*

Αποστολέας Θέμα: νεότερα για ΠΕΟ7  (Αναγνώστηκε 199025 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #532 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 12:51:24 μμ »
Σοφία μου πήρα γερμανικούς ΑΚΩ?Γιατί εγώ είδα 337 άτομα για ΑΜΩ και στην ροδόπη πήραν 1 κοπέλα και στην προηγούμενη φάση πήρα 2 ΑΜΩ δλδ για να καταλάβω με 3 ΑΜΩ θα συμπληρώσουν τα κενά στην ροδόπη?Αν είναι δυνατόν....Ξέρω πολλά σχολεία που λείπουν οι ξενόγλωσσοι.
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:50:57 »

Αποσυνδεδεμένος sofiagexa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 07
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #533 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 12:56:57 μμ »
Συνάδελφοι να σας πω την αλήθεια...αφού στην Α φάση δεν πήρε ΑΚΩ σταμάτησα να ελπίζω. Δεν πιστέυω να πάρουν ΑΚΩ, θα ήταν και άδικο άλλωστε για τους συναδέλφους με μεγάλες προϋπηρεσίες που τους πήραν ΑΜΩ..
Υποθέτω ότι θα συνεχίσουν από βδομάδα με ωρομίσθιους....4 ωρών;  ??? ??? ???
Λάμπει μέσα μου κείνο που αγνοώ... Μα ωστόσο λάμπει...
(Οδ. Ελύτης)

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #534 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 01:13:39 μμ »
Μην το λες γιατί σε ένα άλλο φορουμ που διάβασα τα ίδια γίνονται...!!!Εξάλλου η ελπίδα πεθαίνει ΠΑΝΤΑ τελευταία
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

Αποσυνδεδεμένος sofiagexa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 07
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #535 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 01:16:07 μμ »
Μακάρι Αναστασία μου!  :)
Λάμπει μέσα μου κείνο που αγνοώ... Μα ωστόσο λάμπει...
(Οδ. Ελύτης)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:50:57 »

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #536 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 01:18:06 μμ »
Πόσα άτομα πιστεύεται ότι θα πάρουν ακόμα είτε είναι ΑΚΩ είτε είναι ωρομίσθιοι?
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

Αποσυνδεδεμένος kompass

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #537 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 01:28:49 μμ »
Παιδιά ψυχραιμία! Το ότι εχουν καθυστερήσει να βγάλουν αναπληρωτές ΚΑΙ φετος δεν αποτελεί πρωτοτυπία. Οι ΑΜΩ έτσι και αλλιώς έπρεπε να τοποθετηθούν για να ξεκινήσει το "μεγάλο στοίχημα" της διαμαντοπούλου με τα πιλοτικά αναμορφωμένου προγράμματος. Μέσα στο όλο σκηνικό να καλύψουμε ό,τι κενά έχουμε με μόνιμους από τη Βθμια ήρθε και φέτος ο Οκτώβρης. Ακόμα και χθες δεν είχαν βγει οι αποσπάσεις...
Eγώ νομίζω ότι ακόμα μια βδομάδα ή δύο και μετά θα καλεσουν ΑΚΩ. Δείτε επίσης ότι ολόκληρη η Αχαία δεν έχει ούτε έναν ΑΜΩ και από τις αποσπάσεις και τις άδειες προκύπτουν κενά! Εγώ ακόμα περιμένω... αλλά για τελευταία χρονιά!! Δεν θα περιμένω κάθε χρόνο τους αργόσχολους του Υπουργείου και των Διευθύνσεων να βγάλουν κενά και να με τρώει η ανασφάλεια και το άγχος!! BASTA!

Αποσυνδεδεμένος maritina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #538 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 01:55:40 μμ »
Aπο την αρχη φωναζω οτι στις ειδικοτητες γαλλικων, γερμανικων δεν θα παρουν ΑΚΩ και κανεις δε μ ακουει.ΔΕΝ θα παρει σ εμας......και ΔΕΝ υπαρχει γιατι.....ειπε οτι θα παρει μονο ΑΜΩ.Μην περιμενετε αδικα!Θα ειμαστε τυχεροι αν παρει και Γ΄φαση.......

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #539 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 02:05:41 μμ »
ΟΚ δεν θα πάρει ΑΚΩ το καταλάβαμε δεν θα πάρει ούτε ωρομίσθιους?Γιατί αυτό δεν γίνεται έχει τρελά κενάαπ'όσο ξέρω πώς θα τα καλύψει αυτά?οεο?
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

Αποσυνδεδεμένος Starzone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #540 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 02:14:11 μμ »
Μαριτινα, πιστευεις οτι θα γίνει και Γ' Φάση ΑΜΩ?

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #541 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 02:49:19 μμ »
μα με τα κενα στν β βαθμια τι θα γινει? δε μπορει να παρει αι και Αμω...

σιγουρα θα υπαρξει και γ φαση αμω για τα δημοτικα και μαλιστα συντομα...

Αποσυνδεδεμένος Starzone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #542 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 02:59:38 μμ »
Σοφία, ετσι θέλω να πιστεύω. Αν και τα δημοτικά ,μου είπαν απο τις Α'βαθμιες εχουν καλυφθεί κατά μεγάλο ποσοστο απο τη Β'βαθμια. Αλλά και πάλι δε βγαίνει. Έχει πάρει ΑΜΩ με 14 ώρες και με αυτούς κάλυψαν τα κενά? Είχα τον περασμένο χρονο 12 ωρες ωρομισθια και με είχαν πάρει σχετικα νωρις. Θέλω να πιστεύω ότι θα υπάρξουν κι αλλη-ες φάση-εις. Την Παρασκευη που θα έχουν τοποθετηθει ολοι, θα φανουν τα κενά κι εκει μπορουμε να κάνουμε υποθέσεις...! Πόση αναμονη πια???

Αποσυνδεδεμένος kimolia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #543 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 03:35:32 μμ »
ρε παιδιά είναι να τρελλαίνεσαι!!!! με πήραν ΑΜΩ σε Πιερία (34η επιλογή) στις 14/09. στον πίνακα αναπληρωτών είμαι αρκετά ψηλά. έχω άδεια λοχείας και μου είπαν θα παρουσιαστείς μέσα Νοεμβρίου μόλις τελειώσει η άδεια. σήμερα βγήκε η β'φάση ΑΜΩ και βλέπω πως κάλεσαν άτομα που είναι πολύ πιό πίσω στον πίνακα από μένα και τους κάλεσαν ΑΜΩ Γ', Δ', Ε' Θεσ/νίκης, που εγώ τα έχω πρώτες επιλογές!! κάλεσα στο Υπουργείο και μου είπαν τώρα βγήκαν αυτά τα κενά, τι να κάνουμε.. μα τους λέω, επομένως εμείς που καλεστήκαμε πρώτοι και βρεθήκαμε Πιερία π.χ. ήμαστε οι χαμένοι της υπόθεσης? και οι άλλοι που είναι πολύ πιό πίσω τελικά οι κερδισμένοι? και γιατί να βγούν τώρα αυτά τα κενά και όχι όλα μαζί στην αρχή της χρονιάς?? μου λέει αν θέλατε μόνο Θεσσαλονίκη, να δηλώνατε μόνο Θεσσαλονίκη.. και του λέω με τη φετινή κατάσταση που όλοι λέγανε ότι θα πάρουνε ελάχιστους έως και καθόλου Θεσσαλονίκη, μπορούσα να το ρισκάρω και να μη βάλω έστω κοντινούς νομούς? είμαι να σκάσω ρε παιδιά γιατί σε 1 μήνα και κάτι θα πρέπει να αφήσω 2 μηνών μωρό και να τρέχω μακριά, ενώ τουλάχιστον εντός νομού Θεσσαλονίκης, και κάτι να συνέβαινε, θα μπορούσα να είμαι πιό γρήγορα κοντά στο παιδί μου..

Έχεις απόλυτο δίκιο.............κάτι ανάλογο συμβαίνει και σε εμένα, στην α΄μου επιλογή (που δεν με πήραν καθώς στην α΄φάση πήραν μόνο ένα άτομο/) βρίσκονται άτομα με πολύ πιο λίγα μόρια από μενα......κι έτσι βρέθηκα στη β΄επιλογή μου, με αποτέλεσμα να διανύω καθημερινά 80 χιλιόμετρα συνολικά ενώ θα μπορούσα να κάνω 30,.....

έπρεπε μια και καλή να πάρουν άτομα, κι όχι ένας νομός παίρνει 1 ατομο και μετά από ένα μήνα παίρνει άλλους 10.......τελικά είσαι πιο τυχερός αν έχεις λίγα μόρια. Το κουτάκι ναι σε όλα δεν το έβαλα, εννοείται...ωστόσο σαν μια τελευταία επιλογή είχα και έναν γειτονικό νομό για παν ενδεχόμενο, οι περισσότεροι το κάνουμε αυτό......

Ελλαδιστάν είναι εδώ ......!!!!

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #544 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 03:51:38 μμ »
Σοφία, ετσι θέλω να πιστεύω. Αν και τα δημοτικά ,μου είπαν απο τις Α'βαθμιες εχουν καλυφθεί κατά μεγάλο ποσοστο απο τη Β'βαθμια. Αλλά και πάλι δε βγαίνει. Έχει πάρει ΑΜΩ με 14 ώρες και με αυτούς κάλυψαν τα κενά? Είχα τον περασμένο χρονο 12 ωρες ωρομισθια και με είχαν πάρει σχετικα νωρις. Θέλω να πιστεύω ότι θα υπάρξουν κι αλλη-ες φάση-εις. Την Παρασκευη που θα έχουν τοποθετηθει ολοι, θα φανουν τα κενά κι εκει μπορουμε να κάνουμε υποθέσεις...! Πόση αναμονη πια???

εσυ georgy απεχεις πολυ σε σειρα ακομα ή δηλωσες μονο μια επιλογη και δε σε πηραν ακομα?

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #545 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 03:53:43 μμ »
καλε....happy παγκοσμια μερα εκπαιδευτικων!!! Να μας χαιρονται  ;D :) ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 451
Σύνολο: 452

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.