*

Αποστολέας Θέμα: Πτυχίο Αγγλικών Bulats  (Αναγνώστηκε 90105 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GAUSS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πτυχίο Αγγλικών Bulats
« Απάντηση #70 στις: Ιούνιος 29, 2014, 01:01:52 μμ »
210€? 95€ γράφει το επίσημο site. Επίσης την πλατφόρνα την βρήκα στην Αγ Παρασκευη στα 200€ και ας μενω σχεδον 700χλμ μακρυα απο εκεί... Μάλιστα ήταν το μοναδικό φροντιστήριο που μου απάντησε σε ότι και αν τους ρωτησα. Αν θέλει κάποιος κάτι παραπαναω ας στειλει pm ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πτυχίο Αγγλικών Bulats
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:42:23 »

Αποσυνδεδεμένος saint

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πτυχίο Αγγλικών Bulats
« Απάντηση #71 στις: Ιούνιος 30, 2014, 02:06:15 πμ »
ΕΧΕΙς ΔΙΚΙΟ 130!! 95 ηταν να δωσεις σε  ξενοδοχειο και 130 στο φροντιστηριο..  Μπερδευτηκα, γιατι εδωσα και άλλα λεφτά για να μου ξαναναοικει η πλατφορμα αφου δεν περασα. Το διορθωνω τώρα!
***

Αποσυνδεδεμένος GAUSS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πτυχίο Αγγλικών Bulats
« Απάντηση #72 στις: Ιούνιος 30, 2014, 07:53:27 μμ »
Από την πλατφόρμα έμεινες ευχαριστημένος? Εννοώ είχε καμμία σχέση με τις εξετάσεις? Ρωτάω γιατι δεν έχω δώσει ακόμα και δεν ξέρω αν θα πρέπει να βασιστώ μόνο σε αυτή ή να διαβάσω και κάποια άλλα πράγματα πχ την απευθείας on line πλατφόρμα του Bulats (κοστίζει μόνο 10 λίρες...)

Αποσυνδεδεμένος saint

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πτυχίο Αγγλικών Bulats
« Απάντηση #73 στις: Ιούλιος 07, 2014, 01:15:24 μμ »
Για να σου ειαμι απολυτα ειλικρινεις ειχε πολλες ομοιοτητες, ειχε κειμενα που σχεδον ηταν ιδια στο reading και το Listening  που ομως αυτο εμενα περισσοτερο με δυσκολεψε γιατι ειχα ανασφαλεια, προσπαθουσα να θυμηθω τι ειχα απαντησει στην πλατφορμα και τα εκανα μανταρα!
***

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πτυχίο Αγγλικών Bulats
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:42:23 »

Αποσυνδεδεμένος desp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πτυχίο Αγγλικών Bulats
« Απάντηση #74 στις: Αύγουστος 26, 2014, 03:11:59 μμ »
210€? 95€ γράφει το επίσημο site. Επίσης την πλατφόρνα την βρήκα στην Αγ Παρασκευη στα 200€ και ας μενω σχεδον 700χλμ μακρυα απο εκεί... Μάλιστα ήταν το μοναδικό φροντιστήριο που μου απάντησε σε ότι και αν τους ρωτησα. Αν θέλει κάποιος κάτι παραπαναω ας στειλει pm ;)
καλησπέρα μήπως μπορείς να μου στείλεις επιπλέον πληροφορίες για την πλατφόρμα που λες; έμεινες ευχαριστημένος;

Αποσυνδεδεμένος GAUSS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πτυχίο Αγγλικών Bulats
« Απάντηση #75 στις: Αύγουστος 27, 2014, 11:40:15 πμ »
Δεν έχω δώσει ακόμα εξετάσεις αλλά γενικά άκουσα καλά λόγια για την πλατφόρμα. Από τη στιγμή που το bulats δεν έχει προφορικά και έκθεση νομίζω ότι αξίζει τα χρήματα της. 10 ώρες μάθημα να κάνεις θα σου βγει πιο πολλά απο ότι η πλατφόρμα. Επιπλέον μαθαίνεις με το ρυθμό σου όποτε θες και όσο θες...
Η πλατφόρμα έχει 2 επίπεδα το ένα σε πάει μέχρι C1 (το τελείωσα) και το άλλο μέχρι C2 (θα το αρχίσω απο εβδομάδα). Περιέχει 20 + 10 μαθήματα και το κάθε μάθημα περιλαμβάνει γραμματική (συνοπτική), reading, listening, exercises και ασκήσεις με λεξιλόγιο. Γενικά το λεξιλόγιο έχει κάποιους οικονομικούς όρους αλλά οχι φοβερά πράγματα. Για κάποιον που ξέρει βασικά Αγγλικά νομίζω είναι ότι πρέπει για επίπεδο Β2 και C1. Για το C2 θέλει δουλεια μιας και χρειάζεσαι υψηλό ποσοστό >90% και το παραμικρό λάθος κοστίζει. Αν το επίπεδο κάποιου είναι πολύ χαμηλό (πχ Α2) τότε χρειάζεται κάποιον άλλο τρόπο για να βελτιωθεί...

Αποσυνδεδεμένος katerina1981

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πτυχίο Αγγλικών Bulats
« Απάντηση #76 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 12:41:56 μμ »
Καλημέρα! Σκέφτομαι και εγώ να δώσω το συγκεκριμένο πτυχίο για C2. Μετά από έρευνα στο ιντερνετ αποφάσισα να αγοράσω το Success in BULATS ->Andrew Betsis .Θα ήθελα να ρωτήσω γιατί δεν έχω καταλάβει: το βιβλίο γράφει ότι περιέχει διάφορα τεστ. Είναι τα ίδια τεστ που κάνουν και στο φροντιστήριο ή πρέπει να πάω φροντιστήριο. Αν διαβάσω μόνο αυτό το βιβλίο είμαι καλυμμένη? Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος giannismell

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πτυχίο Αγγλικών Bulats
« Απάντηση #77 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 11:49:50 μμ »
 παιδια καλησπερα...θα ήθελα να ρωτησω αν αυτο το bulats που εχει εδω(https://eshop.cambridgeesol.org/Pages/Product.aspx?category=Business%20English(eSOLPublicationCatalogOnNet)&cat=VirtualESOLCatlog&id=IN00000028(eSOLPublicationCatalogOnNet)) ειναι αυτο που κανουν τα φροντιστηρια ή στα φροντηστηρια κανουν αλλο?ασχετα νε τουσ καθηγητες! και άμα είναι μπορεισ με μονο αυτο να παρεις lower ή χρειαζεται και κανενα βιβλιο για καποιον που είναι κακος προς μετριος!σας παρακαλω αν μπορειτε ας απαντηση καποιος γιατι με ενδιαφερει πολυ!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 09, 2014, 11:54:46 μμ από giannismell »

Αποσυνδεδεμένος GAUSS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πτυχίο Αγγλικών Bulats
« Απάντηση #78 στις: Σεπτέμβριος 18, 2014, 10:46:41 μμ »
H εδώ πλατφόρμα που χρησιμοποιούν τα φροντιστήρια είναι άλλη. Για κάποιον που το επίπεδο του δεν είναι τουλάχιστον σε Β1 κατα τη γνώμη μου θα ήταν πολύ χρήσιμο ένα βιβλίο γραμματικής. Υπάρχει η γραμματική και στην πλατφόρμα αλλά είναι κάπως επιφανειακη... Γενικά για επίπεδο Β2 και C1 είναι αρκετά εφικτό για το C2 όμως θέλει δουλειά...

Αποσυνδεδεμένος pati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 253
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πτυχίο Αγγλικών Bulats
« Απάντηση #79 στις: Σεπτέμβριος 20, 2014, 10:12:49 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,
ενδιαφέρομαι και εγώ για το Bulats και μόλις τώρα είδα ότι υπάρχει το θέμα στο forum.
Είμαι αρκετά μπερδεμένη μιας και ήδη έχω C1 TOEIC και δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό το C2 στο Bulats. Με το Τoeic ήταν πιο ξεκάθαρα τα πράγματα μιας και υπήρχε πολύ υλικό στο internet για εξάσκηση ,με το Bulats όμως δεν είναι έτσι από το λίγο που έψαξα. Μήπως τελικά υπάρχει δωρεάν υλικό on line όπως το toeic ή πρέπει μόνο να πληρώσεις;  Μένω σε επαρχία και οι καθηγητές γενικά δεν είναι ενημερωμένοι πέρα από τα γνωστά πτυχία.
Η πλατφόρμα που αναφέρετε οι περισσότεροι είναι η http://www.elearning.edu.gr; Απ΄ότι είδα στοιχίζει 200 ευρώ, βοηθάει πραγματικά για C2; Υπάρχει κάτι καλύτερο;  Με πόσα λάθη παίρνεις το C2;
Συγγνώμη για τις απανωτές ερωτήσεις αλλά πραγματικά πιστεύω για τους περισσότερους από μας που θέλουμε αυτό το επίπεδο, είναι πολύ δύσκολο να αποφασίσουμε για το αν αξίζει, μιας και ο κίνδυνος να πέσουμε ξανά στο C1 είναι πολύ μεγάλος.

Αποσυνδεδεμένος pati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 253
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πτυχίο Αγγλικών Bulats
« Απάντηση #80 στις: Σεπτέμβριος 20, 2014, 10:13:19 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,
ενδιαφέρομαι και εγώ για το Bulats και μόλις τώρα είδα ότι υπάρχει το θέμα στο forum.
Είμαι αρκετά μπερδεμένη μιας και ήδη έχω C1 TOEIC και δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό το C2 στο Bulats. Με το Τoeic ήταν πιο ξεκάθαρα τα πράγματα μιας και υπήρχε πολύ υλικό στο internet για εξάσκηση ,με το Bulats όμως δεν είναι έτσι από το λίγο που έψαξα. Μήπως τελικά υπάρχει δωρεάν υλικό on line όπως το toeic ή πρέπει μόνο να πληρώσεις;  Μένω σε επαρχία και οι καθηγητές γενικά δεν είναι ενημερωμένοι πέρα από τα γνωστά πτυχία.
Η πλατφόρμα που αναφέρετε οι περισσότεροι είναι η http://www.elearning.edu.gr; Απ΄ότι είδα στοιχίζει 200 ευρώ, βοηθάει πραγματικά για C2; Υπάρχει κάτι καλύτερο;  Με πόσα λάθη παίρνεις το C2;
Συγγνώμη για τις απανωτές ερωτήσεις αλλά πραγματικά πιστεύω για τους περισσότερους από μας που θέλουμε αυτό το επίπεδο, είναι πολύ δύσκολο να αποφασίσουμε για το αν αξίζει, μιας και ο κίνδυνος να πέσουμε ξανά στο C1 είναι πολύ μεγάλος.

Αποσυνδεδεμένος Isla

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πτυχίο Αγγλικών Bulats
« Απάντηση #81 στις: Σεπτέμβριος 20, 2014, 11:03:09 μμ »
Όταν λες ότι έχεις το C1 TOEIC, εννοείς το κανονικό C1 ή αυτό που αναγνωρίζει ο ΑΣΕΠ?

Αποσυνδεδεμένος pati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 253
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πτυχίο Αγγλικών Bulats
« Απάντηση #82 στις: Σεπτέμβριος 21, 2014, 12:09:46 πμ »
Απ΄ό,τι θυμάμαι το score στο Toeic για C1 είναι από 795-900 και αυτό αναγνωρίζει και ο Ασεπ. Έπιασα 880, δεν ξέρω τί εννοείς όταν λες "το κανονικό", ίσως δεν είμαι ενημερωμένη.... Εκτός αν εννοείς ότι μπορεί κάποιος να ξεπεράσει το 905 και να πιστοποιείται για C2 , όχι όμως για τον Ασεπ....Γι΄αυτό ενδιαφέρομαι για το Bulats, γνωρίζεις κάτι γι΄αυτό;
Πάντως και στο Τoeic για 5 ερωτήσεις δεν έφτασα το C2 και δεν ήταν θέμα γνώσεων, ήταν καθαρά θέμα χρόνου, δεν προλαβαίνεις να πάρεις ανάσα, πρόλαβα μόνο να ρίξω μια ματιά στα δυο τελευταία reading παρόλο που είχα εξασκηθεί με ό,τι υπήρχε στο internet. Με το bulats γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τέτοια πίεση χρόνου;

Αποσυνδεδεμένος Isla

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πτυχίο Αγγλικών Bulats
« Απάντηση #83 στις: Σεπτέμβριος 21, 2014, 12:18:54 πμ »
Διεθνώς το επίπεδο C1 στο TOEIC είναι από το σκορ 945 και πάνω, ενώ C2 θεωρείται μόνο το 990 (όλες οι ερωτήσεις σωστές χωρίς ούτε ένα λάθος). Ο ΑΣΕΠ σε μια παγκόσμια πρωτοτυπία αναγνωρίζει ως C1 σκορ που στην πραγματικότητα αντιστοιχούν στο επίπεδο B2.

Αυτό που θέλω να πω δηλαδή είναι πως αν έχεις πιάσει 880 στο TOEIC είσαι αντικειμενικά πολύ μακριά από το C2.

Για του λόγου το αληθές: http://www.upce.cz/jc/certifikaty/toeic/can-do.pdf

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159796
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 314
Σύνολο: 322

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.