*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση  (Αναγνώστηκε 139054 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #672 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:03:18 πμ »
Ρε παιδιά, πώς γίνεται όμως ο Καψαλάκης να λέει ότι β' φάση θα πάρει περίπου 500 νηπιαγωγούς. Άκουσα κι εγώ τον Μπράτη σήμερα και μίλησε για πρωτοβάθμια: 1600 κενά συνολικά στις 36 από τις 58 περιφέρειες. Πόσοι είναι οι νηπιαγωγοί στο σύνολο των περιφερειών είναι το θέμα. Ο Καψαλάκης χτες μου απάντησε πάντως να μην τους ακούμε αυτούς (του Υπουργείου) για τα κενά, γιατί λένε ψέμματα. :-\
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:19:41 »

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #673 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:12:00 πμ »
μην το ψαχνεις στο υπουργειο λενε οτι τους συμφερει εδω τα σχολεια αρχισαν κ η α΄φαση δεν τοποθετηθηκε ακομη .
εχουν το θρασος να βγαινουν στα καναλια κ να λενε οτι πετυχαν το στοχο τους κ τους εμειναν λιγα κενα.
το μπρατη τον ακουσα χθες στο ραδιοφωνο  εκρυβε λογια για να μην τους εκθεσει , ολοι παιζουν το παιχνιδι τους.
μιλησε παντως για τις 36 περιφερειες που ειχε ενημερωση οτι εχουν γυρω στα 400 κενα οι νηπιαγωγοί
μαρακι

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #674 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:16:10 πμ »
Δηλαδή, επανερχόμαστε στο 500+ του Καψαλάκη, μακάρι! Άκουσα σήμερα τον Μπράτη που συμφωνούσε με την υπουργό ότι φέτος τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα από άλλες χρονιές. Τι εννοούσε ο ποιητής; Τα κενά στους νηπιαγωγούς π.χ. ήταν ίδια. 1660 άτομα πήρε συνολικά φέτος, 1651 συνολικά πήρε πέρυσι μέχρι τις 4 Σεπτεμβρίου. Ποια είναι η καλύτερη φετινή κατάσταση;
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος irini123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #675 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:23:18 πμ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:19:41 »

Αποσυνδεδεμένος vatraxaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #676 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:40:30 πμ »
http://www.skai.gr/player/radio/?mmid=204898
ή στραβός είναι ο γυαλός ή στραβά αρμενίζουμε...τι να πω συνάδελφοι..τόση σιγουριά οτι δεν έχουμε κενά πια...

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #677 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:41:23 πμ »
Δηλαδή, επανερχόμαστε στο 500+ του Καψαλάκη, μακάρι! Άκουσα σήμερα τον Μπράτη που συμφωνούσε με την υπουργό ότι φέτος τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα από άλλες χρονιές. Τι εννοούσε ο ποιητής; Τα κενά στους νηπιαγωγούς π.χ. ήταν ίδια. 1660 άτομα πήρε συνολικά φέτος, 1651 συνολικά πήρε πέρυσι μέχρι τις 4 Σεπτεμβρίου. Ποια είναι η καλύτερη φετινή κατάσταση;



για οσφυοκαμπτες εχεις ακουσει?
εεε... ο μπρατης ειναι ενας απ αυτους δεν εχει τα κοτσια να τους παει κοντρα αφου τον στηριζει η παραταξη τους
μαρακι

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #678 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:51:31 πμ »
Ε, τότε ποιος θα πιέσει για παραπάνω προσλήψεις αν όχι η ΔΟΕ;
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος vatraxaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #679 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:54:49 πμ »
Ε, τότε ποιος θα πιέσει για παραπάνω προσλήψεις αν όχι η ΔΟΕ;
συνάδελφοι ας σκεφτούμε λογικά..δεν μπορεί στα δημοτικά να ναι μόνο τόσα λίγα τα κενά!! και αφού ήξερε οτι υπάρχει πλεονάζον εκπαιδευτικό προσωπικό για ποιο λόγο εξασφάλισε 7817 πιστώσεις και δεν έπαιρνε μόνο 5500;; κάτι δεν μας λέει καλά η υπουργέσσα μας...αχ κάθε μέρα και άλλα ακούμε δεν μπορώ ρε παιδιά...ας μας έλεγαν μια ξεκάθαρη απάντηση..τόσους θα πάρει και τέρμα να τελειώνουμε...εγώ πάντως ήδη βρήκα δουλειά..αν μου κάτσει η αναπλήρωση καλώς..δεν σκάω άλλο!!!

Αποσυνδεδεμένος nanakimou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #680 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:57:24 πμ »
http://www.skai.gr/player/radio/?mmid=204898

Είναι παράτυπο να ζητάει ο νηπιαγωγός χρήματα από τους γονείς …δεκτό μήπως πρέπει να κανείς κάτι γι αυτό Αννούλα???...Όπως επίσης πολλά δεν ξέρω δεν απαντώ άκουσα…. το μόνο που ήξερε να πει είναι ότι καλύφθηκαν τα περισσότερα κενά!!!

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #681 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 12:01:59 μμ »
συνάδελφοι ας σκεφτούμε λογικά..δεν μπορεί στα δημοτικά να ναι μόνο τόσα λίγα τα κενά!! και αφού ήξερε οτι υπάρχει πλεονάζον εκπαιδευτικό προσωπικό για ποιο λόγο εξασφάλισε 7817 πιστώσεις και δεν έπαιρνε μόνο 5500;; κάτι δεν μας λέει καλά η υπουργέσσα μας...αχ κάθε μέρα και άλλα ακούμε δεν μπορώ ρε παιδιά...ας μας έλεγαν μια ξεκάθαρη απάντηση..τόσους θα πάρει και τέρμα να τελειώνουμε...εγώ πάντως ήδη βρήκα δουλειά..αν μου κάτσει η αναπλήρωση καλώς..δεν σκάω άλλο!!!
Και πολύ καλά έκανες! Δεν είναι να βασίζεσαι σ' αυτούς. Όσο για τις πιστώσεις με 600 ακόμα περίπου νηπιαγωγούς θα τις εξαντλήσει. Αν βάλεις μέσα και τους 1000+ που πήρε αναπληρωτές ειδικότητες στα 800 πιλοτικά δημοτικά. Σύμφωνα όμως για τον Καψαλάκη: "Τα περί πιστώσεων είναι προς λαϊκή κατανάλωση. Από 'δω και κάθε πρόσληψη θα την πετύχουμε με αγώνα κι αγωνία"...
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος irini123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #682 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 12:19:45 μμ »
http://www.skai.gr/player/radio/?mmid=204898

Είναι παράτυπο να ζητάει ο νηπιαγωγός χρήματα από τους γονείς …δεκτό μήπως πρέπει να κανείς κάτι γι αυτό Αννούλα???...Όπως επίσης πολλά δεν ξέρω δεν απαντώ άκουσα…. το μόνο που ήξερε να πει είναι ότι καλύφθηκαν τα περισσότερα κενά!!!



Και εκτός απο "δεν ξέρω", είπε και ένα " δεν το ξέρω, SOORRYYY" αν το ακουσατε... Ουτε το "συγγνωμη" δεν μπορεί να πει...
Και στην τελική μιλάει για 300 κατι κενα σε νηπιαγωγούς (που προσωπικα πιστεύω πως είναι πολυ περισσότερα...) αλλα 300 Χ 25 παιδια= 7500 παιδιά χωρίς νηπιαγωγό και αντί να μας το λεει και να ντρέπεται, περηφανευεται κιόλας, ΜΟΟΟΟΝΟ τόσα λίγα κενα..
Και ΕΕΕΕΝΑΣ απο όλους αυτούς τους δημοσιογράφους δεν μπορεί να ρωτήσει αν σε αυτά τα λιγα κενά που αναφέρει έχει υπολογίσει και αυτούς που θα φύγουν μετα τις 10 Οκτωβρη ή οχι... να δούμε τι θα απαντήσει?
Ωραία, είναι παράτυπο να ζητάμε λεφτά αλλά μου λες πως θα ζωγραφίζουν τα νήπια, αν δεν αγοράσουμε Α4, μαρκαδόρους κ.α. αφου τα λεφτά που δίνει το Υπουργείο είναι πενιχρα?
Που το αυτονόητο, το να έχουν τα παιδια δασκάλους και βιβλία το περηφανευεται λες και τετραγώνισε τον κύκλο....


Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #683 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 12:28:40 μμ »
Ωραία, είναι παράτυπο να ζητάμε λεφτά αλλά μου λες πως θα ζωγραφίζουν τα νήπια, αν δεν αγοράσουμε Α4, μαρκαδόρους κ.α. αφου τα λεφτά που δίνει το Υπουργείο είναι πενιχρα?
Που το αυτονόητο, το να έχουν τα παιδια δασκάλους και βιβλία το περηφανευεται λες και τετραγώνισε τον κύκλο....
+++++++++++++++++++
Ας στείλει κάποιος την ερώτηση στο email του ραδιοφώνου του ΣΚΑΪ.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος vatraxaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #684 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 12:38:51 μμ »
Ωραία, είναι παράτυπο να ζητάμε λεφτά αλλά μου λες πως θα ζωγραφίζουν τα νήπια, αν δεν αγοράσουμε Α4, μαρκαδόρους κ.α. αφου τα λεφτά που δίνει το Υπουργείο είναι πενιχρα?
Που το αυτονόητο, το να έχουν τα παιδια δασκάλους και βιβλία το περηφανευεται λες και τετραγώνισε τον κύκλο....
+++++++++++++++++++
Ας στείλει κάποιος την ερώτηση στο email του ραδιοφώνου του ΣΚΑΪ.
εγώ έστειλα στον Καψαλακη..λογικά μεσημέρι θ απαντήσει..οπότε σας ενημερώνω πάλι από το απογεύμα..

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #685 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 12:40:26 μμ »
εγώ έστειλα στον Καψαλακη..λογικά μεσημέρι θ απαντήσει..οπότε σας ενημερώνω πάλι από το απογεύμα..
Ok! Άκουσε κανείς τη συνέντευξη της υπουργού; Είπαν τιποτ' άλλο σημαντικό;
ΠΕ60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32321
  • Τελευταία: ikaramper
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161450
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 334
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 257
Σύνολο: 261

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.