*

Αποστολέας Θέμα: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011  (Αναγνώστηκε 461802 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #756 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 04:28:29 μμ »
ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΝΑΡΕΙ ΟΛΑ ΣΚΟΠΙΜΑ ΩΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΟΠΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΜΜΕ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗ ΝΕΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ............

ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ ΜΕ ΚΕΝΑ...ΤΑ ΜΜΕ ΔΕ ΘΑ ΑΣΧΟΝΟΥΝΤΑΙ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:20:56 »

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #757 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 04:40:22 μμ »
Ειναι ολα τελεια?? Γιατι ηδη βιωνουμε ενα μπαχαλο...

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #758 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 04:50:51 μμ »
 Πάντως αν στον Πειραιά καλυφθούν όλα τα λειτουργικά κενά από τον κατάλογο που έχει δημοσιεύσει η Δ. Πειραιά τότε θα έχουμε υπεράριθμους.. Δεν ξέρω που δεν πιστεύω, να έχουν υπολογιστεί και οι συνταξιοδοτήσεις... Αύριο θα τηλεφωνήσω για να ρωτήσω....

Αποσυνδεδεμένος LEONTITO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #759 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 04:52:52 μμ »
Ειναι ολα τελεια?? Γιατι ηδη βιωνουμε ενα μπαχαλο...
Εσύ κι εμείς μπορεί να καταλαβαίνουμε ότι φέτος είναι η πιο μπάχαλο χρονιά και δε φταίει η έλλειψη χρημάτων. Φταίει η ασυνεννοησία, η διπλή γλώσσα, τα ψέματα κ.λ.π.Αλλά για την που@Άννα είναι η ευκαιρία της επικοινωνιακά να πλασάρει το προφίλ της υπουργού που έκοψε τις αποσπάσεις (άσχετο αν έκανε τις ίδιες), που κάλυψε όλα τα κενά (άσχετο που δεν τα κάλυψε), που έβαλε τους τεμπέληδες να δουλεύουν νυχθημερόν (άσχετα που αποσπασμένοι και αναπληρωτές παρακαλάνε να τους τοποθετήσουν για να μπουν σε τάξη επιτέλους) που έκοψε τους διορισμούς γιατί τόσα χρόνια γίνονταν σπατάλες (άσχετα αν αυτό ισχύει εν μέρει), που δε θα διορίζεται κανένας χωρίς ΑΣΕΠ (άσχετα που οι διοριστέοι έμειναν εκτός). Κι ο κόσμος την πιστεύει (ή έστω προς το παρόν), γιατί την αβαντάρουν και οι άθλιοι πουλημένοι μαλ@@@@μένοι δημοσιογράφοι, και απέναντι στην τρόικα είναι εντάξει αφού οι ίδιοι μετρούν τα αποτελέσματα του κάθε υπουργείου μόνο με οικονομικά κριτήρια, και απέναντι στη Λέσχη είναι εντάξει, αφού έκανε την παιδεία μπου@@έλο. Μπορείτε να σκεφτείτε πιο πετυχημένη υπουργό;Γιατί να την ανασχηματίσει ο ΓΑΠ; Έχει και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο.  

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:20:56 »

Αποσυνδεδεμένος sunsmile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Tι νόημα έχει να φοβάσαι αυτό που θα'ρθει;"
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #760 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 05:03:42 μμ »
Παιδια θα τρελαθώ έτσι που πάω.Ας ηρεμήσουμε λίγο. Έχω φτάσει στο σημείο να ανησυχώ και εγώ που είμαι μέσα στην επόμενη 50αδα για τη β φάση. Φοβάμαι ότι επειδή αποδέχτηκα τη θέση αναπληρωτή μειωμένου ωραρίου μόνο στην  Α και Β Ηρακλείου και δήλωσα όχι στις λοιπες περιοχές μειωμένου ,ότι κινδυνεύω να μείνω απ' έξω. Φυσικά δήλωσα ναι σε όλη την Ελλάδα για ακω. Περίμενα ότι με συμπληρωμένο 24 μηνο δε θα χω πρόβλημα. Τώρα έχω αρχίσει να αμφιβάλλω.. :'(
Είμαι υπερβολική ;...



Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #761 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 05:04:09 μμ »
 Πληροφορία από μαθητή.... Καθηγήτρια που πέρσι δίδασκε Αγγλικά φέτος διδάσκει Ιστορία.... Α ΕΠΆΛ Κορυδαλλού..... Τέλεια.... ΟΛΜΕ .... συνέχισε κοιμάσαι.... Εμείς σπουδάζουμε φιλόλογοι και μας παίρνουν τη δουλειά οι καθηγήτριες Αγγλικών... Για να τολμήσει ένας φιλόλογος να πάρει 1 ώρα στο δημοτικό να σας πω εγώ τι θα γίνει από τη ΔΟΕ... Μόνο που δεν θα μας κρεμάσουν..... Πρέπει να ξυπνήσουμε.... Μας παίρνουν τη δουλειά μας.....

Αποσυνδεδεμένος maira 230

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν αντέχω τη μιζέρια!!
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #762 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 05:10:42 μμ »
Ειναι ολα τελεια?? Γιατι ηδη βιωνουμε ενα μπαχαλο...
Εσύ κι εμείς μπορεί να καταλαβαίνουμε ότι φέτος είναι η πιο μπάχαλο χρονιά και δε φταίει η έλλειψη χρημάτων. Φταίει η ασυνεννοησία, η διπλή γλώσσα, τα ψέματα κ.λ.π.Αλλά για την που@Άννα είναι η ευκαιρία της επικοινωνιακά να πλασάρει το προφίλ της υπουργού που έκοψε τις αποσπάσεις (άσχετο αν έκανε τις ίδιες), που κάλυψε όλα τα κενά (άσχετο που δεν τα κάλυψε), που έβαλε τους τεμπέληδες να δουλεύουν νυχθημερόν (άσχετα που αποσπασμένοι και αναπληρωτές παρακαλάνε να τους τοποθετήσουν για να μπουν σε τάξη επιτέλους) που έκοψε τους διορισμούς γιατί τόσα χρόνια γίνονταν σπατάλες (άσχετα αν αυτό ισχύει εν μέρει), που δε θα διορίζεται κανένας χωρίς ΑΣΕΠ (άσχετα που οι διοριστέοι έμειναν εκτός). Κι ο κόσμος την πιστεύει (ή έστω προς το παρόν), γιατί την αβαντάρουν και οι άθλιοι πουλημένοι μαλ@@@@μένοι δημοσιογράφοι, και απέναντι στην τρόικα είναι εντάξει αφού οι ίδιοι μετρούν τα αποτελέσματα του κάθε υπουργείου μόνο με οικονομικά κριτήρια, και απέναντι στη Λέσχη είναι εντάξει, αφού έκανε την παιδεία μπου@@έλο. Μπορείτε να σκεφτείτε πιο πετυχημένη υπουργό;Γιατί να την ανασχηματίσει ο ΓΑΠ; Έχει και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο.  
Συμφωνώ.......
Και φτάνω να ντρέπομαι για λογαριασμό τους../της.... >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος maira 230

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν αντέχω τη μιζέρια!!
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #763 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 05:15:10 μμ »
Πληροφορία από μαθητή.... Καθηγήτρια που πέρσι δίδασκε Αγγλικά φέτος διδάσκει Ιστορία.... Α ΕΠΆΛ Κορυδαλλού..... Τέλεια.... ΟΛΜΕ .... συνέχισε κοιμάσαι.... Εμείς σπουδάζουμε φιλόλογοι και μας παίρνουν τη δουλειά οι καθηγήτριες Αγγλικών... Για να τολμήσει ένας φιλόλογος να πάρει 1 ώρα στο δημοτικό να σας πω εγώ τι θα γίνει από τη ΔΟΕ... Μόνο που δεν θα μας κρεμάσουν..... Πρέπει να ξυπνήσουμε.... Μας παίρνουν τη δουλειά μας.....
Θα μου επιτρέψεις να γελάσουμε λίγο...Και η ΟΛΜΕ λοιπόν θέλει τον Germano της
Καλά τα λέμε, αλλά αποτέλεσμα πότε κ αν θα δούμε....

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #764 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 05:19:44 μμ »
 Καλό Μαράκι... Μόνο που αυτό το αστείο έχει ξαναειπωθεί...

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #765 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 05:21:03 μμ »
Συνάδελφοι, επιβεβαιώνω ότι τα περισσότερα κενά από τις συνταξιοδοτήσεις δεν έχουν φανεί και φοβάμαι ότι δε θα φανούν στη Β΄αλλά στη Γ΄φάση. Προχθές βρέθηκα σε τραπέζι του συλλόγου διδασκόντων του περσινού μου σχολείου (Α΄Θεσσαλονίκης, η οποία έχει ρεκόρ συνταξιοδοτήσεων) που το οργάνωσε ο υπό συνταξιοδότηση διευθυντής μας. Λοιπόν, μόνο στο σχολείο μου 10 καθηγητές βγαίνουν σε σύνταξη αλλά οι εννέα είναι ακόμα στο σχολείο, γιατί εξάντλησαν το χρονικό περιθώριο με τις αιτήσεις, μόνο η μία ήταν σίγουρη και κατέθεσε νωρίς αίτηση. Τα κενά αυτά θα φανούν στις 8 Οκτώβρη, μέχρι τότε θα είναι στο σχολείο! Επίσης, μου είπαν ότι έχει δοθεί σιωπηρή παράταση για ανάκληση συνταξιοδότησης μέχρι τέλος του μήνα-αρχές του άλλου... που σημαίνει ότι εγώ π.χ. που περιμένω τη Β΄φάση (αφού με προσπέρασε το σύστημα στην Α΄λόγω "κουτιού"), ίσως χάσω και τη Β΄και πάω για τη Γ΄φάση.  :(
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #766 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 05:36:25 μμ »
 Άρα οι συνταξιοδοτήσεις δεν έχουν φανεί  και ακόμη παλεύουν για τις αποσπάσεις... Κάτι που πέρσι ήταν αυτονόητο.... παρόλο που υπήρχαν τα ρουσφετολόγια.... Μήπως φέτος δεν υπάρχουν? Τελικά φέτος αυτό που κατάφερε όπως έχω προαναφέρει είναι ότι έκανε 3 κύκλους αποσπάσεων.... τα ρουσφετολόγια στα πανεπιστήμια και στα γραφεία των βουλευτών έγιναν κανονικότατα.... η Άννα Διαμαντοπούλου πιστεύει ότι είναι η πονηρή της παρέας και εμείς τρώμε κουτόχορτο.... και παράλληλα μας χρωστούν λεφτά από την προηγούμενη σχολική χρονιά (παρόλο που διαβεβαίωσε ότι έχουμε πληρωθεί - αυτό το ξέρουμε μόνο εμείς....) και περιμένουμε να ξαναπιάσουμε δουλειά....με ένα μάτσο ηλιθίους γύρω μας.....

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #767 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 07:46:52 μμ »
Ξέρετε τι φοβάμαι ;Ότι όταν τελείωσει αυτή η ιστορία και τακτοποιηθούμε όλοι με τον α' ή β' τρόπο ,όλα αυτά θα τα ξεχάσουμε και σαν τα πρόβατα θα περιμένουμε τον επόμενο ΑΣΕΠ για να θριαμβολογεί η Διαμάντω για την αρτιότητα του νόμου της ,και τότε πάνε οι αναπληρώσεις ,πάνε οι ωρομισθίες ,πάει κυρίως η προυπηρεσία που φτύσαμε αίμα να την αποκτήσουμε !!! :'( >:(

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #768 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 07:57:11 μμ »
 Μόλις μου έγραψε ο Καψαλάκης στο facebook ότι από ότι ακούει τα κενά των φιλολόγων και των μαθηματικών είναι ελάχιστα.... ΩΧ! Τι τρέχει βρε παιδιά?

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #769 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 07:58:57 μμ »
Ξέρετε τι φοβάμαι ;Ότι όταν τελείωσει αυτή η ιστορία και τακτοποιηθούμε όλοι με τον α' ή β' τρόπο ,όλα αυτά θα τα ξεχάσουμε και σαν τα πρόβατα θα περιμένουμε τον επόμενο ΑΣΕΠ για να θριαμβολογεί η Διαμάντω για την αρτιότητα του νόμου της ,και τότε πάνε οι αναπληρώσεις ,πάνε οι ωρομισθίες ,πάει κυρίως η προυπηρεσία που φτύσαμε αίμα να την αποκτήσουμε !!! :'( >:(
Για αυτό να είσαι σίγουρη....Όμως αυτή τη στιγμή πρέπει να εργαστούμε για να φέρουμε χρήματα στο σπίτι μας....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32323
  • Τελευταία: dondon
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161463
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 417
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 31
Επισκέπτες: 359
Σύνολο: 390

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.