695 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 11:23:11 πμ »
ευχαριστώ πολύ πολύ για τις απαντήσεις σας! δυστυχώς είναι και η δευτεροβάθμια μεσα στα 900... σύμφωνα με τα όσα λένε δηλαδή... τι να πω, ελπίζω να γίνει και επόμενη φάση και να μην αργήσει όσο κι αυτή... μπας και δουλεψουμε νοέμβρη ή έστω δεκέμβρη...
Συγνώμη ο Μπράτης γράφει 510 ΑΚΩ και 343 ΑΜΩ για Α'βάθμια ,δηλαδή για Β΄βάθμια ούτε 50 δεν θα πάρει?
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4696 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 11:26:27 πμ »
ευχαριστώ πολύ πολύ για τις απαντήσεις σας! δυστυχώς είναι και η δευτεροβάθμια μεσα στα 900... σύμφωνα με τα όσα λένε δηλαδή... τι να πω, ελπίζω να γίνει και επόμενη φάση και να μην αργήσει όσο κι αυτή... μπας και δουλεψουμε νοέμβρη ή έστω δεκέμβρη...
Συγνώμη ο Μπράτης γράφει 510 ΑΚΩ και 343 ΑΜΩ για Α'βάθμια ,δηλαδή για Β΄βάθμια ούτε 50 δεν θα πάρει?

το εγραψα βασισμένη σε αυτό που έγραψε μια κοπέλα πριν από λίγο, γιατι μιλησε με το υπουργείο και της ειπαν οτι τα εχουν μπροστά τους...

τα νούμερα που έγραψε ειναι: 488 ΑΚΩ, 279 ΑΜΩ και 136 για δευτεροβάθμια... συνολο 903...

οντως ο Μπρατης ειχε γραψει για περισσοτερα, αλλα αν ο αλλος σου λεει οτι το εχω μπροστα μου, δεν θα τον πιστεψεις;

ας ελπισουμε να ειναι και περισσοτερα ή εστω να υπαρχουν κι αλλα κενα να γινει κι αλλη φαση, συντομα.
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4697 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 11:33:09 πμ »
Προσωπική μου άποψη αλλά θεωρώ πως θα πάρει κι άλλους. Το γεγονός όμως ότι ξεκινάει από την πρώτη φάση να παίρνει ΑΜΩ δε μου αρέσει καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος fgtn

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4698 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 11:43:08 πμ »
Παιρνει ακω για να καλυψει κενα σε πρωινα. Παιρνει και αμω για να τους βαλει στα ολοημερα( εως 4.15) γιατι περυσι σε πολλους νομους πηραν ακω για τα κλασσικα ολοημερα(εως 4.15) και δεν ηξεραν τι να τους κανουν.Το λεω απο προσωπικη εμπειρια. Τωρα στα κοντα παντως δε βγαινουν οι πινακες.Θα τα βγαλουν μετα τις 3 ή αργα το βραδυ για να κερδισουν κι αλλη μερα.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4699 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 12:06:24 μμ »
να σας πω και εγω κατι να ευθυμησετε..............σημερα στα ιεκ του οαεδ και στην επας μου ανακοινωσαν οτι τις ωρες που ειχαν προκυρηχθει θα τις παρει η καθηγητρια μονιμη των γαλλικων για να συμπληρωσει ωραριο, η συναδελφος των γαλλικων εχει επαρκεια στα αγγλικα και οχι πτυχιο αγγλικης φιλολογιας. Το θεωρησα παρανομο και τηλ στα κεντρικα του οαεδ στην αθηνα και μου ειπαν οτι ισχυει 3 και 4 αναθεση σε επαρκειουχους....................επομενως τα συμπερασματα δικα σας για το τι προκειται να συμβει στο κοντινο μελλον με τους αλλους καθηγητες διαφορετικων ειδικοτητων οι οποιοι με την επαρκεια θα μπορουν να κανουν και επισημα αγγλικα στα δημοσια σχολεια. Οποιος/α ενδιαφερεται να τα ακουσει για την νομιμοτητα απο την υπευθυνη στην αθηνα μπορει να μου στειλει στο προσωπικο μου email μυνημα και να του δωσω το τηλεφωνο της υπευθυνης καθως και τα στοιχεια μου

Αμ τα έλεγε ο κυριούλης, ε μπόττλε οβ τίτσερζ φορ δε τιτσερζ...
Την επάρκεια τελικά δε την εφόνευσε ο γνωστός Επαρκειοφονιάς?
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4700 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 12:15:09 μμ »
να σας πω και εγω κατι να ευθυμησετε..............σημερα στα ιεκ του οαεδ και στην επας μου ανακοινωσαν οτι τις ωρες που ειχαν προκυρηχθει θα τις παρει η καθηγητρια μονιμη των γαλλικων για να συμπληρωσει ωραριο, η συναδελφος των γαλλικων εχει επαρκεια στα αγγλικα και οχι πτυχιο αγγλικης φιλολογιας. Το θεωρησα παρανομο και τηλ στα κεντρικα του οαεδ στην αθηνα και μου ειπαν οτι ισχυει 3 και 4 αναθεση σε επαρκειουχους....................επομενως τα συμπερασματα δικα σας για το τι προκειται να συμβει στο κοντινο μελλον με τους αλλους καθηγητες διαφορετικων ειδικοτητων οι οποιοι με την επαρκεια θα μπορουν να κανουν και επισημα αγγλικα στα δημοσια σχολεια. Οποιος/α ενδιαφερεται να τα ακουσει για την νομιμοτητα απο την υπευθυνη στην αθηνα μπορει να μου στειλει στο προσωπικο μου email μυνημα και να του δωσω το τηλεφωνο της υπευθυνης καθως και τα στοιχεια μου

Αμ τα έλεγε ο κυριούλης, ε μπόττλε οβ τίτσερζ φορ δε τιτσερζ...
Την επάρκεια τελικά δε την εφόνευσε ο γνωστός Επαρκειοφονιάς?
την φετινη χρονια εχουμε τα εξης.....για πρωτη φορα υποχρεωτικο τεβε για ολους στα σδε και προηγειται ο μονιμος αλλης ειδικοτητας επαρκειουχος με proficiency..........

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4701 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 12:17:18 μμ »
εγω βλεπω που πες-πες φτασαμε στις 300 κατι σελιδες και ονοματα τιποτα ακομα.... :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4702 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 12:17:53 μμ »
παιδια δε μας ειπατε αν οι 136 της β'βαθμιας ειναι πληρους γτ τοτε οι πληρους γινονται πανω απο 600.σας το διευκρινισαν?

Αποσυνδεδεμένος evdmen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4703 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 12:22:03 μμ »
παιδια δε μας ειπατε αν οι 136 της β'βαθμιας ειναι πληρους γτ τοτε οι πληρους γινονται πανω απο 600.σας το διευκρινισαν?

Σπάνια παίρνει ΑΜΩ η δευτεροβαθμια! Ενδεικτικά περσι πήραν μόνο έναν ΠΕ06 ΑΜΩ! Φαντάζομαι λοιπόν οτι εννοείται πως της δευτεροβάθμιας θα είναι ΑΚΩ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 678
Σύνολο: 679

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.