*

Αποστολέας Θέμα: νεότερα για ΠΕΟ7  (Αναγνώστηκε 199073 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DreamOn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #266 στις: Σεπτέμβριος 17, 2010, 08:06:23 μμ »
Κάντο, Μαριτίνα, κάντο. Και όλοι να το κάνουν. Αυτή τη στιγμή 1600 άτομα από ωρομίσθιοι έχουμε μείνει τελείως άνεργοι και απορώ που δεν ξεσηκωνόομαστε. Προσπαθώ να κινητοποιήσω και δεν...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:22:54 »

Αποσυνδεδεμένος christa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #267 στις: Σεπτέμβριος 17, 2010, 08:09:27 μμ »
Κάντο, Μαριτίνα, κάντο. Και όλοι να το κάνουν. Αυτή τη στιγμή 1600 άτομα από ωρομίσθιοι έχουμε μείνει τελείως άνεργοι και απορώ που δεν ξεσηκωνόομαστε. Προσπαθώ να κινητοποιήσω και δεν...
ki egw mesa...
ase pou oi monimoi exoun kaparwsei 5 sxoleia stis kaliteres perioxes  >:(

Αποσυνδεδεμένος christa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #268 στις: Σεπτέμβριος 17, 2010, 08:13:16 μμ »
Οι Αμω γύρισαν την πλάτη στο Υπουργείο Παιδείας: 1 στους 3 δεν παρουσιάστηκαν!
 
 
17.09.2010 Σύμφωνα με πληροφορίες των Τοπικών Επιτροπών της Πανελλήνιας Ένωσης Καθηγητών Γερμανικής Γλώσσας Π.Ε. και σύμφωνα με δεκάδες ανταποκρίσεις των συναδέλφων ΠΕ07 που κλήθηκαν, περισσότεροι από 150 Αναπληρωτές Μειωμένου Ωραρίου Γαλλικής και Γερμανικής δεν παρουσιάστηκαν στις Δ/νσεις Α/θμιας Εκπ/σης διότι οι περιοχές τοποθέτησης ήταν πολύ μακριά από τον τόπο διαμονής τους και το κόστος διαβίωσης ήταν μεγαλύτερο από αυτό που μπορούσαν να καλύψουν. Έτσι, η σπουδή του Υπουργείου Παιδείας να καλύψει τα 800 12/θέσια Δημοτικά Σχολεία με Αναμορφωμένο Πρόγραμμα έκανε άνω-κάτω τον Πίνακα Αναπληρωτών προκαλώντας μεγάλη ανησυχία και καχυποψία στους εκπαιδευτικούς και άφησε τα υπόλοιπα 2.500 Δημοτικά Σχολεία χωρίς Δεύτερη Ξένη Γλώσσα, ενώ η Υπουργός Παιδείας, κ. Διαμαντοπούλου δηλώνει πως … η σχολική χρονιά έχει αρχίσει!

 
απο www.deutsch.gr

Αποσυνδεδεμένος marakimas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #269 στις: Σεπτέμβριος 17, 2010, 09:18:17 μμ »
Οι Αμω γύρισαν την πλάτη στο Υπουργείο Παιδείας: 1 στους 3 δεν παρουσιάστηκαν!
 
 
17.09.2010 Σύμφωνα με πληροφορίες των Τοπικών Επιτροπών της Πανελλήνιας Ένωσης Καθηγητών Γερμανικής Γλώσσας Π.Ε. και σύμφωνα με δεκάδες ανταποκρίσεις των συναδέλφων ΠΕ07 που κλήθηκαν, περισσότεροι από 150 Αναπληρωτές Μειωμένου Ωραρίου Γαλλικής και Γερμανικής δεν παρουσιάστηκαν στις Δ/νσεις Α/θμιας Εκπ/σης διότι οι περιοχές τοποθέτησης ήταν πολύ μακριά από τον τόπο διαμονής τους και το κόστος διαβίωσης ήταν μεγαλύτερο από αυτό που μπορούσαν να καλύψουν. Έτσι, η σπουδή του Υπουργείου Παιδείας να καλύψει τα 800 12/θέσια Δημοτικά Σχολεία με Αναμορφωμένο Πρόγραμμα έκανε άνω-κάτω τον Πίνακα Αναπληρωτών προκαλώντας μεγάλη ανησυχία και καχυποψία στους εκπαιδευτικούς και άφησε τα υπόλοιπα 2.500 Δημοτικά Σχολεία χωρίς Δεύτερη Ξένη Γλώσσα, ενώ η Υπουργός Παιδείας, κ. Διαμαντοπούλου δηλώνει πως … η σχολική χρονιά έχει αρχίσει!

 
απο www.deutsch.gr



Αυτο δηλαδη πρακτικα σημαινει οτι αποκλειονται για ενα χρονο. Δηλ στις επομενες φασεις αυτα τα ατομα δεν μπορουν να κληθουν...αν κανω λαθος σας παρακαλω ας με διορθωσει καποιος!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:22:54 »

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #270 στις: Σεπτέμβριος 17, 2010, 09:20:56 μμ »
Όχι δεν κάνεις λάθος. Η εγκύκλιος έλεγε ότι έχουν τις ίδιες κυρώσεις με τους αναπληρωτές

Αποσυνδεδεμένος marakimas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #271 στις: Σεπτέμβριος 18, 2010, 12:40:34 πμ »
Όχι δεν κάνεις λάθος. Η εγκύκλιος έλεγε ότι έχουν τις ίδιες κυρώσεις με τους αναπληρωτές


danke!

Αποσυνδεδεμένος DreamOn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #272 στις: Σεπτέμβριος 18, 2010, 12:50:15 πμ »
Παιδιά, το ξαναβάζω γιατί μόνο τρεις μου απάντησαν και θέλω να το έχω ψηλά να το δουν όλοι. Μιλάμε για πολιτικό σκάνδαλο και εμείς τα θύματα. Συγγνώμη για την επανάληψη, ε; Είναι θέμα ζωής.

ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ; ΠΡΟΣΕΞΤΕ

1) ΚΑΘΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕΤΡΗΣΑ ΠΟΣΟΥΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥΣ ΠΗΡΕ ΠΕΡΥΣΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΕ05 ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΕ07. ΠΗΡΕ 2000+.
2) ΦΕΤΟΣ ΠΗΡΕ ΜΟΛΙΣ 400 ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΑ ΕΧΕΙ ΤΙΓΚΑΡΕΙ ΜΕ ΜΟΝΙΜΟΥΣ. ΠΗΓΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΨΑΞΑ. ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΠΑΡΕΙ ΚΙ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ. ΔΕΙΤΕ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΙ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ. ΣΤΗ Β ΦΑΣΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΤΟ 1/3.
3) ΗΤΑΝ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΜΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΕΣΠΑ. ΚΟΙΝΩΣ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΠΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΤΑ ΔΙΑΘΕΣΟΥΝ ΣΕ ΑΔΙΟΡΙΣΤΟΥΣ, ΑΦΟΥ ΠΗΡΑΝ ΜΟΝΙΜΟΥΣ.
4) ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΙΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΥΡΔΕΣ, ΑΥΤΟΙ ΤΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ.
5) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ ΟΡΘΟ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΕ ΤΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΤΗΣ Β/ΘΜΙΑΣ Η ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΓΙΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΙ ΛΕΤΕ; ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΣΟΥΜΕ; ΟΠΟΙΟΣ ΣΥΜΦΩΝΕΙ, ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ. ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ. ΕΙΜΑΙ ΕΞΟΡΓΙΣΜΕΝΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΣΤΑ 40 ΜΟΥ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ. ΠΕΡΥΣΙ ΜΑΣ ΕΛΕΓΑΝ ΔΕ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΝΟΟΥΣΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΝΕΡΓΟΥΣ

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #273 στις: Σεπτέμβριος 18, 2010, 01:47:03 μμ »
Παιδιά, το ξαναβάζω γιατί μόνο τρεις μου απάντησαν και θέλω να το έχω ψηλά να το δουν όλοι. Μιλάμε για πολιτικό σκάνδαλο και εμείς τα θύματα. Συγγνώμη για την επανάληψη, ε; Είναι θέμα ζωής.

ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ; ΠΡΟΣΕΞΤΕ

1) ΚΑΘΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕΤΡΗΣΑ ΠΟΣΟΥΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥΣ ΠΗΡΕ ΠΕΡΥΣΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΕ05 ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΕ07. ΠΗΡΕ 2000+.
2) ΦΕΤΟΣ ΠΗΡΕ ΜΟΛΙΣ 400 ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΑ ΕΧΕΙ ΤΙΓΚΑΡΕΙ ΜΕ ΜΟΝΙΜΟΥΣ. ΠΗΓΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΨΑΞΑ. ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΠΑΡΕΙ ΚΙ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ. ΔΕΙΤΕ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΙ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ. ΣΤΗ Β ΦΑΣΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΤΟ 1/3.
3) ΗΤΑΝ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΜΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΕΣΠΑ. ΚΟΙΝΩΣ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΠΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΤΑ ΔΙΑΘΕΣΟΥΝ ΣΕ ΑΔΙΟΡΙΣΤΟΥΣ, ΑΦΟΥ ΠΗΡΑΝ ΜΟΝΙΜΟΥΣ.
4) ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΙΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΥΡΔΕΣ, ΑΥΤΟΙ ΤΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ.
5) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ ΟΡΘΟ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΕ ΤΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΤΗΣ Β/ΘΜΙΑΣ Η ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΓΙΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΙ ΛΕΤΕ; ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΣΟΥΜΕ; ΟΠΟΙΟΣ ΣΥΜΦΩΝΕΙ, ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ. ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ. ΕΙΜΑΙ ΕΞΟΡΓΙΣΜΕΝΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΣΤΑ 40 ΜΟΥ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ. ΠΕΡΥΣΙ ΜΑΣ ΕΛΕΓΑΝ ΔΕ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΝΟΟΥΣΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΝΕΡΓΟΥΣ

Με ποιον τροπο το εννοεις το ξεμπροστιασμα? τι θα μπορουσαμε να κανουμε στη δεδομενη φαση δηλ?

Αποσυνδεδεμένος KikiG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #274 στις: Σεπτέμβριος 18, 2010, 01:47:56 μμ »
Απόσπασμα από το δελτίο τύπου της ΠΕΑΕ μετά τη χθεσινή συνάντηση με την ηγεσία του Υπουργείου Παιδείας:

...Αμφισβητήθηκε η οποιαδήποτε πρόσληψη αναπληρωτών μειωμένου ωραρίου και όταν τέθηκε το πιο τρανταχτό παράδειγμα των συναδέλφων γαλλικής και γερμανικής φιλολογίας, η απάντησή ήταν ότι τους δεσμεύουν οι όροι χρηματοδότησης από το ΕΣΠΑ. Και επειδή ακριβώς αντιμετωπίζουν με έναν τελείως τεχνοκρατικό τρόπο και όχι με ουσία την επιβίωση και διαβίωση του κάθε συναδέλφου αποκλείστηκε το ενδεχόμενο οι συνάδελφοι αυτοί να γίνουν αναπληρωτές πλήρους ωραρίου ακόμα κι αν προκύψουν κενά επειδή το ΕΣΠΑ ορίζει 12ωρη απασχόληση!!!! Όταν ρωτήσαμε πώς θα συνεχιστεί η διδασκαλία της δεύτερης γλώσσας στο σχολείο την επόμενη χρονιά που η χρηματοδότηση από το συγκεκριμένο πρόγραμμα λήγει, η Υπουργός δήλωσε ότι μπορεί και να μη συνεχιστεί και δεν μπορεί να δεσμευτεί...

Κάθε μέρα μαθαίνουμε όλο και πιο ευχάριστα πράγματα!

Αποσυνδεδεμένος DreamOn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #275 στις: Σεπτέμβριος 18, 2010, 02:26:15 μμ »
Παιδιά, το ξαναβάζω γιατί μόνο τρεις μου απάντησαν και θέλω να το έχω ψηλά να το δουν όλοι. Μιλάμε για πολιτικό σκάνδαλο και εμείς τα θύματα. Συγγνώμη για την επανάληψη, ε; Είναι θέμα ζωής.

ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ; ΠΡΟΣΕΞΤΕ

1) ΚΑΘΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕΤΡΗΣΑ ΠΟΣΟΥΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥΣ ΠΗΡΕ ΠΕΡΥΣΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΕ05 ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΕ07. ΠΗΡΕ 2000+.
2) ΦΕΤΟΣ ΠΗΡΕ ΜΟΛΙΣ 400 ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΑ ΕΧΕΙ ΤΙΓΚΑΡΕΙ ΜΕ ΜΟΝΙΜΟΥΣ. ΠΗΓΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΨΑΞΑ. ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΠΑΡΕΙ ΚΙ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ. ΔΕΙΤΕ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΙ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ. ΣΤΗ Β ΦΑΣΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΤΟ 1/3.
3) ΗΤΑΝ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΜΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΕΣΠΑ. ΚΟΙΝΩΣ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΠΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΤΑ ΔΙΑΘΕΣΟΥΝ ΣΕ ΑΔΙΟΡΙΣΤΟΥΣ, ΑΦΟΥ ΠΗΡΑΝ ΜΟΝΙΜΟΥΣ.
4) ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΙΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΥΡΔΕΣ, ΑΥΤΟΙ ΤΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ.
5) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ ΟΡΘΟ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΕ ΤΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΤΗΣ Β/ΘΜΙΑΣ Η ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΓΙΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΙ ΛΕΤΕ; ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΣΟΥΜΕ; ΟΠΟΙΟΣ ΣΥΜΦΩΝΕΙ, ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ. ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ. ΕΙΜΑΙ ΕΞΟΡΓΙΣΜΕΝΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΣΤΑ 40 ΜΟΥ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ. ΠΕΡΥΣΙ ΜΑΣ ΕΛΕΓΑΝ ΔΕ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΝΟΟΥΣΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΝΕΡΓΟΥΣ

Με ποιον τροπο το εννοεις το ξεμπροστιασμα? τι θα μπορουσαμε να κανουμε στη δεδομενη φαση δηλ?
Πέρυσι πχ πήρε 2000 ωρομίσθιους και από τους κλάδους. Φέτος στο σύνολο πήρε 400 άτομα, το 1/5! Όμως τα χρήματα από το EΣΠΑ θα τα πάρει το Κράτος και θα δώσει ένα μέρος αυτού που είναι υποχρεωμένο να δώσει. Αυτό λέω να το δημοσιοποιήσουμε, αυτό είναι το ξεμπρόστιασμα!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2010, 03:29:46 μμ από DreamOn »

Αποσυνδεδεμένος Starzone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #276 στις: Σεπτέμβριος 18, 2010, 03:27:37 μμ »
Kiki, το διάβασα έκπληκτος. Ήταν ένα απίθανο σενάριο τρόμου και πλέον είναι πιθανό...! Η αδυναμία της υπουργου να διαψεύσει ένα τετοιο σεναριο, βάζει όλους εμας σε ερωτηματικά και αβεβαιοτητα για το μέλλον...

Αποσυνδεδεμένος marakimas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #277 στις: Σεπτέμβριος 18, 2010, 03:37:09 μμ »
ο συλλογος μας που ειναι???????????????????????????????? :( :(
καμια αντιδραση απο χθες??????/!!!!

Αποσυνδεδεμένος Starzone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #278 στις: Σεπτέμβριος 18, 2010, 04:08:41 μμ »
Ποιος απο τους 2???

Αποσυνδεδεμένος marakimas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #279 στις: Σεπτέμβριος 18, 2010, 04:13:35 μμ »
ΟΠΟΙΟς ΑΠΟ ΤΟΥς ΔΥΟ ΕΧΕΙ ΤΗΝ "ΚΑΛΟΣΥΝΗ" ΝΑ ΜΑς ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΙ....ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟς ΤΑ ΠΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΝΝΟΥΛΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥς ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΡΑΓΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ! >:(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 435
Σύνολο: 435

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.