*

Αποστολέας Θέμα: νεότερα για ΠΕΟ7  (Αναγνώστηκε 199043 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Starzone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #546 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 03:55:07 μμ »
Mια επιλογή Α' Αθήνας και περιμένω...! Και δεν απέχω πολυ...! Αν γίνει επόμενη φάση θα είμαι λογικά μεσα...!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:16:07 »

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #547 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 03:58:47 μμ »
Wünsch dir viel Glück!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #548 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 05:09:27 μμ »
lulu, maraki συμφωνώ μαζί σας οτι είναι αδικία αυτό που έγινε όσον αφορά με τα καλέσματα και τους πρώτους στον πίνακα.. ήμουν η πρώτη που τσίριξε σε αυτό το τοπικ και είπε οτι μετά θα πάνε άμω π.χ. στο κέντρο θεσσαλονίκης αυτοί που είχαν λιγότερα μόρια. το θέμα είναι οτι χωρίς να ξέρουμε πόσους θα καλούσαν περίπου και ως τι παίξαμε κανονικά τζόκερ με την αίτηση. προσωπικά εγώ δεν έβαλα τα κουτάκια ναι σε όλα, είμαι σχετικά ψηλά του πίνακα και κατέληξα γ' θεσσαλονίκης. κατα τη γνώμη μου αυτοι που ήταν πάνω στον πίνακα δεν έπρεπε να βάλουν περιοχές αμω παραπάνω από 15 χλμ από τόπο κατοικίας (εγώ αυτό έκανα, αλλιώς θα βρισκόμουν τώρα πιερία, ημαθία κλπ.). δεν θα είχαμε αυτό το παράλογο τώρα.

όσον αφορά τώρα την ανάληψη υπηρεσίας, από το σεπτέμβρη και τη α΄φάση δεν φάνηκε να έβαλαν μυαλο.. μας βάλαν να υπογράψουμε κενή σύμβαση, όχι μόνο χωρίς ώρες αλλά και χωρίς ημερομηνία, εντολή του υπουργείου. και που τσουγκρίστικα με την υπάλληλο και το υφάκι της για το απαράδεκτο της υπόθεσης δεν έγινε και κάτι, όλοι όσοι ανελαβαν σήμερα υπέγραψαν την λευκή σύμβαση. η εν λόγω κυρία με ενημέρωσε κιόλας οτι το ταμείο ανεργίας το διακόπτεις με την έντυπο ανάληψης υπηρεσίας και όχι με τη σύμβαση (πράγμα που μου φαίνεται απλά μπακαλο-λύση μόνο για εκπαιδευτικούς, γιατί στον οαεδ πας μόνο με τη σύμβαση για διακοπή..) εγώ δεν πάω να το κόψω το επίδομα γιατί απλά αν μου δώσουν 5 ώρες δεν θα πάω!

για ότι νεότερο θα σας ενημέρωσω.. αν κάποιος από άλλη διεύθυνση πήρε ήδη ώρες ή τους δώσανε πακέτα σχολείων με κενά ας μας πει!

Αποσυνδεδεμένος kompass

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #549 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 05:46:18 μμ »
Aπο την αρχη φωναζω οτι στις ειδικοτητες γαλλικων, γερμανικων δεν θα παρουν ΑΚΩ και κανεις δε μ ακουει.ΔΕΝ θα παρει σ εμας......και ΔΕΝ υπαρχει γιατι.....ειπε οτι θα παρει μονο ΑΜΩ.Μην περιμενετε αδικα!Θα ειμαστε τυχεροι αν παρει και Γ΄φαση.......

Ποιός είπε ότι θα πάρει μόνο ΑΜΩ στα γερμανικά; η Διαμαντοπούλου; που είναι η δήλωση; δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο και θέλω να μου το στείλετε αν υπάρχει κάπου.

Επίσης, όταν αποσπάται κάποιος δημιουργείται λειτουργικό κενό. Εκεί ποιός θα πάει αν δεν πάει ΑΚΩ; Το ίδιο και όσοι πήραν άδειες. Δεν θέλω να καταντήσω βαρετή και γραφική αλλά ακόμα πιστεύω ότι δε έχει χαθεί το παιχνίδι για τους ΑΚΩ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:16:07 »

Αποσυνδεδεμένος lloullou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #550 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 06:13:10 μμ »
βρε ούτε εγώ έβαλα ναι σε όλα, αλλά στις τελευταίες μου επιλογές έβαλα και κανά δυό ρημαδονομούς κοντινούς, έτσι να βρίσκονται σε περίπτωση που δεν καλούσαν καθόλου μέσα σε Θεσσαλονίκη. έπειτα εξηγήστε μου κάποιος, πως γίνεται τα κενά της Θεσσαλονίκης να βγήκαν όλα μαζί τώρα τον Οκτώβριο? δλδ. ως τώρα δεν ήξεραν τα κενά της Θεσ/νίκης? στην Πιερία γιατί τα ήξεραν από τον Σεπτέμβριο? ήταν πιό οργανωμένοι? πως γίνεται να προέκυψαν τώρα ξαφνικά όλα μαζί τα κενά της Θεσσαλονίκης??

Αποσυνδεδεμένος kolbis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή δε διδάσκεται ...... βιώνεται !!!
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #551 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 07:39:02 μμ »
Στην Καβάλα τα πακέτα θα βγουν την Πέμπτη.Ολοι θα επιλέξουν τότε και το Σάββατο θα γίνει ΠΥΣΠΕ για τις τοποθετήσεις - όπως γίνεται με τους αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος geiasou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #552 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 07:41:00 μμ »
Synadelfoi na rotiso kati?paizei rolo ti exeis dilosei se aytin tin rimadoaitisi pou ypovalame ton Iounio?Evala kyrios bthmia, elaxisti athmia kai akomi den me piran stin a epilogi mou!I paizei rolo mono i perioxi mias kai stin bthmia den yparxoun kena???Eleos, mas exoun katamperdepsei fetos!!!!

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #553 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 07:58:35 μμ »
Synadelfoi na rotiso kati?paizei rolo ti exeis dilosei se aytin tin rimadoaitisi pou ypovalame ton Iounio?Evala kyrios bthmia, elaxisti athmia kai akomi den me piran stin a epilogi mou!I paizei rolo mono i perioxi mias kai stin bthmia den yparxoun kena???Eleos, mas exoun katamperdepsei fetos!!!!

Παιζει ρολο αν εχεις βαλει μονο ΑΜΩ η ΑΚΩ. Μεχρι στιγμης καλουν ΑΜΩ, αν εβαλες μονο ΑΚΩ λογικο ειναι να μην σε καλεσουν. Αν εβαλες μονο ΑΜΩ σε συγκεκριμενες περιοχες κ εισαι σε καλη σειρα στον πινακα των αναπληρωτων επρεπε να σε εχουν καλεσει, αν φυσικα καλεσαν ατομα στην περιοχη που δηλωσες

Αποσυνδεδεμένος geiasou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #554 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 08:07:46 μμ »
Eyxaristo poly! i perioxi(Trikala) pou dilosa pire sti B fasi mono 2 atoma Amo kai stin A kanenan......koimountai tou kalou kairou apo oti fainetai....

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #555 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 08:10:42 μμ »
Eyxaristo poly! i perioxi(Trikala) pou dilosa pire sti B fasi mono 2 atoma Amo kai stin A kanenan......koimountai tou kalou kairou apo oti fainetai....


Υπομονη..Φανταζομαι οτι θα υπαρξει επομενη φαση ΑΜΩ συντομα για τα δημοτικα, κ στα Τρικαλα στανταρ θα παρουν κι αλλους. Εκτος αν καλυπτουν τα κενα μονιμοι της Δευτεροβαθμιας κ γι αυτο καλεσαν μονο τοσους.Θα δειξει...Ευχομαι οτι καλυτερο :)

Αποσυνδεδεμένος Elfipats

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #556 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 08:20:26 μμ »
Παιδια καλησπερα!!!!Να ρωτησω κατι....Εμενα με πηραν στη Α φαση ΑΜΩ και δεν επέλεξα σχολεια ουτε πηγε με βαση καποια κοινωνικα κριτηρια οπως μαθαινω απο αλλους!!!!Υπεγραψα μια προχειρη αναληψη (συμβαση ακομη)και με πηραν την επομενη μερα και απλα μου ειπαν τα σχολεια που με τοποθετησαν!!!Ουτε δηλωσα καποια προτιμηση ουτε τπτ!!!Ετσι δεν θα'πρεπε να γινει κανονικα???Ακουσα σε αλλες διευθυνσεις ετσι εγινε γι'αυτο ρωταω!!!

Αποσυνδεδεμένος geiasou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #557 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 08:20:50 μμ »
Thanks, ας ελπίσουμε!!!!

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #558 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 08:29:29 μμ »
Παιδια καλησπερα!!!!Να ρωτησω κατι....Εμενα με πηραν στη Α φαση ΑΜΩ και δεν επέλεξα σχολεια ουτε πηγε με βαση καποια κοινωνικα κριτηρια οπως μαθαινω απο αλλους!!!!Υπεγραψα μια προχειρη αναληψη (συμβαση ακομη)και με πηραν την επομενη μερα και απλα μου ειπαν τα σχολεια που με τοποθετησαν!!!Ουτε δηλωσα καποια προτιμηση ουτε τπτ!!!Ετσι δεν θα'πρεπε να γινει κανονικα???Ακουσα σε αλλες διευθυνσεις ετσι εγινε γι'αυτο ρωταω!!!

Ξερω για την α φαση στην πρωτοβαθμια Σερρων οτι δεν τους αφησαν να διαλεξουν.Τους ενδιεφερε να καλυψουν τα πιλοτικα σε πρωτη φαση κ μετα τα υπολοιπα, οποτε δεν ειχαν επιλογη...Στη β φαση δεν ξερω τι θα γινει

Αποσυνδεδεμένος Elfipats

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #559 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 08:33:43 μμ »
Ετσι εγινε και στην Θεσπρωτια! Τωρα τι να πω!!!Κουλο δεν ειναι???Αλλα ισχυουν για την Α φαση αλλα για τη Β??!!!!Na ja Fakt ist, dass wir angestellt wurden unter welchen Bedingungen ist immernoch fraglich!!!!Ετσι για να μην ξεχνιομαστε κιολας  ;D ;D ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 434
Σύνολο: 434

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.398 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.