*

Αποστολέας Θέμα: νεότερα για ΠΕΟ7  (Αναγνώστηκε 199034 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #560 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 12:16:46 πμ »
ας μου εξηγήσει κάποιος αν μπορεί πως προκύπτουν αυτοί οι διορισμοί..και πως προκύπτουν τώρα...

Τρεις συμπληρωματικοί διορισμοί ΠΕ07 από ΑΣΕΠ 2006 (05.10.2010)
05.10.2010 Με την υπ αρ. 95424/Δ2/30−7−2010 απόφαση της Υπουργού Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων, που εκδόθηκε σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 6 του Ν. 3255/2004 (ΦΕΚ 138/τ.Α/22−7−2004), και το άρθρο 17 του Ν. 3528/2007 (ΦΕΚ 26/τ.Α/9−2−2007), διορίζονται συμπληρωματικά, ως μόνιμοι εκπαιδευτικοί στη Β/θμια Εκπ/ση οι παρακάτω εκπαιδευτικοί του κλάδου ΠΕ07 Γερμανικής Γλώσσας, από τον πίνακα επιτυχόντων του διαγωνισμού του ΑΣΕΠ (αριθμ. προκήρυξης 10Π/2006) και κατά σειρά επιτυχίας, με διετή δοκιμαστική θητεία, με βαθμό Γ΄ και με το εισαγωγικό μισθολογικό κλιμάκιο 18:

ΠΑΣΠΑΛΑ ΕΙΡΗΝΗ−ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΣΠΥΡΙΔΩΝ    Β−Β΄ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΚΑΒΑΤΖΙΚΙΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΥΡΙΑΚΟΣ         Β−Α΄ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ
ΚΑΡΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ    Β−Β΄ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:01:05 »

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #561 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 12:19:43 πμ »
Ετσι εγινε και στην Θεσπρωτια! Τωρα τι να πω!!!Κουλο δεν ειναι???Αλλα ισχυουν για την Α φαση αλλα για τη Β??!!!!Na ja Fakt ist, dass wir angestellt wurden unter welchen Bedingungen ist immernoch fraglich!!!!Ετσι για να μην ξεχνιομαστε κιολας  ;D ;D ;D

πόσους άλλους πήραν από την ίδια διεύθυνση; αν είσασταν 3 π.χ. και οι ώρες 14-12-10 λεμε τώρα, ίσως έβγαινε απλά από τη σειρά σας στον πίνακα..


uebrigens αυτο με τα κοινωνικά κριτήρια μεγάλη μπαρούφα μου φαίνεται - απο τη στιγμή που δεν δημοσιεύονται οι τοποθετήσεις στα συγκεκριμένα σχολεία μετά από την ανάληψη υπηρεσίας, κανείς δεν μπορεί να με πείσει για τίποτα. οπότε αυτό με τη λίστα προτιμήσεων δεν μου λέει και τίποτα, γι αυτό και ασχολήθηκα μόλις 2 λεπτά για να τη συμπληρώσω. ειδικά όταν σε κάποιους λέγαν βάλτε 20 προτιμήσεις σε δημοτικά σχολεία και σε άλλους 20 προτιμήσεις σε περιοχές του τμήματος της διεύθυνσης. στη πρώτη περίπτωση μπορεί τα 20 σχολεία να έβγαιναν από 2 περιοχές και στη 2η απλά έχεις 20 περιοχές δηλαδή 100 σχολεία και..
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 06, 2010, 12:24:55 πμ από marigen »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #562 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 12:27:16 πμ »
ας μου εξηγήσει κάποιος αν μπορεί πως προκύπτουν αυτοί οι διορισμοί..και πως προκύπτουν τώρα...

Τρεις συμπληρωματικοί διορισμοί ΠΕ07 από ΑΣΕΠ 2006 (05.10.2010)
05.10.2010 Με την υπ αρ. 95424/Δ2/30−7−2010 απόφαση της Υπουργού Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων, που εκδόθηκε σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 6 του Ν. 3255/2004 (ΦΕΚ 138/τ.Α/22−7−2004), και το άρθρο 17 του Ν. 3528/2007 (ΦΕΚ 26/τ.Α/9−2−2007), διορίζονται συμπληρωματικά, ως μόνιμοι εκπαιδευτικοί στη Β/θμια Εκπ/ση οι παρακάτω εκπαιδευτικοί του κλάδου ΠΕ07 Γερμανικής Γλώσσας, από τον πίνακα επιτυχόντων του διαγωνισμού του ΑΣΕΠ (αριθμ. προκήρυξης 10Π/2006) και κατά σειρά επιτυχίας, με διετή δοκιμαστική θητεία, με βαθμό Γ΄ και με το εισαγωγικό μισθολογικό κλιμάκιο 18:

ΠΑΣΠΑΛΑ ΕΙΡΗΝΗ−ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΣΠΥΡΙΔΩΝ    Β−Β΄ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΚΑΒΑΤΖΙΚΙΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΥΡΙΑΚΟΣ         Β−Α΄ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ
ΚΑΡΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ    Β−Β΄ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ


Ενδεχομένως να είναι από τους ΑΣΕΠίτες που είχαν προσφύγει για την καταστρατήγηση του 60-40 το 2006 και οι οποίοι δικαιώθηκαν
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος talkinghead

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #563 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 12:57:17 μμ »
Εμάς πάντως μάς δώσανε μια λίστα με γκρουπάκια σχολείων (κατά κανόνα 4 σε κάθε γκρουπάκι, με 14 ώρες έκαστο) και με βάση τα κοινωνικά κριτήρια (γκρρρρρ) μπαίναμε μέσα στο ΠΥΣΠΕ και επιλέγαμε γκρουπάκι, εφόσον ήταν ακόμη ελεύθερο. Βέβαια τα σχολεία ήταν κατά 95% τα πιλοτικά (και κανα δυο ξέμπαρκα)

Όσο για σύμβαση, δεν έχουμε υπογράψει μέχρι στιγμής απολύτως τίποτα, εκτός από την ανάληψη υπηρεσίας που κάναμε στα σχολεία.

Αυτό έγινε στην Α φάση, δεν ξέρω τί παίχτηκε στην Β αλλά νομίζω ότι ο τρόπος που γίνεται η διαδικασία απλά είναι θέμα πρωτοβάθμιας. Άλλωστε και ως ωρομίσθιοι την ίδια διαδικασία ακολουθούσαμε, απλά δεν εμπλεκόταν το ΠΥΣΠΕ


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:01:05 »

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #564 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 02:03:36 μμ »
κανενα νεοτερο ρε παιδια για καινουργιες προσληψεις? Σημερα ο Κατσικας ελεγε λεει οτι αναμενεται μικρος αριθμος προσληψης ειδικοτητων. Ακουσε κανενας τιποτα? Αληθεια αυτος τι ρολο βαραει και τα ξερει ολα?

Αποσυνδεδεμένος Starzone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #565 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 02:07:43 μμ »
Έτσι ειπε? Κάτι θα ξέρει...! Ο τυπος δεν ξέρω τι βιολί βαράει, αλλά φέτος δεν είναι εγκαιρως και πλήρως ενημερωμένος. Και το σαιτ του τελευταιο ανακοινωνει τις προσληψεις. Πάνε οι παλιές εποχές...! Ίσως εχει φαει πορτα για τιν αυστηρη κριτικη του στην κυβερνηση. Ποιος ξερει. Θελω να ελπιζω οτι θα γίνουν κι αλλες προσληψεις...! Οποιος παρουσιαστει στην Α'βαθμια ας κανει μια ερωτηση και να μας διαφωτισει...!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 06, 2010, 02:28:46 μμ από Georgy »

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #566 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 02:09:28 μμ »
Εμάς πάντως μάς δώσανε μια λίστα με γκρουπάκια σχολείων (κατά κανόνα 4 σε κάθε γκρουπάκι, με 14 ώρες έκαστο) και με βάση τα κοινωνικά κριτήρια (γκρρρρρ) μπαίναμε μέσα στο ΠΥΣΠΕ και επιλέγαμε γκρουπάκι, εφόσον ήταν ακόμη ελεύθερο. Βέβαια τα σχολεία ήταν κατά 95% τα πιλοτικά (και κανα δυο ξέμπαρκα)

Όσο για σύμβαση, δεν έχουμε υπογράψει μέχρι στιγμής απολύτως τίποτα, εκτός από την ανάληψη υπηρεσίας που κάναμε στα σχολεία.

Αυτό έγινε στην Α φάση, δεν ξέρω τί παίχτηκε στην Β αλλά νομίζω ότι ο τρόπος που γίνεται η διαδικασία απλά είναι θέμα πρωτοβάθμιας. Άλλωστε και ως ωρομίσθιοι την ίδια διαδικασία ακολουθούσαμε, απλά δεν εμπλεκόταν το ΠΥΣΠΕ



στη β φάση ούτε κενά ούτε πακέτα σχολείων και υπογραφή κενής σύμβασης με εντολή του υπουργείου
αυτό που περιγράφεις πάντως δεν έγινε σε όλες τις διευθύνσεις, κάποιοι εδώ είπαν οτι περίμεναν βδομάδα και για ανάθεση σχολείων..
για την πληρωμή της Α' φάσης ακούσατε κάτι;

Αποσυνδεδεμένος geiasou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #567 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 02:10:07 μμ »
Πήρα στο Υπουργείο και μου είπαν ότι ειδικότητες θα προσλάβουν μιας και η χρηματοδότηση είναι απο ΕΣΠΑ και όχι από το ελληνικό δημόσιο!Το πότε δεν το ξέρουν, σίγουρα όμως όχι τον Νοέμβριο που είπε ο Κάτσικας στην Τv.....

Αποσυνδεδεμένος Starzone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #568 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 02:29:38 μμ »
Πιο νωρις εννοεις απο το Νοεμβριο?

Αποσυνδεδεμένος geiasou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #569 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 03:25:21 μμ »
έτσι μου έδωσαν να καταλάβω από το τηλέφωνο.Τι να πώ?

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #570 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 08:16:59 μμ »
Πήρα στο Υπουργείο και μου είπαν ότι ειδικότητες θα προσλάβουν μιας και η χρηματοδότηση είναι απο ΕΣΠΑ και όχι από το ελληνικό δημόσιο!Το πότε δεν το ξέρουν, σίγουρα όμως όχι τον Νοέμβριο που είπε ο Κάτσικας στην Τv.....

Εννοεις οτι κ οι προσληψεις της δευτεροβαθμιας εξαρτωνται απο το ΕΣΠΑ;Μηπως ρωτησες;Η αναφερεσαι μονο στις προσληψεις της πρωτοβαθμιας;Ενδιαφερομαι για ΑΚΩ, γι αυτο ρωταω...

Αποσυνδεδεμένος geiasou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #571 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 08:26:55 μμ »
Για πρωτοβάθμια μιλάω, με τους διορισμούς Αθμιας μίλησα!Εχω την εντύπωση ότι έτσι όπως πάνε τα πράγματα ΑΚΩ δεν θα πάρουν σε έμας!!Οι πανηλίθιοι!

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #572 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 08:29:33 μμ »
Για πρωτοβάθμια μιλάω, με τους διορισμούς Αθμιας μίλησα!Εχω την εντύπωση ότι έτσι όπως πάνε τα πράγματα ΑΚΩ δεν θα πάρουν σε έμας!!Οι πανηλίθιοι!

Ευχαριστω!Ναι, κ γω το ιδιο φοβαμαι, αλλα θελω να ελπιζω ακομα...Δινω διορια μεχρι τελος Οκτωβριου, μετα πρεπει να βρω δουλεια...

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #573 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 10:57:48 πμ »
Καλημέρα μια συζήτηση που είχα μου είπαν ότι δεν θα πάρουν ΑΚΩ  :( χωρίς να θέλω να σας απογοητεύσω...μπορεί να είναι απλά φήμες
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 433
Σύνολο: 433

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.