*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 851126 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5208 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 01:58:57 μμ »
Μόνιμη αγγλικού με 5 χρόνια προϋπηρεσία πήρε ήδη 870!!! Τι να πω... Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...
με αυτο το ποσο ειναι κυριολεκτικα γκρεμος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:06:00 »

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5209 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 02:31:29 μμ »
Χαρτί μισθοδοσίας δεν είδα. Είμαι ευκολόπιστη αλλά είναι κι αυτή έγκυρη πηγή. Δεν βγαίνεις πλέον ως εκπαιδευτικός-είτε μόνιμος είτε αναπληρωτής-κυρίως αν είσαι σε άλλη πόλη κι έχεις ενοίκια και μετακινήσεις. Και τονίζω, όχι δεν σε συμφέρει αλλά ΔΕΝ βγαίνεις!!! Άντε να δούμε με τις απεργίες τι θα κάνουμε!!

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5210 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 02:36:15 μμ »
Χαρτί μισθοδοσίας δεν είδα. Είμαι ευκολόπιστη αλλά είναι κι αυτή έγκυρη πηγή. Δεν βγαίνεις πλέον ως εκπαιδευτικός-είτε μόνιμος είτε αναπληρωτής-κυρίως αν είσαι σε άλλη πόλη κι έχεις ενοίκια και μετακινήσεις. Και τονίζω, όχι δεν σε συμφέρει αλλά ΔΕΝ βγαίνεις!!! Άντε να δούμε με τις απεργίες τι θα κάνουμε!!
Οk, ευχαριστω για την πληροφορηση, τωρα πια θα κοιμαμε ησυχος.................στα πιτσιρικια πως το λεμε οτι δεν ξαναπαμε jumbo!!!!!!!!!!!! και οχι μονο αυτο αλλα δεν παμε πουθενα..........και υπαρχουν και αλλοι που γινονται τριτεκνοι!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5211 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 02:41:50 μμ »
Μην τους το πεις! Θα το καταλάβουν μόνα τους!  8) Εναλλακτική, ηχογράφησε και παίζε συνέχεια τη διαφήμιση του Jumbo σταματώντας σαφώς στο σημείο που το παιδί παύει να ζητά. Χαίρομαι που βοήθησα στην αποκατάσταση του ύπνου σου!!  ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:06:00 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5212 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 02:52:57 μμ »
Μόνιμη αγγλικού με 5 χρόνια προϋπηρεσία πήρε ήδη 870!!! Τι να πω... Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...
ειναι δυνατον >:( >:( >:( >:( >:( >:(ν , το ειδες στο χαρτι μισθοδοσιας η απλα κλαίγεται..............κατι που το συνηθιζουμε σαν λαος................... ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

εκει καπου κυμαινοται οι μισθοι πλεον, δες κ το αναλογο θεμα εδω που το συζητανε οι μονιμοι, ποσο θα ειναι η μισθοδοσια τους τον οτωβρη.
τα ιδια ξερω κ εγω απο συγγενικο μου προσωπο. με 10+ χρονια προυπηρεσια, μεταπτυχιακο κ 2 παιδια τον οκτωβρη θα παρει καπου στα 900. τωρα 920 θα ειναι,  980 θα ειναι,   δεν ξερω. δεν ρωτησα το ακριβες ποσο. 

για να μην πουμε για οταν θα αρχισει να εφαρμοζεται το ενιαιο μισθολογιο....

Αποσυνδεδεμένος val_06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5213 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 03:10:25 μμ »
Η αλήθεια είναι οτι τα πράγματα πάνε συνεχώς προς το χειρότερο...όσο για τους τρίτεκνους, εγώ θαυμάζω ακόμα κ αυτούς που έχουν 1 ή 2 παιδιά, πόσο μάλλον να πάρεις απόφαση κ για τρίτο...οικονομικά και μόνο...
Εγώ το κουτάκι δεν το έβαλα, είμαι παντρεμένη και μένω στο νοίκι, οπότε σκέφτηκα ότι για 2 νοίκια ούτε λόγος. Παιδιά δεν έχω, αλλά και ούτε προβλέπεται με τέτοια κατάσταση! ::)

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5214 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 03:14:05 μμ »
Με πήραν στη Β-Δ Κυκλάδων....Να το τολμήσω να πάω;;;;;...Έχει κανείς εμπειρία;;;;

Κατ'αρχήν το ψευδώνυμό σου στο forum δεν συνάδει με τις σκέψεις σου αυτές ;)!!!!!Για 2 χρόνια θα αποκλειστείς αν δεν πας, νομίζω ότι θα έπρεπε να σκεφτείς νωρίτερα τις επιλογές σου...και όλα αυτά μόνο αν έχεις οικογένεια.Αν είσαι ελεύθερη δεν βρίσκω κανένα μείον. Φυσικά να πας!
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5215 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 03:16:44 μμ »
Η αλήθεια είναι οτι τα πράγματα πάνε συνεχώς προς το χειρότερο...όσο για τους τρίτεκνους, εγώ θαυμάζω ακόμα κ αυτούς που έχουν 1 ή 2 παιδιά, πόσο μάλλον να πάρεις απόφαση κ για τρίτο...οικονομικά και μόνο...
Εγώ το κουτάκι δεν το έβαλα, είμαι παντρεμένη και μένω στο νοίκι, οπότε σκέφτηκα ότι για 2 νοίκια ούτε λόγος. Παιδιά δεν έχω, αλλά και ούτε προβλέπεται με τέτοια κατάσταση! ::)

ελπιζω να ηταν σχημα λογου το τελευταιο συναδελφε  :) μην τους επιτρεπουμε να μας στερουν κ την ουσια της ζωης.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5216 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 03:19:31 μμ »
Η αλήθεια είναι οτι τα πράγματα πάνε συνεχώς προς το χειρότερο...όσο για τους τρίτεκνους, εγώ θαυμάζω ακόμα κ αυτούς που έχουν 1 ή 2 παιδιά, πόσο μάλλον να πάρεις απόφαση κ για τρίτο...οικονομικά και μόνο...
Εγώ το κουτάκι δεν το έβαλα, είμαι παντρεμένη και μένω στο νοίκι, οπότε σκέφτηκα ότι για 2 νοίκια ούτε λόγος. Παιδιά δεν έχω, αλλά και ούτε προβλέπεται με τέτοια κατάσταση! ::)

ελπιζω να ηταν σχημα λογου το τελευταιο συναδελφε  :) μην τους επιτρεπουμε να μας στερουν κ την ουσια της ζωης.  ;)

Συνάδελφε από το στόμα μου το πήρες!!!!Η ευτυχία αυτή των παιδιών και η υγεία μας δεν συγκρίνονται ούτε με τις αναπληρώσεις ούτε με την τρόικα.Και ούτε μπορούν να μπαίνουν αυτά σε καλούπι!Οπότε.......βουυυυυυυυυρρρρρρρρρ  ;)
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος ioannina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5217 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 03:22:55 μμ »
  και μενα δεν με πηραν με θεση 150 γιατι βγηκαν λιγα κενα στην ηπειρο ενω περυσι ημουν στην πολη μου.ξερει κανεις αν δεν δεχτεις αμω εχεις τις ιδιες συνεπειες με ακω??

Αποσυνδεδεμένος val_06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5218 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 03:31:52 μμ »
Η αλήθεια είναι οτι τα πράγματα πάνε συνεχώς προς το χειρότερο...όσο για τους τρίτεκνους, εγώ θαυμάζω ακόμα κ αυτούς που έχουν 1 ή 2 παιδιά, πόσο μάλλον να πάρεις απόφαση κ για τρίτο...οικονομικά και μόνο...
Εγώ το κουτάκι δεν το έβαλα, είμαι παντρεμένη και μένω στο νοίκι, οπότε σκέφτηκα ότι για 2 νοίκια ούτε λόγος. Παιδιά δεν έχω, αλλά και ούτε προβλέπεται με τέτοια κατάσταση! ::)

ελπιζω να ηταν σχημα λογου το τελευταιο συναδελφε  :) μην τους επιτρεπουμε να μας στερουν κ την ουσια της ζωης.  ;)

Συνάδελφε από το στόμα μου το πήρες!!!!Η ευτυχία αυτή των παιδιών και η υγεία μας δεν συγκρίνονται ούτε με τις αναπληρώσεις ούτε με την τρόικα.Και ούτε μπορούν να μπαίνουν αυτά σε καλούπι!Οπότε.......βουυυυυυυυυρρρρρρρρρ  ;)

Ναι,ρε, παιδιά, καταλαβαίνετε τι θέλω να πω...όχι οτι θα μου καθορίσει η οικονομία τη ζωή, αλλά να μην ξέρω που θα είμαι κάθε Σεπτέμβρη; Μου φαίνεται αδύνατο να σέρνω ένα παιδάκι μαζί μου κάθε φορά, ή να το μεγαλώσουν γιαγιάδες, έτσι το λέω. Δίκιο έχετε, και καλά κάνατε και το επισημάνατε!

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5219 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 04:38:01 μμ »
  και μενα δεν με πηραν με θεση 150 γιατι βγηκαν λιγα κενα στην ηπειρο ενω περυσι ημουν στην πολη μου.ξερει κανεις αν δεν δεχτεις αμω εχεις τις ιδιες συνεπειες με ακω??

για τους ΑΜΩ ισχυει οτι και γι'αυτους που ειναι πληρους. οποτε αν αρνηθεις θεση ΑΜΩ αποκλειεσαι για τη χρονια που τρεχει καθως και για την επομενη.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος manos9

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5220 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 05:27:22 μμ »
Καθολου κενά για ΑΚΩ μεινανε ή καλυφθηκαν όλα και απο δω και πέρα μόνο ΑΜΩ; Kαι επίσης αν καμια/κανείς απο εσάς εχει ιδέα για το ποτε θα βγει η δευτερη φαση...;

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 614
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #5221 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 06:17:35 μμ »
παιδιά cool. Γίναμε τρίτεκνοι πριν την κρίση βασιζόμενοι στο ότι είμαστε σε μια ειδικότητα που έχει λεφτά και έξω από το σχολείο. Τα μικρά δεν κοστίζουν και τόσο, όταν μεγαλώσουν σκέφτομαι τί θα κάνω. Αν και τώρα πια τα πάντα γίνονται μεγάλο θέμα.
Και για το μισθό που διάβασα: οι μόνιμοι παίρνουν σημαντικά λιγότερα από τους αναπληρωτές. Επίσης πολλοί έχουν συνδέσει το μισθό με το δάνειό τους. Είχα πέρισι συνάδελφο που έπαιρνε 15θήμερο κάτω από 500.
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162177
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 703
Σύνολο: 719

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.